Sari la conținut

Pareri despre revista


Dobrescu
 Share

Cum vi se pare revista MotoLife?  

374 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

eu am un comentariu tehnic...oameni buni,stiu ca a trebuit sa scadeti costurile de editare dar,faceti ceva cu coperta aia....o tipariti pe hartie de 90-115g si o infoliati?voi nu vedeti ca se face barca?infolierea/laminarea se face de la 150g in sus...aia de la editura va fraieresc....imagine 0.

plus ca exista infoliere mata....luciul ala e oribil,parca e una din cartile alea "best seller" ale sandrei brown....

si la poster,va sugerez sa bagati hartie simplucretat mat de 90-115g,nu crapa la biguire....

 

in rest,citesc doar la pagina cu choppere,editorialul si articolele despre intruniri....

prefer sa dau 10ron, dar sa fie calitate la poze si articole.

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 157
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Excelenta ideea cu micul catalog de accesorii atasat ultimului numar; intrebare: se va permanentiza aceasta initiativa si in urmatoarele editii, eventual cu alte articole decit cele din acest numar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excelenta ideea cu micul catalog de accesorii atasat ultimului numar; intrebare: se va permanentiza aceasta initiativa si in urmatoarele editii, eventual cu alte articole decit cele din acest numar?

 

Pliantul Moto Life apare inca din martie, in fiecare numar al revistei. Este un produs Motot Life permanent, nu ocazional. Produsele care sunt prezentate in pliant sunt cele pe care le doreste comerciantul respectiv, adica daca se repeta echipamentele, accesoriile, piesele, este pentru ca firma care le comercializeaza nu a trimis altele noi si a confirmat ca raman aceleasi produse pentru promovare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia uite că mai trăieÂşte Janel. Salutări, don'Âşoară, pozele din ultimul catalog au fost făcute mai bine. Ați schimbat pozarul?

 

Ca să nu fiu complet offtopic - ceva progres în direcția abonamentelor online plătite cu card? Pe la mine prin cartier cu greu găsesc revista, am ajuns să o cumpăr din BraÂşov sau TârgoviÂşte de prin benzinării.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna revista,daca am komandat si numere din urma e clar ce parere am...in special imi place ca se ocupa si de problemele concrete ale motoristilor romani,leasing,acte,inmatrikulari,permis etc,nu doar pe prezentari de avioane pe care n-o sa le vedem in veci si traduceri seci...iar editorialele d-lui Stanescu mi se par kiar f de bun simt si interesante,de asemenea imi place mult prezentarea detaliata a unei moto sh...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am ramas placut impresionata de faptul ca mi s-a publicat o poezie in MotoLife. Noroc cu prietena mea Oana care mi-a facut cadou revista caci altfel nu as fi stiut.

Oricum m-am bucurat.

Poate o sa incep sa scriu despre plimbari cu motoarele si motociclisti in general, subiecte mai potrivite pt. revista, pe care mi-ar place si mie sa le citesc acolo. Ce ziceti?

 

Despre revista: ma atrag prezentarile moto si bineinteles imi arunc intotdeuna privirea si peste vanzari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PERSONAL cred ca ML este o publicatie de specialitate f buna.O citesc si pe cealalta(UM)dar parca cu mai putina placere,bineinteles ca nu contest calitatile celei de a doua ,dar am impresia ca cea de-a doua se vrea mai de calitate si mai de specialitate decit prima(ML).

Dragi cauzasi si cititori de publicatii de specialitate moto ,alegerea titlurilor (sau a subiectelor tratate)este

destul de dificila si greu de multumit pe toata lumea,dar cuprinsul acestora este corect,la subiect si tratat cu profesionalism.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am si eu o intrebare:

CINE DREQ MI-A STERS RASPUNSUL DIN DATA DE 11 FEBRUARIE?CE DREQ INSEAMNA ASTA?

Doar mi-am exprimat o parere,n-am injurat pe nimeni.ba nenica,comunismu a cazut de 16 ani.

Revista este de un amatorism rar intilnit.Mi-e lene sa mai detaliez o data

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ar place sa se mediatizeze mai pe larg competitiile moto din campionatul intern in locul comentariilor si fotografiilor de oameni beti, de la intruniri, ceea ce nu mi se pare foarte bine ptr. imaginea motociclismului romanesc.

