Sari la conținut

Joja La Ulei


Narko
 Share

Postări Recomandate

Salut, ma cheama Gigel, am 18 ani, i-am implinit acum o luna, carnetul il am de-o saptamana, si parintii mi-au cumparat de ziua mea o Yamaha R1, problema mea e ca nu stiu cum sa gasesc joja la ulei, am inteles ca trebuie sa verific uleiul din cand in cand, pentru ca n-o sa-mi mai mearga motocicleta bine daca n-o sa mai am ulei. Am zis sa intreb aici despre joja asta, pentru ca prietenii mei motociclisti, gen " Giovanni cu R6 si Italianu' cu Hayabusa " s-au dus in Mall sa-si cumpere echipament nou moto, la standul Versace si n-am vrut sa-i deranjez din shopping. Acum ma scuzati, trebuie sa ma duc la baie sa-mi fac parul cu gel sa ies prin oras cu Yamaha mea. Va multumesc anticipat.

 

Ahhh ! inca o chestie (tot o nedumerire de-a mea) : tot la " Service " cred ca trebuie postata, pentru ca e o problema tehnica, Cum pot sa-mi fac parul cu gel si cand imi pun casca pe cap sa nu mi se strice freaza ? :laugh:

Editat de Narko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am sunat pe Giovanni sa ma lamureasca dar plecase de la standul Armani si se ducea la Dolce&Capcana in cealalta parte a orasului, se dadea pe-o roata si n-a putut sa-mi zica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu il stiu pe narko asta e un cocalar din buzau ia luat tasu r1 si toata ziua face pe smecherul pe bulevard :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu il stiu pe narko asta e un cocalar din buzau ia luat tasu r1 si toata ziua face pe smecherul pe bulevard :laugh:

Eu sunt mai $mecher ca tine, sunt barbat adevarat de dusmani apreciat si respectat de prieteni caracterizat ca fiind BO$$ Adevarat. TRU !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ma cheama Gigel, am 18 ani, i-am implinit acum o luna, carnetul il am de-o saptamana, si parintii mi-au cumparat de ziua mea o Yamaha R1, problema mea e ca nu stiu cum sa gasesc joja la ulei, am inteles ca trebuie sa verific uleiul din cand in cand, pentru ca n-o sa-mi mai mearga motocicleta bine daca n-o sa mai am ulei. Am zis sa intreb aici despre joja asta, pentru ca prietenii mei motociclisti, gen " Giovanni cu R6 si Italianu' cu Hayabusa " s-au dus in Mall sa-si cumpere echipament nou moto, la standul Versace si n-am vrut sa-i deranjez din shopping. Acum ma scuzati, trebuie sa ma duc la baie sa-mi fac parul cu gel sa ies prin oras cu Yamaha mea. Va multumesc anticipat.

 

Ahhh ! inca o chestie (tot o nedumerire de-a mea) : tot la " Service " cred ca trebuie postata, pentru ca e o problema tehnica, Cum pot sa-mi fac parul cu gel si cand imi pun casca pe cap sa nu mi se strice freaza ? :laugh:

ma dute-n mata de buna voie sa nu te bagam noi fortat cu tot cu r1 matii' ! s!ctir d'aci !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma dute-n mata de buna voie sa nu te bagam noi fortat cu tot cu r1 matii' ! s!ctir d'aci !

Ai 4, stai jos. Nici tu nu stii cum sa-ti protejezi parul dupa ce te-ai gelat si ti-ai pus casca pe cap ? :laugh:

Editat de Narko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt mai $mecher ca tine, sunt barbat adevarat de dusmani apreciat si respectat de prieteni caracterizat ca fiind BO$$ Adevarat. TRU !

las cami vand eu v-maxul simi iau zzr de 1400, mai vorbim atunci !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ma cheama Gigel, am 18 ani, i-am implinit acum o luna, carnetul il am de-o saptamana, si parintii mi-au cumparat de ziua mea o Yamaha R1, problema mea e ca nu stiu cum sa gasesc joja la ulei, am inteles ca trebuie sa verific uleiul din cand in cand, pentru ca n-o sa-mi mai mearga motocicleta bine daca n-o sa mai am ulei. Am zis sa intreb aici despre joja asta, pentru ca prietenii mei motociclisti, gen " Giovanni cu R6 si Italianu' cu Hayabusa " s-au dus in Mall sa-si cumpere echipament nou moto, la standul Versace si n-am vrut sa-i deranjez din shopping. Acum ma scuzati, trebuie sa ma duc la baie sa-mi fac parul cu gel sa ies prin oras cu Yamaha mea. Va multumesc anticipat.

 

Ahhh ! inca o chestie (tot o nedumerire de-a mea) : tot la " Service " cred ca trebuie postata, pentru ca e o problema tehnica, Cum pot sa-mi fac parul cu gel si cand imi pun casca pe cap sa nu mi se strice freaza ? :laugh:

 

Trist dar adevarat.

Apar pe strazi din ce in ce mai multi Gigi din astia...Nu ai ce le face.

 

Ps:Frumoasa povestea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce? am avut aceeasi problema la joja la nivelul de ulei din cardan, dar am rezolvat-o. acuma caut sa ma documentez cum pot schimba placutele de la frana de motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh:

 

de ce? am avut aceeasi problema la joja la nivelul de ulei din cardan, dar am rezolvat-o. acuma caut sa ma documentez cum pot schimba placutele de la frana de motor.

L-am intrebat pe Giovanni si a zis ca nu prea stie, la CBR-ul lui le schimba fratele lui, dar momentan e plecat la pescuit in Spania. Dar a zis ca e naspa la frana de motor cand ajung placutele fier pe fier.

Editat de Narko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R1 asta, baga bine de tot, i-am dat tot bordu pe-o strada din spatele blocului, dar parca nu prea imi place, ca-mi intra muste in ochi la peste 300 de km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

what?

 

Asa ca vin si eu si scriu aici, fiindca simt ca au ceva in comun cu userii acestei comunitati. Peste ceva timp vor realiza si ei ca a fost ceva mai mult sau mai putin deplasat ceea ce au scris, fiindca vor "creste", vor intelege mai bine in ce s-au bagat, vor avea mai multi prieteni cu care sa discute, etc.

Poate omul asta nu a avut cu cine sa discute. Nu a venit sa planga pe umarul nimanui.

Poate ca nu e asa de bine scolit in ale vietii si pe el intamplarea prin care a trecut l-a lasat fara replica. Voua nu vi s-a intamplat sa ramenti atat de fara replica la anumite lucruri care va dau peste cap sistemul de valori incat simtiti nevoia sa relatati cuiva si sa cereti o parere, numai pentru a va reconfirma ca nu sunteti voi cei "pe invers".

Numai ca deh, cine mai e ca voi astia, batrani si degeaba? Voi sunteti generatia "de demult", cea care a pus coada la pruna. Voi nu sunteti delicati din astia din generatia noua !

Prieteni, sunteti absolut OFFTOPIC, rog un admin sa inchida sau sa mute acest topic, este deplasat.. AMIN! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...