Sari la conținut

Postări Recomandate

La o mobra am montat un singur arc la cric si pe denivelari zdranganea. Metoda cu 2arcuri e gandita pentru a evita asemenea neplaceri, plus nici forta de activare a cricului sa nu fie exagerata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil producatorii de mobre aleg metoda cu 2 arcuri pt a fi mai usor de montat/demontat.

 

Clarific: "metoda cu 2 arcuri mai slabe in loc de un singur arc tare"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am și eu cric central, încă o dată mulțumim nenea Korben!

A rămas cu un singur arc, cel gros, cu două riscam să rupem urechea pe care e fixat arcul de la pedala de frână, alt suport nu există, stă foarte bine cu unul singur, în fine, se pare că sunt și aici diferențe între PD 06 și PD 10...

 

 

post-9423-0-54839700-1497727270_thumb.jpg

post-9423-0-72791800-1497727297_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arc subtire? Eu stiam ca e un singur arc, se potriveste de la portbagajul de dacie 1300. La magazine de piese de dacie.

Salutare,

Am si eu aceiasi problema cu arcurile (cric pt. TA650), am unul gros si unul subtire dar sunt prea lungi. Oare merge si aici de la Dacie? :)

 

mersi.

Editat de dorinn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, gasesc cumva prin debaraua voastra oglinda din partea stanga ? sau aveti idee daca se poate inlocui oglinda ? am incercat sa vad cum ma descurc in offroad dar nu m-a ajutat lungimea picioarelor si am facut buff :hurt:

Aceeasi problema am rezolvat-o cu o oglinda de la Logan MCV(15 lei parca). Mers la geamgerie (eu in Dr taberei la piata) si omul nici macar nu a vrut sa imi ia ceva ptr atata:))). rezolvat in aproape instantaneu. Lipit oglinda cu adeziv gel. De 3 luni incoace nu prezinta nici o problema

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceeasi problema am rezolvat-o cu o oglinda de la Logan MCV(15 lei parca). Mers la geamgerie (eu in Dr taberei la piata) si omul nici macar nu a vrut sa imi ia ceva ptr atata:))). rezolvat in aproape instantaneu. Lipit oglinda cu adeziv gel. De 3 luni incoace nu prezinta nici o problema

mersi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceeasi problema am rezolvat-o cu o oglinda de la Logan MCV(15 lei parca). Mers la geamgerie (eu in Dr taberei la piata) si omul nici macar nu a vrut sa imi ia ceva ptr atata:))). rezolvat in aproape instantaneu. Lipit oglinda cu adeziv gel. De 3 luni incoace nu prezinta nici o problema

pui o poza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e la fel

Nici janta nici butucul

 

Salutare,

Caut roata spate de Honda Transalp PD10 1998. Stiti daca roata spate de TA este la fel ca cea de la AT de exemplu?

Merci,

Dan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce chestie.. si eu am fost prin zona acum 2 saptamani....ce-i drept ca am fost cu masina - vezi ca in zona poti urca linistit pe iezer-papusa si pe Leaota. Cu Dusterul am urcat....

 

De unde ai shaua? La cine e modificata? Cum se comporta?

 

 

Meanwhile.... Cheile Dambovicioarei (acum 2 saptamani)....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce chestie.. si eu am fost prin zona acum 2 saptamani....ce-i drept ca am fost cu masina - vezi ca in zona poti urca linistit pe iezer-papusa si pe Leaota. Cu Dusterul am urcat....

 

De unde ai shaua? La cine e modificata? Cum se comporta?

 

 

Este facuta de Dan (Timisoara) si fata de cea stock este mult mai comfortabila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Am si eu aceiasi problema cu arcurile (cric pt. TA650), am unul gros si unul subtire dar sunt prea lungi. Oare merge si aici de la Dacie? :)

 

mersi.

Cred ca e la fel. Daca ai prinderile la fel, ar trebui sa mearga.

Oricum, pentru 6 lei cat e un arc din ala, nu e un capat de tara sa incerci.

post-14539-0-08376100-1497933812_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Găsești un dispozitiv asemănător și la Louis. Este o bara filetata cu ceva pastila galbena. Vezi și tu pe acolo.

Părere personală - device fashion cel postat de tine, cu utilitate aproape zero. Cand o sa vina vorba de reparat în pădure o pana fata, crinul central este ceea ce prefer sa am pe motor. Dacă totuși vrei asa ceva, mergi la un atelier și roagă pe cineva sa ți-l facă. Nu ma rog la altare pe care scrie "ieftin Dumnezeul nostru", dar prețul și taxele nu se justifica. Dpmdv. Sper sa nu fie cu supărare.

 

Referitor la arcuri - luați unul mai lung, îl tăiați cu dalta la lungimea necesara, întindeți puțin o spira și ii faceți bucla pe ea. Dacă găsiți și un furtun de plastic sa trageți peste el, cu atât mai bine.

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...