Sari la conținut

Postări Recomandate

Salut, am de vanzare un topcase KRAUSER cu tot cu suport in stare buna. Iti pot trimite maine niste poze si iti dau mai multe detalii daca te intereseaza precum si un pret informativ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E'te si waka me', cu haina noua, home-shit-made by myself :rusinica: . Am iesit cu soru-sa mai mare a lui Xelu', si asta tot cu haina noua si profi-made :ok: post-56079-0-89567600-1334404219_thumb.jpg post-56079-0-25414900-1334404320_thumb.jpg post-56079-0-18950900-1334404370_thumb.jpg post-56079-0-87635500-1334404422_thumb.jpg

 

Sezonu asta o sa ma duca asa, ca n-o fi foc pan'la iarna. Cel mult o sa-mi iau 'shto-urile de rigoare, dar alea se trateaza cu palinca si bere! Si mici + tochitura, ca altfel se oftica maruntaiele :cheers:

 

Dupa cum se vede, e din rasa baltata romaneasca pura! post-56079-0-16108000-1334404456_thumb.jpgpost-56079-0-83806500-1334404505_thumb.jpgpost-56079-0-85413800-1334404554_thumb.jpg

Editat de adris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am scos si eu vacuta la plimbare de mai multe ori si imi place de ea ca nu e infometata tare, cu 2 persoane , cere doar 5 litrii , cu toate ca am tras-o de coarne bine.

M-am jucat un pic cu reglajul la suspensie , am dat surubul maxim spre fata , a zis pasagera ca simte mai tare denivelarile de pe drum . apoi am mers singur si l-am dat maxim spre spate , l-am pus la mijloc , dar nu mi s-a parut sa fie vreo diferenta . in ce parte e hard si soft ? ca eu nu mai am stikerul acolo.

post-14351-0-66685600-1334478388_thumb.jpg

post-14351-0-38018100-1334478456_thumb.jpg

post-14351-0-03693800-1334478534_thumb.jpg

post-14351-0-94402700-1334478651_thumb.jpg

post-14351-0-85706100-1334478750_thumb.jpg

post-14351-0-66773700-1334478877_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am scos si eu vacuta la plimbare de mai multe ori si imi place de ea ca nu e infometata tare, cu 2 persoane , cere doar 5 litrii , cu toate ca am tras-o de coarne bine.

M-am jucat un pic cu reglajul la suspensie , am dat surubul maxim spre fata , a zis pasagera ca simte mai tare denivelarile de pe drum . apoi am mers singur si l-am dat maxim spre spate , l-am pus la mijloc , dar nu mi s-a parut sa fie vreo diferenta . in ce parte e hard si soft ? ca eu nu mai am stikerul acolo.

 

mai refa calculele putin , sau poate nu ai tras-o de coarne asa de bine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

are cineva idee unde as putea gasi stiker-ele cu Honda Transalp pentru cele doua carene fata pt un TA din 2006 ? la Honda am incercat si nu se pot comanda decat cu tot cu carene, si parca nu as da 5 mil pe una bucata carena doar pt un abtibild :unsure:

 

in alta ordine de idei : se baga cineva la o iesire pana in Instambul si inapoi ? 2 zile cu plecare dimineata la 6:00 si intoarcere a doua zi dupa amiaza

 

respect si drumuri uscate

 

Cristi D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

are cineva idee unde as putea gasi stiker-ele cu Honda Transalp pentru cele doua carene fata pt un TA din 2006 ? la Honda am incercat si nu se pot comanda decat cu tot cu carene, si parca nu as da 5 mil pe una bucata carena doar pt un abtibild :unsure:

 

in alta ordine de idei : se baga cineva la o iesire pana in Instambul si inapoi ? 2 zile cu plecare dimineata la 6:00 si intoarcere a doua zi dupa amiaza

 

respect si drumuri uscate

 

Cristi D.

