Sari la conținut

Honda Cbf 600 S


UzZy
 Share

Postări Recomandate

Multumesc. In cele din urma am aflat, nu era releul, cel care a avut motocicleta inainte a pus pe faza scurta ambele becuri si asta cosuma prea mult. Mi s-a recomandat ca in loc de 2 becuri de 55 sa pun 2 de 35, sa nu fiu nevoit sa schimb farurile sau electricul. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut!

 

Am un CBF SA de 600 din 2004. De cateva zile vitezometrul nu mai functioneaza iar contorul de kilometri, ODO 1, ODO 2 nu mai inregistreaza noii km parcursi. Turometrul insa functioneaza. La o prima vedere, cred ca problema o constituie senzorul de viteza.

V-ati mai confruntat cu o astfel de problema?

Aveti sugestii unde gasesc dezmembrari de CBF 600 deoarece ma gandesc sa inlocuiesc senzorul de viteza.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 29.07.2019 la 16:55, george_element@yahoo.com a spus:

Salut,

 

Are cineva un far pentru cbf 600 din 2008? 

 

Ovidiu CN, eu am găsit pe eBay piese, nu am comandat, dar in cele din urma poți încerca. 

 

Multumesc! Am gasit ceva pe ebay prin UK :D

Am vazut destul de multe piese SH pe site-ul https://www.boonstraparts.com/    ...poate iti este util.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
  • 3 weeks later...

Salut. Am ridicat ghidonul la un CBF 600 S ABS 2008. Banuiam ca o sa am pb. la cablaj. Dar partea cea mai arzatoare e furtunul de frana ce pleaca de la rezervourul de la ghidon catre coducta de ABS sub rezervor. Unde gasesc unul mai lung, si second eventual. Ca pe net gasesc doar kituri intregi la pret de cocaina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Bob82 a spus:

si second eventual

Niste lichid second iti dau eu, cred ca gasesc si ceva placute daca ma fortez un pic! :moron:

Sfatul meu e sa confectionezi unul din ala "aero" pe masura, gasesti tot ce trebuie la cei care vand componente racing (auto in principiu), sau daca nu te pricepi apeleaza la cineva care face asa ceva.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
La 27.04.2020 la 13:05, Dumitru Sandu a spus:

Salut. Sa întîlnit vreodată cineva la model Honda CBF 600 S/SA model 2004-2007 că joacă turațiile la viteza N? Joacă săgeata aproximativ 150-300 turații. Cine știe de ce și cum se rezolvă? Mulțumesc anticipat!

Verifica, curata si regleaza carburatoarele, ar trebui facuta operatia anual sau la doi ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 9 months later...

Nevasta-mea a avut asa ceva. Nu prea s-a inteles cu greutatea celei de 600, CBF-ul e totusi o motocicleta cu ceva kilograme. Numai ca doamna e putin mai inalta. Sta foarte bine si pe CBF-ul 1000.

 

Daca trece peste aspectul asta cu greutatea, e ok. Daca vreti sa incercati una pe loc, pozitie, tot, va ajut cu a mea, cu 1000-le. E fix aceeasi pozitie si inaltime a seii ca si la cea de 600. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pare un motor destul de greu si destul de puternic pentru un incepator (daca nu exista deloc experienta ma refer). Nu mi se pare chiar ideal daca acesta e cazul. 

PS: Eu nu am experienta 0, am experienta vreo "-5" ca nu am terminat scoala dar sunt familiar cu destule lucruri. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Salutare! Vin si eu cu o problemă descoperită la al meu cbf 600 din 2005, am observat ca nu îmi indică in bord viteza corecta... Spre exemplu la o viteză de 100km/h in bord in realitate am undeva la 80km/h.. are cineva vreo idee despre problemă? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...