Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Luc liniutele sunt tot ce stii !!!

cum dai de o curba.... ti se taie elanu

 

 

Asa e, ametesc la inclinari mai mare de 10 grade :bounce: . Si la liniute sint varza, de aia de cite ori te-am chemat sa sa te dai cu mine ai refuzat. Si aveam un amarit de 400 pe vremea aia.

De fapt nu stiu nimic :rock: .

Te rog pune si tu niste poze cu ce tricks faceai, ca intr-o vreme afirmai ca esti mare streetfighter. As prefera sa apari tu in poza, sa nu fie luate de pe net. Sau daca nu de alea...ceva..orice...sa spunem povesti stim toti. Multumesc!

 

 

P.S.

Art, acu' ma poti lua la 11 metri cu sensurile si nu pot zice nimic :D))) ...Btw bafta miina la liniute, daca tine vremea cu voi o sa fie super :( !

post-966-1220092597_thumb.jpg

post-966-1220092605_thumb.jpg

Editat de Luc_zxr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hahhahahaha

in prima poza nu se vede bine ala care te tine da e un pitic acolo si se koieste sa te tina inclinat

in a doua poza pe-o bere ca stateai pe SS-u ala cum stau fetele la poza ... adika cu motoru sprijinit pe picior

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahhahahaha

in prima poza nu se vede bine ala care te tine da e un pitic acolo si se koieste sa te tina inclinat

in a doua poza pe-o bere ca stateai pe SS-u ala cum stau fetele la poza ... adika cu motoru sprijinit pe picior

:bounce:

 

Din pacate pt tine baietii aia care au facut pozele intra pe forum si o sa spuna cum tineam motoru' sprijinit pe picior. Stai linistit, pastreaza-ti banii ca berea mi-o cumpar singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

treaba ta cum mergi ... sau bravo tie in sfarsit ai prins ideea

ce ma enerveaza la tine e stilul ... ai un stil ... prea le ironizezi si prea destept te tii. Sau crezi ca ai ajuns unde nu mai ai ce invata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ma enerveaza la tine e stilul ... ai un stil ... prea le ironizezi si prea destept te tii.

Ei asta e stilu' meu si asta e. Macar n-o sa defilez cu turma cind merge pe o cale gresita.

Vad ca tot te faci ca nu pricepi. De la aspiranti nu ma mir, dar de la tine aveam pretentii. Raspunde la o intrebare simpla. Ce crezi ca e mai folositor, sa imparti niste hirtii oamenilor la semafor, pe care aia o sa ii arunce la primu' cos de gunoi, sau sa faci in oras coloana de 50 de motoare care merg compact cu 30 la ora, incurcindu-i pe alti participanti la trafic si enervindu-i, sau sa mergi la un incepator kamikaze, care nu are experienta, si sa-i explici sa n-o mai arda cu 150 km/h pe un (cuvant urat) de strada plina de masini, autobuze si la ora de virf, ca poate s-o pateasca extrem de urit? Aud? Raspunde-mi te rog la asta! S-a postat mai demult aici un filmulet in care la sfirsit aparea saracu' baiatu' ala care a murit, luind un viraj pe Meses, aproape drept, si in forja maxima, de fapt a si ratat curba iesit pe contrasens, unde o masina l-a ferit in ultimu' moment. Care dintre prietenii lui ati stiut ma sa vb cu el sa incercati sa-i dati un sfat? Ca sa-l mai aveti si azi printre voi? Ati stiut in schimb sa dati cu RIP, sa faceti parade si sa spuneti ca parerile altora nu conteaza! Ba uite ca uneori conteaza! De aia e forum ca lumea sa-si spuna parerile! Am zis ca sint inutile campaniile si sustin! Asta e parerea mea si am dreptu' la ea, ca va convine sau nu, nu ma priveste!

De la tine cum ziceam Pierro aveam pretentii ca nu esti de ieri pe doua roti ca altii! Fa campanii printre aspiranti intii, sa invete sa se fereasca singuri, ca au sanse mai multe sa scape!

 

 

Sau crezi ca ai ajuns unde nu mai ai ce invata?

 

Unde am zis eu asa ceva? LOL

Daca te referi la campanii, da, de acolo fii sigur ca nu am ce invata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baaa, ca niste copii :bounce:

 

dar hai mai, macar sa fim putin cu bun simt, asta e un topic destul de "trist" mai ales de cand (din pacate) am avut ocazia sa postam si despre accidente foarte grave sau chiar si mortale.... :rock:

 

de Tibi mai stiti ceva?

