Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Motociclist Nagy Tamas,20 ani din Tarian(Girisul de Cris) a avut accident in drumul spre Santandrei.Din pacate a murit.Stie cineva mai multe detalii ?

 

 

Dumnezeu sa-i odihneasca sufletul in pace.

BULETIN DE PRESA

 

17-10-2008 Oradea/ Accident mortal cu un motociclist:

 

? La 16.10 a.c., în jurul orei 18.15, pe drumul judetean 797, în afara municipiului Oradea, N.T.G., de 21 ani, din localitatea Tarian, în timp ce conducea o motocicleta, fara sa posede permis de conducere, aflandu-se în depasirea unui autovehicul condus de F.S., de 21 de ani, din municipiul Oradea, a fost acrosat cu partea laterala stanga a autoturismului acestuia. Conducatorul autoturismului ocolea în acel moment o groapa nesemnalizata din carosabil. În urma acrosajului, motociclistul s-a dezechilibrat, a parasit partea carosabila, dupa care s-a izbit de un autoturism oprit regulamentar în afara partii carosabile. Motociclistul a suferit leziuni care i-au fost fatale, ducand la decesul acestuia. Cercetarile continua pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor si împrejurarilor producerii evenimentului. * * *

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce comentarii ... incredibil

Există 38 păreri pe această temă

Părerea ta

Comentariu de la : mami47 , 17.10.2008, 17:53

R.I:P. Raspuns | Semnalare

De un an si jumatate...in fiecare vineri ma gandesc la cei care vor fi victimele week-endului respectiv. Oare cui i-a venit randul, oare o sa-mi fie cunoscuti, oare cine o sa-si planga copilul in acest sfarsit de saptamana....si din pacate, in fiecare sfarsit de saptamana mor oameni, si vinovati de producerea evenimentului, si nevinovati...

doar pt. simplul fapt, ca cineva iarasi s-a grabit sa ajunga undeva, si pentru eventual 5 minute castigate a cauzat o tragedie, a curmat vieti....

CEI CARE MAI AVETI COPII, TREZITI-VA, AVETI GRIJA DE SEMENII VOSTRI, POATE SI AL VOSTRU VA IESI ODATA PE USA, SPUNANDU-VA:

"CIAU, MAMI, AM SA VIN CANDVA..." iar eu de un an si jumatate tot o astept, dar nu mai vine, nu mai vin....din vina unui sofer iresponsabil, care s-a grabit sa ajunga undeva.

Condoleante familiei in aceasta mare tragedie.

 

Comentariu de la : Anonim , 17.10.2008, 17:40

IGAZI JO FIU Raspuns | Semnalare

nyugody bekebem TOMIKAM

 

Comentariu de la : Anonim , 17.10.2008, 17:27

PT ANALFABETU Raspuns | Semnalare

Bai motociclistule invata sa vorbesti romaneste si pe urma comenteaza. Poate o sa pici intr-un sant la 100-200 pana misc eu volanu.

 

Comentariu de la : sofer , 17.10.2008, 16:37

sorry Raspuns | Semnalare

tuturor ne pare rau cand cineva dintre noi dispare dar si soferii si motociclisti ar trebui sa fie mai atenti in trafic.motociclisti sa nu circule cu viteze asa mari ,sa nu faca slalom printre masini pt ca sunt greu de apreciat si de intuit,iar soferii sa se uite bine pe soseaua daca numai sunt si alti participanti la tarfic in afara de autovehicule

 

Comentariu de la : Anonim , 17.10.2008, 16:09

neatentiiii Raspuns | Semnalare

ba nu vb daca nu stiti ce inseamna un motor!!!are dreptul sa se bage intre masini ma!!!da macar opreste la rosu!!nu ca voi nuste frairi ma uit un pic si daai!!!si atuncea intra motociclistu..ca ala vede verde normal ca trage..da voi!va bagati aiurea si omorati..nu va observati!!!dativa foc!!!doamne ar da sa moara cel cu masina cand e accident sa vedem va mai umbla gura?uitate mai bine nu o clipa in oglinda..si iesiin depasire...ca venim cu 100-200 pana tu misti volanu io am facut un kilometru si ma iei in plin..de cate ori am pus frana la 200ca spatele eramai in fata cat fata!!pt ca un handicapat sofer intra in depasire cu roabla lui!!!condoleanta pt familie!!oricum sunteti neatenti!!EXISTA MOTOCICLISTI IN TRAFIC!!!!!!!

