Sari la conținut

Postări Recomandate

La magazinele auto si cele de tuning. Daca faci o treaba , ti as recomanda furtune de silicon. Sh uri...ai aceleasi sanse sa te lase cand ti e lumea mai draga. De fel ele au tesatura in interior si doar daca sunt serios imbatranite/crapate pun.probleme serioase

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La magazinele auto si cele de tuning. Daca faci o treaba , ti as recomanda furtune de silicon. Sh uri...ai aceleasi sanse sa te lase cand ti e lumea mai draga. De fel ele au tesatura in interior si doar daca sunt serios imbatranite/crapate pun.probleme serioase

Intentionez sa fac o segmentare si zgarciurile imbatranite cam cedeaza in zona colierelor de fixare...

Mda, o sa trebuiasca sa caut pe la mecanici de conserve(vs. PET-uri cu injetie) ceva echivalente la metru din cate inteleg.

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt intr-un fel de dilema in a alege placutele pentru un Transalp de 700. La acelasi pret am de ales intre CL A3+ pe fata si RX3 pe spate si TRW Lucas sinterizate MCB776SV pe fata si MCB634SH pe spate. Exista vreun motiv pentru care as alege o pereche in detrimentul alteia, in afara de eventuale preferinte personale? Are cineva ceva experiente negative cu unul din producatorii mentionati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc. Am rezolvat o. Cine vrea joja ulei cu aparat de măsurat temperatura de pe louis. Nu o vand o dau la schimb cu una normală....nu mi plac up gradurile de genul asta.

» Post actualizat in 29 Jul 2014 10:42

http://piesemoto.achimoto.ro/indicator-temperatura-ulei---jmt---moto-temperature-indicator/38.htm

» Post actualizat in 29 Jul 2014 10:45

Se potriveste la orice *TA

» Post actualizat in 09 Aug 2014 17:42

Mare domn, multumesc ! Sper ca si tie iti place joja orm la fel cum imi place mie cea de la tine. Sa ne vedem sanatosi pe drumurile.patriei

» Post actualizat in 09 Aug 2014 17:45

 

Un prieten cauta rezervor pt Transalp 650 din 2000.Stie careva ceva??

Pe la noi n am vazut la dezmembrat , clar ebay. E un gagiu in italia ce aduce moto si poese, f de incredere, cautal pe google. Ca e certat cu motociclism

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt intr-un fel de dilema in a alege placutele pentru un Transalp de 700. La acelasi pret am de ales intre CL A3+ pe fata si RX3 pe spate si TRW Lucas sinterizate MCB776SV pe fata si MCB634SH pe spate. Exista vreun motiv pentru care as alege o pereche in detrimentul alteia, in afara de eventuale preferinte personale? Are cineva ceva experiente negative cu unul din producatorii mentionati?

Salve,pe a mea am trw-uri puse de anteriorul proprietar.Franeaza ok,abs-ul si cbs-ul ajuta extrem de mult oricum.In schimb aud numai laude despre carbone lorraine desi niciodata nu le-am incercat.Voi ramane totusi pe trw,sunt destul de multumit(calitate-pret,disponibilitate de pe o zi pe alta etc).Drumuri bune....rele..trecem prin ele :)

p.s: am folosit de la xin bao pana la trw lucas,ferodo etc pe fostele motociclete si sincer nu am observat diferente...probabil merg prea chill :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve,pe a mea am trw-uri puse de anteriorul proprietar.Franeaza ok,abs-ul si cbs-ul ajuta extrem de mult oricum.In schimb aud numai laude despre carbone lorraine desi niciodata nu le-am incercat.Voi ramane totusi pe trw,sunt destul de multumit(calitate-pret,disponibilitate de pe o zi pe alta etc).Drumuri bune....rele..trecem prin ele :)

p.s: am folosit de la xin bao pana la trw lucas,ferodo etc pe fostele motociclete si sincer nu am observat diferente...probabil merg prea chill :)

Multumesc, CL am gasit pe stoc asa ca voi lua din astea sa vedem cum se comporta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subaru gold nu e cocalaristic, daca nu i a iesit nuanta ce sa i faci

» Post actualizat in 12 Aug 2014 10:46

Subaru gold nu e cocalaristic, daca nu i a iesit nuanta ce sa i faci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de galbenul ala aururolacic parerea mea este ca mai degraba culorile stridente/ vii te fac "prezent" intre conservari si nicidecum sound-ul tobelor sau modul de a le guita din gaz. Odata candva cu o nipra care avea tevi de tun(seci) pe post de tobe si care vibra usile la conserve la mai putin de 20m eram invizibil, pe cand acum cu transalpu' asta albastru cerneala (integral) sunt enervant si daca le stau cuminte in oglinzile retrovizoare.

