Sari la conținut

Sfat Achizitie Scooter


cosminake
 Share

Postări Recomandate

Salut smile.gif nu prea ma pricep la scootere, am 2000eur si vreau sa iau ceva de 50 cm3 nou, ce ma sfatuiti sa cumpar la banii astia ?

e f important sa pot scoate limitarea de 45km/h, dar probabil se poate face la orice scooter nu ? smile.gif

inca ceva daca ma prinde polita cu o viteza ma mare de 45km/h ce se intampla ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 65
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut smile.gif nu prea ma pricep la scootere, am 2000eur si vreau sa iau ceva de 50 cm3 nou, ce ma sfatuiti sa cumpar la banii astia ?

e f important sa pot scoate limitarea de 45km/h, dar probabil se poate face la orice scooter nu ? smile.gif

inca ceva daca ma prinde polita cu o viteza ma mare de 45km/h ce se intampla ?

la banii astia poti sa iti iei un aprilia SR street nou ! Si parerea mea ....este un scuter foarte bun :P ! Deocamdata suntem in Romania ! Asa ca daca te prinde sa ai bani la tine si se rezolva :P !

 

Salut smile.gif nu prea ma pricep la scootere, am 2000eur si vreau sa iau ceva de 50 cm3 nou, ce ma sfatuiti sa cumpar la banii astia ?

e f important sa pot scoate limitarea de 45km/h, dar probabil se poate face la orice scooter nu ? smile.gif

inca ceva daca ma prinde polita cu o viteza ma mare de 45km/h ce se intampla ?

la banii astia poti sa iti iei un aprilia SR street nou ! Si parerea mea ....este un scuter foarte bun :( ! Deocamdata suntem in Romania ! Asa ca daca te prinde sa ai bani la tine si se rezolva :rose: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motowell Magnet Sport (made in Hungary) este raspunsul, la 4410 RON (iti raman o gramada de bani, deci), cu frana pe spate cu disc si motor de Aprilia SR50...design super!!! Ia sfatul asta in considerare! Fuge de rupe cu motorul in 2 timpi, iar limitarea este numai electronica (k si la Aprilia SR model 2006)...se schimba cip-ul (CDI) si merge fara alta limitare. Cu bani ramasi il poti tuna la greu...se potrivesc o gramada de item-uri Polini, Malossi etc...tobe, seturi, role...

Motorul este Minareli, montat pe Yamaha Aerox si Aprilia SR50.

post-14931-1180555431_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motowell Magnet Sport (made in Hungary) este raspunsul, la 4410 RON (iti raman o gramada de bani, deci), cu frana pe spate cu disc si motor de Aprilia SR50...design super!!! Ia sfatul asta in considerare! Fuge de rupe cu motorul in 2 timpi, iar limitarea este numai electronica (k si la Aprilia SR model 2006)...se schimba cip-ul (CDI) si merge fara alta limitare. Cu bani ramasi il poti tuna la greu...se potrivesc o gramada de item-uri Polini, Malossi etc...tobe, seturi, role...

Motorul este Minareli, montat pe Yamaha Aerox si Aprilia SR50.

Mama ce scuter facut din bucati.Asta este raspunsul.

 

 

Aprilia Sr, Gilera Runner, Peugeot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motowell Magnet Sport (made in Hungary) este raspunsul, la 4410 RON (iti raman o gramada de bani, deci), cu frana pe spate cu disc si motor de Aprilia SR50...design super!!! Ia sfatul asta in considerare! Fuge de rupe cu motorul in 2 timpi, iar limitarea este numai electronica (k si la Aprilia SR model 2006)...se schimba cip-ul (CDI) si merge fara alta limitare. Cu bani ramasi il poti tuna la greu...se potrivesc o gramada de item-uri Polini, Malossi etc...tobe, seturi, role...

Motorul este Minareli, montat pe Yamaha Aerox si Aprilia SR50.

Sunt si eu interesat cu cat fuge scuteru asta.. ms

Ai grija la politie...se poate confisca ! lasa limitarile la locul lor :P)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai atunci dc ai tu un cbr si un peugeot ? si nici un motowell ? :P

Desi nu este cunoscuta marca, m-am uitat putin la dotari si merita toti banii!!!! Este un scuter bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi nu este cunoscuta marca, m-am uitat putin la dotari si merita toti banii!!!! Este un scuter bun!