 

Comentariu de la : Anonim , 17.10.2008, 16:52

hmm Raspuns | Semnalare

" ca venim cu 100-200 pana tu misti volanu" .."de cate ori am pus frana la 200" ... dar de ce trebuie sa ii fortezi limitele si nu poti circula in limite legale .

 

Comentariu de la : adela:(((( , 17.10.2008, 15:04

:disappointed:(( imi pare rau:((( Raspuns | Semnalare

:(((imi pare rau pt ce i sa intamplat baiatului..:(((( dumnezeu sal ierte si sa`l odihneasca in pace.si voi anonimii si fraierii k gura mare jet in mormintii vostrii desi nu`i loc pr injuraturi aiicci:(((( condoleante familiei:(((

 

Comentariu de la : Anonim , 17.10.2008, 14:37

tragic Raspuns | Semnalare

ce pot sa spun,doar condoleante familiei.urat din partea unora,mai ales parerea lor.si acest baiat a fost om,avea dreptul la viata.d-zeu sa-l ierte.

 

Comentariu de la : Anonima , 17.10.2008, 14:21

Sa va fie rusine Raspuns | Semnalare

Se vede ce oameni cretini sant in Oradea asta !!! Nu l'am cunoscut pe Tomy da ii cunosc prietenii si fratele! Nu o putut fii un baiat rau! Si de cat sa scrieti toate prostiile si sa va umbla gura aiurea mai bine mergeti drakului la plimbare ca habar nu aveti ce inseamna sa pierzi un prieten,copil,frate!!!! Condoleanta Familiei !!! D'zeu sa te odihneasca in pace...:((

 

Comentariu de la : lol , 17.10.2008, 13:53

nui adevarat Raspuns | Semnalare

Putezi zice ori ce ca ne bagam printre masin si ect!! dar nui asa cum ziceti voi!!! CA VOI SOFERI TREBE SA AVETI GRIJE DE NOI DEOCAM DAT VOI AVETI 4 ROTII SI DACA SUNTETI MAI ATENTI IN CIRCULATIE NU MOREA NICI UN MOTOCICLIST DIN VINA VOASTRA DAR VOI NU SUNTETI ATENT!!!!!!!! Tomi a murit un baiat cu sluflet curat prieten adevarat!!!!!! Dejaba ne certam pentru ca el no sa mai fie intre noi!!!! NO SA TE UITAM NCI ODATA TOMI!!!!!!

 

Comentariu de la : no name , 17.10.2008, 13:41

trist Raspuns | Semnalare

imi pare f rau..de ceea ce s-a intamplat! multe condoleantze familiei motociclistului! adevaru` e k multi inconstientzi au luat permisul de conducere..si in loc sa se uite si sa fie atentzi...ei se uita dupa avioane...si aici ma refer atat la motociclisti cat si la conducatorii de auto !

 

Comentariu de la : Fluffy , 17.10.2008, 13:33

Pt "DONATOR DE ORGANE" Raspuns | Semnalare

Bei.. tu nu stii ce vorbesti` ?! un motociclist are drepturi egale cu orice alt fel de sofer` ! nu stiu de ce multi ne considera mai prosti sau mai nestiutori` ! daca tu nu stii cum e sa ai o pasiune pt ceva, mai bine nu vorbi` ! si credema ca cei care sunt pe 2 roti sunt mult mai atenti in trafic decat cei cu masinile, numai ca este o problema .. lipsa de respect .. un sofer de masina cand vede un motociclist ca merge pe toata banda incepe sa`l injure si etc .. sau la depasiri la fel .. in fine .. mai bine ai gandi de 2 ori inainte sa vorbesti` .. ca nu stii ce vorbesti` ! .. Condoleatnte` Familiei si Prietenilor` .. Odihneste`te in pace..

