Sari la conținut

Yamaha Fazer


horiabt
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu o am din iunie anul trecut, sunt f multumit de ea, este f manevrabila in oras, are frane bune te poti baza pe ele, de asemenea peste 9000 de ture devine o bestie :welcome: . La drum lung nu este obositoare, merge lejer cu doua persoane la o viteza de 140km/h . Sa o porti sanatos si fara evenimente :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o am din iunie anul trecut, sunt f multumit de ea, este f manevrabila in oras, are frane bune te poti baza pe ele, de asemenea peste 9000 de ture devine o bestie :moto: . La drum lung nu este obositoare, merge lejer cu doua persoane la o viteza de 140km/h . Sa o porti sanatos si fara evenimente :laugh:

Spuneti-mi si mie cat intra in rezervorul vostru, pentru ca eu am putut alimenta maxim 16 litri fata de 20 si ceva cat spune constructorul si eventual ce autonomie aveti cu un rezervor plin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spuneti-mi si mie cat intra in rezervorul vostru, pentru ca eu am putut alimenta maxim 16 litri fata de 20 si ceva cat spune constructorul si eventual ce autonomie aveti cu un rezervor plin.

 

daca nu ma insel am bagat 18 l odata cred ca intrasem pe rezerva; cel mai bun consum l-am avut de 5% in exterior; in oras nu prea poti sa ii faci un consum, in plus depinde f mult si cum mergi cu ea. eu de exemplu schimb cam la 6000rpm dar sunt si cazuri cand ii dau si la 8-9000 rpm :moto: .

Vad ca suntem destui cu Fazere poate ne intalnim la primavara :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ma insel am bagat 18 l odata cred ca intrasem pe rezerva; cel mai bun consum l-am avut de 5% in exterior; in oras nu prea poti sa ii faci un consum, in plus depinde f mult si cum mergi cu ea. eu de exemplu schimb cam la 6000rpm dar sunt si cazuri cand ii dau si la 8-9000 rpm :( .

Vad ca suntem destui cu Fazere poate ne intalnim la primavara :moto:

Multumesc DragStar!Ne putem intalni si mai devreme. Oricum sunt disperat si astept cu nerabdare luna martie.

 

 

Daca un FZ6 devine bestie peste 9000rpm ,un R1 sau Zx10r ,sau gixxer1000 ce mai devine dupa 9000rpm? :laugh:

Motorul lui fz-6 este derivat din cel al lui R6 ( putin limitat la 98 cp ) si crede-ne pe cuvant , ca dupa 7000 rpm este o bestie. Nu o poti totusi compara cu motociclete care au scris istoria motociclismului. Iar daca vrei sa afli cu adevarat ce pot face modelele pe care le-ai amintit intra la sectiunea accidente. Oricum vitezistele de 1000 si peste , sunt , cred eu, visul tuturor motociclistilor dar, din pacate, inca nu am curajul sa le incalec. Salutare si la mai mare!

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo, o ,,bestie'' poate fi mai mica sau.....mai mare!

Asa bun :( ...deci e un PUI de bestie ,da? :laugh:

 

 

 

@rocristea-crezi ca FZ6-le care prinde peste 200(nu ca zzr-ul de 400 ,in nici un caz :moto: ),crezi ca intr-o curba mai ai vreo sansa daca nu stii sa o iei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chestia cu bestiile este relativa

 

intreaba un pilot de MotoGP si ai sa fii surprins ce poate un sfert de litru

sau incaleca un cross de 250 in doi timpi si iar... s-ar putea sa intelegi altfel motociclismul si notiune de bestie

 

eu unul am avut un doi timpi de 350 si ... peste 6000 devenea rea iar la 8000 era intadevar o bestie care bea benzina mai ceva decat bea Hash-u bere (15-20%)

pacat ca ciclistica nu se ridica la nivelul performantelor (suspensii cam slabe, frane de asemenea, iar rotile de 18" cu guma de 120 pe spate... cam fugea kur-u pe curbe)

post-999-1138871800_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa bun :( ...deci e un PUI de bestie ,da? :laugh:

@rocristea-crezi ca FZ6-le care prinde peste 200(nu ca zzr-ul de 400 ,in nici un caz :moto: ),crezi ca intr-o curba mai ai vreo sansa daca nu stii sa o iei?