Editat de bh99mes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ai dreptate oarecum Victor. Eu o sa incerc s-o las balta :bounce: .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

De Tibi eu unu' nu mai stiu nimic, sper sa apara vesti bune si sa-si revina. Da' reuseste el ca Tibi e un luptator!

Poate stie ceva Vlad si ne spune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate pt tine baietii aia care au facut pozele intra pe forum si o sa spuna cum tineam motoru' sprijinit pe picior. Stai linistit, pastreaza-ti banii ca berea mi-o cumpar singur.

 

nu fu pe picior :D

 

 

ci fu un cric hidraulic :bounce: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu fu pe picior :P

 

 

ci fu un cric hidraulic :rock: :D

 

Te-am crescut la sinu' meu, ca maestrii aia ramoliti din filmele chinezesti de pe vremea lu' Ceasusescu, cind era coada la bilete si trebuia sa cumparam pe sub mina de la bisnitari cu bani obtinuti cu greu', mintind ca sint pt fondu' clasei perdele si zugravit.... si poftim halal recunostinta...m-ai dat de gol :bounce: :( ....

Editat de Luc_zxr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-am crescut la sinu' meu, ca maestrii aia ramoliti din filmele chinezesti de pe vremea lu' Ceasusescu, cind era coada la bilete si trebuia sa cumparam pe sub mina de la bisnitari cu bani obtinuti cu greu', mintind ca sint pt fondu' clasei perdele si zugravit.... si poftim halal recunostinta...m-ai dat de gol :D :P ....

:bounce:

 

Te-am crescut la sinu' meu, ca maestrii aia ramoliti din filmele chinezesti de pe vremea lu' Ceasusescu, cind era coada la bilete si trebuia sa cumparam pe sub mina de la bisnitari cu bani obtinuti cu greu', mintind ca sint pt fondu' clasei perdele si zugravit.... si poftim halal recunostinta...m-ai dat de gol :( :lol: ....

saramuna sefu'

:rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei asta e stilu' meu si asta e. Macar n-o sa defilez cu turma cind merge pe o cale gresita.

Vad ca tot te faci ca nu pricepi. De la aspiranti nu ma mir, dar de la tine aveam pretentii. Raspunde la o intrebare simpla. Ce crezi ca e mai folositor, sa imparti niste hirtii oamenilor la semafor, pe care aia o sa ii arunce la primu' cos de gunoi, sau sa faci in oras coloana de 50 de motoare care merg compact cu 30 la ora, incurcindu-i pe alti participanti la trafic si enervindu-i, sau sa mergi la un incepator kamikaze, care nu are experienta, si sa-i explici sa n-o mai arda cu 150 km/h pe un (cuvant urat) de strada plina de masini, autobuze si la ora de virf, ca poate s-o pateasca extrem de urit? Aud? Raspunde-mi te rog la asta! S-a postat mai demult aici un filmulet in care la sfirsit aparea saracu' baiatu' ala care a murit, luind un viraj pe Meses, aproape drept, si in forja maxima, de fapt a si ratat curba iesit pe contrasens, unde o masina l-a ferit in ultimu' moment. Care dintre prietenii lui ati stiut ma sa vb cu el sa incercati sa-i dati un sfat? Ca sa-l mai aveti si azi printre voi? Ati stiut in schimb sa dati cu RIP, sa faceti parade si sa spuneti ca parerile altora nu conteaza! Ba uite ca uneori conteaza! De aia e forum ca lumea sa-si spuna parerile! Am zis ca sint inutile campaniile si sustin! Asta e parerea mea si am dreptu' la ea, ca va convine sau nu, nu ma priveste!

De la tine cum ziceam Pierro aveam pretentii ca nu esti de ieri pe doua roti ca altii! Fa campanii printre aspiranti intii, sa invete sa se fereasca singuri, ca au sanse mai multe sa scape!

 

 

 

 

Unde am zis eu asa ceva? LOL

Daca te referi la campanii, da, de acolo fii sigur ca nu am ce invata!

