Sari la conținut

Postări Recomandate

Vizitator MosRahao

foarte misto. o tura pe care mi-o tot propun, pana atunci insa ma bucur de poze, ca acestea...

 

traseul mi se pare laborios, adica e "muncit", vad ca ati scormonit zona... inca o data, felicitari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ochen krasivy vashe puteshestviye ...blea :P

pe surt super faina tura asta. cat a durat ? :)

 

Aproximativ 2 saptamâni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numele topicului este Imagini din calatoriile pe 2 roti. De data asta fara poveste; poate au chef de scris ceilalti. In cazul tau, iesim la o bere/limonada si-ti povestesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo!! avem si noi un colt de advrider multumita unor oameni care merg cu motocicleta in loc sa-si seteze suspensiile si sa tina trasa pe forum. nu mai zic mai multe, ca iar ma ia valu' :alcy:

 

bravo ERU-le, tot respectul! din cate inteleg eu, e doar o chestiune de timp pana sa ataci continentul african :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu dedicatie speciala pentru tine!

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10200352185509651&set=a.4739065876991.1073741825.1305223699&type=3&theater

 

Tabara de pionieri te saluta, iar harta ta e bestiala!

 

 

Спасибо за фото.

 

Banuiesc ca mai ai poze :D mai baga , e loc destul

 

Poze mai sunt. Dar am facut si eu o selectie. Poate imi fac avant si mai bag cateva.

 

bravo!! avem si noi un colt de advrider multumita unor oameni care merg cu motocicleta in loc sa-si seteze suspensiile si sa tina trasa pe forum. nu mai zic mai multe, ca iar ma ia valu' :alcy:

 

bravo ERU-le, tot respectul! din cate inteleg eu, e doar o chestiune de timp pana sa ataci continentul african :grinbandit:

 

Multumesc.

 

Nu vreau sa te dezamagesc dar sa stii ca eu sunt unul dintre cei care-si regleaza suspensiile. Ba mai mult, ca sa intru un pic in povestea din spatele povestii, am plecat cu suspensia fata in modul "varza", adica fiind intr-un proces de upgrade al suspensiei, am schimbat componentele interne ale furcii, insa am neglijat sa imi comand si alte arcuri; chestia asta s-a tradus prin "bottoming" la cel mai mic obstacol, astfel incat singura solutie, ca sa nu renunt la tura a fost sa maresc cantitatea de ulei din furca, chestie care mi-a transformat suspensia intr-una foarte dura, "de strada" si am stat mereu cu frica ca la un obstacol mai mare o sa sara semeringurile afara. Nu au sarit dar m-a chinuit suspensia toata tura.

 

Depinde ce intelegi prin continentul negru. Mai departe de Maroc, Algeria, Tunisia e foarte complicat de ajuns intr-o tura conventionala.

Sincer ma cheama mai tare Siberia, Mongolia, Kirghistan ...in general est-ul unde a mai ramas ceva libertate. Planuri am o gramada cu banii si timpul stau mai prost.

Mai am si niste planuri cu subcontinentul Indian, dar ma tin nemernicii aia de la KTM din treaba.

 

Cat despre cotisorul de ADV, afla ca sunt mult mai multi decat ai crede, care chiar fac chestia asta insa au renuntat la scrisul pe forum. Aici [pe forum] esti pe val daca te duci la Veliko, eventual plimbare de o zi in care sa ai sidecase-uri si topcase si obligatoriu sa faci un film de minim juma de ora. [Asta apropo de luat valul.]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...