Sari la conținut

Postări Recomandate

mersi ptr pont,am avut o tentativa oarecum similara cu un plexiglass hobby de la dedeman cu 2 zile iniante sa plec in concediu , se gasesc si la leroy merlin 25x50cm 4mm 18 lei buc , nu se mai simtea deloc vant nici la umeri nici in casca la 140 testat pe autostrada dar in spate cica tot ciclon si tornada era :( si l-am dat jos si am ramas cu deflectorul mic

 

» Post actualizat in 05 Aug 2017 15:05

 

m-ar interesa la tine cum se simte la pasager/a si cat efect are

Grija mare cu plasticaraia la moto... mai ales daca o ai la juma' de metru de fata....

 

Poate sa iasa prost in cazul unui incident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4. filtru de aer KN&N pentru Transalp 700 - 150 lei.

 

Se pot expedia cu plata ramburs prin curier

Cosmin

Drobeta

0774475446

Mai e disponibil filtrul de XL700? E nou? Sigur e de XL700? Pentru ca nu inteleg de ce a ramas de la un Transalp de 650, filtrele de aer sunt diferite la cele 2 modele - HA-6501 vs HA-7008.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai PM

» Post actualizat in 17 Aug 2017 15:25

Salutare !

Am ramas dupa vanzarea unui TA 650 cu

1. un set nou de placute fata Ferodo Platinum FDB 892P - 150 lei ,

2. o sa originala cu inscrisul HONDA pe laterale - 300 lei,

3. o oglinda intreaga si una cu sticla fisurata ( in poza sunt ambele bune ) - 75 lei/ buc sau 100 lei ambele,

4. filtru de aer KN&N pentru Transalp 700 - 150 lei.

 

Se pot expedia cu plata ramburs prin curier

Cosmin

Drobeta

0774475446

 

 

Saua s-a dat , filtrul rezervat

au ramas 2 x set placute fata

o oglida buna si una cu sticla fisurata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

update aerodinamic......am mers fara parbriz si surpriza fara zgomot si bufetting, doar suieratul constant al vantului pe langa casca.....dar,fara parbriz arata urat rau.

 

am studiat putin fenomenul si se pare ca cei de la Clearview america produc parbrize care au gauri de aerisire ptr a inlatura efectul de presiune scazuta ,chiar au un articol in care descriu putin efectul din spatele parbrizului,asa ca m-am riscat cu freza in mana si rezultatul este mult peste asteptari.

 

daca tot am gaurit macar am zis sa o fac cu putin stil,gen cap insecta :)

 

 


» Post actualizat in 17 Aug 2017 17:19

Cică ar fi ok, dar a fost nevoie de o cască mai de Doamne-ajută (are un Airoh mai bunicel), plus că e şi obişnuită de vreo 15 ani cu motorul... ;) În orice caz Diversionul stătea mai bine la capitolul ăsta.

statea de vis,dar cum vroiam sa iesim pe orice drumulet cu putina piatra era jale,abia tineam vaca pe drum...

post-89731-0-75216800-1502990148_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

La un amic, dar si la mine apare un sunet enervant la franarea fata...frana prinde dc.e stransa bine.

Colegul a schimbat si lichidul, aerisit, dar acelasi sunet la franare, bazait care pare sa vina de la pompa, din partea de sus. Eu cred ca scapa presiune pe acolo si de aici sunetul.

 

Aveti vreo idee ?

 

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aceasta problema la TA de ceva vreme, mi-am dat seama abia cand a inceput sa se auda destul de tare... . Am schimbat placutele, lichidul de franare si nimic, parca tot mai tare se aude acel bazait care deja a devenit suparator. Frana functioneaza normal, nu am sesizat nici o scadere a performantei la franare.

Sunetul se aude ca un bazait de motoras electronic numai la frana fata.

 

Mai stiu si eu pe cineva cu aceasta problema un CBF 600.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea cred ca s-ar auzi atat de tare, dat fiind consumul mic, dar puteti verifica switchul electric pentru stopul de frana? Deconectati unul din firele intrerupatorului si verificati daca se mai aude zgomotul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai discul original?

Eu dupa ce am schimbat discul original pe unul after market,am inceput sa aud un bazait ciudat cand franam.Noul disc era gaurit,cel vechi era plin.Insa dupa un schimb de placute,am avut un zgomot foarte suparator mai ales la franari bruste si lungi.Parca opream cu un tren,asa facea la franare.Cauza:placuta ieftina si proasta calitativ.Dupa ce am pus Brembo,a disparut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aceasta problema la TA de ceva vreme, mi-am dat seama abia cand a inceput sa se auda destul de tare... . Am schimbat placutele, lichidul de franare si nimic, parca tot mai tare se aude acel bazait care deja a devenit suparator. Frana functioneaza normal, nu am sesizat nici o scadere a performantei la franare.

Sunetul se aude ca un bazait de motoras electronic numai la frana fata.

 

Mai stiu si eu pe cineva cu aceasta problema un CBF 600.

Si mie imi face la fel de cand o am de 55.000 km cu placute ieftine Kyoto, presupun ca asa fac ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu prea cred ca s-ar auzi atat de tare, dat fiind consumul mic, dar puteti verifica switchul electric pentru stopul de frana? Deconectati unul din firele intrerupatorului si verificati daca se mai aude zgomotul.

» Post actualizat in 22 Aug 2017 20:46

Pe loc nu face nici un sunet deci exclus switchul, discurile sunt aceleasi, placutele schimbate nu sunt ieftinaciuni.

Se aude asa de tare incat aud alti motociclisti cu care ies la ture... 😜

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de aia am schimbat si placutele si lichidul cu toate ca mai aveau multi km de facut. Discurile sunt mai mult decat decente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate stiti pe cineva care vinde un radiator de Transalp 650, cel din dreapta, cu buson. Il vreu fara nimic pe el. Am gasit cateva anunturi pe net dar s-a dat. Ms., dau o bere :)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand set scarite complete pentru Transalp 650 spalate si lustruite ca asa este frumos la pretul de 100 de roni, zona metrou Crangasi.

post-12582-0-30902800-1503659531_thumb.jpg

post-12582-0-38517200-1503659538_thumb.jpg

post-12582-0-54180000-1503659547_thumb.jpg

post-12582-0-86733200-1503659555_thumb.jpg

Editat de nano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te-am vazut prin oras. Mai e un GS vopsit ca al tau... Eu am un TA650 albastru.

Când ai timp sună-mă la 725724854, am mai luat legătura cu doi moto-colegi, poate ne întâlnim cu toţii la o cafă!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...