Sari la conținut

Motocicleta IMS de vanzare!


titi_rulment
 Share

Postări Recomandate

Principala problema e ca marca IMS ... nu exista, nici macar la masini, in nici un catalog. Daca vorbim de motociclete chiar nu exista, pentru ca nu s-au produs decat 10-12 bucati, fara sa fie comercializate oficial. Din ce povesteste aici pe site cel care a avut motocicleta din Ungaria de functionat nu functioneaza f bine, carburatorul nu e cel original , deci e mai mult pt expozitii statice, ca de , piese nu ai de unde lua. Putini oameni investes cin fiare ca sa se uite la el, chiar si la masini , cele care au 100 de ani si merg cu 20 la ora nu depasesc de cele mai multe ori 100.000 euro . De ex Oldsmobile Curved Dash , cel din muzeu, in spatele caruia toTi muzeografii vad milioane, se vinde pe piata intre 50-80.000 de dolari.

 

4boxer , nu ma mai opresc din ras, am auzit la viata mea multe povesti dar asta culeasa de tine ma face sa ma tavalesc de ras. Are un sambure de adevar, in sensul ca in China s-au vandut multe ARO M461, posibil sa mai existe, dar in rest mi se pare atat de bine ticluita incat ungurul merita premiul de cel mai mare povestitor din lumea fiarelor.

 

Jay Leno cumpara piese rare, in mare parte masini, care functioneaza perfect, cu IMS-ul ce sa faca , la ce concurs sa participe cu el , la Cine stie castiga ? Am o enciclopedie moto in care sunt prezentate mii de marci, stiti cate sute s-au oprit sub 10 motociclete fabricate ?

 

Sa-i tinem pumnii lui 4boxer poate are noroc !

Esti sigur ca ai nimerit siteul?Ai inceput sa te infiltrezi iara printre noi?Crezi ca este un moment propice?Poti incepe prin a te prezenta.Ca nu te cunoaste nimeni.Poate tot unii fara carnet de motocicleta.Zic si io.Si nu te mai grabi cand bati in clape ca mananci litere si agramezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mestere HondaSan, te mananca rau. Ataci la fel de turbat cum tot o faci de un an incoace, fara sa cunosti persoane. Chiar nu vrei sa intelegi ca omul are motorete/motociclete, dar nu are permis. E singular pe acest forum? Ho, ca nu iti ia painea de la gura. E obligatorie prezentarea pe forum, ca sa iti satisfaca tie cunoasterea comunista, tu te-ai prezentat pe undeva? Chiar refuzi sa intelegi ca Automobilia stie istorie, a luat contact cu garda veche cand nici unul dintre noi doi nu stiam de clasice.

 

Bunu, omul care ti-a adus jumatate din motocicletele de la expozitie, adica dl. dr. George Danciu, nu are permis. Pentru ca este un colectionar, si nu un motociclist. Ar trebui sa te superi si sa i le scoti afara in ploaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va invit sa urmariti in aceasta seara la TVR 1 (ora 22:00) reportajul "Automobilul- O pasiune regala". Producatorul emisiunii, dl Bogdan Serban Iancu, m-a onorat cu invitatia de a spune cateva cuvinte in acest reportaj despre pasiunea MS Regele Mihai (presedintele de onoare al RETROMOBIL CLUB ROMANIA) pentru automobile, ca unul care avut privilegiul de a discuta cu MS atat despre colectia sa de vehiculele istorice cat si despre vehiculele utilizate de Casa Regala a Romaniei.

 

Sper sa fie pe receptie si dl Mentosan ca sa ma cunoasca, ca personal n-am timp de pierdut cu astfel de personaje.

Editat de mihai_prd
Editat pt folosirea diacriticelor-denaturare mesaj.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar interesant reportaj.

Mi-a placut machetuta de pe scaun am si eu cateva dar broscute.

Ce s-a intamplat cu toate masinile pe care zicea dansul ca le avea cand era tanar?..o colectie impresionanta.

Felicitari pt reportaj si La multi ani Regelui Mihai.

 

PS : @Automobilia stiu de la "vecinii" cu masini ca va pricepeti bine in domeniul auto si vreau sa va intreb ce stiti despre masinile de Militie Volkswagen Beetle. Masina pe care o am ar avea ceva semne ca ar fi fost de Militie dar nu am gasit pe nicaieri o arhiva sau poze mai detaliate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

de ce nu traduci si asta ca era tot in e-mail acolo

am primit si eu pozele , inca nu imi dau seama daca e un fel de a face in ciuda sau e de vanzare pana la urma

:)))))

 

post-56547-1293294271_thumb.jpg

 

"Hello,

 

eddig kĂźlfĂśldĂśn voltam, itt vannak friss kĂŠpek a motorrĂłl.

