Sari la conținut

Postări Recomandate

Asa cum am anuntat, Chopper Academy MC Romania organizeaza - prin chapterul Suceava - festivalul moto-rock BLACK & WHITE MOTOR FEST 2015 aflat la a V-a editie.

 

Fiind prima data cand organizam acest festival in Suceava, trebuia sa ne ridicam atat la asteptarile sucevenilor cat si la asteptarile prietenilor nostrii obisnuiti cu petreceri bine organizate si cu distractie maxima.

 

Asa ca - intre 31 iulie si 2 august - la poarta cetatii de scaun a Sucevei vor canta Aproape Unplugged, Mircea Baniciu, Andrei Cerbu si Iron Cross, Bucovina si CARGO.

 

Baietii nostrii vor organiza si o parada moto precum si o multime de concursuri distractive asa cum numai la festivalurile moto poti vedea.

 

Cazarea se va face la pensiunile/hotelurile din Suceava precum si la cort, pe zona verde de la locatie.

 

E timpul ca Suceava sa fie gazda unui eveniment deosebit. Va asteptam cu drag !post-70385-0-74392600-1436194790_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:alcy: Te asteptam. Dar tot trec prin Gheorgheni sa dau cu buna ziua.

Ahoi!

Schimbare de situatie, se pare ca nu pot sa vin de Sambata :( , merg eventual Joi sau Vineri cand veniti prin Gheorgheni cu voi la Suceava si tot Vineri ma intorc inapoi.

Serviciul ma omoara, se pare ca lucrez si Sambata 12h si Duminica 12h :stuck:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PROGRAM EVENIMENT
VINERI
16.00- Primire invitatilor cu nelipsita palincutza, slana si ceapa
Intre timp imbratisari, revederi, pupaturi e.t.c
20:00- concert Aproape Unplugged
In timpul concertului avem voie sa consumam cativa litri de bere rece si alte licori bahice, mici, coaste, iar slana e.t.c. in timp ce continuam cu pupaturile, imbratisarile si revederile
21:30- concert MIRCEA BANICIU&BAND
Ramane deschisa propunerea de mai sus
23:00 After party cu Gilly Barbu si Vlad Nedelcu la foc de tabara. il punem si pe Luci sa bata in ceva.

SAMBATA
9;00-Desteptarea cu o muratura, cafea eventual o ciorba. Mai ales pt cei care au avut noaptea scurta
12:00- Plecarea in parada moto
14:00- Program de voie buna, papa bun, iarasi bere rece bla bla bla, eventual un somnic mic ca sa putem fi apti pentru ce urmeaza
17:00- Concursuri, printre alte imbratisari revederi si pupaturi. bere rece in continuare
20:00- Concert The Iron Cross (chitarist Andrei Cerbu)
21:00- Concert BUCOVINA
21:55- Extragerea castigatorilor la tombola
22:00- Concert CARGO 30 ani
23:00- Distractie si voie buna pana rasare soarele

intre concerte si in timpul lor de altfel pe toata perioada festivalului ramane valabila oferta cu bere rece, papa bun si restul

DUMINICA

10.00 DESTEPTAREAAAAA, chiar daca ne va strange casca. Iarasi cafele muraturi si ciorbe. O sa mai intretinem atmosfera si de acum urmeaza pupaturile si imbratisarile de despartire, poate chiar o lacrima de la fetele mai sentimentale

15:00 GATA... :-((

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chopper Academy MC Bucuresti va invita sa plecam impreuna spre Black & White motor fest Suceava. Plecarea va avea loc in data de 31.07. si ne intalnim la ora 08.30 la OMV Colentina,avand ca si traseu drumul cel mai drept

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BAII...DA PAINEAAA UNDE-II !!!!Mai Tai!! Cine s-a trezit din somn ,stie. Pacat ca mai sunt si exemplare din astea ...Oare era motociclist? In rest super-petrecere !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da painea unde e!!!!! Si nesimtitul care la 4-5 dimineata s-a gandit el sa tureze motorul cateva minute in blana ( pentru ce a facut asta? cred ca nimeni nu are un raspuns).

Pro- mancare relativ ok, preturi decente la berea la pahar, a fost muzica buna.

Contra - lipsa aspectului plata la intrare pentru care primeai un rahat de biletel cu donatie (eu stiu ca donatia inseamna ceva din placere nu din obligatie)

- pretul pentru berea la doza, pret nesimtit

- loc destul pentru campare doar ca nu s-a ocupat pentru cosirea buruienilor

- muzica pe timp de zi a cam lipsit, parca ziceai ca esti la o intalnire a batranilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca organizator pot sa spun cateva din culise...

-cu painea, cred ca e cauza firmei de catering contractata sa se ocupe de mancare, nu a noastra ca organizatori

-nesimtitul care si-a turat motorul ;a 4 dimineata a fost oprit de oamenii nostri dar lucrul asta nu s-a putut face instantaneu, si nici sa luam cheile tuturor participantilor nu am putut. tot timpul trebuie sa fie unul mai cu mot care dupa cateva beri vrea sa fie putin bagat in seama

-in mod normal la majoritatea festurilor se pune doar bratara. acum ca ANAF ul e in floare (a fost in vizita pe la noi sambata noaptea} veti vedea peste tot biletul cu donatia, altfel ar trebui fiscalizate bratarile ceea ce este foarte complicat

-berea la doza era doar fresh si fara alcool de aici pretul mai mare decat cel la pahar

-in zona de campare buruienile au fost anumit lasate intre parcarea de masini si cea de motoare pt a creea o usoara intimitate celor de la corturi. cum am cosit toata tarlaua mai puteam cosi si cei cativa metri ramasi necositi

- recunosc, muzica pe timp de zi a cam lipsit pt ca sunetistii plecau in timpul zilei si a fost greseala noastra ca nu am cerut un om sa fie acolo non stop

-alta scapare a noastra doar 4 wc-uri ecologice care in ora de varf au fost cam putine.

 

noi speram ca in rest v-ati simtit bine si va asteptam si la anul. fiti intelegatori cu noi...pentru Suceava e primul Motorfest organizat si cred eu chiar a fost unul de anvergura

multumim tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Colegul organizator eu nu m-am referit la painea de la firma de catering, ci la cele 2 persoane care duminica la 6-7 dimineata faceau pe maimutele si care tot tipau pe acolo, iar unu dintre ei striga unde-I panea maaaa! Iar la faza cu turatul motorului nu am pus contra ci doar am sesizat chestia aceasta. In rest distractia a fost ok si la mai multe festivitati tinand cont ca a fost pentru prima data eu ma declar multumit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrunire reusita...m am simtit f bine si dincolo de anumite scapari de organizare abia astept editia a doua..felicitari, Chopper Academy MC Suceava!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...