 

Comentariu de la : BABUCI , 17.10.2008, 13:22

CEL MAI CUMINTE BAIAT Raspuns | Semnalare

VA ROG SA NU COMENTATI CEI CARE NU L-ATI CUNOSCUT! NU EXISTA BAIAT MAI CUMINTE, MAI CU SUFLET DE CAT CUM A FOST TOMI! SA-L IERTE DUMNEZEU! UN PRIETEN ADEVARAT A PLECAT IN CER...TOMI, NU TE UITAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Comentariu de la : Anonim , 17.10.2008, 13:03

da ma lasi.. Raspuns | Semnalare

ce va tot plangeti ca nu are grija de motociclisti?voi aveti grija?va doare in cot cand va bagati printre masini la semafoare si prin oras.d c nu circulati si voi ca toti oamenii normali pe banda?va dati smecheri si cand va prapaditi ..soferii sunt de vina ca vezi doamne nu sunt atenti..cum sa fii atent cand el vine cu 120km/h din spate printre masini si tu nu apuci nici sa-l vezi?

 

Comentariu de la : Un chopperist , 17.10.2008, 13:49

Bai retardatule Raspuns | Semnalare

In primul rand ai dreptul sa te bagi printre masini pana la cel mul 5 m de intersectie, stii liniile albe intrerupte iti permit acest lucru, daca ai citi si tu legislatura. Imagineazati am si A-ul si B-ul eu am dat pt fiecare categorie examen. Recunosc ca sunt motociclisti inconstienti, insa soferi auto sunt mai multi, daca am fi cu totii mai civilizati asemene evenimente nu s-ar mai intampla, civilizatia si bunul simt le lipseste multora. Ceea ce uita multi soferi e ca, desi au o masina puternica nu le da dreptul sa intre in intersectii sau sa iasa din parcari fara sa se asigure si nici sa intre pe rosu. Difirenta dintre un motociclist si un sofer este faptul ca in urma coliziunii soferul se alege cu un dosar penal (omor din culpa) insa va trai, iar motociclistul moare, el nu e protejat decat de casca. Asa ca ... soferi conduceti ca atare, iar motociclisti grabitiva mai incet. Respectati-va reciproc in trafic.

 

Comentariu de la : lol , 17.10.2008, 12:51

soferi muisti Raspuns | Semnalare

Clar cine nu cunoste pe Tomi sa taca din gura era un baiat de treba!!!!!!! ji voi soferi sa tineti gura in plm ca numa din cauza voastra o murit ji el ji si mai multi motociclistii!!!! nar trebuia sa dea permis la aja multi fraier!!! Tomi frazica "DUMNEZEU SA TE ODICHNEASCA IN PACE" NO SA TE UITAM NICI ODATA!!!!!!!!

 

Comentariu de la : Anonim , 17.10.2008, 13:22

mersi Raspuns | Semnalare

mersi pentru Comment ... nu esti ca ceilalti ! Mersi ...

 

Comentariu de la : Anonim , 17.10.2008, 12:50

BIHON Raspuns | Semnalare

Iacata ca incepeti si voi sa mai scrieti si altfel ADICA SA FITI IMPARTIALI asa cum nu ati fost odata.. si sa lasati justitia sa arate cu degetul

 

Comentariu de la : Anonim , 17.10.2008, 13:39

suparare Raspuns | Semnalare

PRIETENI NU MAI CRITICATI PE NIMENI PT.CA VIATA ASTA E SCURTA SI NU STIM CARE VOM FI URMATORU POATE EU POATE TU ????? NU STIM CARE A GRESIT ,DAR ORI CUM TOTI SUFERA, PT. CA LA MIJLOC ESTE VIATA UNUI BAIAT CARE AR MAI FII AVUT MULTE DE FACUT PE PAMANT ,DAR PINA AICI IA FOST DRUMU ..... PINA NU TRECI PRIN ASTEA E USOR SA CRITICII DAR CIND ESTI LA MIJLOC VAI DE TINE!!!!! ASA CA GINDITIVA INAINTE ????????? CONDOLEANTE,,,,

 

Comentariu de la : Anonim , 17.10.2008, 11:44

Nagy Tamas Raspuns | Semnalare

Un baiat tanar pe cine daca nu cunosti mai bine sa nu mai dai nici un comentari !!!

