Sari la conținut

La Ce Folosim Un Speed-bike?


motormaniac1
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 175
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si pt tot mi-am incins scannerul..va mai dau una din tineretile mele. Mandru la 22 ani cu GSXR'ul 1100(87) in spate.Cine zicea ca nu-mi place suzuki? 85-87GSXR1100 a fost si ramane favoritul meu.

Sincer si cinstit din poza asta mie imi produce orgasm Pick up-ul.

Am avut si eu 1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhhh,ala era un 86 Toyota 4-Runner. Asta din poza de mai jos ,pickup, 90 22R , a fost construit de mine in Balotesti, dupa care l-am vandut. Inca bantuie prin Buc.,l-am vazut acu cateva zile. Motoarele alea sunt indistructibile. :D

americanii astia stiu sa faca masini!! si stiu si sa traiasca....(chiar daca le comanda la japonezi) tot americane sunt

stiu ce vorbesc am si eu o americanca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi mai bhairava tu de ce te bagi acolo unde nu cunosti?pai baiatul asta nu a avut in viata lui motor si vb de parca el ar fii un pilot cel putin si ma deranjeaza pt ca are impresia ca aici nu intra cei din cluj si poate sa prosteasca lumea de asta e un 0 calificat,mai bine nu te baga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tibi Tibi... Tare rau mai esti.... Numai stii care-i faza, ca eu nu ma supar pe chestii rautacioase si mai presusu de toate, nu am afirmat ca am avut 100 de motoare, asa cum ai avut tu... Tot ceea ce am facut a fost sa discut despre ceea ce am vazut, am citit sau am auzit de la cei cu experienta superioara mie, printre care si tu... :lol: Imi pare rau ca gandesti asa de dur la adresa mea, dar poate ti-a trece... :D

Si apropo... Nu e Porutiu... ;) ;) ;)

 

Si poate ca nu am avut ocazia sa ne intersectam chiar asa de mult, dar totusi am fost impreuna in multe locuri... Cel putin cu Maci, Belo, Clod, Adi, George... :P :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baiatule eu nu am nimica cu tine personal dar faci niste afirmatii de care nici macar nu ai habar,intelegi?si ma deranjeaza persoanele care povestesc din vazute sau din auzite sau din reviste acele lucruri pe care le citesti sant niste chestii relative pt tine mai ales pt ca nu poti sa iti dai seama ce inseamna si atunci nu vb ca si cum ai cunoaste aceste lucruri si nu te bagi in a relata niste chestii ca si cum le-ai fii trait deci asta ma deranjat la tine nu persoana ta in mod aparte iar nu uita ca tu nici macar la inceput nu esti in domeniul motoarelor sau a speedurilor tu esti in masura sa povesti de scutere sau de motoare pana in 50cmc pt ca asta ai avut,nu?vii tu sa povesti baietilor de topa,de cluj-turda,de curbe si de chestii de genul asta pai sincer sa iti spun e jenant mai baiatule pt ca te-am vazut un baiat serios de felul tau nu aburitor cum esti aici.deci fa bine si nu mai povesti lucruri care pt tine sant vise,ok?si abia astept sa te vad pe strada cu un bike sa vad ce poti pt ca de spus ai avut multe in acest domeniu vreau sa vad si ce poti mai ales pe topa unde am impresia ca ai fost de vreo 2 3 ori daca ai fost e mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Retiani, pe mine unul nu ma deranja ce a scris motormaniac.Poate ca tu sti mai multe decat noi,despre el,dar sincer........ma deranjeaja mai mult critica inutila la adresa unei persoane entuziasmate fata de sport. Cat mai e pana la intrunirea de la cluj? 21 Mai? Eu unul sunt pe numaratoare inversa deja. Am avut placerea sa cunosc cativa dintre baietii din Cluj,in Sibiu, acum 2 luni(cei de la Trans.Bikers) si nici unul dintre ei nu avea aere de zmeu.Tu nu faci parte din clubul lor ,nu?E usor sa faci (in general) lumea de rahat...si mult mai greu sa-i indrumi,la nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi numai discutii si prafuri peste ochi aruncate gen retiani tra la la si altii s-ar alege prafu de toate in ciuda faptului ca poate si ei au supercunostinte si chiar vorbesc din ceea ce stiu .Noroc cu oameni gen andreigin ,oresti m h si multii altii de pe site-ul asta , ca mai imi limpezesc si io okiu cu cate ceva interesant ,apropo de niste discutii mai veki de pe alte formuri.. kawa e supermarfa la fel ca toate motoarele de viteza.Oricum romanii au atatea aere in cap si personalitatea asa puternica incat au ajuns sa nu se mai sufere (nu c-ar fi muritori de foame...doamne fereste)si sa aiba astfel de mofturi ...cum era si cu saab-ul...ori iti place ori nu-ti place domne'...