 

 

 

 

NU MA BAG ....DAR TE SUSTIN !!! VEZI TU ... EU AM INCEPUT LA CLASA 125CC LA 20 DE ANI UNDE AM TRAS 2 ANI SI ACOLO MI-AM LUAT PORTIA DE CAZATURI.. IAR DIN2005 PANA IN PREZENT NU AM CALARIT MAI MULT DE 98 DE CAI DECAT OCAZIONAL(ACUM VREAU SA MA UP-GRADEZ :( ) IN SCHIMB PUTZOIU DE BANI GATA, LA 18 ANI PROASPAT IMPLINITZI, VREA SA SE REMARCE ASA DIN PRIMA PE FIREBLADE 954 ,SA FIE EL PIZDOS ASA DIN PRIMA, DE PARCA PRIN ASTA NE IMPUNE RESPECT MIE SAU ALTUIA CARE STIE CU CE SE MANANCA CHESTIUNEA ASTA UNDE NU AI DECAT DOO ROATE. CUM PANA MEA SA NU II DAI UNA DUPA CEAFA SA-I ZICI "BUEEEI .... REVINO-TI TATA CA INTR-O LUNA INTINZI COPITA" ... NU E INSPIRAT DUPA... CI E CHIAR FAPT REAL...

ACUM UN AN UN PUI DE ZMEU DE ACI DIN ZONA(SALONTA) IL COPIA PE UN DRAC TOT DE ACI DIN COMUNA DE VREO 30-35 DE ANI CU UN 954 CARE E PE MOTOR DE CAND IL STIU IO...IN FINE... DE MULT, SI O TOT RIDICA PE AICI PE CENTRU. ASTA MICU CUM O FACUT 18 ....GATA DIRECT PERMISU SI...954 NORMAL :rock: . LA VREO DOUA SAPT AUD CA FRAIERU INCEPUSE SA O RIDICE SI EL PRIN ORAS ... MA INTALNESC CU EL SI II ZIC "BA COPTIL CALMEZA-TE CA TU NU ESTI LA NIVELU ALA SA INCEPI CU DASTEA ,..PFUUU CE S-O SUPARAT PE MINE.. LA APROX O LUNA MA INTALNESC IAR CU EL LA FRIZER,,, :D

SI INCEPE AL MEU SA SE LAUDE CA ASA MERE, CA ASA O RIDICA...PLECAM DE LA FRIZER SI DUPA DOO ORE MA SUNA UNU CA "AI AUZIT CA O AVUT JUNIORU ACCIDENT ? SI MA DEPLASEZ LA FATA LOCULUI... ADICA AL MEU FACUSE IAR UN WEELIE SI CAND O PUS MOTORU JOS ERA ROATA VIRATA DREAPTA...... DIRECT INTR-UN CAPAT DE POD. REZULTAT: MOTORU PRAF, EL TOT BELIT SI VREO DOUA DEJTE LE-O LASAT P-ACOLO. ACUM NU SE MAI URCA PE MOTOR NICI SA-L TAI....

 

 

 

HAI CA PRE AM LUNGIT-O ... SI TOTUSI NU VII LA BAIA MARE? :bounce: PACAT ... LAS CA VB CU ART SI PUNEM POZE. PEACE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar ce se intampla pe aici??!!. Sariti unul la celalat???

 

 

referitor la campanii sau perefctionare:

 

Luci daca tu zici ca e un mare rahat toate campaniile facute pt prevenirea accidentelor si zici ar trebui ca toata lumea sa invete unde sunt limitele lui sau a motorului de ce nu te ai inscris la cursul care a fost organizat in parcare la pic???

Ati fost voi acolo ZMEII cu SS-le si doar comentarii am auzit de la voi. Eu nu inteleg pe voi cu SS-le va credeti buricul pamantului. Daca cineva are chopper, touring, naked sau enduro e fraier ca nu are sub poponeata sute de cai. Nu stiu cine sosoteste in spatele nostru ca " fi atent ce incet se misca astia". Voi sunteti zmei si credeti ca cu voi nu se poate sa se intampla ceva.

Refeitor la Alin D-eul sa-l odihneasca in pace nu o data a fost atentionat ca e f. periculos ce face. Ce vroiai sa-i fecem? Sa-l inchidem in casa. Era om matur cu buletin.

 

Voi ce faceti sa putem circula in siguranta pe sosele. Mergeti si dati forja peste tot dupa care vine altu care r si soferul pe care ai inervat TU da in ala. Din cauza ta, voastra. Asta da. Mult ati facut pt motocilisti.