Silviule ce legatura este intre cea ce poate o motocicleta si felul in care o pilotezi ??? Crede-ma ca sunt cu capul pe umeri si in momentul in care ma sui pe motocicleta mea o fac din placere, si nu pt. ai testa limitele. Cand voi ajunge si la asta o voi face asistat de un profesionist, pe un circuit care sa-mi permita acest lucru.

 

chestia cu bestiile este relativa

 

intreaba un pilot de MotoGP si ai sa fii surprins ce poate un sfert de litru

sau incaleca un cross de 250 in doi timpi si iar... s-ar putea sa intelegi altfel motociclismul si notiune de bestie

 

eu unul am avut un doi timpi de 350 si ... peste 6000 devenea rea iar la 8000 era intadevar o bestie care bea benzina mai ceva decat bea Hash-u bere (15-20%)

pacat ca ciclistica nu se ridica la nivelul performantelor (suspensii cam slabe, frane de asemenea, iar rotile de 18" cu guma de 120 pe spate... cam fugea kur-u pe curbe)

ai dreptate, asta incerc si eu sa-l conving pe silviu, oricum pe sosele e greu sa folosesti o motocicleta la adevarata ei putere...nu ai unde!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Silviule ce legatura este intre cea ce poate o motocicleta si felul in care o pilotezi ??? Crede-ma ca sunt cu capul pe umeri si in momentul in care ma sui pe motocicleta mea o fac din placere, si nu pt. ai testa limitele. Cand voi ajunge si la asta o voi face asistat de un profesionist, pe un circuit care sa-mi permita acest lucru.

 

exista o placere si in a testa limitele unei motociclete ... sau pe ale tale ... chiar foarte mare placere

 

nu vreau sa se inteleaga ca as incuraja pe cineva sa o faca dar pentru asta sunt facute motocicletele sport...

 

Nu doar pentru a arata ca Rossi si pentru a sublinia posteriorul unei pasagere ... ci petru a cauta (si eventual atinge) acele limite

Nu pentru a muri ... desi exista aceasta posibilitate

Nu pentru a te privi in vitrina magazinelor

Nu pentru a iesi cu prietenii la suc/capucino/bere

 

Pentru toate acestea... exista alte motociclete dar daca vrei sa ...

 

app: Fazerul nu este o motocicleta de viteza chiar daca asa ar vrea sa creada unii ... e o motocicleta de strada

R6 e motocicleta de viteza

Fazerul nu ...

post-999-1138873537_thumb.jpg

post-999-1138873552_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu am spus ca este o vitezista,daca te uiti mai sus am spus ca inca visez la una. Eu am cumpara fazerul pt. ca e f. fiabila, frumoasa si cred eu ca ma reprezinta.In acelasi timp este foarte practica in Bucuresti, tinand cont de faptul ca in fiecare zi parcurg cel putin 100 km( Buc.- Buftea ,unde si lucrez), drum pe care cu masina il fac in 2 ore de stres iar cu motocicleta in 30 minute de placere, fara sa alerg sau sa incalc legile de circulatie. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare ceam mai frumoasa moto de strada de pana in 600 si sunt sigur ca la 98 de cai stie destule ca sa-ti faca placere!

Posesorii s-o stapaneasca sanatosi!

