Sari la conținut

R1 Transformer


SabinRace
 Share

Postări Recomandate

De curand am cumparat un R1 2007-2008 ce a suferit un accident.

 

Il voi redesena si remodela alaturi de RaceTek Team pentru a o face din nou o motocicleta frumoasa si de Top.

 

Se numeste Transformer deoarece face parte din gama moto ce poate fi dusa spre acest design si imi da posibilitatea de a o pune alaturi de mine in tot ce fac...

 

Motocicleta mea reala.

 

Vizionare placuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 65
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

De curand am cumparat un R1 2007-2008 ce a suferit un accident.

 

Il voi redesena si remodela alaturi de RaceTek Team pentru a o face din nou o motocicleta frumoasa si de Top.

 

Se numeste Transformer deoarece face parte din gama moto ce poate fi dusa spre acest design si imi da posibilitatea de a o pune alaturi de mine in tot ce fac...

 

Motocicleta mea reala.

 

Vizionare placuta.

 

design transformer?o vei redesena si remodela?adica ii pui alte semnalizari? :)..o vei pune cu tine la masa,vei face baie cu ea..adica alaturi de tine in tot ce faci?motocicleta ta reala?pana acuma ai avut doar motoare imaginare? :blink: :moto:

nu te saturi de facut topicuri aiurea pe care sa ti le stearga adminii? :P

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-au inceput lucrarile si e naspa rau de tot... Asta o sa fie mult prea smechera.

 

mamaaaaaa......ai gasit semnalizari noi?...nu o sa dormim de nerabdare sa vedem "creatia" ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mamaaaaaa......ai gasit semnalizari noi?...nu o sa dormim de nerabdare sa vedem "creatia" :D

of : @ george : Bah da' rautacios esti.... :laugh:

 

On : @ sabin : Da' sa stii ca mie imi plac mult pozele ce le-ai pus pe topicul asta... :agree: ...se vede ca ai muncit... ;)

Editat de sorin128
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri, in sfarsit, am intrat in posesia "martoagei" si am petrecut primii 15km impreuna.

 

E totul dat peste cap. Nimic nu e la locul lui insa nu-mi fac probleme ca nu ma voi descurca sa o dresez.

 

O sa pun poze cu ea dar nu-i nimic interesant de vazut. Arata ca orice alta motocicleta neagra cu carene de curse pe ea. Fara faruri si total neingrijita.

 

Insa a avut in primi 15 km niste fascicole de recunoastere a noului Domnitor, fascicole ce vor trebui puse si deschise la maxim...

 

 

Mesaj completat

Am dat azi jantele aurii jos ptr a le vopsi ca pe a lui Zorro (albastru negru) dar am fost comvocat la Enduro drept ptr care am lasat totul balta si m-am dus sa fac muschi.

 

Morala: Nu va asteptati sa va arat noile jante in a doua zi dupa ce-am luat-o caci sunt in alta zona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe... another funny shit.

 

Asteptam sa vedem ce iese si din mobra asta. Probabil un alt produs "de top" (tip top poate, o alta savarina). :P

 

Exprimarea creatorului face toti banii, te kaki pe tine de ras in ce fel debiteaza.

Editat de LaurBalaur
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Succes, man. Sper sa vad ceva in stilul tau....... cu adevarat profesionist. Multa bafta si multe....fonduri, pentru ca experientza exista din belsug.

Asa ca...guys.......ochii pe el ca stie ce face.

Iti doresc grabnica transformare .

Andrei.

Editat de AndreiShadow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles totul. Cineva a cumparat un ER UNU accidentat , i-a dat roatele aurii jos si le vopseste ca ale lui Zorro ( ??????????) , o sa fie mult prea jmechera si a facut ceva cu un Domnitor , niste fascicole deschise si alte chestii provocate de excesul de iarba. Sa mor eo , daca nu-i Dosarele X , sau sint eu greu de cap.

Transformer zici ca-i spune ? Mai nimerit era THC.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:peace: este vorba de o mobra ? er un u ? sau o biciceleta ? hai ma frate mai lasati prafurile alea ca nus bune ! ce mobra ??? unde's pozele ?

adica din er unu faci robotel ?!? sau cum.....

Editat de arycy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:peace:)))))))))))))))))))))) Distractivi cantaretii la trompete... Hornetistii:))))))))))))))))

 

N-am pus poze ca n-am ce sa va arat. @ jante vopsite intr-un total alt stil nu-i schimba motocicletei designul ci doar o duce catre transformare.