Cu stima,

Braccio

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Poate ar fi trebuit sa includeti si optiunea "Nu o mai citesc".

Oare de ce?

Daca va incalzeste cu ceva (pe cei din stuff-ul respectivei publicatii) sa stiti ca nu ii mai citesc nici pe Univers Moto. Nu meritati, nici voi, nici ceilalti, in jur de 50 de mii pe luna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Da cu publicitatea asta de juma de juma ' de revista ce e domnule redactor sef????am vazut ca sunteti foarte bun prieten cu samsarul Gugeanu Doru caruia ii ridicati in slavi firma de fiare vechi pe care o detine,evident pe banii cititorului.

Una peste alta trec peste asta si ce vad???!!!alte nu stiu cate pagini de articole despre scutere....?????!!!!

 

in sectiunile tehnice treceti cu vederea elemente extrem de importante si publicati numai idei principale pe care le stie oricine(sau ce putin ar trebui)

Nu este posibil ca intr-o revista de specialitate cum vret a fi sa faceti drive-teste in modul in care le faceti dvs.Daca nu aveti posibilitatea cel putin preluatile de la motorrad sau altii care sunt avizati in domeniu!!!

 

 

 

Fara suparare ,dar aveti o revista de o calitate extrem de proasta,iar pretul este justificat doar de calitaea hartiei!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da cu publicitatea asta de juma de juma ' de revista ce e domnule redactor sef????am vazut ca sunteti foarte bun prieten cu samsarul Gugeanu Doru caruia ii ridicati in slavi firma de fiare vechi pe care o detine,evident pe banii cititorului.

Una peste alta trec peste asta si ce vad???!!!alte nu stiu cate pagini de articole despre scutere....?????!!!!

 

in sectiunile tehnice treceti cu vederea elemente extrem de importante si publicati numai idei principale pe care le stie oricine(sau ce putin ar trebui)

Nu este posibil ca intr-o revista de specialitate cum vret a fi sa faceti drive-teste in modul in care le faceti dvs.Daca nu aveti posibilitatea cel putin preluatile de la motorrad sau altii care sunt avizati in domeniu!!!

Fara suparare ,dar aveti o revista de o calitate extrem de proasta,iar pretul este justificat doar de calitaea hartiei!!!

 

Prietene nu vei gasi intr-o revista de genul ML sau UM articole detaliate despre cum se schimba cuzinetii unui motor pt ca aceasta operatiune difera de la motor la motor si oricum orice revista serioasa iti va recomanda sa o faci la service... cumpara mata mai multe reviste de gen si spune-mi cate fac asta

 

sunt publicate anumite chestiuni pe care ar trebui sa le cunoasca toata lumea deoarece multa lume NU le cunoaste...

 

iar testele... incearca tu sa faci rost de motociclete pentru teste...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene nu vei gasi intr-o revista de genul ML sau UM articole detaliate despre cum se schimba cuzinetii unui motor pt ca aceasta operatiune difera de la motor la motor si oricum orice revista serioasa iti va recomanda sa o faci la service... cumpara mata mai multe reviste de gen si spune-mi cate fac asta

 

sunt publicate anumite chestiuni pe care ar trebui sa le cunoasca toata lumea deoarece multa lume NU le cunoaste...

 

iar testele... incearca tu sa faci rost de motociclete pentru teste...

 

 

Sa incerc eu sa fac rost de motociclete???pai de ce sa fac eu ??e revista mea ???o vand eu???daca nu puteti sa faceti rost de motociclete,abtineti-va de la drive testele alea penibile

 

Oricum si daca a-ti avea motociclete,a-ti sti ce face cu ele?????!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Oricum si daca a-ti avea motociclete,a-ti sti ce face cu ele?????!!!!!!!

 

Off-topic...

 

"Inva-ta" un pic de gramatica si nu mai abuza de cratima aia. daca e prea greu incearca asa:

eu as avea, tu ai avea, el/ea ar avea, noi am avea, voi ati avea (a-ti ?!?), ei/ele ar avea.

 

cratima aia isi are rostul doar in cazul in care ai avea (sau poate "a-i avea") curiozitatea de A-TI (a iti...) mai arunca ochii si peste scris, nu numai peste pozele cu Hayabusa. :baldy:

 

mai bine nu o folosesti deloc si zici si tu ca te grabesti si "daia". Numai bine!

