Sari la conținut

Postări Recomandate

salut baieti . e normal la un transalp din 89 sa pape 100-200ml de ulei la 1000km ? ca am gasit unul la super oferta , si ma bate un gand , dar nu stiu exact ce implica consumul de ulei . eu as vrea sa-l iau si sa ma tarai de colo-colo fara sa ii fac altceva decat schimb de ulei si sa ii bag benzen .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e normal, necesita segmentare si/sau schimbare semeringuri supape. La mine, completez 100ml ulei odata la un 3000km, sau chiar nu completez deloc.

Daca-i iei compresia, te lamursti. Daca are compresie OK, sunt doar semeringurile, care nu sunt scumpe, dar necesita desfacerea motorului pentru schimbare. Daca si compresia e mica sau inegala pe cele 2 pistoane, trebuie si segmentii schimbati.

 

In oricare din aceste cazuri, nu e ceva de speriat, e uzura normala. E o operatiune care ar trebui sa te coste pana in 300 euro cu tot cu manopera, si care mai poate fi amanata inca 10-20.000 km daca motorul nu prezinta si alte semne de uzura, gen batai, zgomote suspecte, etc.

 

P.S. La mine, segmentarea a fost facuta de catre fostul proprietar chiar inainte de a ajunge motocicleta la mine, acum 4 ani, si a costat la vremea aia 400 euro.

Editat de asds
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut o guma spate 130/80/17 sa mai mearga un sezon.Pe bani binenteles :rolleyes: .vhara68@yahoo.com

 

am eu unul bunicel marca avon dar e pe 120. sigur mai merge un sezon.

 

doar ca nu imi place sa ma duc la posta si nici timp nu am.

daca ai un prieten prin buc. sa vina sa il ia .

costa cat vrei tu sa dai pe el.

Editat de ozzy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma indruma si pe mine cineva de unde as putea sa cumpar un cablu de amrbeaj pentru transalp 650 RD10 din 2001 !

 

Multumesc

 

De la magazin, in general. Eu am dat pe al meu 120 lei acum 2 ani, original Honda. Cat ti s-a cerut tie pe un cablu de 650, de ti se pare asa de mult unul original?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vreo cineva din cluj cu un pd06 ? as vrea sa-mi fac un crush-bar la heavy-duties si am vazut ca este necesara prezenta motoretei la fata locului , ca nu au matrite sau ceva si trebuie sa faca masuratori . Sau daca are careva un crush-bar de vanzare pentru model pd06 sunt interesat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Constanta e "Crush" , locul care iti da crash la buzunar . Cine stie , cunoaste :cheers:

 

P.S. : cred ca am vazut . O sa contactez omul .Danke . :makeout:

Editat de kryst666
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cine e interesat, uite un Transalp al unui prieten, la un pret foarte bun:

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-honda-transalp-din-1995-446155.html

 

I s-a pus omului piticul pe creier sa faca din vaca o caprita, si i-a luat amortizoare fata upside-down, amortizor spate cu gaz, provenind de la un CR.A cam muncit la ea sa iasa bine, dar uite ca acum si-a luat Africa Twin, si juninca a scos-o la vanzare.

Pentru cine nu e multumit de actuala suspensie, se da la pachet si furca veche.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cine e interesat, uite un Transalp al unui prieten, la un pret foarte bun:

http://www.bikeshop....995-446155.html

 

I s-a pus omului piticul pe creier sa faca din vaca o caprita, si i-a luat amortizoare fata upside-down, amortizor spate cu gaz, provenind de la un CR.A cam muncit la ea sa iasa bine, dar uite ca acum si-a luat Africa Twin, si juninca a scos-o la vanzare.

Pentru cine nu e multumit de actuala suspensie, se da la pachet si furca veche.

 

nu merge linkul :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda....am vorbit cu proprietarul, se pare ca a avut cativa potentiali clienti, care s-au plans ca furca upside-down inalta prea mult motocicleta si nu mai ajung cu picioarele la pamant. Ce sa-i facem, nu toti avem 1,90m. Asa ca pasul urmator este schimbarea furcii cu cea originala si repunerea in vanzare.

Moto este din 95, la 1500 eur fix. Daca e totusi cineva interesat de struto-camila in starea actuala, sunati-l direct: Radu, 0740.225.987

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda....am vorbit cu proprietarul, se pare ca a avut cativa potentiali clienti, care s-au plans ca furca upside-down inalta prea mult motocicleta si nu mai ajung cu picioarele la pamant. Ce sa-i facem, nu toti avem 1,90m. Asa ca pasul urmator este schimbarea furcii cu cea originala si repunerea in vanzare.

Moto este din 95, la 1500 eur fix. Daca e totusi cineva interesat de struto-camila in starea actuala, sunati-l direct: Radu, 0740.225.987

 

sa schimbe titlul anuntului, vand motor pt cei peste 1,80 cm :cheers: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand o pereche de membrane carburator date jos de pe un Transalp 1999. Sunt in stare foarte buna, fara ciupituri sau crapaturi. Pretul este de 140 ron, la care se adauga transportul. Detalii la tel.0723-346832, Florin.

post-46781-0-28926900-1338814537_thumb.jpg

post-46781-0-16345700-1338814590_thumb.jpg

post-46781-0-18733200-1338814646_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai da' cum vorbeste aia din reclama, zici ca-i nepoata lu' vara lu' Saveta asta a Inglandului, ase accente pune pe R si T.

F..u-i mama ei de limba romana, au ajuns toate gioarsele slugarnice mentalitatii vestice s-o stalceasca!

 

In rest, foarte tare suna evenimentul, sper sa fie vreme buna, sa pot ajunge si io uscat, caci am cam multe sute de km de dat la spate. Huo, codule galbenule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar o sa de Transalp. Daca auziti pe cineva care dezmembreaza, va rog sa imi dati un beep. Multumesc. 0728292638

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am un Transalp din 91, PD06 si am nevoie de o aripa fata si un CDI folosit! Daca vinde cineva sau stiti undeva, sa-mi scrieti, pana atuncea caut si eu! Bafta!

 

Nimeni nimic? nu stiti un CDI de vanzare???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...