 

S-au inceput lucrarile de aerografie pe capacul de la rezervor si pe casca (ptr inceput) dar aceasta lucrare ia timp si nu am sa afisez poze cu felul in care este facuta ci doar a produselor finale.

 

In rest cum am mai spus. Deocamdata se lucreaza la aranjarea motocicletei intr-o linie cat mai normala si la proiectele ce o vor face sa se transforme in noul model Sabinrace :moron:))))))))))))))))))))))))))))))))

 

Io nu suflu in trompete ci compun melodiile ce va vor incalzi privirea... :)))))))))))))))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prea funny scrie omul asta...sau prea fumat.... .

Dar trebuie sa recunoasteti ca are un stil al lui. Si o lume a lui!

Si chiar daca nu iese nimic cu motoreta lui tot ne distram, nu-i asa? :D

 

 

PS Astept cu nerabdare sa vad casca.

Editat de choppermaniac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba! Astia sunt chiar tari.

 

Nu se baga in seama aiurea!!! Chiar au habar de ce vorbesc.

 

Ma stiu cu fiecare in parte si au dreptate.

 

Nu sunt daia ce guita pe internet ca sa-i cunoasca si pe ei cineva. Sunt aici pentru a ma ajuta in proiectul meu.

 

Marfa de Bajetzi. Niste Monstrii sacrii ai soselelor.

 

Citesc cantecele lor de parca as vedea 4 pasarele colorate sau mate intr-o colivie ruginita. Oricum canta pe 4 voci doar 2 note muzicale.

 

P.S. AAA Gata stiu ce canta: Melc melc cotobelc...

 

Daca Doamne fereste si pe strada veti face lafel cand ne vom intalni... Imi pare chiar rau, dar veti ajunge la "Transformer" inaintea mea...

 

Oricum nu ma asteptam sa aveti Honda toti 4. Ma asteptam sa fiti daia cu Ciung-Ping. Faceti Honda de ras...

Mesaj completat

Despre subiect:

post-11347-1274298069_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea recunosc piesa , dar arata marfa. Cine a vopsit-o ?

Zi si mie , care e treaba cu fascicolele noului Domnitor , care trebuie puse si deschise la maxim , ca m-ai spart. Nu i-mi vine in cap vre-o explicatie la faza aia. Spor.

Editat de lil debul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala din e un plastic care vine intre rezervor si jug. Nu se pune ca si aerografiere de rezervor. Motoreta asta va fi doar abtibilduita sau se intampla si ceva modificari structurale?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul scrie cum scrie ... cam "inflorit" ce-i drept , dar s-au gasit sa comenteze insii care nu au pus in viata lor mana pe o cheie de 13 sau pe un pistol de vopsit . Spor la treaba sabine... si , parerea mea e ca nu trb sa le mai explici ce si cum , eventual sa pui doar poze . Imi place tema . Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma refeream la tine dar daca te simti e problema ta. Ideea e ca numai la caterinca ne pricepem si repet MULTI NU AU PUS MANA PE O CHEIE IN VIATA LOR dar asta nu inseamna ca pe forum nu sunt oameni chiar priceputi in ale motocicletelor . Nu il cunosc pe respectivul Sabinreis , ai dreptate , scrie cam dubios dar cand vad atatea comentarii imi vine sa vomit .Adica omul pune poze cu casca si carena rezervor (jumate) si vine X si face misto in legatura cutia de bere. Pai domnule X ai pus tu mana vreodata pe un pistol de vopsit sau pe un aerograf? Iti pun eu la dispozitie unul si iti garantez ca nu ai talent cu mana aia nici sa te stergi la poponeata... dar vi si arunci cu c@cat in stanga si in dreapta . Intelegi de ce sar in sus??

 

PS : nu e amicul meu , nici macar nu ne cunoastem si nici nu cred ca el a desenat alea . e o greseala de exprimare lucios sau mat , alb-negru sau colorat etc .

Editat de bau-bau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off : cred ca nu stii cu cine stai de vorba , din contra ca astia cu honda care au postat paici' toti au si si-au modificat mobrele personal si stiu cu ce se mananca treaba asta

so: de ce iei foc ? din moment ce domnul sabinraice nu scrie coerent si lizibil si noi radem si facem caterinca de si cu el si nu se ataca , nu inteleg de ce te agiti tu mai ales ca nu il cunosti

on : nimic noutati cu mobra ? poze ceva ?

Editat de arycy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...