Sari la conținut

Accident Mortal Oradea 1 Iunie 2007


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

:P accident mortal oradea... nu stiu sa va zic prea multe dar din auzite va pot spune ca ...pe Soseaua borsului, o masina a intors pe linie continua,iar motocicleta a intrat in autoturism, provocand moratea celor 2 care erau pe motocicleta.

 

eu sunt socat.. si sincer zic .. ca trebuie sa se faca ceva.Nu se mai poate asa ceva.

Sa incercam sa facem ceva toti.. ca doar asa stand si strigand pe forum nu ne aude nici draq.

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 191
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ce motocicleta?

Acuma este si intrunire acolo... :P

 

RIP

 

da .. ceva yamaha TDM 850

da este intrunire.. prima oficiala aici..

:(

 

de 5 zile avea motorul acesta, si-l achizitionase din italia..a fost si el cu noi la cursul de prim ajutor organizat de SMURD, chiar ieri..

 

/index.php?...04402&st=10

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca pe forum intra doar motociclistii si mai putin automobilistii, cred ca ar fi necesar un program national de informare a participantilor la trafic, precum si a pietonilor cu privire la motociclisti.

Am prieteni soferi de autoturisme care pana nu m-au vazut in trafic, mi-au spus ca nu erau atenti la motociclisti, ba mai mult erau indiferenti. De cand au facut ceva drumuri cu mine, mi-au marturisit faptul ca sunt mult mai atenti si realizeaza ca de multe ori au gresit cand nu s-au asigurat la schimbarea benzii, cand au iesit din parcare sau de pe stradute laterale. Probabil ca inca nu suntem suficienti de multi sa fim luati in seama, iar soferii sunt mult prea indiferenti si needucati.

E trist ca in fiecare zi trebe sa compatimim o familie indurerata!

 

Asfalt uscat si atentie sporita!

Editat de aneka_ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca pe forum intra doar motociclistii si mai putin automobilistii, cred ca ar fi necesar un program national de informare a participantilor la trafic, precum si a pietonilor cu privire la motociclisti.

Am prieteni soferi de autoturisme care pana nu m-au vazut in trafic mi-au spus ca nu erau atenti la motociclisti, ba mai mult erau indiferenti. De cand au facut ceva drumuri cu mine, mi-au marturisit faptul ca sunt mult mai atenti si realizeaza ca de multe ori au gresit cand nu s-au asigurat la schimbarea benzii, cand au iesit din parcare sau de pe stradute laterale. Probabil ca inca nu suntem suficienti de multi sa fim luati in seama, iar soferii sunt mult prea indiferenti si needucati.

E trist ca in fiecare zi trebe sa compatimim o familie indurerata!

 

Asfalt uscat si atentie sporita!

chiar ai zis bine, dar noi cred ca suntem prea mici ca sa fim auziti. daca am fi poate mai uniti, atunci s-ar auzi mai sus, dar asa cum e acum... nu cred ca e usor sa se schimbe ceva!

doamne ajuta si doamne fereste!!!!

R.I.P.!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot mor oamenii acestia nevinovati .. si noi stam si nu facem nimik ... poate ca eu sunt copil, dar eu zic ca trebuie sa facem ceva.. sa ne unim si sa facem frate ceva .. sa mergem sa batem in porti pana se deschid.. daca suntem uniti suntem puternici .. daca ne lalaim asa nu facem nimik.. trebuie sa fim impreuna si la bine si la rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot mor oamenii acestia nevinovati .. si noi stam si nu facem nimik ... poate ca eu sunt copil, dar eu zic ca trebuie sa facem ceva.. sa ne unim si sa facem frate ceva .. sa mergem sa batem in porti pana se deschid.. daca suntem uniti suntem puternici .. daca ne lalaim asa nu facem nimik.. trebuie sa fim impreuna si la bine si la rau

 

 

Concret, ai vreo propunere? Ce am putea face?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concret, ai vreo propunere? Ce am putea face?

 

In capitala.. sa se stranga cati mai multi motociclisti .. sa mergem din toata tzara acolo.. atunci o sa fim vazuti.

Ceva sa socheze lumea, sa fim toti acolo, si sa batem in usi la cine trebuie.Sunt sigur ca in aceasta comunitate de motociclisi sunt si zidari si avocatii, eu nu sunt nici una nici alta, dar stiu ca sunt oameni care chiar stiu ce s-ar putea face,care stiu unde sa lovim, ca sa se auda.Daca scriem scrisori si chesti nu o sa se faca nimik, aici in tzara trebuie un vlad tzepes, care taie si face .. ca la noi cu vorba buna nu merge frate

astept idei

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici bine nu am venit din 1Mai de la intrunire si am auzit vestea. :P

 

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace !

 

Condoleante familiilor si celor apropiati ! :(

Editat de DonHacker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P :( :P

Mai mult nu sunt in stare. Prea multe s-au intamplat in ultimul timp.Inainte sa citesc o chestie din asta am ajuns sa ma rog sa nu fie vre-un cunoscut. Si asta nu e normal deloc!!!

 

Condoleante familiilor indoliate.

Editat de andrei_c
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SOKANT de-a dreptul.

