Sari la conținut

Accidente


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dupa doua marsuri mari, de constientizare a prezentei moto in trafic, uite doi buliti intr-o singura zi.

ce draq o fi in capul oamenilor?

adevarul este ca nu avem nici cel mai mic dram de respect in trafic pentru ceilalti. fiecare se baga in fata, sa fie primul, fiecare se grabeste (TOTDEAUNA justificat), circula haotic, fara bun simt elementar, intoarcem unde avem chef...

nasol!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa doua marsuri mari, de constientizare a prezentei moto in trafic, uite doi buliti intr-o singura zi.

ce draq o fi in capul oamenilor?

adevarul este ca nu avem nici cel mai mic dram de respect in trafic pentru ceilalti. fiecare se baga in fata, sa fie primul, fiecare se grabeste (TOTDEAUNA justificat), circula haotic, fara bun simt elementar, intoarcem unde avem chef...

nasol!

Asa este mann, cred ca la noi ar tine metodele acelea ca si pentru vite unde nu ai decat o singura cale de deplasare, ma gandeam aici caar da rezultate bunicele daca ar pune parateti de BETON macar pe axul drumului si sa-l vad eu atunci pe acel curajos care are tupeu sa intparca.....asta cred ca ar fi o solutie eficienta...zic eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.bihon.ro/accident-cu-3-morti-si-3-raniti-la-sacadat/1124654

 

e un suzuki bandit naked, e un prieten (Florin), nu am prea multe amanunte; link http://www.bihon.ro/accident-cu-3-morti-si-3-raniti-la-sacadat/1124654

am inteles ca a supravietuit dar cu multe rani.

sa ne tii la curent cu starea de sanatate a prietenului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu pana acum: audi venea dinspre Alesd, facea drifturi sau mai probabil derapa (cei din golf l-au vazut), a intrat pe contrasens, Florin nu a mai apucat sa faca nimic, impact frontal. Flo probabil a fost aruncat peste masina, apoi audi s-a izbit de golf.

Florin a trecut printr-o operatie, are ambele maini rupte si bazinul fracturat(!).

Speram sa nu fie nimic mai grav...

 

P.S. Ca sa vedeti cu cine circulam pe aceleasi drumuri: quote al unor "apartinatori" ai celor din audi:

 

"Ala cu audi era ropm de-al nost [14.06.2012, 14:08]

doamne iarta navea permis da a facut scoala trei ani si stia mana ca unu cu permis de camion romanii lau omorat ca au vazut cai tigan si era cu muierea lui dea doua si cu cumnatu lui muierea

postat de: ruhama"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Flo, tine'te tare ca vei iesi bine din asta! Toata dragostea si lumina de aici ;)

 

 

 

 

"Ala cu audi era ropm de-al nost [14.06.2012, 14:08]

doamne iarta navea permis da a facut scoala trei ani si stia mana ca unu cu permis de camion romanii lau omorat ca au vazut cai tigan si era cu muierea lui dea doua si cu cumnatu lui muierea

postat de: ruhama"

 

 

 

Carevasazica, tigani?

uof,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Special.K daca Florin are nevoie de ajutor dati de stire,sunt convins ca cei care citesc acest topic vor sari sa-l ajute!Sanatate si recuperare cat mai rapida!

 

Cat despre comentariile de pe site-urile de stiri,no comment,o lume prea bolnava!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Special.K daca Florin are nevoie de ajutor dati de stire,sunt convins ca cei care citesc acest topic vor sari sa-l ajute!Sanatate si recuperare cat mai rapida!

 

Cat despre comentariile de pe site-urile de stiri,no comment,o lume prea bolnava!

 

ok, va tin la curent; deocamdata e stabilizat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, va tin la curent; deocamdata e stabilizat...

Am auzit vesti proaste sper ... sa nu fie adevarate :(

 

Am auzit vesti proaste sper ... sa nu fie adevarate :(

Se pare ca Florin isi revine :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

A fost in dupa-masa asta ceva accident in fata Petrom-ului de langa Lotus. Un Suzuki Katana albastru (parca, nu-s sigur) era culcat langa trotuar si bucati de el peste tot pe drum. Nu stiu mai multe detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

a fost acum juma de ora accident langa petrom de langa loto. o p....a cu ceva vw i-a taiat calea unei motociclete negre...riderul era pe targa...nu stiu mai multe detalii....nu am fost acolo...mi-a povestit cineva care era blocat in coloana formata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut pe acolo la scurt timp dupa accident, lumea zicea ca masina nu i-a acordat prioritate, el a franat si s-a dat peste cap. Spatele motocicletei a lovit partea dreapta a unui passat...

 

Din cate am inteles riderul are ceva rani la fata si clavicula rupta, nu mi-am dat seama ce moto era (nu cunosc modelul respectiv)

 

Speram sa se faca bine cat de curand! :hurt:

Editat de phreak_or
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cineva de la spital spunea ca are multiple fracturi faciale, coloana fracturata in 2 locuri + alte fracturi, paralizat de la piept in jos, poate misca doar mainile. E constient, coerent. La Oradea s-a facut splenectomie , apoi a fost transportat la Cluj cu elicopterul. Cam atat stiu momentan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...