Sari la conținut

Coltul Impatimitilor De Boxere Clasice,nemodificate


Dixi
 Share

Postări Recomandate

Datorita faptului ca nu toti posesorii de boxere,iubesc ce e frumos si vechi,deschid acest topic special pentru aceasta minoritate.Astept poze cu motoarele voastre,cat mai originale si nemodificate decat de timp...

Aici ne putem cere ajutorul,sfatul,chiar si piese pentru batrane..ca doar suntem injectati cu acelasi virus.

 

 

Motorisca mea

post-14815-1179181536_thumb.jpg

post-14815-1179181556_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 424
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si eu mai am putin, la naiba, nu pun poze decat cand e gata. uite o cerere: mi-ar trebui o aripa fata in forma originala ca a mea e taiata si nu prea am gasit alta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Datorita faptului ca nu toti posesorii de boxere,iubesc ce e frumos si vechi,deschid acest topic special pentru aceasta minoritate.Astept poze cu motoarele voastre,cat mai originale si nemodificate decat de timp...

Aici ne putem cere ajutorul,sfatul,chiar si piese pentru batrane..ca doar suntem injectati cu acelasi virus.

Motorisca mea

din cate stiu atasul de dnepr nu are proiectorul ala in fata :bounce: ,asta ca un raspuns la ,,odissea'' unora privind modificarea motocicletelor.

RESPECT,cristi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu atasul de dnepr nu are proiectorul ala in fata :huh: ,asta ca un raspuns la ,,odissea'' unora privind modificarea motocicletelor.

RESPECT,cristi

 

asa-i :angry: si ii lipsesc si plasticele laterale :what:

hai sa fim seriosi ca nu e cine stie ce modificare. omul poate ca avea nevoie de inca un far.

ne se comparaa cu macelaritele alea de dnepr cu cadrul taiat, fata de japo, spate de virago, coarne de... teava si rezervor extra-latit de ij. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plasticele laterale sunt specifice doar unor tipuri de Dnepr, a fost o variatie estetica, ca si aripa coborata, si furca cu protectie la telescop de cauciuc. De obicei diferentele se gaseau pe modelele Dnepr solo cu roti pe 18 si motor cu 2 cp in plus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu atasul de dnepr nu are proiectorul ala in fata :angry: ,asta ca un raspuns la ,,odissea'' unora privind modificarea motocicletelor.

RESPECT,cristi

 

 

Ai perfecta dreptate,nu comentez nimic...Una la mana,asa am cumparat-o,si sa stii ca prinde foarte bine noaptea si asta e motivul pentru care nu l-am dat jos.Si a doua la mana,nu stiu daca este un accesoriu de ciopareala de prost gust,este o necesitate.

 

Numai bine! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e fostul Mt16 al lui Luci din Rahova. Nici mie nu-mi place prea mult modificarea facuta de Luci cu farul, se poate remedia. Se fabrica un suport de far ca la modelele militare, o platbanda , o teava si 4 gauri.

Dar scaunul de Golf trebuie distrus :bounce: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e fostul Mt16 al lui Luci din Rahova. Nici mie nu-mi place prea mult modificarea facuta de Luci cu farul, se poate remedia. Se fabrica un suport de far ca la modelele militare, o platbanda , o teava si 4 gauri.

Dar scaunul de Golf trebuie distrus :bounce: .

 

 

Ai dreptate Aleko,mai sunt cateva chestii care trebuiesc date jos...deja am inceput cu saua...astept una de Ural :what: .Al doilea lucru,cum ai spus si tu,este farul,si daca tot ai adus in discutie,da-mi si mie te rog un model,ceva,o schita,un desen(fac cinste la 7scari :angry: ).Scaunul la fel,il voi da jos,dar deocamdata nu prea mai stau bine cu monetarul... :huh: si asta este si motivul pentru care stau pe loc... ;) .Multumesc frumos! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o rugaminte la voi.Am si eu nevoie de un surub de la tacheti(ala in care vine tija impingatoare),la unul dintre ei,s-a cam dus filetul si nu mai prinde bine,si se deregleaza mereu...

Mentionez ca il platesc,fac si cinste,nu vreau moca!

 

Multumesc! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fa-ti un bine si cumpara sa ai si tu consumabile de la Gaspar: 4 suruburi cu piulite=10RON, 4 cabluri = 22Ron, 2garnituri de tabla=10, un set de garnituri si semeringuri de cauciuc=20, 2 garnituri de adaptare carburator 6Ron, 2 de carb de la tunaru la 3 ron bucata.

 

Astea poa sa crape de azi pe maine si daca nu ai umbli cu sh-uri in cel mai bun caz.