 

gixxxer are dreptate - trebuie facut ceva!!! Asteptam sa ne omoare pe toti? Propun deschiderea unui topic pentru o campanie anti-accidente. Personal pot fi de ajutor cu bannere ( grafica si realizare ) deoarece am cunosinte vaste de productie publicitara. O sa deschid acest topic la aceasta sectiune ( sper ca moderatorii sa fie de acord ). Nu vreau ca acest topic sa se incheie in discutii fara sens si contradictii fara finalitate. Abtineti-va de la comentarii aiurea. Ori faceti ceva concret, ori nu postati. Eu peronal , desi sunt motociclist incepator voi posta in saptamana ce urmeaza cateva modele de bannere ce ar putea fi montate in orase. Am nevoie de sprijin de aprobari de la primarii . Si ca sa va dovedesc ca vorbesc serios voi realiza primul banner din banii proprii si voi incerca sa-l afisez in Timiosara ( aici locuiesc ).

 

:P :( :P R.I.P :rose: :finger: :finger:

motociclistilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SOKANT de-a dreptul.

 

gixxxer are dreptate - trebuie facut ceva!!! Asteptam sa ne omoare pe toti? Propun deschiderea unui topic pentru o campanie anti-accidente. Personal pot fi de ajutor cu bannere ( grafica si realizare ) deoarece am cunosinte vaste de productie publicitara. O sa deschid acest topic la aceasta sectiune ( sper ca moderatorii sa fie de acord ). Nu vreau ca acest topic sa se incheie in discutii fara sens si contradictii fara finalitate. Abtineti-va de la comentarii aiurea. Ori faceti ceva concret, ori nu postati. Eu peronal , desi sunt motociclist incepator voi posta in saptamana ce urmeaza cateva modele de bannere ce ar putea fi montate in orase. Am nevoie de sprijin de aprobari de la primarii . Si ca sa va dovedesc ca vorbesc serios voi realiza primul banner din banii proprii si voi incerca sa-l afisez in Timiosara ( aici locuiesc ).

 

:P :( :P R.I.P :rose: :finger: :finger:

motociclistilor

 

 

tot respectul motorangel..

PS: /index.php?...00177&st=30

foarte dureros.. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i odihneasca!! Nu e drept , erau tineri, aveau o viata inainte de care sa se bucure. Ce dreaq e asa greu sa te asiguri de 2 ori si sa te gandesti ca in sec 2 poti sa ai o viata pe constiinta?? Io chiar nu-i inteleg pe oameni astia. Toti gresim e adevarat, dar nu cand e vb de vieti omenesti. Mie mi-a sarit in fata o bunica cu nepotica ei de mana, (in loc nepermis desigur) am preferat sa sar dupa motor sa ma zdruncin eu putin decat sa o am pe copila aia mica pe constiinta. baba dao dreaq ca i-as fi tras una ca e inconstienta, dar copilul nu avea nici o vina. Condoleante familiei si prietenilor!! nici nu mai stim ce sa facem sa fie bine. asteptam inevitabilul cu toti, chiar daca noi mergem perfect, se gaseste cate unu sa ne strice ziua...sau chiar viata:(. RIP :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu stiu ce sa mai zic, e mort. Tin minte ca imi zicea ca manca mere la pranz in fiecare zi ca vrea sa traiasca mult si sanatos... Dumnezeu sa te aiba in paza Zsolti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba de baiatul care vindea alarme?Nu se poate...De la el mi-am cumparat eu alarma pe motor! :rose: Dumnezeu sa il odihneasca! :P :( :P Am ramas fara cuvinte... :finger:

Editat de CBRhonda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba de baiatul care vindea alarme?Nu se poate...De la el mi-am cumparat eu alarma pe motor! :finger: Dumnezeu sa il odihneasca! :P :( :P Am ramas fara cuvinte... :finger:

Da ... Din pacate despre el este vorba :finger:

RIP :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

 

Nu mai am cuvinte.. tocmai ce vroiam sa iau legatura cu el sa cumpar o alarma, nu-mi vine sa cred :P

 

Condoleante familiilor celor doi :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( RIP...am avut ocazia sa vb cu el despre alarmele lui... :P ...damn!!!

s-ar putea ca cei din buc(cluburile puternice) sa obtina autorizatiile,sa anunte din timp si sa se organizeze un mars urias prin capitala?...cluburile din tara cred ca s-ar putea prezenta,chiar aducand fiecare cate un rand de flyere care sa umple bucurestiul!!!!!...+ steaguri,etc...piatra-neamt se poate prezenta astfel!

hai sa-i dam drumul!!!!!

...pt prietenii lui motorult din oradea...ati putea face 2-3 bannere cu fotografiile celor 2 victime si,cu autorizatie,cumva,sa le plasati la politie,primarie,acasa la criminal?...cereti ajutor de la tv locale!

Editat de tin-tin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P :( :P :rose: MAMA LOR DE CONSERVARI IMPUTITI....de la el am luat alarma, am vb o gramada pe net eram zic eu prieteni chiar daca nu ne intalnisem niciodata. Tot vorbeam de motoare pe net si de viata in general....DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA!!! R.I.P. Sunt de-a dreptul socat...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...