La banii mei daca as avea unu kawa sau un saab as dormi o saptamana jos pe un pres langa ele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi numai discutii si prafuri peste ochi aruncate gen retiani tra la la si altii    s-ar alege prafu de toate in ciuda faptului ca poate si ei au supercunostinte si chiar vorbesc din ceea ce stiu  .Noroc cu oameni gen andreigin ,oresti m h si multii altii de pe site-ul asta , ca mai imi limpezesc si io okiu cu cate ceva interesant ,apropo de niste discutii mai veki de pe alte formuri.. kawa e supermarfa la fel ca toate motoarele de viteza.Oricum romanii au atatea aere in cap si personalitatea asa puternica incat au ajuns sa nu se mai sufere (nu c-ar fi muritori de foame...doamne fereste)si sa aiba astfel de mofturi ...cum era si cu saab-ul...ori iti place ori nu-ti place domne'...

La banii mei daca as avea unu kawa sau un saab as dormi o saptamana jos pe un pres langa ele...

aia cu presu sa stii ca am facut-o da nu cu un motor adevarat ci cu primul o minimobra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asculta dogg astea nu sant prafuri aruncate in ochii cuiva,este adevarul mai omule.motormaniac a vb cam multe pe aici si a inflorit destul de multe iar eu nu pot sa inchid ochii doar asa de dragul unei discutii pe care o dezvolta el ca si cum ar fii in fapta,intelegi?sant numai povesti cu care va aburit pe voi toti,el este un fan si atat dar nu stie inca nici ce inseamna o motocicleta si afla un lucru mai baiatule ca avem cunostiinte despre motoare si mai ales de cele de viteza pt ca numai din acelea am avut iar de bani sa nu vb pt ca nu santem nici muritori de foame nici altceva asa cum ai tu impresia dar la vara vom vedea cine are dreptate si cine nu sau daca vom avea motoarele de care am mentionat iar tu dogg cumparati si tu un scuter ca sa ai cu ce sa iti dai aere pe aici ca deocamdata cu caini te reprezinti,nu?Oreste ai dreptate dar intr-un fel dar daca te gandesti putin atunci am si eu dreptate iar cu cluburile ce sa mai zic,nu santem nici unul interesati cei din trupa noastra de speeduri ca sa facem parte in vreun club si mai ales la cei din cluj,pt ce?ca sa intram pe gratis la intalniri?deci nu vad un motiv pt care am intra acolo defapt nici nu vrem asta niciunul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Retiani are dreptate in ceea ce spune in multe privinte ca de exemplu faptul ca nu stiu pilota un speed asa cum stie el sau cum stiu baietii din Cluj, dar nu am avut niciodata macar un scooter, ci doar motoare de speed, chiar daca de 50, 125 si 250cc. Pe motoare mai mari am fost de cateva ori, iar ceea ce am declarat ca am simtit eu este 100% adevarat. Restul, asa cum am mai spus, sunt din citite, auzite si VAZUTE... Iar pe Topa si Feleac am fost si cu "capra" si fara... Tot ceea ce am scris pe acest site a fost din pasiune pt ceva ce eu, care nu sunt un muritor de foame in nici un caz, imi pot permite si pot visa la senzatiile pe care le poti obtine cu un speed. Din pacate am avut anul trecut de facut multe investitii putin mai importante (casa, masina, afaceri...), lucru care ma privat de a-mi putea cumpara un motor adevarat. Dar acest lucru nu va mai dura mult pt ca deja am adunat ceva "la ciorap" si pt ca nu vrau sa las randurile de speed-eri din Cluj sa se rareasca... N-am vrut sa jignesc sau sa ofenses pe nimeni de aici, cu atat mai putin pe Tibi Retiani, care cel putin a afost primul motociclist care mi-a aratat o rana adevarata provocata de un accident moto... Iar asta nu m-a descurajat si nici nu ma speriat, ci m-a facut sa vad ca pasiunea nu se opreste chiar asa de usor. Si cred ca tu Tibi sti asata cel mai bine.

