Sari la conținut

Postări Recomandate

Materialul este otel si a fost nevoie sa tai ochiurile plasei cu un cleste zdravan. S-au facut niste lucrari la cladirea de birouri unde lucrez si am obtinut niste material. Nu am idee de unde a fost achizitionat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand set oglinzi originale Transalp una dintre oglinzi are geamul schimbat iar in urma incalzirii carcasei in cuptor au aparut cateva semne pe spatele carcasei ( se poate vedea in poze ) din fata nu se vede nimic in neregula, buza carcasei s-a asezat bine pe geam. carcasa se poate remedia usor cu putin smirghel auto si spray negru mat. daca aveam in casa materialele necesare faceam eu reparatia dar...... Pot fi vazute/cumparate in zona metrou Crangasi. pret: 100 roni. tel:0723474878

post-12582-0-49470100-1499356474_thumb.jpg

post-12582-0-92145800-1499356495_thumb.jpg

post-12582-0-43229600-1499356515_thumb.jpg

post-12582-0-35671900-1499356524_thumb.jpg

post-12582-0-84826000-1499356534_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Cu tot cu cot, da, sunt cele mai ieftine. Din ce cunosc eu.

Fara cot de legatura, vezi la sectiunea de vanzari; este un topic al user-ului Garcya care vinde imitatii de Akrapovic cam la jumatate din pret. Lumea zice numai de bine, deci ma gandesc ca nu au laut-o chiar cu totii razna.

In cazul TA mai trebuie, probabil, sa mergi la un atelier sa iti construiasca piesa intermediara. Preferabil din inox.

 

Poti lua si sh dedicata pentru modelul tau. Cele sh vor necesita, in fct de noroc, o servisare mai rapida decat una noua. In speta, schimbata vata interioara. Si preferabil montate pop-nituri de inox; lucru care complica putin treaba.

 

Tragand linie - ia noua. Dominator sau Garcya.

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, si eu am luat azi anvelopa pentru roata față. Anvelopa veche este acelasi model Heidenau k60 Scout M+S si are 28.000 km Pe spate acelasi model m-a tinut 23700 km si sunt multumit de pret/performanta.

post-67547-0-20679800-1500040214_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, si eu am luat azi anvelopa pentru roata față. Anvelopa veche este acelasi model Heidenau k60 Scout M+S si are 28.000 km Pe spate acelasi model m-a tinut 23700 km si sunt multumit de pret/performanta.

Ala de mai sus nu este Heidenau... este ceva Sirac

..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu Conti Escape. Sunt curios cum merge montajul pe roata fata. A mea s-a asezat foarte greu(dupa mai multe drumuri,umflari si dezumflari)si nici acum nu e echilibrata cum trebuie. Ma gandesc sa o schimb

» Post actualizat in 15 Jul 2017 07:19

Am cam gresit-o cu Conti Escape pentru ca merg mai mult pe asfalt. Mi-ar trebui ceva mai putin cramponat macar pe fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu le-am confundat, doar ma laudam cu ale mele

 

Nu cu tine vorbeam ci cu florinelu07, uită-te ce scrie deasupra avatarului său : „expert” , atât de expert încât confundă merele cu perele :P S-a umplut forumul de experți, n-ai loc să tragi nici o bășină de ei că sar instant să-ți explice tehnologia bășitului :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu Conti Escape. Sunt curios cum merge montajul pe roata fata. A mea s-a asezat foarte greu(dupa mai multe drumuri,umflari si dezumflari)si nici acum nu e echilibrata cum trebuie. Ma gandesc sa o schimb

» Post actualizat in 15 Jul 2017 07:19

Am cam gresit-o cu Conti Escape pentru ca merg mai mult pe asfalt. Mi-ar trebui ceva mai putin cramponat macar pe fata.

» Post actualizat in 15 Jul 2017 18:40

La mine s-au aşezat bine, echilibrate ok, e un pic ciudat, parcă motoreta tinde să se îndrepte singură în viraje, mai trebuie să mă obişnuiesc cu ele, oricum profilul e săpat mai adânc spre jantă, mă refer la suprafața de lucru a gumei,rezultă unghiuri de înclinare aproape neverosimile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu cu tine vorbeam ci cu florinelu07, uită-te ce scrie deasupra avatarului său : „expert” , atât de expert încât confundă merele cu perele :P S-a umplut forumul de

Aaexperți, n-ai loc să tragi nici o bășină de ei că sar instant să-ți explice tehnologia bășitului :-L

Marsh ma.... s-a basit Georgica si este coada la tras pe nas...

 

Pe faza cu "expert", baga o intrebare pe PM lui Luigi si poate te lamureste el care este treaba.... eu nu am avut curiozitatea...

 

Cat despre greseala, imi asum eroarea si imi fac autocritica. Profilul este departe (grav) de Sirac.

Editat de florinelu07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Caut pentru un amic o pompa de frana de mana de Transalp 650 2002. Are cineva din dezmembrari una buna?

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un ghidon de transalp sa l pun pe un cbf sa are cineva ,stiu k este mai lat si asta as vrea sa am raza mai mare la virat ,dar sa nu fie drept sa fie cat mai inalt sa nu mai pun inaltatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...