 

Comentariu de la : Anonim , 17.10.2008, 11:43

Nu stiti nimic \... Raspuns | Semnalare

Santeti toti cu gura mare .. nici unul dintre voi nu cunoaste pe Tomi. O fost un Baiat ca lumea. Am fost prieten si stiu ca no fost figurant. Nu are nimeni grija de motociclisti ,si din cauza asta multi pierde viata ... din cauza voastre !!!!!

 

Comentariu de la : Anonim , 17.10.2008, 16:41

bine zici Raspuns | Semnalare

sunt de acord cu tine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Comentariu de la : dan , 17.10.2008, 11:36

Donator de organe Raspuns | Semnalare

Asa le zice si e cam adevarat ,nu realizeaza ce pericol is expusi acesti maniaci ai vitezei .in primul rand se expun pe ei in pericol iar in aldoilea rand o expun a celor din jur.Multi is fara permis se sparg in figuri .... etc.Vai de capul lor.condoleante pt familia baiatului!!!

 

Comentariu de la : Nascut in Tarian , 17.10.2008, 11:06

INFO Raspuns | Semnalare

Stie cineva despre cine e vorba concret? Care e numele de familie a lui TOMI?

 

Comentariu de la : Anonim , 17.10.2008, 14:27

TOMI PRIETENE Raspuns | Semnalare

ne pare rau ca ai plecat dintre noi numa nenorociti astea is de vina!!!!!!!!! NO SA TE UITAM NICI O DATA

 

Comentariu de la : anonim , 17.10.2008, 10:42

mor ei toti pe rand Raspuns | Semnalare

de obicei nu prea ii ashteapta moartea acasa pe motociclishti. mor pe capete in accidente si tot nu se potolesc. acum doua saptamani a mai fost unul la iesire din arad spre timisoara pe care l-au dezlipit cu shpaclu din spatele unui camion incarcat cu lemne. oricum R.I.P.

 

Comentariu de la : Anonim , 17.10.2008, 09:35

pt ``DONATORI DE ORGANE`` Raspuns | Semnalare

Bai franzela....esti un nimik...se vede ca nu stii nimika despre accidente sau despre viata.....politia de cele mai multe ori da vina pe mort...nu pe cel viu......poate in viiotrul apropiat vei ajunge si u donator de organe...in locu tau mi-as da palmi cand as vedea ce am scris cand a murit un tanar....hai sictir!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!CONDOLEANTE FAMILIEI..........

 

Comentariu de la : cineva , 17.10.2008, 09:31

pt` `DONATORI DE ORGANE``` Raspuns | Semnalare

Bai franzela...esti un om neinsemnat....se vede ca nu stii absolut nimik de aceasta viata sau de aceste accidente.,,,politia pe cel care scapa cu viata da vina???esti un tampit care puti de la 30 km....politia da vina pe cel mort aproape tot timpu....cine stie....poate si u vei fi in viitoru apropiat un donator de organe.....Si condoleante pt familia baiatului!!!