 

Si sa-ti spun inca ceva. La noi in grup sa nu zic club la cei noi , tineri explicam unde au gresui ce sa nu mai faca pe viitor. Incercam sa avem grija de ei, sa-l protejam de ei insuti. Dar nu pot obliga pe ei sa faca doar cum spun eu sau spunem noi.

 

Daspre ce vb voi - baiat tiner si cumpara avion- e vina legislatieie. Este un paragraf unde scrie ca cei care au obtinut carnetul de conducere nu a voie sa conduca motocicleta mai puternica de 25KW.

 

Daca mai vrei sa dezbatem mai larg aceasta problema eu sunt deschids la discutii dar la o bere face to face. Poate ar iesi ceva constructiv din discutia respectiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine zis BMW!

lasa-i ma cu SS-urile lor, astia nu circula nici pe drum pietruit ca li se sparg pietrele de la rinichi si isi lasa plasticele pe acolo

oricum ma Luc intotdeauna ai fost tare'n cioc si impotriva tuturor ... asa esti tu mai special

trebuie sa intelegem si minoritatile :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma va legatzi de totzi cu ss-uri......eu nu il cunosc pe luc zxr dar tre sa sar in ajutor ca are ss hahahahahahahhaah bine ca nu are SS reissfuhrer.Pai normal ca nu potzi sa mergi cu un motor din ala pe drum de tzara ce pe tine te tzine pe auto strada cu un enduro? oricum eu nu cunosc pe nimeni personal de aici da tot ma bag.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma tine cu orice! si cu mountain bike-ul prind 60 km /h si daca intru'n plasa de vant a unui tir ma tin dupa el

cu un Transalp, Tengai, Super Tenere etc poti ajunge si mentine lejer 160 km/h oriunde este un drum cat de cat asfaltat nu neaparat autostrada nu ti-e suficient? TU / VOI cu SS puteti merge cu 120 pe un drum mai naspa??? .... nu prea pt. ca va luati zboru

cu Hornet-u cand am venit din Germania primii 4-500 de Km il tineam numa peste 210 de trebuia sa il alimentez din 150 in 150 de km ca aveam morcov ca raman fara gaz, da dejaba nu mi-a placut! nu simteam nimic in afara de vant in fata. pe un drum sinusoidal ( multe curbe ) placerea e mai mare si e oricum mai safe sa cazi in sant cu 70 decat sa te inplanti in ceva la 250 pe autobanda cand reflexele zmeului din saua SS-ului sunt aproape adormite!

si credema art poti merge cu orice aproape pe oriunde ... tre sa stii cum sa mergi cu moto nu sa tragi in antaia si a doua la liniute

si tre sa stii sa valorifici o campanie impotriva accidentelor nu sa enervezi soferii si sa sperii babele de pe marginea drumului turand motoare SS cu tobe racing si mergand pe-o roata cum faceti majoritatea astia cu SS in orice situatie unde va puteti arata prostia la toata lumea

SS-istii sa simtiti cumva in categoria asta de mascarici buni la circ? OFTICATIVA! si mereti pe Hungaroring faceti acolo niste poze si puneti-le aici sa va vad cum si ce stiti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Pierro:

Absolut fascinant, cum le stii tu zice ca un om mare :cheers: ! Hai nu mai fi suparat si du-te sa te dai pe curbe cu 1,9 TDI :blbl: :friends: !

 

 

 

 

 

 

@Art:

Man, respecte, da' sincer nu merita sa te agiti, decit daca o faci de distractie(in cazu' asta te inteleg perfect ;) ). Zi mai bine cum a fost la liniutze la Baia-Mare :banana: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma tine cu orice! si cu mountain bike-ul prind 60 km /h si daca intru'n plasa de vant a unui tir ma tin dupa el

cu un Transalp, Tengai, Super Tenere etc poti ajunge si mentine lejer 160 km/h oriunde este un drum cat de cat asfaltat nu neaparat autostrada nu ti-e suficient? TU / VOI cu SS puteti merge cu 120 pe un drum mai naspa??? .... nu prea pt. ca va luati zboru

cu Hornet-u cand am venit din Germania primii 4-500 de Km il tineam numa peste 210 de trebuia sa il alimentez din 150 in 150 de km ca aveam morcov ca raman fara gaz, da dejaba nu mi-a placut! nu simteam nimic in afara de vant in fata. pe un drum sinusoidal ( multe curbe ) placerea e mai mare si e oricum mai safe sa cazi in sant cu 70 decat sa te inplanti in ceva la 250 pe autobanda cand reflexele zmeului din saua SS-ului sunt aproape adormite!

