Sari la conținut

Accident Lascar Catargiu


icv45
 Share

Postări Recomandate

citez de pe un site de stiri (ca sa se inteleaga de ce realitatea nu-l poate defaima pe nistorescu):

 

"Cornel Nistorescu a fost autorul unui accident rutier grav, iar postul tv la care lucreaza, Realitatea, nu a dezvaluit identitatea conducatorului auto atunci cand a prezentat stirea."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 827
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

citez de pe un site de stiri (ca sa se inteleaga de ce realitatea nu-l poate defaima pe nistorescu):

 

"Cornel Nistorescu a fost autorul unui accident rutier grav, iar postul tv la care lucreaza, Realitatea, nu a dezvaluit identitatea conducatorului auto atunci cand a prezentat stirea."

 

Nu lucreaza "la Realitatea", lucreaza ȘI CU Realitatea. Sunt de (cuvant urat) oricum, au batut atata campii cu campania lor "Smecheri De Romania" si s-a oprit chiar la cel mai concret caz. Trist.

Sănătate multă și rapidă accidentaților!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AMR ar trebui sa condamne public printr-o pozitie ferma, nu precum cea de la TV, vinovatia soferului.Atunci as fi simtit ca ma reprezinta, ca ii reprezinta pe amaratii aia doi din spital...Pana una-alta, AMR-ul era convins ca intra in direct la ora 18:00... :D

 

Off-T:Am impresia ca iti place sa te joci din vorbe cu mintea oamenilor.Daca s-or gasi cativa mai slab de inger sa puna botu', e bine.Asa-i? :)

 

de acord ca fata e nevinovata, baiatul.... trebuia sa aibe grija ei.

 

amr nu trebuie sa faca munca politiei. exista politie, exista institutie judecatoreasca. amr poate veni cu propuneri de prevenire a accidentelor, cu propuneri pentru apararea linistii oraselor de motociclisti zgomotosi si nimic mai mult.

 

sa fim seriosi tam-tam-ul nu se face ca un motociclist si prietena au intrat in spital, se face pentru ca in accident a fost implicat un ziarist, si asta face sa creasca telespectatorii. cazul e simplu, nu inteleg de ce altfel trebuie o emisiune tv pentru asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipul cu X5 e din alta curte...unde nu sufla vantu'... :)

 

 

 

AMR ar trebui sa condamne public printr-o pozitie ferma, nu precum cea de la TV, vinovatia soferului.Atunci as fi simtit ca ma reprezinta, ca ii reprezinta pe amaratii aia doi din spital...Pana una-alta, AMR-ul era convins ca intra in direct la ora 18:00... :D

 

Off-T:Am impresia ca iti place sa te joci din vorbe cu mintea oamenilor.Daca s-or gasi cativa mai slab de inger sa puna botu', e bine.Asa-i? :laugh:

AMR e o duda la care le-am platit cotizatie pe un an si care nu face nimic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-l desemneze purtator ilegal de cuvant pe Hawkings si aparatul lui magic de vorbit cu voce de Windows voice text.

 

-suntem in legatura directa cu lalala AMR

-Aaaa da. Sunt mai multe probleme legate deeee. De... Aaaaa. Motociclistii... Sunt si eu sofer si mi-e greu sa ii vad datorita infrastructurii si a indisciplinei participantilor... aaaaa

-Revenim in studio plm plm plm, Hai ca nu e asa grav, bucurestiul e o jungla, nu se poate fara sa intorci pe trecerea de pietoni si fara sa te dai pe o roata, e un necaz, ungurii nu au reprezentare in parlament.

 

WTF

 

Era simplu! Motociclistii mergeau incet (nu e vorba de aia care se dau pe o roata cu 200 pe magheru), tipul asta de accident e foarte frecvent - masina face stanga sau intoarce in fata motociclistului. Nu s-au vazut reciproc datorita unei masini care era pe banda a 3-a.

Daca pana acum riscai putin atunci cand incalcai legea, acum riscul este mult mai mare pt ca exista motociclisti, care sunt foarte vulnerabili si pot fi raniti foarte grav chiar si la viteze mici.