 

 

intrebarea este asta (lasa partea financiara) e mai bun ASTA decat motowellu ?

ca fiabilitate, calitatea materialelor, pieselor ... etc ... eu m-am intepat de multe ori cu produse la pret mai mic ... doar in america se vand produse ieftine si de calitate... in romania nici gand :P

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu la banii astia mi-as lua un sr 50 r. e cam 2400 (eu am dat 81 mil pe el, ca la UM calculeaza pretul final din euro si acum cum a scazut euroul....) vinde si tu psp-u :P sau ceva si mai strange inca 400 E. Scuterul ala merita toti banii! daca il delimitezi si ii bagi un giannelli reverse fuge peste 80!

asta e parerea mea.. daca tot ai 2000 euro mai astepti putin dar macar iti iei ceva super bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu la banii astia mi-as lua un sr 50 r. e cam 2400 (eu am dat 81 mil pe el, ca la UM calculeaza pretul final din euro si acum cum a scazut euroul....) vinde si tu psp-u :P sau ceva si mai strange inca 400 E. Scuterul ala merita toti banii! daca il delimitezi si ii bagi un giannelli reverse fuge peste 80!

asta e parerea mea.. daca tot ai 2000 euro mai astepti putin dar macar iti iei ceva super bun!

pentru ce sa dea 2400 cand ala are motor de aprilia rs.. ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ce sa dea 2400 cand ala are motor de aprilia rs.. ?

 

eu din cate stiu e de sr nu rs...

sr 50 r (cu carburator) are motor piaggio si nu minarelli, posibil sa aibe si motor aprilia.

dai 2400 pentru o firma cu renume si nu o firma ungureasca, un amalgam de aprilia, gilera si yamaha. Pana la urma nu numai motorul face un scuter! e ca si cum ai dacie cu motor de bmw! tu ti-ai lua asa ceva? eu cred ca nu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu din cate stiu e de sr nu rs...

sr 50 r (cu carburator) are motor piaggio si nu minarelli, posibil sa aibe si motor aprilia.

dai 2400 pentru o firma cu renume si nu o firma ungureasca, un amalgam de aprilia, gilera si yamaha. Pana la urma nu numai motorul face un scuter! e ca si cum ai dacie cu motor de bmw! tu ti-ai lua asa ceva? eu cred ca nu!

trist...aprilia are NUMAI motoare minarelli ptr 50cc si rotax ptr 125cc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trist...aprilia are NUMAI motoare minarelli ptr 50cc si rotax ptr 125cc

 

reverse.. ti-am mai zis, cand treci si tu de 20 de ani ai sa intelegi :P !!

te rog eu intereseaza-te si tu despre motoarele de sr50 inainte sa ma contrazici! du-te la scuter center si intreaba-l pe ciprian, sau du-te la united motors si intreaba-l pe masinuta de motoare! sau cel mai bine intra AICI si cauta la modele de aprilia. ai sa vezi sr 50 2t lc r-carb (piaggio) si altele cu minarelli si aprilia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

reverse.. ti-am mai zis, cand treci si tu de 20 de ani ai sa intelegi :P !!

te rog eu intereseaza-te si tu despre motoarele de sr50 inainte sa ma contrazici! du-te la scuter center si intreaba-l pe ciprian, sau du-te la united motors si intreaba-l pe masinuta de motoare! sau cel mai bine intra AICI si cauta la modele de aprilia. ai sa vezi sr 50 2t lc r-carb (piaggio) si altele cu minarelli si aprilia!

cum ma sa aiba motor de Piaggio? Acolo daca vrei tu sa-l tunezi ii pui carburator de piaggio.. pt ca sunt mai bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ma sa aiba motor de Piaggio? Acolo daca vrei tu sa-l tunezi ii pui carburator de piaggio.. pt ca sunt mai bune

 

tu de unde ai mai aparut ?

voi va contraziceti pe o chestie pe care nici nu o cunoasteti... puneti "mana" pe google si cautati! daca nu credeti treceti pe la UM sau SC si intrebati!

 

si redeye: nu cred ca ai putut sa zici asa ceva :P mai bine editeza-ti postul ca te faci de ras!!

 

ps: link 1 link 2 si link 3. ce scrie aici pe scurt e ca piaggio a cumparat aprilia si implicit le da motoare. dupa ce cititi va mai dati cu parerea despre sr.

Editat de sml
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate depaseste bugetu un Sr street nou e

Aprilia - SR 50 R Factory - 2007

Pret final: 2726 Euro

Am zis Aprilia SR Street ... Este alt model ce zici tu ...ala e Aprilia SR R factory .. asta street este

Pret DDP: 1.758 €

Pret DDP+TVA: 2.092 € Pretul are caracter informativ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...