si credema art poti merge cu orice aproape pe oriunde ... tre sa stii cum sa mergi cu moto nu sa tragi in antaia si a doua la liniute

si tre sa stii sa valorifici o campanie impotriva accidentelor nu sa enervezi soferii si sa sperii babele de pe marginea drumului turand motoare SS cu tobe racing si mergand pe-o roata cum faceti majoritatea astia cu SS in orice situatie unde va puteti arata prostia la toata lumea

SS-istii sa simtiti cumva in categoria asta de mascarici buni la circ? OFTICATIVA! si mereti pe Hungaroring faceti acolo niste poze si puneti-le aici sa va vad cum si ce stiti!

Auzi ma tovarase iara tre sa apara unul ca tine si sa o tzina pe a lui........eu zic una si buna.....fiecare cu ce ii place.....am facut si cross(nu enduro) am fost si la hungaroring dar noi nu suntem cu pozele....ce sa fuck astia suntem noi(nu avem bani de aparat foto) dar pana la urma cui trebuie sa-i demonstrez eu cum stiu sa merg cu cross enduro sau ss si mai crede-ma tovarase ca am luat niste cazaturi ca daca tu ai fi vazut macar(sa nu mai vorbim de patzit) o luai la fuga si cu cana de lapte cald( sa dormi mai bine) te puneai in pat si nu te mai bagai la motoare asa ca

 

@Pierro:

Absolut fascinant, cum le stii tu zice ca un om mare :cheers: ! Hai nu mai fi suparat si du-te sa te dai pe curbe cu 1,9 TDI :blbl: :friends: !

 

 

 

 

 

 

@Art:

Man, respecte, da' sincer nu merita sa te agiti, decit daca o faci de distractie(in cazu' asta te inteleg perfect ;) ). Zi mai bine cum a fost la liniutze la Baia-Mare :banana: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai nu va mai certati

sambata sergiu din fughiu a avut accident pe la el prin fughiu a avut ceva probleme cu motorul la viteza mare, ia intrat in voblaj roata spate si sa dus in sant. nu purta nc un fel de echipament si a murit.

 

condoleante familiei

rip :cheers: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rip...

PS:voblaj pe roata spate nu exista.

 

fiecare isi alege motocicletta.. fie ea SS,choper minibike.

Trebuie sa fim motociclisti cu sufletul si cu capul

iar referitor la alegeri .. fiecare isi alege cum vrea sa mearga: echipat, intr-o roata, samd.Sfaturi putem da.. campani putem face.acum daca da roade sau nu o sa aflam.

ne vedem vineri :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rip...

PS:voblaj pe roata spate nu exista.

 

fiecare isi alege motocicletta.. fie ea SS,choper minibike.

Trebuie sa fim motociclisti cu sufletul si cu capul

iar referitor la alegeri .. fiecare isi alege cum vrea sa mearga: echipat, intr-o roata, samd.Sfaturi putem da.. campani putem face.acum daca da roade sau nu o sa aflam.

ne vedem vineri :cheers:

scuze

a inceput roata din spate sa mearga stg dr stg dr stg dr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi ma tovarase iara tre sa apara unul ca tine si sa o tzina pe a lui........eu zic una si buna.....fiecare cu ce ii place.....am facut si cross(nu enduro) am fost si la hungaroring dar noi nu suntem cu pozele....ce sa fuck astia suntem noi(nu avem bani de aparat foto) dar pana la urma cui trebuie sa-i demonstrez eu cum stiu sa merg cu cross enduro sau ss si mai crede-ma tovarase ca am luat niste cazaturi ca daca tu ai fi vazut macar(sa nu mai vorbim de patzit) o luai la fuga si cu cana de lapte cald( sa dormi mai bine) te puneai in pat si nu te mai bagai la motoare asa ca

 

IN primul rand nu is tovaras cu tine ( apropo ai ramas comunist dupa 19 ani de democratie? )

ai facut nu ai facut, ai cazut sau nu e treba ta ... eu cred ca te lauzi... parerea mea ..... vrei sa-mi demonstrezi ceva?