 

Comentariu de la : Anonim , 17.10.2008, 14:25

tomi prietene Raspuns | Semnalare

Părerea ta

 

Comentariu de la : Anonim , 17.10.2008, 09:10

DONATORI DE ORGANE Raspuns | Semnalare

Sa-i ia dracu de motociclisti ca toti sunt niste donatori de organe asta sunt sunt in ziua de azi nu sti de unde iti sare in fatza sau te depaseste cu o viteza de 100 si ceva la ora !!tre sa te feresti de un motociclist mai rau ca de un tir !!!imi pare rau pt soferu golfului pt ca stiu ca nu este vinovat dar in ziua de azi si politia acuza pe cel viu ca doar nu o sa acuze mortu !! fi tare S....U VEI REUSI

 

Comentariu de la : Anonim , 17.10.2008, 15:05

ba (cuvant jignitor) Raspuns | Semnalare

cum poti sa vb asa despre amikul meu tu esti un om fara suflet si ma rog sa fi patit tu acelas lucru ce a patit el in primul rand nu sti nimik despre el pana atunci nu comenta daca nu la-ai cunosc prostu draculu tu nu ai suflet

 

Comentariu de la : EUUU , 17.10.2008, 11:20

Bine ca am mai scapat de un (cuvant urat) vitezoman Raspuns | Semnalare

Omul are dreptate!!!!!!!!!!! Bine ca a mai scapat lumea asta de un (cuvant urat) de motociclist. De si-ar rupe toti gatul!!!!!!!!!!!!!!!! Toti se dau mari si smecheri, se baga peste tot ca niste cretini. Sincer imi pare rau pentru familia indoliata dar nu imi pare rau pentru cretinul care a murit. Sa-i fie tarana cum o fi...

 

Comentariu de la : Un cunoscut , 17.10.2008, 17:39

esti prrst fraiere Raspuns | Semnalare

Nu stiu ce om esti tu de vorbesti asa despre un Om. si eu sint sofer dar nu am nici o treaba cu motociclisti ca stiu ca si intre noi soferii sint vinovati dar si intre motociclisti. Dar totusi nu-i frumos sa vorbesti asa despre cineva pe care nici nu l-ai cunoscut.

 

Comentariu de la : Suzuki , 17.10.2008, 16:22

pt EUUU Raspuns | Semnalare

Doar atat, sa sugi (cuvant urat) cu mata si familia ta, pisa-mas pe mormantu matiiii, gustere, dati numele ..........

 

Comentariu de la : choperist , 17.10.2008, 14:27

HAI SA MA RUPI DACA ESTI TARE Raspuns | Semnalare

Fratioare, ai doua clase si te crezi mare ganditor... nu baga pe toti in aceeas oala, sunt si motociclisti care circula civilizat, cu toate astea pe voi soferii va doare in p..a ascultati manelele la maxim si va beliti ochii la pitipoance in loc sa fiti atenti la trafic. Doriti sa impresionati cu masinile voastre de doi lei aduse din germania...Cocalarule, mai citeste si tu un pic de cod rutier si vei vedea ca ai si tu niste responsabilitati in trafic. SE CHEAMA CONDUS PREVENTIV.

 

Comentariu de la : mama , 17.10.2008, 10:34

esti Raspuns | Semnalare

un las de ramai anonim.trebuia sa-ti scrii numele sa vedem cu cine stam de vorba,sau sa vii in centrul orasului sa-ti spun parerea despre motociclisti...lasule,(cuvant urat)

 

Comentariu de la : Anonim , 17.10.2008, 10:02

Locul tau nu este intre oameni! Raspuns | Semnalare

Locul tau nu este intre oameni, dar nici intre animale!! Faci parte din categoria rebuturilor umane!!! UN OM A MURIT!!!!!!!!!! indiferent din a ciu vina!! dar pentru tine o viata nu inseamna nimic!!! nu am spus niciodata asa ceva!!! dar sper sa fi tu sau cineva din familia ta , drag tie, urmatorul" donator de organe" Din cate am inteles, circuli si tu pe sosele, asa ca poti fi tu urmatorul!

 

Comentariu de la : converse , 17.10.2008, 10:24

bah...fatza ta Raspuns | Semnalare

da sa te mance pe tine vermisorii....in cavou ....cu ce vb vi ....tu ar trebui sa respecti donatorii de organe....ca poate ...o sa ai si tu nevoie de ceva organ....Doamne feri ....asa ca grija cum vb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care spun asa" evenimente si la sfarsit de sezon" se cred norocosi... Nu ati auzit de Ruleta Ruseasca?

