Sari la conținut

Plimbare 1 mai


Robert Rmh
 Share

Postări Recomandate

Cam asta e traseul,as vrea sa plec cat mai devreme,daca aveti sugestii pentru modificarea traseul astept,momentan sunt decat eu cu pasagerul meu,ne plimbam putin si cu "barcuta" pana la bulgari ne oprim sa mancam pe undeva ,socializam si apoi o intindem spre casa,doritori ?

Mers lejer 80-90 km/h

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te supara, dar traseul ala este soooooo f...ng boring....pe partea Bulgara mergi a paguba in linie dreapta, ai fix doua zone cu ceva curbe...una stanga, una dreapta. Fz-ul ala nu e facut pentru asa ceva. :)

 

E mult mai interesant pe la noi.

 

Daca tot vrei sa faci "aroganta" asta, de la Calarasi vino pana la Manastirea si ia-o pe Frasinet spre Fundulea. Much more fun!

Editat de middle_of_nowhere
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu "middle...", facut, vazut, placut, anul acesta. Drum ok. De mancat se poate manca decent la un restaurant cu terasa (cred ca au deschis-o) in Calarasi, in drum spre bac, pe stanga, N-am retinut numele dar imposibil de ratat. Nu vreau sa fac reclama dar este prima data cand am intalnit chestia asta: ciorba de burta - 9 lei (parca) si ciorba de burta extra, de doua ori mai multa burta - 11 lei si bine gatita. Revenind la drum, zona lacurilor este superba si nu numai. Imi place sa ma plimb agale prin sate si sa admir natura cu explozia de verde crud, cu mirosurile aferente.

Daca nu as fi facut traseul atat de curand ...

Plimbare placuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, nu mai deschid un alt topic. De 1 Mai o sa fiu la mare, pana pe 4 Mai si, ca sa nu fie plictisitor, vreau sa fac o plimbare pana in Bulgaria.

https://goo.gl/maps/fbB8B

 

V-as ruga sa-mi spuneti si mie "Ce trebuie sa stim in Bulgaria?" si, daca ati mai fost pe traseul acesta, "Ce avem de vazut?".

Se plateste vinieta/ taxa de drum pentru motociclete?

Care sunt restrictiile de viteza?

Care sunt pericolele (tigani, xenofobi etc.)?

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vizitat: Cap Caliacra - privelisti fabuloase de pe faleza inalta, Balcic - Palatul dar mai ales gradinile, Nesebar - orasul vechi, fermecator, or mai fi si altele.

Cu motorul nu platesti nimic, actele sa le ai in regula.

Plimbare placuta

Editat de PoliBuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc de recomandarea traseului,l-am urmat si am fost foarte incantat de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care sunt pericolele (tigani, xenofobi etc.)?

In Romania sunt astea mentionate de tine, la bulgari nu am avut nici o problema. Pe alocuri un drum mai prost, dar parca mult mai rare ca la noi. Soferii mult mai amabili, faceau loc, multumeau cand mai lasam sa depaseasca... Cautam pe gps tras pe dreapta, s-a oprit unul sa ma intrebe daca am vreo problema. Nu ai ce griji sa iti faci. + mancare buna si ieftina.

 

Daca esti mancau, merge o midie (ai o gramada de feluri) la Dalboka sau o oprire la Wild Duck in Ezerets. Fata de ce au mai zis colegii, merge si un Tyulenovo, priveliste frumoasa, cum te intorci de la kaliakra, faci dreapta in balgarevo.

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...