 

Respectarea cu strictete a legii trebuia sa fie subiectul, nu statisticile si infrastructura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Purtatorul de cuvant AMR mai bine nu intervenea. A fost pe langa subiect si indirect a ajutat la minimizarea importantei accidentului si la musamalizarea vinovatiei d.p.d.v. legal.

Data viitoare ar i mai bine sa trimiteti un om cu o agenda clara si cu papagal bun, ori sa va abtineti de la a participa la astfel de luari de cuvant.

 

Iar pentru Tsunami: sper sa nu te vedem intr-o situatie asemanatoare ca iti comenteaza toti cum ai fi putut sa faci aia mai bine, sau ailalta mai bine. Cand de fapt ti-a intors ditamai masina pe trecere si peste scuar in fatza. Iar apropo de ce ai mai spus pe acest topic...daca aparea un pieton, nu ar fi aparut cu viteza masinii lui C N pe trecere. Laudabila intentia de a-i face pe motociclisti sa anticipeze mai multe obstacole, dar nu e timpul si nici locul. Treci peste ego-ul de atotstiutor macar in situatii in care oamenii au de suferit.

Editat de rechinulalb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

eu cred ca este o manevra incercata si reusita de postul -1 de stiri realitatea tv de a minimaliza importanta acestui eveniment.reprezentantul AMR nu a avut decat o sansa de a vorbi.....si cred ca el nu stia asta, se astepta sa fie un dialog care nu a existat. sau ar fi trebuit sa intre in direct injurand si tipand pt a face circ? cu ce folos?

ca trebuie sa existe o asociatie sau altceva care sa mediatizeze 'fenomenul moto' sunt de acord...da cine se ocupa...cum....cine investeste?

seara buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar pentru Tsunami: sper sa nu te vedem intr-o situatie asemanatoare ca iti comenteaza toti cum ai fi putut sa faci aia mai bine, sau ailalta mai bine. Cand de fapt ti-a intors ditamai masina pe trecere si peste scuar in fatza. Iar apropo de ce ai mai spus pe acest topic...daca aparea un pieton, nu ar fi aparut cu viteza masinii lui C N pe trecere. Laudabila intentia de a-i face pe motociclisti sa anticipeze mai multe obstacole, dar nu e timpul si nici locul. Treci peste ego-ul de atotstiutor macar in situatii in care oamenii au de suferit.

 

nu trebuie sa-mi doresti nenorocirea.

da, e perfect adevarat, mi se poate intampla, m-am trezit si eu de cateva ori neatent (dar eram singur) si m-au ferit altii. am avut noroc.

daca e sa fie si am avut partea mea de vina, nu ma va incalzi forumul, asta-i sigur. stiu sa strang din dinti si sa imi asum vina/neatentia.

sunt barbat, n-am nevoie de lacrimi, de compatimiri. ma urc pe ea, o prind de comenzi, IMI ASUM RISCURILE.

 

stii care e diferenta dintre un pieton si un jipan? iti zic eu: pietonul sa uita si da prioritate pe dreptul lui, sa nu fie luat in plin de motociclsti si automobilisti. aia n-o vedem. vedem numai ceea ce ne convine.

 

si da, ai sesizat bine.

asta e scopul pentru care scriu. sa fac si eu putin pe acest site. ceva care ar trebui s-o faca scolile auto/moto, scoala generala si liceul.

ceva care ar trebui sa faca amr-ul. nu sa fie impins sa injure un ziarist la tv. ci sa ridice valoarea motociclistilor prin promovarea conducerii defensive. asta e singurul lucru important prin care posturile de la accidente se va diminua.

 

grow up guys

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am ajuns acasa dupa ce am petrecut poate cele mai penibile doua ore si jumatate din viata mea.

 

unde fusesem contactat de realizatorii emisiunii ca urmare a presiunii unor domni din ACR cu promisiunea ca voi avea cam 20 minute de dezbatere a cazului impreuna cu un politist si cu telefoane in direct ale telespectatorilor, am inceput 4 oameni munca de pregatire si documentare, cu rezultat cam 6 pagini de puncte de discutie frumos structurate pe capitole.