 

Oricum cred ca nu o sa mai scriu pe acest site, deoarece se pare ca unii oameni (asa cum zicea si oresti) nu stiu incuraja o pasiune ci doar sa-i dea in cap. Pacat, pt ca multe lucruri bune se intampla si vorbind nu numai facand. Si cred ca si tu Tibi ai plecat de la vise si vorbe, si nu te-ai nascut direct pe Kawa... :D :P

 

Sanatate maxima si sa ne vedem mai fericiti si mai bine dispusi la intalnirea de la Cluj... cu sau fara motoare :lol: :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si inca un lucru deosebit de important zic eu...: Cei care scriu pe aceste site-uri nu cred ca vor sa obtina niste discutii gen interogatoriu SRI, ci mai degraba sa dea libertate unei comunicari intre pasionatii de motoare, comunicare care altfel nu se poate realiza chiar intotdeauna asa de usor. Dovada cred ca este si faptul ca acest topic, postat intamplator de mine, are cei mai multi vizitatori de departe si cele mai multe raspunsuri... Si cred ca asta reflecta dorinta noastra a tuturor de a discuta si analiza si pareri sau ganduri si nu numai date tehnice si masuratori de performante...

 

PAREREA MEA...

 

p.s.: aceste randuri respecta normativele impuse pe acest site cu privire la atacarea unei persoane sau grup de persoane si lezarea morala a acestora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai afla ca nici eu nu am sa mai scriu pt ca aici se face mai mult zarva de cei ce nu au motoare si de cei care viseaza la ele iar daca am spus ceva de tine nu am spus o cu rautate sau sa te descurajez ci sa nu vb de niste chestii pe care nu ai de unde sa le stii mai victor stii bine ca am dreptate oricum abia astept sa iti cumperi un motor ca sa visezi intradevar pt ca atunci visezi cu ochii deschisi la tot ce ai relatat tu in mai multe randuri si sa ne vedem ca sa vb mai multe face to face iar pt ceilalti am un mesaj:de acum incolo baieti scrieti ce vreti si faceti procesul etapei cat vreti pt ca cu asta ramaneti cu povestile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK

 

Nu stiu daca Tibi va mai posta pe acest site, dar eu oricum sper ca macar sa mai citeasca din cand in cand cate ceva de pe-aici, ca nu strica... Macar5 te mai distrezi si tu cu ineptiile altora... :P :lol:

 

 

Apropo, daca tot sunt in discutie cu tine... Stiu ca ai tinut multe motoare pe Germania si acelasi lucru vreau sa-l fac si eu pt ca am pe numele cui sa-l pun acolo. Intrebarea era cat timp pot sa stau in RO cu numerele alea si cam cat e taxa care trebuie platita in Germania (asigurare, impozit...). Poti sa raspunzi sau nu... Oricum e o rugaminte... :D

Mersi mult de intelegere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...