Sari la conținut

Hai Sa Radem Sau Sa Plangem


ninja_skija
 Share

Postări Recomandate

Nu credeam ca o sa se intample asa, dar uite ca... dupa ce mi-am dorit atat de mult dominatorul, m-am indragostit de o alta motoreta. Culmea alta clasa total:

 

Honda CB 500 - 1998

 

Dupa cum spun inteleptii motocicleta te gaseste pe tine, asa mi s-a intamplat si mie.

M-am plimbat cu ea din curiozitate si m-am indragostit in primul rand de starea motorului si apoi a cutiei de viteze care te unge pe suflet.

 

Ca si impresii generale dupa un we cu ea, cam 400 km, se intinde f frumos la drum lung, urca foarte usor spre 100 si plus, saua e foarte comoda - Bucuresti Breaza facuta noaptea pe ploaie doar cu o pauza de o tigara sa ma incalzesc, nu stai in maini, lumini ai suuuper.

 

Acum ce sa zic la aceasta motoreta de incepatori ( cum mi-au zis prietenii) care nu sare borduri ( cum zice marele Axa) plusurile sunt si minusuri, depinde cum o iei. Adica totusi e prea silentioasa, parca prea stabila, nu simti viteza, si prea docila. Dar probabil ca eu de asta aveam nevoie momentan, de o perioada de liniste in viata mea.

Pasagerul meu pana la breaza, Stephon a avut de obiectat tocmai asta: Ca e prea comoda, nesimtita la gropi si ca te ia somnu la 120. Si ce motor e asta? :rolleyes:

 

 

 

Cum nu am avut ocazia sa o pozez pun una de pe net care este aproximativ identica

Dulcineea:

post-1697-1151908906_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa va intelegeti bine si sa va plimbati peste tot pe unde vrea sufletelul tau fara cea mai mica problema !!!

 

Welcome to "street-club" :bounce: Il lasi de-acum pe Stefi cu Domi in spate :rolleyes:

 

nu-l lasa ... ca-l imping eu mai tare din spate :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-o stapanesti sanatoasa!Am si io o sora mai mare, am luat-o la sfaturile prietenilor -incepator fiind, mi-au zis ca e docila, ca totusi trage un pic, pozitie comoda, nu s-a stricat niciodata (am schimbat cauciucu spate :rolleyes: ).

Eu sunt foarte multumit de ea, e tare cumintzica, doar ca inevitabil vreau ceva mai mare!

post-7144-1151917507_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Welcome to the Honda CB 500 Club!

 

Când o aduci la Arc?

 

 

 

Vin miercuri in principiu sa ma laud cu ea.

 

Niko, am vazut ca ai fratele mai mare, ca ti-a ramas mica nu mai comentez nimic, prietenii ma stiu si cat si pe ce am mers. Faptul ca mi-am luat o motocicleta mai mica decat aveam, alta clasa, si mai cumintica, cred ca spune despre mine destul

 

In primul rand ca prefer sa fiu cea mai rea pe o motocicleta cuminte, decat cea mai constipata pe o motocicelta f puternica.

Are apropae 60 de caluti, e f usoara, racire pe lichid, sistem anti-prost ( adica nu ii dai mai mult de 140-150 din cauza vantului), adica este o mica jucarie. Pt cat o folosesc eu 5 zile pe saptaman in oras, we in afara, este parfum.

 

Multumesc de urari, si fac cinste cand m-oi reface financiar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti traiasca motoreta! :rolleyes:

 

Sa te duca in siguranta peste tot si sa ai grija de ea! Frumos agregat!

 

Bravos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E hai ca am mersi si eu cu Dominator si cred ca CB-u nu poate fi considerata mai mica, trage mai bine, viteza, alea alea.

Daca vrei sa scoti sistemul "anti prost" cel mai eficient e sa montezi un parbrizel din ala cum am eu, prinzi curaj instantaneu si nu-ti mai iei nici toate fiintele zburatoare pe geaca!Le iei pe casca, dar eu zic ca se spala mai usor casca!

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..once, with a declared deep love.... :bounce: ...that's life....

....s-a dus Honda, a venit Honda.... :rolleyes:

post-106-1151964560_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e mah problema cu "vitezanele" ... zici ca nu sunt practice pana te urci pe ele, dupa care nu mai cobori :bounce: Si cum CB500 poate fi considerata o vitezana "entry level", sunt tare curios ce o sa faci cand o sa te plictisesti de ea ... te intorci la enduro sau te vedem pe vreun CBR :rolleyes:

Ps. This thread is trully worthless without more pics.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...