Sari la conținut

WDW 2012


cipenyrider
 Share

Postări Recomandate

e oficial!!!

21-24 iunie 2012 pe circuitul de la misano se va desfasura a VII a editie a WORLD DUCATI WEEK !!!:banana:

astept aceste informatii de luni de zile. hai sa ne adunam pe acest topic sa vedem care se baga, poate facem o echipa calumea.

pregatiti-va motoarele, la vara, nu chiar acum...

pana atunci urmariti si site-ul aficial www.ducati.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 102
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu m-as baga, da' cred ca ne-ar trebui si o masina cu noi..

noi de aici plecam trei cu o duba, bagam motoarele in duba, nu venim pe ele. drumul nu este distractiv, multa autostrada iar calculata benzina, autostrada, bacul etc, scutim aproape 600 de euro, bani ce pot fi investiti mai bine, in peroni si alte acareturi;) (600 toti trei)

Editat de zar916
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in 90% merg si eu. am vb cu cipenyrider si se va merge cu Duba in care se vor baga si motoare iar la care e posibil sa atasam si o remorca. dar mai e pana atunci. oricum initiativa e buna. cred ca cel mai bine e atunci inainte de plecare sa ne dam PM intre noi cu numerele de telefon si acolo sa ne vedem sau cine stie poate ne vom intalni pe drum si sa facem un "convoi" Ducati :haha: dar mai este pana atunci. si sper sa nu apara probleme sa ma aflu in postura lui Zar916

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este cineva dintre forumisti care a fost la wdw2010? Poate ne ajuta cu ceva informatii despre parcare, si moto dar si auto, posibilitati de cazare sau campare, restaurante, magazine, costuri, etc... Ar fi interesante si poze de la editiile anterioare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi de aici plecam trei cu o duba, bagam motoarele in duba, nu venim pe ele. drumul nu este distractiv, multa autostrada iar calculata benzina, autostrada, bacul etc, scutim aproape 600 de euro, bani ce pot fi investiti mai bine, in peroni si alte acareturi;) (600 toti trei)

care sunt cei 3? hai sa mergem mai multe dube atunci, pare convenabil !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi de aici plecam trei cu o duba, bagam motoarele in duba, nu venim pe ele. drumul nu este distractiv, multa autostrada iar calculata benzina, autostrada, bacul etc, scutim aproape 600 de euro, bani ce pot fi investiti mai bine, in peroni si alte acareturi;) (600 toti trei)

 

Da-ti peste gura ca nu-i asa..

 

Bosnia Hertzegovina/Croatia si Italia au printre cele mai marfa drumuri moto pe care le-am vazut. Decat cu mobrele in carca, mai bine veniti pentru eveniment doar cu avionul, oricum cursele cu avionul sunt si mai eftine.

 

Eu zic ca daca tot aveti motorete functionale, folositi-le, dus-intors drumul este in jurul lui 300E (fara autostrada in Italia)

Cazarea poate fi facuta in hosteluri :)

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-ti peste gura ca nu-i asa..

 

Bosnia Hertzegovina/Croatia si Italia au printre cele mai marfa drumuri moto pe care le-am vazut. Decat cu mobrele in carca, mai bine veniti pentru eveniment doar cu avionul, oricum cursele cu avionul sunt si mai eftine.

 

Eu zic ca daca tot aveti motorete functionale, folositi-le, dus-intors drumul este in jurul lui 300E (fara autostrada in Italia)

Cazarea poate fi facuta in hosteluri :)

e buna si varianta ta, dar daca....... se intampla ceva pe drum.mai ales pt un norocos ca mine care.... numai zic. sau patesti ca Zar916 sa-ti cada de pe cric. intamplator. si ramai cu ea pe durmuri. eu am patit-o la Roman, mi-a cazut de pe cric, cat mam aplecat dupa o piatra. si a draculu ca mia si rupt oglinda si maneta de ambreiaj. dar pe selena cand m-am dat de pamant cu ea, nu s-a rupt nimic. atunci da....... asa ca eu unu ma tenteaza sa o dau jos din masina/remorca si sa merg cu ea acolo dar stiind ca am duba aproape in caz de ceva.

 

prefer sa mai dau un ban in plus pt duba dar sa merg in paralel +/- decat sa ma stoarca in cazul in care......... se intampla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma gandesc niciodata cand plec cu motoreta la ceva rau, pentru ca se va intampla.

