Jump to content
Sign in to follow this  
alecsutzyu

Armura - De care?

Recommended Posts

la 160 lei, probabil e buna ptr. bicicleta.

Vinde chinezarii omul. Unele mai bune, unele mai putin bune. Eu mi-am luat genunchere si alte chestii, nu mai stiu acum ce si nu am avut ce sa ii reprosez.

In oras folosesc o jacheta mesh, cu protectii solide la piept, coate+antebrat, umar si spate, de la Dainese, City Guard. Plasa din care e facuta are gauri mari, prin care se ventileaza foarte bina, fiind destul de ~sturdy~ ca protectie. Nu stiu cum se comporta la abraziune cu asfaltul si nici nu as prea vrea sa aflu. Din cate afirma producatorul e destul de safe...

Am luat-o ca alternativa pentru jacheta moto care nu e cea mai fericita acoperitoare pe canicula.

Eu mi am luat Ortho-maxx ,ortema , geaca cu protectie ,facut in germania calitate f buna , au si in ro preti de distribuitor. sportmaxx ul din tg mures .nici nu simti ca l ai pe tine si te protejeaza f bine.

Salut.

Va rog sa imi recomandati o armura cat de cat k pana in 350 lei.Daca are cineva aceept si sh daca este o marca k si arata bine.

Am vrut sa comand de pe net dar nu stiu ce marime imi trebuie, am inteles ca nu se potrivesc.Eu am 1.78 si 90 kg.

Multam'!

Salut.

Va rog sa imi recomandati o armura cat de cat k pana in 350 lei.Daca are cineva aceept si sh daca este o marca k si arata bine.

Am vrut sa comand de pe net dar nu stiu ce marime imi trebuie, am inteles ca nu se potrivesc.Eu am 1.78 si 90 kg.

Daca vrei s-o folosesti in oras, atunci o geaca de vara e mult mai potrivita. Nici eu n-am crezut pana cand am purtat-o si se vede diferenta.

Eu mi-am cumparat Icon Overlord SB1, am luat-o de noua, dar isi merita banii. Aeristeste foarte bine in trafic, e usoara si are protectii hard la coate, umeri. In plus are buzunar ca sa ii pui tu protectie la spate.

Eu am folosit Evs foarte ok a rezistat in timp cost 100$

» Post actualizat in 12 Mar 2016 08:15

Asta e acum am vazut ca e cam 70

eu am avut Fox. a fost ok dar am renuntat in favoarea gecii.

Arsurile nu te ajuta prea mult în oraș...se încinge plasticul ala de transpiri mai ceva decât în jachetele de vara.

Eu am folosit Evs foarte ok a rezistat in timp cost 100$
» Post actualizat in 12 Mar 2016 08:15
Asta e acum am vazut ca e cam 70

Un link te rog?

:crack:

uite

Edited by iaco

Multumesc pt raspunsuri.Am geaca dar probabil ca nu este ceea ce trebuie.Este de la Buse, se scoate mesada, are aerisiri dar de la 28 grade transpir de lesin in oras.Asa este motivul pt care ma gandesc sa imi iau o armura, strict pt oras.

Daca aveti si un link ar fi k.Am cautat de la Fox dar nu am gasit la banii astia.

eu folosesc Spidi Airtech Armor Summer - atit oras cit si offroad usor

e atit de comoda si aerisita ca nici cind e rece nu renunt la ea, si iau numai un goretex sau impermeabil peste ea

nu mai cauta altceva, am incercat si eu toti dracii!

acum vad ca a aparut modelul nou mai bine protejat la piept

http://www.motostorm.it/en/clothing/jackets/spidi-airtech-armor-ice.html

eu o am pe asta - Spidi Multitech Armor

http://www.revzilla.com/motorcycle/spidi-airtech-armor-jacket

Si ai facut comanda pe net? Nu stiu daca nimeresc marimea.Interesanta rau, nu am ce comenta. ☺

eu am luat-o din romania, sunt firme cere sunt distribuitori, atunci nu era diferenta mare de pret fata de net

acum poti verifica si tu, baga un google pe numele armurii

la mine, care pot M, se potriveste FIX, la inceput ma deranja, regretam ca nu am luat un pic mai larga, dar e bine ca protectia sa nu joace pe tine...

Eu folosesc un icon stryker si sunt multumit pe timp de vara desi ma cam incalzesc in ea daca am si un rucsac in spate. In mers in schimb e f ok...

Multumesc pt raspunsuri.Am geaca dar probabil ca nu este ceea ce trebuie.Este de la Buse, se scoate mesada, are aerisiri dar de la 28 grade transpir de lesin in oras.Asa este motivul pt care ma gandesc sa imi iau o armura, strict pt oras.

Daca aveti si un link ar fi k.Am cautat de la Fox dar nu am gasit la banii astia.

Maieu Fraaaaaa. Si Jlapi neaparat.

Oricum o sa transpiri.In Orice :

Mie mi place cu piele:) Transpir da macar is fain !