R.I.P., fie-ti tarana usoara. :) :) :)

nu cred in jocuri dastea :P

 

R.I.P :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De toata KKO-a comm-urile alea...da' parca incet incet incep si Oradenii sa fie un pic mai impartiali ca inainte. Sper sa nu gresesc. :) oricum. RIP :) :)

parca parca incep ... dupamasa se mai calmeaza ei in traficul asta "super" si sigur v-om mai fi motociclisti daca nu din fanatism sau din placere atunci din cauza traficului :D

 

de celelalte incidente nu se stie inca nimic?

 

----------------------------------

 

www.nagyvarad.romblog.ro

 

pe linkul respectiv scrie pe limba maghiara, urmatoarele:

 

Motociclistul acrosat in Biharia circula regulamentar, este din Biharia si are 24 de ani (modelul moto si culoarea nu e specificat, nici nr. inmatriculare). Cercetarea a descoperit ca conducatorul auto Ford Transit - cred - (nici acesta nu e specificat - info luat de la postul lui Lajos) s-a bagat in depasire si a acrosat bikerul, bikerul a fost transportat in spitalul judetean cu multiple leziuni.

 

Insanatosire grabnica bikerului. :P

 

-----------------------

 

Inmormantarea lui Nagy TamĂĄs va avea loc sambata de la ora 2 in Tarian.

 

Tine cineva companie sau ma duc singur?

 

----------------------

 

fiuuuutuiiiiiiiiiii accident moto in fata garii - Duminica 19.10.2008

Editat de zozo88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Alt dobitoc intoarce fara sa se uite. Macar, stiind ca face o ilegalitate...sa beleasca ochii inainte. Il locul ala ar trebui instalat un sniper, sa-i execute pe toti care ies spre Crisul.

 

Sanatate motociclistului ! Sper sa nu fi grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu cu sergiu am trecut ieri pe langa accidentu de la gara... dar deja motociclistu nu mai era numa politaii faceau masuratori,,, motoru nu prea parea sa fie avariat tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un rechin care face curse Oradea Marghita Felix (legal bineinteles) si care a obtinut permisul in nu stiu ce sat.

 

Se poate face ordine foarte simplu! Fiecare sofer sa fie reexaminat periodic!

 

Am anteles ca soferul nici nu s-a uitat in ce stare e motociclistul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a plecat pe picioarele lui pana in ambulantza , cat depsre motor julit mai mult pe partea dreapta ..

 

Atti este bine, s-a ales cu o fractura minora.

Motorul este avariat in ambele parti.

 

Si oameni cu capul pe umeri, dupa astfel de incidente se gandesc sa-si vanda motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si oameni cu capul pe umeri, dupa astfel de incidente se gandesc sa-si vanda motorul.

 

 

ASTA E SOLUTIA. TREBUIE VANDUTE MOTOARELE . aSTFEL CONCENTRATIA MOTOARELOR DIN ORADEA VA FI MICA SI POSBILITAEA CA UN MOTO SA FIE IMPLICAT IN ACCIDENT ESTE MULT MAI MICA!!! FACETI SI VOI CALCULELE DE POSIBILITATE SI O SA VEDETI CA ESTE ASA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara m-a sunat un prieten si mi-a zis de un accident langa Dorbob cum mergi spre pontoane pe la 11 jumate. Cica era politia, ceva motor pe jos si multa lume. Stie cineva mai multe detalii? Sa speram ca nu e nimic grav. Vine iarna si accidentele se inmultesc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara m-a sunat un prieten si mi-a zis de un accident langa Dorbob cum mergi spre pontoane pe la 11 jumate. Cica era politia, ceva motor pe jos si multa lume. Stie cineva mai multe detalii? Sa speram ca nu e nimic grav. Vine iarna si accidentele se inmultesc :)

eu nu ma mir deja de nimik :) si alaltaieri si ieri o puteam pati chiar de 2 ori ... soferi inconstienti, neatenti si grabiti peste tot in oras. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...