Rezultatul l-ati vazut cu totii, mai ales ca po litistul cand a vazut in platou politicieni a plecat, iar cand mi s-a dat cuvantul mi s-a cerut un inceput general urmand ca de la a 3a intrebare sa strangem pe caz.

Faza e ca a 3a intrebare nu a mai venit niciodata, atat victor ponta cat si celalalt politician cu ochelari schimband firul discutiei brusc, inclusiv balciul cu textul despre ponta din burtiera ecranului, ceea ce a dus la un scandal in regie si in platou ce a culminat in pauza publicitara cu smulgeri de lavaliere, amenintari cu plecari din emisiunea in direct, si alte arogante de neam prost.

Consternat de cele vazute, am vrut si eu sa plec intr-o pauza (ce baiat destept politistul care a plecat din prima), dar baietii din regie mi-au zis sa raman ca poate mai incearca sa ma strecoare dupa ora 23.30.

Atunci am revizuit toate notitele din agenda, am redus de la o dezbatere de 20 min la una de 3 minute, dar puliticienii s-au incins la povesti

e lor si au batut campii cu gratie pana la sfarsit.

Adevaratul circ a fost insa in pauzele publicitare cand efectiv erau sa se ia la bataie.

Mi-am dat seama ca nici unul dintre noi nu trebuie sa mai participe la emisiuni la care sunt invitati mai mult de 1 (un) politician.

Cine ma cunoaste personal stie ca nu am emotii, nu ma pierd cu firea de o camera sau un om de media, sunt trecut prin viata, dar atata aroganta si obraznicie ca la ponta nu am mai vazut.

plus ca se pare ca va fi uns in ministerul de justitie pe un post foarte inalt, deci nu mi-am permis sa-I sterg vreo bucata.

Am incercat si eu sa intru peste ei, dar am avut microfonul inchis.

Am peimit promisiunea ca voi fi invitat intr-o alta emisiune in compensatie cu dezastrul din seara asta, dar sincer sa fiu nu mai cred nimic. Oricum voi refuza daca vor fi politicieni iarasi.

E pentru prima data cand un politist mi-a dat clasa. Trebuia sa ma iau dupa el si sa nu intru deloc.

bafta la toata lumea mai ales lui Tibi si prietenei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prezentatoarea emisiunii de pe realitatea a folosit in multe randuri sintagma "accidentul controversat". De ce este el controversat? Unde este controversat? Pe acest topic?.........DESTEAPTA-TE ROMANE!...pardon:Desteapta-te motociclistule!

 

N.B.: Nu-l mai blamati pe Dan Popescu! Sunt sigur ca ar fi spus multe daca ar fi fost lasat. Ar trebui sa reamintesc faptul ca fata lui a fost ucisa de o masina acum cateva luni la cateva sute de metri de locul accidentului in discutie?

Editat de maryus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Popescu, referitor la cifrele accidentelor de motocicleta, de ce nu a-ti protestat "Stati domnule, cifrele nu sint chiar reale, sint accidente in care au fost implicati scuteristi fara carnet, tot felul de persoane care au "imprumutat" motociclete, neposedand permis, etc!"?

Din pacate imaginea motociclistului e tot mai proasta, asta e realitatea! Sintem vinovati ca existam pe strada!

 

NU am nici un dubiu!!! Acest caz se va musamaliza ca de obicei, mai ales ca este vorba de un vulpoi batrin tirit prin noroaie mult mai mari ca cel de fata!

 

 

 

Ce as fi vrut sa spun mai sus este ca ar trebuii sa se faca o delimitare clara inre posesorii de scutere, ce nu poseda permis de conducere si motociclisti, in adevaratul sens al cuvintului!

 

Daca un manelist tembel se urca beat pe un scuter si omora un copil pe trecerea de pietoni, stirea este: "UN MOTOCICLIST SUB INFLUENTA BAUTURILOR ALCOOLICE A ACCIDENTAT MORTAL UN MICUT PE O TRECERE DE PIETONI!!!