 

Ha ĂŠrdekel a motor, vĂĄrom vĂĄlaszod.

 

Ădv."

 

Bună ziua, am fost în străinătate, aici sunt poze proaspete ale motorului. Dacă sunteți interesat în motor, de aÂşteptare pentru răspuns. Hi.

Editat de aurelian_mz_rt125
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata foarte bine motocicleta

ma bate un gand , dar asta in functie de cat se cere pe motocicleta

 

hai sa ne strangem mai multi sa o cumparam, facem act notarial cu procentrul din valoarea motocicletei care ii revine fiecaruia care ar pune banii, consider ca este o investitie buna, daca va fi si promovata corespunzator

ce spuneti? care e pentru?

 

cred ca 4-5 putem sa o cumparam, dupa o negociere buna

e drept roadele nu se vor vedea acum ci peste ani si ani, ca si locatie , asta sa nu ne certam , putem sa-i gasim loc in vre-un muzeu de prin tara :)

Editat de aurelian_mz_rt125
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumea a primit acelasi mesaj cu aceleasi poze.

 

Din cate stiu, omu cere o suma colosala.

Ne poti satisface si noua curiozitatea , te rog , spunandu-ne cam la ce pret s-a gandit detinatorul IMS-ului ?

Editat de Lolo_ID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu traduci si asta ca era tot in e-mail acolo

 

damn,si io care credeam ca is singuru cu mail' primit :)

 

ar trebui infintat un premiu ceva ptr tine aurelian,ptr cea mai tare idee nerealizabila vreodata.de deoparte ai fi pe primul loc. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cadrul in sine[desi are valoare,normal]nu mi se pare deloc interesant,in schimb motorul este o creatie destul de originala.Desi inspirat din celebrele brittish twins e o realizare de sine statatoare prin caracteristici precum:constructie unitara motor-cutie de viteze,dispunere dinam si magnetou[magnetou in spatele cilindrilor si dinam in fata la britanice],cilindri din aliaj usor ,lant final pe dreapta etc.As fi curios de maruntaiele acestui motor:distributie[cel mai probabil OHV,dar e posibil si SOHC],pompa ulei,cutie de viteze,ambielaj etc.Poate or sa apara in timp si poze mai detaliate.Oricum observ ca deja motorul a suferit o serie de modificari:se observa la capacul distributiei pe partea dreapta si la capacul culbutorilor pe stanga[acel furtun de aerisire probabil???].

La cat de dimensionate sunt aripioarele de racire pe cilindri pare un motor gandit pentru lucru greu :) .Oricum suratele britanice aveau cilindri din fonta cu aripioare minuscule asa ca la capitolul racire IMS cred ca sta bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit eu mail cu pretul: doar 15000 de euro!!! Cred ca lui mihaiprd i-a soptit o pasarica ca este destul de scumpa motocicleta.

 

Mesajul original primit astazi:

Hi! A motor Budapesten van ĂŠs az irĂĄnyĂĄra 15000 euro!

Bolgog ĂjĂŠvet!

 

Traducerea aproximativa cu google translate:

Hi! Motorul este la Budapesta Âşi în direcția de 15000 EUR!

Bolgog Anul Nou!

 

Raman la chinuiala de a achizitiona un amarat de Simson sau MZ.

Bafta multa!

P.S.: Cred ca este o suma mare chiar daca se aduna vreo 4-5 oameni pentru a o cumpara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit eu mail cu pretul: doar 15000 de euro!!! Cred ca lui mihaiprd i-a soptit o pasarica ca este destul de scumpa motocicleta.

 

Mesajul original primit astazi:

Hi! A motor Budapesten van ĂŠs az irĂĄnyĂĄra 15000 euro!

Bolgog ĂjĂŠvet!

 

Traducerea aproximativa cu google translate:

Hi! Motorul este la Budapesta Âşi în direcția de 15000 EUR!

Bolgog Anul Nou!

 

Raman la chinuiala de a achizitiona un amarat de Simson sau MZ.

Bafta multa!

P.S.: Cred ca este o suma mare chiar daca se aduna vreo 4-5 oameni pentru a o cumpara.

"Bolgog ĂjĂŠvet!" a scris el gresit . boldog uj evet

.adica an nou fericit

 

 

poate o cheta ar ajuta ceva.dar nu 100%

Editat de robert bk350
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Întrebare. suma e enormă... dacă însă există finanțele.... se poate oare înmatricula jucăria?

Editat de jerry_mcrie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...