Sari la conținut

Postări Recomandate

apropo de asta, a incercat careva sau ar incerca careva la consumabile ieftine din china cu transport gratis si fara taxa vamala?

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&LH_FS=1&_nkw=transalp+brake+disk&_sop=15

 

revizia este inevitabila, iar costurile astazi sau peste 6 luni vor fi identice, doar ca as mai amana cheltuiala....

 

estimarile mele de costuri sunt:

 

discuri 300-600 lei/buc x 2

kit garnituri etriere 270-300 lei/set

placute frana 70-200 lei/set x 2

 

minim 800 lei - maxim 1700lei (OEM)


» Post actualizat in 05 Jan 2016 11:00

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=transalp+disk&_sop=15&LH_FS=1&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xtransalp+650+disk.TRS0&_nkw=transalp+650+disk&_sacat=0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A gasit colegul Antonio o firma de profil garnituri si a reusit sa scoata setul de cele 8 garnituri pe cele 2 etriere fata la 120 de lei.

Acum, nu stiu care o fi calitatea.

Si eu probabil trebuie sa le schimb, dar o sa stiu sigur doar dupa ce desfac si curat, si vad cum merge cu cele vechi dupa curatare.

Acum vad ca merge putin infranat, nu misca pistonasele usor, si de aceea vreau sa incep operatiunea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ati sti cate piese aftermarket sau subansamble se fabrica prin Turcia, China samd cu o calitate ce lasa de dorit, si culmea ajung pe automobile noi as reconsidera oferta din RO.

Compozitia probabile aceeasi si sigur e rezistenta la chimicale/dot4samd. Rezistenta in timp....doar timpul ne va zice, cert e ca 20de ani nu va mai rezista. Se schimba clima si afe teaza cauciucul :).

Il rog pe Antonio sau cei care au luat de la el sa faca masuratori pe garnituri sau daca e vreunul ce are shadowgraf pe la lucru sa le masoare, sau alte aparate de testat condomuri sau condoame :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare popor "TRANSALPIST"

Am revenit cu o stire, anunt cum vreti voi. Nu de mult mi-am cumparat doua anvelope pentru Transalp-ul meu. Le-am luat de pe www.cauciucurimoto.ro. Ce vreau sa va spun este faptul ca desi au preturi relativ bune, serviciile lor sunt cele mai de rahat intalnite de mine. Am comandat doua anvelope in aceiasi zi, le-am platit in avans si dupa multe telefoane si e-mail-uri la care s-a raspuns foarte evaziv, au venit si produsele dar dupa trei saptamani, desi pe site-ul lor aparea ca fiind in stoc..in fine. Anvelopele mi le-au trimis separat, deci in doua colete cu cateva zile bune diferenta intre ele, fara sa lase vre-un numar de telefon pe documentele ce insoteau produsele, iar in cele din urma o anvelopa am gasit-o la un magazin care era pe langa adresa mea si celalta anvelopa, noroc pe omul care distribuia ca era si el "motoman" si m-a cautat dupa nume prin tot cartierul ca sa-mi dea anvelopa.

Deci in concluzie, MARE ATENTIE LA CEI DE PE WWW.CAUCIUCURIMOTO.RO

Nesimtire maxima si foooarte mincinosi.

In rest abea astept sa va vad in trafic.

ROCK.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Incerc sa dau de posesorul Transalp-ului sau motoretei din stanga. Vreau sa cumpar un apartament in bloc si sa intreb una-alta, de vecini, etc.

Poza e facuta in sect 5, blocul e dupa 80. Detalii doar pe privat.

 

Multumesc

 

post-39658-0-87439400-1452582756_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Caut un cric central pentru un Transalp xlv 700-2008. Daca are cineva de vanzare sau daca stiti pe unde altundeva as putea sa caut. Multumesc mult.

 

 

Iti recomand si eu Heavy Duties. Dupa motorul meu au facut sablonul cricului. Desigur si eu tot 700 am.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul asta? as in 2016? Anul trecut am ajuns si eu la Valenii de munte, pe 2016 sper sa imbunatatesc "performantele" cu intalnirile, dar am nunta in vara, asa ca nu pot garanta. E deosebita motocicleta aia cu farul ei dreptunghiular si arata si bine pentru varsta ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...