Editat de Andrei Silvasanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad in continuare ca exista tembeli care cred ca accidentul asta putea fi ocolit ... abtineti-va !!! ... vorbiti de parca voi va uitati ca nu cumva pe trecerea de pietoni sa fie o masina ... sunteti lipsiti de orice urma de moralitate cand ziceti asta ... ipocrizia voastra intrece orice limita ... si tare imi vine sa injur ca la usa cortului ... motociclistul nu are nici cea mai mica urma de vina ... asa taceti dreaq din gura si nu mai aruncati cu rahat aiurea ... ca r fi putut, ca daca ar fi , ca daca n-ar fi, ca eu as fi facut, ca eu intotdeauna ma asigur, ca eu incetinesc la treceri de pietoni chiar daca nu e nici un pieton care sa isi arate intentia de a trece .... IPOCRITILOR!!!!!!!!! gura in BIP-ul meu !!!!!!!! am citit tot felul de comentarii absurde ... sunteti niste mincinosi ... daca nici cand merg pe banda a doua si beneficiez si de scuar intre benzi, nu sunt in siguranta atunci cand BIP-ul meu sunt in siguranta???? cand stau pe ea in garaj??? atat va mai faliti aici si dati sfaturi .... "ca mobra e prea distrusa ca sa fi avut doar 60km/h", "ca sigur aveau 300 km/h" ... sunteti niste ipocriti ... sub pretextul ca voi vreti sa invatati pe cineva sa previna veniti si spuneti faze de genul "eu as fi prevenit accidentul asta pt ca eu intotdeauna ma asigur ca nu cumva pe trecerea de pietoni sa fie un Jeep care vrea sa intoarca", sau de genul "eu as fi scapat pt ca eu ma uit si dupa elicoptere nu numai dupa masini" ... baliverne ... dovada mai mare de ipocrizie nu am vazut in viata mea ... voi astia care "ati fi putut preveni" mai bine va duceti frate la biserica ca sunteti chiar deosebiti ... voi sunteti astia care franeaza la treceri chiar daca nu e nimeni care isi manifesta intentia de a traversa, voi sunteti astia care o ardeti cu celebrele numere 50 90 100 130 ... pffffff .... in concluzie lasati dreaq bravada asta de oameni cu raspundere civica si comentati pe blogul lui "Dan Diaconescu in direct" ... cine stie??? poate va invita la o emisiune tarzie din noapte ca sa desenati pe o tablita cum ati fi procedat voi in locul motociclistului ...

va urez un calduros MARSH in BIP-ul meu!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roockie, incet frate, nu te agita, sa nu-ti crape vreo vena la cap!

Sunt perfect de acord cu ce zici tu acolo, ai perfecta dreptate, insa NU AICI si NU ASA rezolvi problema!

Pentru ca e foarte de dimineata, bea acum un ceai de tei sa te linistesti, mai fumeaza o tigara....

:-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesante dezvaluirile din culise. Purtatorul de cuvant AMR nu are nici o vina pentru smecheriile facute de regie, e clar ca l-au sabotat, a fost adus acolo doar pentru a fi pus la zid de profesionisti care cu asta se ocupa. Trebuia sa ii filmeze cu telefonul in pauza publicitara. Dupa cateva emisiuni de-astea va sti cum sa puna problema, si nu va mai respecta desfasuratorul emisiunii, care e total diferit fata de ce iese in final. Pentru o emisiune viitoare ar fi frumos ca motociclistii care stiu cu ce se mananca astfel de magarii in televiziune sa ii spuna la ce sa se astepte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite, de-aia la oala cu zmoala a romanilor nu exista paznic, ne dam in cap unul altuia in loc sa facem ceva concret. Cainii latra, Gipanul trece.

 

Cu un magnat media, se lupta adunand toti jurnalistii mici pe care el i-a sutuit pana acum, si care abia asteptau o astfel de ocazie.

 

Decat sa fim inchisi in comunitate, in astfel de cazuri, cine are prieteni in presa, ar putea sa ii invite sa citeasca aici, si sa isi ia material pentru articole.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate posturile din romanica sunt praf, stirile sunt comandate politic iar in dezbaterile de orice fel se manipuleaza la greu.

Orice om cu bun simt e pus la colt fara apel de rechinii aia. Cine are gura mai mare si nesimtirea fara limite ala e primul si ala are dreptate, asta e tara in care traim.

Daca te zbati, iei microfonul altuia si strigi pentru dreptate ( eu asa as face) nu mai participi in veci la alta "dezbatere".