 

Imi cer scuze pentru off topic dar nu ma pot abtine ;) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa incerc eu sa fac rost de motociclete???pai de ce sa fac eu ??e revista mea ???o vand eu???daca nu puteti sa faceti rost de motociclete,abtineti-va de la drive testele alea penibile

 

Oricum si daca a-ti avea motociclete,a-ti sti ce face cu ele?????!!!!!!!

 

prietene propunerea nu era sa faci tu rost de motociclete ci pur si simplu sa incerci sa gandesti inainte sa judeci.

 

Vrei revista ca in Germania, UK, Italia sau Franta... dar uiti ca la noi motociclismul e o piata de vreo 8 mil de euro/an in vreme ce in tarile despre care vb cifrele sunt de 1000 de ori mai mari...

 

hai sa iti zic din ce traieste o revista... din publicitate, daca bugetele de publicitate ale importatorilor/producatorilor sunt mici, si bugetul revistelor este mic... implicit, nu sunt bani pentru articole cumparate, pentru oameni mai multi, pentru perfectionare, pentru teste

crezi ca la noi testele sunt sponsorizate de importator? iti spun eu ca am avut surpriza sa iau o motocicleta la test si sa fie cu rezervorul GOL... abia am ajuns cu ea la prima benzinarie...

 

 

PS: io nu mai lucrez de mai bine de un an pt ML

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Vreu sa atrag atentia celor de la Moto Life ca motocicleta prezentata in numarul 50 in articolul despre Old timer-e ca fiind Harley Davidsonul lui Steve McQueen (chopper-ul Old school prezentat ca fiind rat bike :angry: ) este de fapt o motocicleta Indian.Daca va uitati bine scrie mare si pe rezervor.Pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate, se putea observa si din pozitia aripiarelor de racire de la motor, pozitia instrumentelor pe rezervor si Marele Chief. Ia de aici poza, daca ti-a placut.

 

ai dreptate, se putea observa si din pozitia aripiarelor de racire de la motor, pozitia instrumentelor pe rezervor si Marele Chief. Ia de aici poza, daca ti-a placut.

post-2381-1161869957_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Vreu sa atrag atentia celor de la Moto Life ca motocicleta prezentata in numarul 50 in articolul despre Old timer-e ca fiind Harley Davidsonul lui Steve McQueen (chopper-ul Old school prezentat ca fiind rat bike :peace: ) este de fapt o motocicleta Indian.Daca va uitati bine scrie mare si pe rezervor.Pace.

 

 

ai dreptate, se putea observa si din pozitia aripiarelor de racire de la motor, pozitia instrumentelor pe rezervor si Marele Chief. Ia de aici poza, daca ti-a placut.

 

 

in care numar e un Indian?ca eu nu gasesc.

in nr 49 e o yamaha,in nr 50 e un Puch,iar in 51 e un simson.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in care numar e un Indian?ca eu nu gasesc.

in nr 49 e o yamaha,in nr 50 e un Puch,iar in 51 e un simson.

B.

 

Nu man,era o poza mica intr-un colt de la ceva expozitie.Nu era articol despre Indience... :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Cumpar aproape fiecare numar,in general imi place.Cu toate astea am votat slab pe motivul umplerii a tot mai multe pagini cu atv uri si scutere.Ce motociclist considera astea motociclete? N-am nimic cu aceste vehicule ,dar parerea mea este ca n-au ce cauta intr-o revista moto,mai ales atv-uri.

Eu cred ca e o reclama ,poate ma insel ,care ar trebui sa fie pe langa revista gratis si nu 1/4 din continut --preamaririle minunatiilor chinezesti ge Lingihai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie personal imi place revista Motolife. Am incercat sa "cetesc" si Universmoto, dar am simtit si eu faptul ca se adreseaza mai mult celor care au un habar cat de cat peste medie in ce priveste motocicletele (asa cum spuneau si altii in acest topic). Motolife-ul mi se pare a fi pe intelesul tuturor. Intr-adevar, am observat si eu greselile de ortografie. Dar am trecut peste ele in favoarea articolelor cu multe detalii tehnice si in special in favoarea sectiunii tehnicus care este preferata mea. Intr-adevar exista problema identificarii revistei la chioscuri, dar de cand mi-am facut abonament am scapat de stresul alergatului prin oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...