Jump to content
Sign in to follow this  
manelaru"

Motociclisti Tigani

Recommended Posts

Mi-ar placea sa nu vad o mie de posturi cu fel de fel de comentarii,

eram curios doar daca exista, si cam cati s-ar aduna?

deci daca ati vazut postati, daca nu...

vad pe aicea o mie de topicuri unde sunt injurati tiganii, si de aceea ma intrebam: "Oare ce parere o avea un tigan motociclist?"

Mi-ar placea sa nu vad o mie de posturi cu fel de fel de comentarii,

eram curios doar daca exista, si cam cati s-ar aduna?

deci daca ati vazut postati, daca nu...

vad pe aicea o mie de topicuri unde sunt injurati tiganii, si de aceea ma intrebam: "Oare ce parere o avea un tigan motociclist?"

Mai mult conteaza sa fi OM !

Mai mult conteaza sa fi OM !

Sunt. Io stiu un nene in varsta (cred ca are peste 65) la Braila care e tigan de-abinelea si are un CZ si merge mereu cu el, cred ca il are de cand era tanar.

Acum 2 intinliri la arc veniste un etnic cu parca un gs 500 negru.

Problema e ca, a si fost luat la intrebari de un motopolitist si se cam inverzise la fata.

Acuma nu stiu daca era din cauza ca nu o fi avut permis sau motorul era "de gasit".

:angry: :bounce:

Acum 2 intinliri la arc veniste un etnic cu parca un gs 500 negru.

Problema e ca, a si fost luat la intrebari de un motopolitist si se cam inverzise la fata.

Acuma nu stiu daca era din cauza ca nu o fi avut permis sau motorul era "de gasit".

:angry: :bounce:

ete p....la... fura motorul si venea cu el la arc.... hai ca asta-i buna..

io am avut in clasa rom cu mama doctor si tata director... de asta ce mai zici?

Dar motociclisti manelari or fi?

On topic: stiu tigani care au un bun simt mult mai ridicat decat un orasean "roman". Nu cred ca natia conteaza.

Asta e topic facut in plictiseala

fratilor

Cum zicea cineva mai sus cel mai mult conteaza sa fii om :bounce: am prieteni de etnie care sunt niste oameni de nota 20 :angry: e cam nasol ca sunt multe uscaturi in padurea lor :|

din nefericire sunt off topic. nu cunos moto ciclisti dar stiu scuteristi (deh e greu sa iei carnetu in ziua de azi)

Tiganii pe care i-am vazut pe 2 roti erau scuteristi .

Tiganii pe care i-am vazut pe 2 roti erau scuteristi .

Si de obicei merg pe scutere furate! :bounce:

Aseara inainte de podul Grand erau fro 4 tigoinen pe 3 bicle iar cand au trecut prin dreptul statiei de tramvai au inceput sa faca ca niste babuini care vad banane! :what: :huh: ;)

Ieri la banca am intinlit 3 tigani care erau fff respectuosi si civilizati!!! :angry: , la randul meu le-am raspuns in acelas ton elegant.

Acum 2 ani am vazut o kawa alergata de o patrula de la ordine publica iar cand l-au prins era tigoinen...exemplele pot continua....

Eu unul nu cunosc pe vr-unul motorist.

Off Topic: din Canada vor fi expulzati niste indivizi, in majoritate tigani prinsi la furat ( Libertatea azi) Astia nu discuta cand e vb de impachetat si aruncat peste ocean.

Cum mama masii or fi ajuns aia sa emigreze in Canada cand te cauta astia mai ceva ca securitatea iar daca nu ai studii superioare si muulte altele nu pupi viza... :bounce: ;)

User-ul @Ali-Ben-Mustafa . E jumate tigan - jumate tatar. Mai rau de atata nu se poate. :angry: Dar este OM cu mult mai mult decat multi de pe forumul asta. Tot respectul pentru el. :what:

Eram incepator, cu Honditza in drum, cu cablul de ambreiaj rupt si a oprit langa mine, mi-a dat un cablu si m-a ajutat sa il montez. Si era o ploaie torentiala... Treceau masinile si ne stropeau intr-o veselie... Nu mi-a zis cum il cheama, etc... Dupa jumatate de an am aflat ca el a fost ! Si merge pe un scuter altoit, marca Ducati :huh:

Ali :bounce:

Poti sa fii orice natie dar sa stii sa te porti si sa ii respecti pe cei din jur (daca meita!)...

dar de baietelul de 130 kg , intunecat la fatza , imbracat in trening alb puma , si calare pe un 600 RR , nou si negru ce parere aveti? :bounce: :angry: :what: :huh:

nu e caterinca l-am vazut la mc la romana ... am martori

in ceea ce priveste calitate si cantitate lui de omenie nu comentez ca nu il cunosc ...asa ca daca e careva care poate spune ca e baiat ok sa zica.... sa dam cu piatra aiurea .... ;)

dap, exista si tigani cu buni simt carora unii le spun tigani romanizati. Parerea mea e ca cei mai nasoi tigani sunt "romanii tiganizati" care din pacate sunt mai multi decat tiganii

Majoritatea sunt scuteristi. Chiar ieri m-am intalnit cu un om pe la vreo 40 ani (tigan) in portu' tomis (constanta) si am stat putin de vorba cu el. Parea de treaba si stia cate ceva despre motoare (stia mai mult ca mine, nivelul meu de cunostinte e destul de scazut :bounce:).