 

 

PS: nu am vazut emisiunea, ceea ce spun aici stiu de la prieteni buni care au fost invitati in emisiuni si au dat interviuri.

 

 

 

PPS: Cei care mereu gasesc ceva de comentat la un accident si spun ei ca victima ba nu a fost destul de atent, ba avea viteza ba tot felul ...... va spun ca sunteti niste gunoaie de oameni.

 

 

PPPS: RoCristea, felicitari !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roockie, incet frate, nu te agita, sa nu-ti crape vreo vena la cap!

Sunt perfect de acord cu ce zici tu acolo, ai perfecta dreptate, insa NU AICI si NU ASA rezolvi problema!

Pentru ca e foarte de dimineata, bea acum un ceai de tei sa te linistesti, mai fumeaza o tigara....

:-)

 

 

nu se poate sa faci nimic cu telefonul

 

toate telefoanele se inchid si se lasa in haina ce se pune in cuierul din alta incapere. Daca cumva"uiti" telefonul la tine, toate electronicele alea incep sa o ia razna. Cel putin aici unde am fost eu.

 

Ideea e ca ar trebui ca realizatoarea emisiunii sa primeasca cateva emailuri (politicoase va rog) in care sa se zica ca din cele 20 minute promise motociclistilor au fost numai cateva zeci de secunde, si ca problema ar trebui dezbatuta intr-o alta emisiune la care politicienii sa nu fie prezenti. Poate un politist, poate un jurist, poate un medic de traumatisme, dar numai politicieni nu.

 

Cand Victor Ponta a inceput sa se planga ca un copil ca de ce apare acel mesaj de text pe ecran, am fostferm convins ca nu mai am posibilitatea de a lua cuvantul niciodata. La doua incercari de a readuce subiectul in discutie am constatat ca aveam microfonul deja inchis.

 

Apoi am stat acolo de mobila, si m-am minunat de de inseamna manipularea prin media.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad in continuare ca exista tembeli care cred ca accidentul asta putea fi ocolit ... abtineti-va !!! ... vorbiti de parca voi va uitati ca nu cumva pe trecerea de pietoni sa fie o masina ... sunteti lipsiti de orice urma de moralitate cand ziceti asta ... ipocrizia voastra intrece orice limita ... si tare imi vine sa injur ca la usa cortului ... motociclistul nu are nici cea mai mica urma de vina ... asa taceti dreaq din gura si nu mai aruncati cu rahat aiurea ... ca r fi putut, ca daca ar fi , ca daca n-ar fi, ca eu as fi facut, ca eu intotdeauna ma asigur, ca eu incetinesc la treceri de pietoni chiar daca nu e nici un pieton care sa isi arate intentia de a trece .... IPOCRITILOR!!!!!!!!! gura in BIP-ul meu !!!!!!!! am citit tot felul de comentarii absurde ... sunteti niste mincinosi ... daca nici cand merg pe banda a doua si beneficiez si de scuar intre benzi, nu sunt in siguranta atunci cand BIP-ul meu sunt in siguranta???? cand stau pe ea in garaj??? atat va mai faliti aici si dati sfaturi .... "ca mobra e prea distrusa ca sa fi avut doar 60km/h", "ca sigur aveau 300 km/h" ... sunteti niste ipocriti ... sub pretextul ca voi vreti sa invatati pe cineva sa previna veniti si spuneti faze de genul "eu as fi prevenit accidentul asta pt ca eu intotdeauna ma asigur ca nu cumva pe trecerea de pietoni sa fie un Jeep care vrea sa intoarca", sau de genul "eu as fi scapat pt ca eu ma uit si dupa elicoptere nu numai dupa masini" ... baliverne ... dovada mai mare de ipocrizie nu am vazut in viata mea ... voi astia care "ati fi putut preveni" mai bine va duceti frate la biserica ca sunteti chiar deosebiti ... voi sunteti astia care franeaza la treceri chiar daca nu e nimeni care isi manifesta intentia de a traversa, voi sunteti astia care o ardeti cu celebrele numere 50 90 100 130 ... pffffff .... in concluzie lasati dreaq bravada asta de oameni cu raspundere civica si comentati pe blogul lui "Dan Diaconescu in direct" ... cine stie??? poate va invita la o emisiune tarzie din noapte ca sa desenati pe o tablita cum ati fi procedat voi in locul motociclistului ...

va urez un calduros MARSH in BIP-ul meu!!!!!