 

http://www.hondaoriginalparts.com/honda_motorcycle_parts_selection_pfk.php?block_01=13MCB2S1&block_02=F__3300&block_03=7249

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Multumesc frumos Vlady, super site. O sa incerc sa cumpar de pe el, chiar aveam nevoie si de un rulment de coloana volan, sper sa nu fie probleme la cumparare

Bafta si inca odata multumesc frumos :cheers: ,

 

Cristi D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am scos si eu vacuta la plimbare de mai multe ori si imi place de ea ca nu e infometata tare, cu 2 persoane , cere doar 5 litrii , cu toate ca am tras-o de coarne bine.

M-am jucat un pic cu reglajul la suspensie , am dat surubul maxim spre fata , a zis pasagera ca simte mai tare denivelarile de pe drum . apoi am mers singur si l-am dat maxim spre spate , l-am pus la mijloc , dar nu mi s-a parut sa fie vreo diferenta . in ce parte e hard si soft ? ca eu nu mai am stikerul acolo.

si "litrii" se scrie intotdeauna "litri"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

diferenta . in ce parte e hard si soft ? ca eu nu mai am stikerul acolo.

Lasa-l pe soft maxim, pasagera iti va fi profund recunoscatoare. E spre spate soft si spre fata hard. Chiar si pe asfalt eu tot soft maxim il tin la cat de bum e asfaltul, numai rosturi, gropi si ridicaturi. Te miri de ce te dor salele si cooru dupa o vreme de mers. Pe autostrazi dincolo e altceva, dar aici...

Editat de Dane_Bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crede-ti ca Transalp-ul este bun pentru un "mini-incepator"? Inca nu am permis, saptamana viitoare ma apuc de el. Am mai condus voshod, minsk, si yamaha wrf 450 doar pe dealuri. Am 75 kg si 1.88.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-l pe soft maxim, pasagera iti va fi profund recunoscatoare. E spre spate soft si spre fata hard. Chiar si pe asfalt eu tot soft maxim il tin la cat de bum e asfaltul, numai rosturi, gropi si ridicaturi. Te miri de ce te dor salele si cooru dupa o vreme de mers. Pe autostrazi dincolo e altceva, dar aici...

Scuze, sprea fata soft si spre spate hard :rolleyes:

 

Crede-ti ca Transalp-ul este bun pentru un "mini-incepator"? Inca nu am permis, saptamana viitoare ma apuc de el. Am mai condus voshod, minsk, si yamaha wrf 450 doar pe dealuri. Am 75 kg si 1.88.

E ideal, ia-l fara ezitare :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa-l pe soft maxim, pasagera iti va fi profund recunoscatoare. E spre spate soft si spre fata hard. Chiar si pe asfalt eu tot soft maxim il tin la cat de bum e asfaltul, numai rosturi, gropi si ridicaturi. Te miri de ce te dor salele si cooru dupa o vreme de mers. Pe autostrazi dincolo e altceva, dar aici...

 

am sa incerc la toamna , ca deja sunt plecat si ratez tot sezonul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lool, pai in orice moment vrei, bagi surubelnita in gaurica si invarti spre fata motocicletei si gata, e soft :D

 

Drumuri bune :burnout:

 

Stiu ca nu-i greu , nu asta e problema . treaba e ca nu ma dau cu motorul pana la toamna , pentru ca sunt plecat , iar motorul sta in garaj sub patura .

Va urez drumuri bune si cat mai multe calatorii .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

De unde as putea cumpara un cablu de ambreaj pentru un transalp 650 din 2001 RD10. Pe louis nu gasesc iar unul original este cu mult peste bugetul meu :D

 

Multumesc

 

Salutare tuturor,

 

are cineva idee unde as putea gasi stiker-ele cu Honda Transalp pentru cele doua carene fata pt un TA din 2006 ? la Honda am incercat si nu se pot comanda decat cu tot cu carene, si parca nu as da 5 mil pe una bucata carena doar pt un abtibild :unsure:

 

in alta ordine de idei : se baga cineva la o iesire pana in Instambul si inapoi ? 2 zile cu plecare dimineata la 6:00 si intoarcere a doua zi dupa amiaza

 

respect si drumuri uscate

 

Cristi D.

 

uite aici am vazut 24 euro bucata +transport http://www.hondaoriginalparts.com/honda_motorcycle_parts_selection_pfk.php?block_01=13MCBYI1&block_02=F__3300&block_03=7224

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...