Tiganii nu sunt oameni ! Sunt o subspecie, animale ... Nu au acelas sistem de valori ca si noi, ma indoiesc si sper din tot sufletul sa nu exixte un tigan care sa imparta aceasi pasiune ca si mine ... Nu mi i-as dori in preajma ...

Poate ma considerati prea rasist, insa am avut mult de tras cu ei ...

Numai atat, in clasa a 5-a cand am refuzat sa ma las furat de ei, mi-au fracturat nasul cu deviatie de sept ... Operatia a fost dureroasa si naspa ...

De atunci nu mai suport sa ii vad ! Sa se duca in india, sa stea in satele lor imputite si jegoase, dar sa ma scuteasca ...

scuze de interventie, cu riscul de a fi off-topic si de a supara pe unii, vad ca tiganii sunt pusi in discutie aici de parca n-ar fi de pe planeta asta (oarecum discutabil), dar pot sa spun si eu o intrebare in acelasi spirit: chinezi motociclisti cunoasteti pe-aici, prin Romania? Sau indieni, sau arabi sau ce alte natii mai sunt pe-aici in afara de noi?... jeez...

toate cele bune

Cum mama masii or fi ajuns aia sa emigreze in Canada cand te cauta astia mai ceva ca securitatea iar daca nu ai studii superioare si muulte altele nu pupi viza...

pai Mexic -> SUA -> Canada...o fi greu sa treci granita, mai ales descurcareti cum sunt ei :what: :huh: ;)

de tigani nici io nu vreau sa aud (scoala generala era langa tiganie, mi-a ajuns :bounce: :angry: ) dar sa vedeti pe aici ce fetze au negri pe choppere, vad in fiecare zi cate 3-4...unii si cu cate o grasa in spate ;)

(BTW, aici 3 sferturi din bikeri nu poarta casca sau alt elem de protectie, nici chiar pe highway...)

Prima mea motocicleta (valoarea sentimentala inestimabila...) a fost furata de niste etnici asa ca nu-i nevoie sa-mi spun parerea despre ei, desi exista exceptii ca peste tot.

Am vazut cativa motociclisti tigani insa satisfactia mea personala este ca toti mergeau pe vitezane, scutere sau atv-uri , nici unul nu avea chopper... :drums:

1. de la un tigan turc (ca sunt de mai multe feluri si astia) am cumparat eu acum vreo 7 ani al doilea ij al meu. mai avusese un minsk inainte, dar cred ca s-a lasat de sportul asta; am vazut ca are cal si caleasca, trasura (sau cum se cheama aia) si plimba turistii vara prin Mamaia acum. (adica jumuleste strainii)

Edited by manelaru"

dar de baietelul de 130 kg , intunecat la fatza , imbracat in trening alb puma , si calare pe un 600 RR , nou si negru ce parere aveti? :clap: :( :) :P

nu e caterinca l-am vazut la mc la romana ... am martori

in ceea ce priveste calitate si cantitate lui de omenie nu comentez ca nu il cunosc ...asa ca daca e careva care poate spune ca e baiat ok sa zica.... sa dam cu piatra aiurea .... :pow:

ala de care zici tu e MISHU super de treaba omu nu e tigan o avea 130 de kg cate zici tu imbracat in trening alb puma si calare pe un 600rr,da mai mereu il vezi pe la romana dar e super OK omu si nu e tigan :drums: :wave:

ala de care zici tu e MISHU super de treaba omu nu e tigan o avea 130 de kg cate zici tu imbracat in trening alb puma si calare pe un 600rr,da mai mereu il vezi pe la romana dar e super OK omu si nu e tigan :drums: :wave:

ok atunci scuze ...si sa ne vedem la un suc :clap:

scuze de interventie, cu riscul de a fi off-topic si de a supara pe unii, vad ca tiganii sunt pusi in discutie aici de parca n-ar fi de pe planeta asta (oarecum discutabil), dar pot sa spun si eu o intrebare in acelasi spirit: chinezi motociclisti cunoasteti pe-aici, prin Romania? Sau indieni, sau arabi sau ce alte natii mai sunt pe-aici in afara de noi?... jeez...

toate cele bune

ce legatura au chinejii sau arabii cu tziganii? aia sunt minoritate fara cetatzenie sau cu da mai greu . n-am treaba cu ei . da tziganii sunt o etnie subdezvoltata cu cetatenie romana si cu aceleas drepturi sau cel putzin asa ar trebui .. numai k ei vor sa fie altfel.

daca ar fi legat as extermina cate un tzigan dupa fiecare masa

daca ar fi legat as extermina cate un tzigan dupa fiecare masa

mai vii de-acasa... :drums: :wave: :clap:

LA dimineata, la pranz si seara, nu h3ll ?:wave:

Si eu cunosc tigani, dintre care unii chiar sunt de nota 20 :drums: mai de treaba ca unii romani, dar pacat ca doar 2 % din tigani sunt OAMENI !