 

Ghinione apar la tot pasu' (am scapat motoreta in benzinarie si mi am rupt o parte din maneta de frana/merge si acum), dar o stii pe aia cu evitarea obstacolului?!? Tine-o in viata ca te va tine si ea pe tine ;)

 

Totusi nu inteleg propunerea voastra.. De ce sa mergi cu motoreta, daca nu mergi pe ea?!!?? :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap si eu imi doresc f mult sa ajung mai ales ca in 2010 era aproape sa plec totusi si eu sunt de parere sa calatoresti pe motocicleta pana la destinatie ptr mine drumul inseamana mult mai mult fun decat destinatia propriuzisa insa aici e valabil fifty fifty...deci i am in sper ca pana in primavara sa am moto gata de drum si tot ce trebuie si ar fi super tare sa organizam un grup ducatist din ro .bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma gandesc niciodata cand plec cu motoreta la ceva rau, pentru ca se va intampla.

 

Ghinione apar la tot pasu' (am scapat motoreta in benzinarie si mi am rupt o parte din maneta de frana/merge si acum), dar o stii pe aia cu evitarea obstacolului?!? Tine-o in viata ca te va tine si ea pe tine ;)

 

Totusi nu inteleg propunerea voastra.. De ce sa mergi cu motoreta, daca nu mergi pe ea?!!?? :o

ma si eu is indecis daca e de mers pe ea sau nu. eu unu is mai norocos de felu meu si mi s-a mai intamplat. imi place sa fiu precaut. dar nu mi-ar fi de banii dati in plus, doar ca vreau sa ma stiu in o anumita siguranta.

 

dar daca v-a fi grup mare care sa mearga pe motoare pana acolo, eu unu nu se pune problema. dar e si varianta de dormit, si restu. in schimb la intoarcere, tare as vrea sa deviez oleaca spre Brno. :))

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-ti peste gura ca nu-i asa..

 

Bosnia Hertzegovina/Croatia si Italia au printre cele mai marfa drumuri moto pe care le-am vazut. Decat cu mobrele in carca, mai bine veniti pentru eveniment doar cu avionul, oricum cursele cu avionul sunt si mai eftine.

 

Eu zic ca daca tot aveti motorete functionale, folositi-le, dus-intors drumul este in jurul lui 300E (fara autostrada in Italia)

Cazarea poate fi facuta in hosteluri :)

ai inteles gresit. nu am ce cauta in bosnia, croatia etc. eu sunt deja in it. cand am spus ca nu e fun m-am referit strict la drumul pe care trebuie sa il fac eu.

 

Nu ma gandesc niciodata cand plec cu motoreta la ceva rau, pentru ca se va intampla.

 

Ghinione apar la tot pasu' (am scapat motoreta in benzinarie si mi am rupt o parte din maneta de frana/merge si acum), dar o stii pe aia cu evitarea obstacolului?!? Tine-o in viata ca te va tine si ea pe tine ;)

 

Totusi nu inteleg propunerea voastra.. De ce sa mergi cu motoreta, daca nu mergi pe ea?!!?? :o

nu a fost o propunere din partea mea. eu doar am spus cum o sa vin. nu ma sperie drumul sau starea motocicletei mele. am motivele mele. daca eram in tara, cu siguranta sustineam mersul pe roti. daca vreti detalii despre costuri va pot da. am cateva drumuri cu moto la activ italia-romania si retur pe diferite rute.

Editat de zar916
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu a fost o propunere din partea mea. eu doar am spus cum o sa vin. nu ma sperie drumul sau starea motocicletei mele. am motivele mele. daca eram in tara, cu siguranta sustineam mersul pe roti. daca vreti detalii despre costuri va pot da. am cateva drumuri cu moto la activ italia-romania si retur pe diferite rute.

nu ar fi o ideie rea daca te-ai interesa de costurile din zona. in special pt cazare si parcare. si eu as fi interesat si de circuit in zona ca nu cred ca se poate intra atunci pe Misano.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drumul este in jurul lui 300E (fara autostrada in Italia)
Da cine te pune sa platesti autostrada? :D

Cu mobra treci pe linga bariere pe la Telepass si ... sanatate. :burnout:

Oricum nu te intreaba nimeni nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da cine te pune sa platesti autostrada? :D

Cu mobra treci pe linga bariere pe la Telepass si ... sanatate. :burnout:

Oricum nu te intreaba nimeni nimic.

poate te mai retin si macaronarii aia. o sa-ti iese ochii de la broaste :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te opreste nimeni sa nu platesti autostrada daca ti-e frica ca o sa fii "retinut" de broaste. :)

Pe mine in citi km am facut la ei pe autostrada cu mobra fara sa platesc nici macar un cent, nu m-a retinut nimeni. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te opreste nimeni sa nu platesti autostrada daca ti-e frica ca o sa fii "retinut" de broaste. :)

Pe mine in citi km am facut la ei pe autostrada cu mobra fara sa platesc nici macar un cent, nu m-a retinut nimeni. :rolleyes:

esti norocos atunci. merge incercat si asta, acu nu stiu cat de scumpa e autostrada acolo si cum se plateste. nu am ajuns pana acolo inca, din germania am luato la deal:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...