Pe de alta parte conservarii nu-si fac capusorul girofar incercand sa afle de unde vine sunetul ala deosebit, pe cand ochiul in mod inconstient (cata vreme esti strident de vizibil) te plaseaza in creierul lui, in putinul spatiu disponibil acolo, exact in locul in care te afli in spatiu si timp alaturi de el pe harta din imediata apropiere a minunatei sale conserve.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ma n o mai ardeti asa circotas in poza respectiva nu i nimic in exces si nici cocalaristic. si dominatoru si africana au jante aurii stoc si arata bine iar transalpu din poza este facut exceptional. da, de, asa i cind vulpea nu ajunge la struguri

 

Jantele si ghidonul, ca sa te completez. Dar doar atat. La sel cum la Subaru s-au facut doar jantele aurii, nu si oglinzile, barile sau mai stiu eu ce. Culoarea asta nu da bine in exces, asa cum am spus mai sus, e prea tiganesc. Dar na... printre noi mai sunt si persoane cu gusturi manelistice, lor s-ar putea sa le placa.

 

Cat priveste strugurii.... am o vie intreaga, nu ravnesc la altii ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am intrat in posesia unui Transalp 700 din 2008 si ma intriga faptul ca in treapta a 5-a la 5000 rpm am doar 115 km/ h. Daca tragi de gaz se duca lejer si mai departe dar nu mai este comod pentru motor nici ptr mine plus ca si consumul are de suferit .Asa este raportul la Transalp-urile noi sau s-o fi umblat la raportul de pinioane de vechiul proprietar ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi...daca nu zici ce rapoarye ai ca sa le comparam cu ce zice enciclopedia bikez online.,.nu ne prea putem da seama da... de fel transalpu, de la.mama lui e gandit ca atunci cand ai acele perpendiculare pe bord i si paralele si acolo e cruise mode max

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am intrat in posesia unui Transalp 700 din 2008 si ma intriga faptul ca in treapta a 5-a la 5000 rpm am doar 115 km/ h. Daca tragi de gaz se duca lejer si mai departe dar nu mai este comod pentru motor nici ptr mine plus ca si consumul are de suferit .Asa este raportul la Transalp-urile noi sau s-o fi umblat la raportul de pinioane de vechiul proprietar ?

Comfortu' se termina cam deodata cu legalitatea observ... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merge smecheria cu acele ca are afisaj digital :eek: . C-am asa e si la mine pana la 120 e ok, dupa trebuie sa tragi mai tare de acceleratie. Nu as putea sa bag mana in foc ca la 5000 rpm am chiar 115, insa raportul pinion/foaie e 15/47 din fabrica. Da jos protectia de la pinion, numara dintii si ai aflat.

Editat de biohazardousguy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa e cu viteza la transalp nu ti face griji. La ta din 2000 la 5000 de ture ai cam 110 km/ h. Deci doar că a crescut capacitatea motorului cu 50 cm nu poate creste prea mult si viteza de croazieră. De altfel am avut si varadero si din pctul de vedere al comoditatii si al consumului....tot pe la 110 trebuia sa l tii...doar ca avea rezerva de putere mare...nu te asteapta la prea mare viteza la ta nu e facut ptr asa ceva. :)

» Post actualizat in 19 Aug 2014 05:40

Varadero la 110 avea putin peste 4000 ture.

» Post actualizat in 19 Aug 2014 05:45

Pana si v strom de 650 cu 6 trepte tot 110 la 5000 ture are.;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. de unde pot face rost de cele 2 saibe care sunt in carcasa melcului de km? pentru TA din 98, se gasesc si noi? sau daca are cineva pe acasa...

am cumparat melc nou si am gasit carcasa goala, si stiu ca imi mai trebuie cele 2 saibe.

multumesc.


» Post actualizat in 21 Aug 2014 07:39

Acum mi-a spus cineva ca melcul de la transalp cu un disc pe fata nu potriveste la transalp cu 2 discuri fata. Asa este? daca da, atunci l-am luat degeaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...