 

 

total de acord cu tine si sanatate celor 2!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toate manipularile si astfel de nenorociri se intampla pentru ca nu mai iese odata PROSTIMEA in strada....lumea politica este undeva sus bine pusa si de neatins de oameni ca mine ca tine ca x ca y ca noi

 

Alta cale de INCERCARE CU POSIBILA REUSITA, de a schimba ceva, nu este decat iesitul in strada si ATAT. Imi pare rau sa recunosc ca suntem animale, dar asta suntem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

singurul lucru de care eu cred ca nu tineti cont este ca au facut-o intentionat.trecand stire la 'si altele' prin modul in care a fost prezentata.(data viitoare sa spuneti ca la domnul Nistorescu era si domnul Ponta sau Basescu cu o bere ..asa in mod sigur o sa ne uitam 2 luni la acest subiect).

 

o zi buna!

 

 

acum am ajuns acasa dupa ce am petrecut poate cele mai penibile doua ore si jumatate din viata mea.

 

unde fusesem contactat de realizatorii emisiunii ca urmare a presiunii unor domni din ACR cu promisiunea ca voi avea cam 20 minute de dezbatere a cazului impreuna cu un politist si cu telefoane in direct ale telespectatorilor, am inceput 4 oameni munca de pregatire si documentare, cu rezultat cam 6 pagini de puncte de discutie frumos structurate pe capitole.

Rezultatul l-ati vazut cu totii, mai ales ca po litistul cand a vazut in platou politicieni a plecat, iar cand mi s-a dat cuvantul mi s-a cerut un inceput general urmand ca de la a 3a intrebare sa strangem pe caz.

Faza e ca a 3a intrebare nu a mai venit niciodata, atat victor ponta cat si celalalt politician cu ochelari schimband firul discutiei brusc, inclusiv balciul cu textul despre ponta din burtiera ecranului, ceea ce a dus la un scandal in regie si in platou ce a culminat in pauza publicitara cu smulgeri de lavaliere, amenintari cu plecari din emisiunea in direct, si alte arogante de neam prost.

Consternat de cele vazute, am vrut si eu sa plec intr-o pauza (ce baiat destept politistul care a plecat din prima), dar baietii din regie mi-au zis sa raman ca poate mai incearca sa ma strecoare dupa ora 23.30.

Atunci am revizuit toate notitele din agenda, am redus de la o dezbatere de 20 min la una de 3 minute, dar puliticienii s-au incins la povesti

e lor si au batut campii cu gratie pana la sfarsit.

Adevaratul circ a fost insa in pauzele publicitare cand efectiv erau sa se ia la bataie.

Mi-am dat seama ca nici unul dintre noi nu trebuie sa mai participe la emisiuni la care sunt invitati mai mult de 1 (un) politician.

Cine ma cunoaste personal stie ca nu am emotii, nu ma pierd cu firea de o camera sau un om de media, sunt trecut prin viata, dar atata aroganta si obraznicie ca la ponta nu am mai vazut.

plus ca se pare ca va fi uns in ministerul de justitie pe un post foarte inalt, deci nu mi-am permis sa-I sterg vreo bucata.

Am incercat si eu sa intru peste ei, dar am avut microfonul inchis.

Am peimit promisiunea ca voi fi invitat intr-o alta emisiune in compensatie cu dezastrul din seara asta, dar sincer sa fiu nu mai cred nimic. Oricum voi refuza daca vor fi politicieni iarasi.

E pentru prima data cand un politist mi-a dat clasa. Trebuia sa ma iau dupa el si sa nu intru deloc.

bafta la toata lumea mai ales lui Tibi si prietenei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toate manipularile si astfel de nenorociri se intampla pentru ca nu mai iese odata PROSTIMEA in strada....lumea politica este undeva sus bine pusa si de neatins de oameni ca mine ca tine ca x ca y ca noi

 

Alta cale de INCERCARE CU POSIBILA REUSITA, de a schimba ceva, nu este decat iesitul in strada si ATAT. Imi pare rau sa recunosc ca suntem animale, dar asta suntem.