 

Mie imi rasufla o garnitura de tabla la chiulasa, si am uitat sa mentin stocul, asa ca tre sa pun una acceptabila mai veche. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite si poze cu jucaria mea:post-12248-1179323443_thumb.jpgpost-12248-1179323522_thumb.jpg

Si as avea si eu nevoie de niste piese: cine are il rog sa ma contacteze la Id hordouan_mihai

 

NUMAI BINE SI ASFALT USCAT

 

 

Arata bine jawa,frumoasa :bounce: . Daca ai nevoie de piese,vezi ca este un topic alaturat ( Cereri,cerseli pentru comunisti"),posteaza acolo si spune anume de ce piese ai nevoie,o sa ai mai multe sanse. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate Aleko,mai sunt cateva chestii care trebuiesc date jos...deja am inceput cu saua...astept una de Ural :what: .Al doilea lucru,cum ai spus si tu,este farul,si daca tot ai adus in discutie,da-mi si mie te rog un model,ceva,o schita,un desen(fac cinste la 7scari :bounce: ).Scaunul la fel,il voi da jos,dar deocamdata nu prea mai stau bine cu monetarul... :huh: si asta este si motivul pentru care stau pe loc... ;) .Multumesc frumos! ;)

 

mestere, e prima data cand iti vad motorul, si arata superb, sincer, si inteleg acum ca la berea aia in laptarie ma miram ca prostu la pret :( merita...farul, da, arata ciudat, si da a balci :ok: dar, e e ficient...mi-a placut tetiera, ca apoi sa citesc ce a zis Aleko referitor la scaunul de golf...ma intrebam daca ai si centura de siguranta, ca aia chiar ar fi buna...

 

Abia astept sa il vad pe viu, si, eu zic sa nu schimbi seaua...da mai mult a original decat cu sea de ural(sea care duce si la schimbarea rezervorului banuiesc eu)...bafta, sa il stapanesti sanatos, si, poate ne mai auzim si noi la o bere ca a dat caldura si cere corpu(apropo..poate o sa ai ocazia sa plimbi simsonu de data asta, ca e pe vine, ai vaz :lol: )

 

PS: BOXER RULZ, da-s cam mic momentan pt asa ceva :ok:

 

Bun topic, da putine nemodificate...

 

@valicaddy: cand il termini, baga poze...if need help, am vb, si am vb si in caz ca ajung la dunare, pt piese, dar mai dureaza....bafta :angry:

 

sa fiu si eu ontopic, uite ceva la care multi au pierdut speranta de a mai visa...superba motocicleta... :ok:

post-12624-1179388016_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De prin 1984 cand cei de la yawa au experimentat putin pana ce a iesit Jawa 500 typ 824 "Boxer"

deci..uite ca se poate :bounce:

 

Da, ai dreptate, dar nu Jawa lui mihai_h89 si eu la asta m-am referat.

Si acest Typ 824, nu a fost niciodata producat in serie din cauza politicienilor din vremea respectiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mestere, e prima data cand iti vad motorul, si arata superb, sincer, si inteleg acum ca la berea aia in laptarie ma miram ca prostu la pret :ok: merita...farul, da, arata ciudat, si da a balci ;) dar, e e ficient...mi-a placut tetiera, ca apoi sa citesc ce a zis Aleko referitor la scaunul de golf...ma intrebam daca ai si centura de siguranta, ca aia chiar ar fi buna...

 

Abia astept sa il vad pe viu, si, eu zic sa nu schimbi seaua...da mai mult a original decat cu sea de ural(sea care duce si la schimbarea rezervorului banuiesc eu)...bafta, sa il stapanesti sanatos, si, poate ne mai auzim si noi la o bere ca a dat caldura si cere corpu(apropo..poate o sa ai ocazia sa plimbi simsonu de data asta, ca e pe vine, ai vaz ;) )

 

PS: BOXER RULZ, da-s cam mic momentan pt asa ceva :ok:

 

Bun topic, da putine nemodificate...

 

@valicaddy: cand il termini, baga poze...if need help, am vb, si am vb si in caz ca ajung la dunare, pt piese, dar mai dureaza....bafta :bounce:

 

sa fiu si eu ontopic, uite ceva la care multi au pierdut speranta de a mai visa...superba motocicleta... :what:

 

 

 

 

Cu siguranta cand vin in Buc te anunt si merem la o bere! :huh: Chiar sunt curios sa-ti vad simsonelul,da-i bice sa-l termini! :angry:

 

 

Haideti fratilor cu poze!Sunt sigur ca sunt mult mai multi impatimiti de boxere comuniste...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand are Jawa un Boxermotor?

 

Asa trebuie sa arete un Boxer:

image016.gif

 

Daca e topicul impatimitilor de motoare boxer nu postati animatii ce reprezinta gresit aceste motoare! :wave:

 

Interesant cum te-ar purta daca motorul ar merge asa cum e aratat aici... :drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...