Sari la conținut

Postări Recomandate

nu vei fii dezamagit. Eu sper sa pot spune aceeasi chestie si despre Mitas e09. Il am ...dar momentan ma uit la el cu teama! -- karoo3 ul chiar si pe ud se ducea bineeeeee!

PS: ma bucur ca ti am putut fi de folos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit vremea sa-mi schimb placutele de frana. Ce recomandati? Caut un produs cat mai ok din punctde vedere calitate/pret. Pana acu am avut pe ea sbs si mi sau parut ok

 

Nissin, as spune eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit vremea sa-mi schimb placutele de frana. Ce recomandati? Caut un produs cat mai ok din punctde vedere calitate/pret. Pana acu am avut pe ea sbs si mi sau parut ok

nissin

ebc hh

carbon loraine a3+/rx3

 

:) in care ordine vrei tu

(ca pret cred ca cel mai ieftin iesi cu ultimele la aceeasi calitate ).

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Ma poate ajuta cineva, pana ma inregistrez pe transalp.ro, cartea tehnica(MANUALUL) de la PD10?

Editat de daniel1954
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Ajutor de info.

Vreau sa ii aduc o schimbare motoretei TA - '89, sa scao de greutatea tobei originale nu de alta. As vrea sa investesc bineinteles cat mai putin bani :) intr-o toba SH cate mai usoara.

Ce am gasit unu care face tobe in Bucuresti

/index.php?/topic/542164-tobe-moto/?p=3331298

http://vscexhaust.wix.com/vsc-exhaust#!foto/cee5

stie careva de persoana asta? din ce am citit lumea e multumita - dar na nu toti oamenii sunt la fel.

Mi se pare cate de cat ok la prima vedere. cica ar ajunge la 3Kg toba. 300Ron toba+ 100Ron silencerul.

Gasesc pana in acelasi pret o toba cu tot cu silencer si pana in acceasi greutate SH? poate chiar mai reduse.

Mai vand si toba originala ca e buna si zic ca merita. Avand in vedere ca are 10 kile cea stok.

 

aici un model de toba bine pozitionata

post-41057-0-05891000-1430733404_thumb.jpg

Editat de kinguh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toba de africa twin are 7,5kg.

Toba de Transalp 600 are undeva la 6,5kg. Stiu sigur pt. Ca am cantarit

O toba aftermarket are intre 4-5kg, din inox/metal.atat are Laser produro meu.

Astea de fibra...sunt sceptic, o evacuare nu trebuie musai sa duduie si sa fie o teava goala. E ditamai stiinta in spate. Eu personal am mers pe aftermarket specializat un tobe care sa fie roadlegal sau nu...dar neaparat sa aiba habar de model si motor pt. Calculul gazelor, putere, torque samd

De castigat, castigi ceva ...dar nah...

Tobe okey facea Vickexhaust si o gasca din serbia. Nici unii nu ofereau cotul de legatura.

Poti incerca pe ebay samd

» Post actualizat in 04 May 2015 12:19

Pps: Pe Laserproduto am dat 350ron cu tot cu lustruit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Am de gand sa fac o plimbare mai lunga cu pasager, shaua mea este refacuta si pt pasager este destul de dureros drumul lung .
Asa ca ma gandesc la o solutie prin care sa o fac mai confortabila sau sa o inlocuiesc cu una originala, poate este mai ok pt pasager.

Asa ca daca are cineva o sa originala, dar in stare buna, sunt dispus sa o cumpar sau sa o imprumut pt teste.

Sau daca stie cineva o solutie, testata, care sa sporeasca confortul pt pasager, va rog sa ma ajutati.

Multam fain.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, am vazut raspunsul tau acolo si iti multumesc, dar am pus si aici pt ca poate gasesc pe cineva care vinde sa originala sau o da cu imprumut..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ha ha

nu gasesti camasa separat - asta nu vor sa zica "baetii" rai de mai inaintea mea

probabil in zilele noastre gasesti second dar e pacat tinand cont de faptul ca unul nou costa 70 de lei si te tine o vesnicie cu un pic de atentie ...

 

Transalp :))))

:) asta am vrut sa scriu si eu ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...