 

 

indeed

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine este interesat poate da jos emisiunea de aseara de pe Realitatea de aici: Emisiune Realitatea 09.12.08

O sa las folderul pe server 24 de ore, nu pot mai mult ca aglomerez folderul. Eu zic ca e suficient 24 de ore pentru cine chiar are nevoie de material. Daca cumva nu merge downloadul spuneti-mi.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Popescu, pe un alt topic in care se discuta prestatia dvs la emisiunea de aseara am sustinut ca ati fost victima usoara ptr un moderator care nu a avut nici un interes sa lamureasca nimic si a acordat aceste minute doar in urma presiunilor media cum ca nu au spus la prima relatare ca autorul accidentului este nistorescu. Acum cand citesc explicatia dvs ca vi s-a spus sa incepeti cu cadru general si de la a treia intrebare..sa intrati in sub propriu zis...e clara premeditarea...iar dvs ..."ati muscat" cum se zice. pana acum rusine lor...si sa vedem ce va urma

Am o singura intrebare: de ce la o emisiune anuntata, pregatita, cu 5 oameni la costum v-ati prezentat in vesta? O sa-mi spuneti ca nu conteaza cat de lung am parul important e cat si cum gandesc. Parerea mea e ca nu. Respectul impune respect, si tinuta dvs nu arata respect fata de cei din studio.

95% din timp ma imbrac sport casual.....dar...tot sustin ca trebuie impusa ideea ca motociclist poate fi oricine, managerii, politicieni...etc. Asa poate se ruseste sa se scape de motociclisti="iresponsabili". Nu cred ca sustinerea ideei ca motociclist ... inseamna no rules, inseamna diferit ajuta la ceva. Din contra, cred ca trebuie inteles ca sunt la fel cu ceilalti, intelectual, social si din celelalte puncte de vedere. Iar la emisiunea de aseara, prima conditie ptr asta, era un costum relaxat.

Editat de ManInBlack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Popescu, pe un alt topic in care se discuta prestatia dvs la emisiunea de aseara am sustinut ca ati fost victima usoara ptr un moderator care nu a avut nici un interes sa lamureasca nimic si a acordat aceste minute doar in urma presiunilor media cum ca nu au spus la prima relatare ca autorul accidentului este nistorescu. Acum cand citesc explicatia dvs ca vi s-a spus sa incepeti cu cadru general si de la a treia intrebare..sa intrati in sub propriu zis...e clara premeditarea...iar dvs ..."ati muscat" cum se zice. pana acum rusine lor...si sa vedem ce va urma

Am o singura intrebare: de ce la o emisiune anuntata, pregatita, cu 5 oameni la costum v-ati prezentat in vesta? O sa-mi spuneti ca nu conteaza cat de lung am parul important e cat si cum gandesc. Parerea mea e ca nu. Respectul impune respect, si tinuta dvs nu arata respect fata de cei din studio.

95% din timp ma imbrac sport casual.....dar...tot sustin ca trebuie impusa ideea ca motociclist poate fi oricine, managerii, politicieni...etc. Asa poate se ruseste sa se scape de motociclisti="iresponsabili". Nu cred ca sustinerea ideei ca motociclist ... inseamna no rules, inseamna diferit ajuta la ceva. Din contra, cred ca trebuie inteles ca sunt la fel cu ceilalti, intelectual, social si din celelalte puncte de vedere. Iar la emisiunea de aseara, prima conditie ptr asta, era un costum relaxat.

 

in primul rand nu stiu daca se stia ca vor fi 5 politicieni acolo. in momentul in care ei au facut reclama la emisiunea asta ( undeva pe la ora 21 si ceva ) au spus ca vor prezenta 2 povesti/cazuri ( spuneti-le cum vreti ) si au aratat si cateva secvente. politicienii nici nu trebuiau initial sa fie acolo, din cate mi-am dat eu seama.

cat despre vesta , com'on. daca un om demonstreaza ca e inteligent si responsabil doar prin faptul ca poarta costum, e grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...