Multumim! Oricand vrei sa dai o tura cu ea ...cauta-ma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o Yamaha Fazer noua...cine stie ceva "secrete" despre acest model? :laugh:

Foarte important, horiabit, pune-i role de protectie originale yamaha , de la inceput,pt. ca mai incolo ( doamne fereste ) sa nu fie prea tarziu. http://www.yamaha-motor-europe.com/accesso...ryId=25519arziu

 

scuze , asta e adresa corecta:

 

http://www.yamaha-motor-europe.com/accesso...cessoryId=25519

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[

app: Fazerul nu este o motocicleta de viteza chiar daca asa ar vrea sa creada unii ... e o motocicleta de strada

R6 e motocicleta de viteza

Fazerul nu ...

 

nici nu sustin ca e o moto de viteza, este zic eu o motocicleta care asigura un compromis ff bun intre una de viteza si un touring :) Sa ma scuze cei cu R1 , Zx10 etc daca am indraznit sa zic ca e bestie dupa 9000 de ture, este mai rea decat de obicei - asa e bine - :( poate dupa 2-3 ani pe ea o sa indraznesc si eu sa aspir la o sportiva :laugh: . Bafta si sa ne vedem sanatosi pe sosele cand o da caldura :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepe sa-mi placa, ne adunam. :moto: :( :) :cheers:

 

Am si eu un Fz1 (1000cmc). Pot confirma ca si dansa devine "simpatica" la peste 7000 de ture...

Cand faceti gasca de Fazere, vin si eu :laugh:

 

Radu

Frumoasa motocicleta, Radu, felicitari pt. alegerea facuta, eu trebuie sa mai ,,cresc'' un pic si poate....o sa am si eu una.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[

app: Fazerul nu este o motocicleta de viteza chiar daca asa ar vrea sa creada unii ... e o motocicleta de strada

R6 e motocicleta de viteza

Fazerul nu ...

 

nici nu sustin ca e o moto de viteza, este zic eu o motocicleta care asigura un compromis ff bun intre una de viteza si un touring :cheers: Sa ma scuze cei cu R1 , Zx10 etc daca am indraznit sa zic ca e bestie dupa 9000 de ture, este mai rea decat de obicei - asa e bine - :( poate dupa 2-3 ani pe ea o sa indraznesc si eu sa aspir la o sportiva :laugh: . Bafta si sa ne vedem sanatosi pe sosele cand o da caldura :moto:

Offf ,mai dar nu se mai poate face nici o gluma ,nimic....santeti asa stresati de vremea de afara? :cheers: .Fiecare moto e o bestie ...in categoria ei ,dar chiar va suparati asa repede? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu un Fz1 (1000cmc). Pot confirma ca si dansa devine "simpatica" la peste 7000 de ture...

Cand faceti gasca de Fazere, vin si eu :laugh:

 

Radu

 

 

O stiu ti-am admirat-o de multe ori. Am vazut ca f accesorizata :cheers:

Ar fi misto sa facem odata o plimbare la munte numai de Fazere :moto:

 

Offf ,mai dar nu se mai poate face nici o gluma ,nimic....santeti asa stresati de vremea de afara? :cheers: .Fiecare moto e o bestie ...in categoria ei ,dar chiar va suparati asa repede? :)

 

 

Stai linistit ca nu sa suparat nimeni :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi misto sa facem odata o plimbare la munte numai de Fazere

 

 

Sunt de acord, astept cu nerabdare,dar de ce doar Fazere?

Lista e deschisa. Salut calduros!

 

:laugh: :moto: :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi misto sa facem odata o plimbare la munte numai de Fazere

Sunt de acord, astept cu nerabdare,dar de ce doar Fazere?

Lista e deschisa. Salut calduros!

 

:laugh: :moto: :(

Un Siriu ,ceva nu tenteaza?!....eu am fost anul trecut de 2 ori ,iar anul asta o sa ma duc ,cred ,in fiecare weekend...e prea frumos :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un Siriu ,ceva nu tenteaza?!....eu am fost anul trecut de 2 ori ,iar anul asta o sa ma duc ,cred ,in fiecare weekend...e prea frumos :moto:

 

 

Orcine e bine venit!

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...