 

iar daca e de lauda ... merg singur pe motoare de la 14 ani, conduc autoturisme si camioane de la 10-11 ani, am facut in paralel cu motociclismul 5-6 ani de mountain-bike ( dounhill si trial) cu antrenamente aproape zilnice cu o durata minima de 3 ore cu o viteza medie de 10km/h pe crater care i-mi era a doua casa la vremea respectiva si daca as fi mers numai 30 km pe zi si numai 150 zile pe an tot as fi mers aproape 5000 km numai pe bitoagla.

am mai multi km pe bicicleta decat multi insi care se tin mari motociclisti nu ii fac in ani de motociclism Super Hiper Sportiv.

lapte nu beau ca ma cufuresc :cheers: iar la capitolul cazaturi toti am cazut mai rau sau mai putin rau important este daca am invatat ceva din acele cazaturi ... eu am invatat din ale mele, dar mai ales din ale altora

 

si sa stii ma ART ... eu nu tin ca ”orbu de bota” am o parere si o discutie in contradictoriu cu un fost amic de plimbari care nu stia decat sa traga de primele viteze pe linie dreapta pana pe la 10000 de ture care atunci cand trebuia sa depaseasca o dacie sau sa mearga inclinat pe curbe nu stia pur si simplu acest lucru pentru ca nu prinsese ideea, da oricum nu asta e buba cat stie si cum stie ci faptul ca se tine tare-n clanta si tot comenteaza ca o baba deaia desteapta care stie TOT si el era VARZA si pun accentul pe ERA pentru ca nu m-am mai dat cu el demult dupa cum zicea.

haideti sa discutam despre campanii impotriva accidentelor si despre cum se circula cu motocicleta si ce este de facut pentru a evita moartea unora langa facultate sau in nush ce sat la Fughiu care culmea au murit cu SS-uri.

Nu stiu ce varsta ai,( oricum iti doresc numai sanatate si sa dea Domnul sa ne putem plimba impreuna multi km toti cei de pe forum, asa cum faceam acum cativa ani impreuna cu prietenii nostri cand zilnic ieseam cu motoarele) da cred ca nu mai mult de 25. sa stii si eu eram razboinic si mergeam cum nu multi merg, intreaba lumea, dar erau alte vremuri alt trafic, si cel mai important avem deja foarte multi km pe 2, 4, 8, 16 roti cand am urcat pe o Honda si aia de 50 de cai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o parere si o discutie in contradictoriu cu un fost amic de plimbari care nu stia decat sa traga de primele viteze pe linie dreapta pana pe la 10000 de ture care atunci cand trebuia sa depaseasca o dacie sau sa mearga inclinat pe curbe nu stia pur si simplu acest lucru pentru ca nu prinsese ideea, da oricum nu asta e buba cat stie si cum stie ci faptul ca se tine tare-n clanta si tot comenteaza ca o baba deaia desteapta care stie TOT si el era VARZA si pun accentul pe ERA pentru ca nu m-am mai dat cu el demult dupa cum zicea.

 

Nu era vorba in discutie de cine si cum era, toti am fost incepatori odata, inclusiv tu, si tu esti ala care a inceput cu atacurile la persoana, iar din pacate ptr tine ti-am demonstrat ca lucrurile s-au cam schimbat radical :banana: . Pareri avem toti ca de aia e forum, la tine argumentatia consta in cum mergea unu' sau altu acu 5 ani (si acolo 10% din ce zici e adevarat iar restu' exercitii de imaginatie, ca sa fiu elegant) :blbl: . Ai zis si tu ceva corect (fiecare cu ale lui), asa ca io ma retrag din discutia asta, asa ca poti sa povestesti linistit cum conduceai camioane la 11 ani si cum te tineai cu bicicleta dupa tiruri(chiar nu sesizezi ridicolul afirmatiilor tale ?! ), si bafta la campanii/parade (aici nu sint ironic) .

 

PS.

In ce priveste Hungaroring, sint convins ca n-ai calcat in viata ta acolo calare pe o motocicleta :friends: .

 

PPS.

La restu' pe care i-am stresat cu parerile mele, scuze ca v-am irosit timpu', da' cum ziceam de aia e forum sa se discute nu sa fim aplaudaci ;) .

Succese masive :cheers: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...