Sari la conținut

Accident Mortal Oradea 1 Iunie 2007


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 191
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Odihneasca-se in pace

Le vom simti lipsa

 

Mersi Giny, eu o sa port tot sezonu poza pe parbriz. Il cunosteam doar pe net, dar ne intelegeam ca fratii, de la el am luat si alarma care si acum functioneaza...R.I.P. inca o data :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar trebui sa se mearga cu lista decedatilor de anul asta la politia rutiera, la ministerul de interne, la ministerul transporturilor si sa se insiste pentru inceperea unei campanii TV gen cum e aia cu alcoolul si banere pe drumuri cu "atentie la motociclisti, si ei sunt participanti la trafic!"

 

 

 

daca toata lumea da cu RIP aici si nu face nimic.? :P .. a.m.r. de ce nu face nimic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce motocicleta?

Acuma este si intrunire acolo... :(

 

RIP

da asa este E INTRUNIRE ACOLO! Dar ei din Oradea atit de aproape nu au mai ajuns la ea.............

UN DEMENT :P CU MASINA ( SI EU AM MASINA SI ALTII....... SI NU-S ) NU SA ASIGURAT SI A INTORS PE UN DRUM DE PATRU BENZI( 2 PE SENS CU LINIE CONTINUA LA MIJLOC, VIZIBILITATE 400M IN FATA SI SAPATE)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

LA ORADEA DUREREA E MARE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P :rose: :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar trebui sa se mearga cu lista decedatilor de anul asta la politia rutiera, la ministerul de interne, la ministerul transporturilor si sa se insiste pentru inceperea unei campanii TV gen cum e aia cu alcoolul si banere pe drumuri cu "atentie la motociclisti, si ei sunt participanti la trafic!"

 

 

 

Daca te duci cu lista de motociclisti decedati la politie o sa iti scoata si ei lista de conservari decedati anul asta. Lista aia e de vreo 20 ori mai mare.

 

Pentru autoritati motociclistii morti sunt o minoritate in comparatie cu automobilistii. Pentru voi impactul e altul pentru ca va pierdeti prietenii. Pe ei ii doare in c.u.r.

Editat de Dragon Warrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Daca te duci cu lista de motociclisti decedati la politie o sa iti scoata si ei lista de conservari decedati anul asta. Lista aia e de vreo 20 ori mai mare.

 

Pentru autoritati motociclistii morti sunt o minoritate in comparatie cu automobilistii. Pentru voi impactul e altul pentru ca va pierdeti prietenii. Pe ei ii doare in c.u.r.

 

De acord cu diferenta la numar, dar daca faci procent de motociclisti (ex. motoristi decedati / nr total motoristi * 100) fata de procent de automobilisti decedati, o sa ai o surpriza... procentul de motomobristi care mor / an e (cred eu) mult mai mare decat procentul de automobilisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

condoleante familiei si prietenilor!

Am luat o alarma de la el, cred ca am vorbit mai bine de 2 ore la telefon doar sa imi explice cum sa o montez cu toate cele functionale.Un mare Domn!

R.I.P. both of you .

 

Lumea moto din Romania va fi un pic altfel de fiecare data cand pleaca cineva care a facut diferenta!

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt perfect de acord cu benerele stradale, desi e prea putin, o campanie la TV sau la Radio ar prinde mai bine la public

Daca ii intrebi pe politai ce este aia mortalitate in rindu motociclistilor si le dai sa compare cu mortalitatea in rindu CONSERVARILOR nu cred k inteleg!

 

SA FITI ATENTI LA TOTI NEBUNI!

 

Dumnezeu sa-i ierte ...

(mi se rupe inima de durere)

 

SI VOI DRUJBISTILOR SA FITI MAI ATENTI, bagameas brisca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa va faceti idee cat costa un banner (cu o singura fata ) la pret de productie va calculez urmatoarele:

 

1. material banner ( polyplan ) 5m x 1m = 5mp x 4.5 euro/mp ....22.5 euro

2. folie autoadeziva(economica)4m x 1m = 4mp x 3 euro/mp.........12.0 euro

3. plottare (taiere folie) 4m x 1m = 4mp x 2.5 euro/mp.......10 euro

 

Astea sunt materialele 44.5 euro adica pana in 150 RON. Restul e cateva ore de munca. Eu voi face un astfel de banner pentru Timisoara. O agentie de publicitate va va lua pe el in jur de 70 euro, asa ca daca puneti cativa bani il puteti face lejer in orasul vostru. Shamok mai gaseste pe cineva sa puna 30 de euro, eu iti trimit grafica pe mail in format COREL DRAW( dupa ce ne punem de acord asupra ei ) si daca stii o firma de productie publicitara il poti avea gata in cateva zile. PUteti face asta in toata tara si va iesi ceva. Sunt sigur. Va aparea primul banner in Timisoara, apoi Pitesti, apoi Bucuresti, Constanta, Arad , Iasi, ORADEA , CRAIOVA....etc.

O alta problema e cea cu autorizatiile. Primariile ne pot pune piedici. O sa vad care sunt conditiile sa le afisam legal, daca e dificil voi merge ( am nevoie de 2-3 motoristi ) din Tm sa-l legam la un viaduct din Timisoara fara nici o autorizatie. Am deja idee unde. Chiar daca va sta acolo doar cateva saptamani isi va atinge mesajul, apoi facem altul sau mai multe. NU E GREU!! Putem reusi! Aata pot eu sa fac si voi face. Daca aveti idei bune incercati sa le puneti in aplicare. Daca misca unul un deget vor misca si ceilalti!

 

 

Respect!

 

:P :( :P CONDOLEANTE FAMILILOR :rose: :finger: :finger:

Ai dreptate! Merita si vom face tot ce se poate sa punem treaba pe roate daca va fi miting vom merge si la Bucuresti, Inmormintarea e miine la ora15. La Oradea supararea e mare!

Dumnezeu sa/i odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aruncati un ochi pe topicul CAMPANIE ANTI-ACCIDENTE. Am inceput sa trimitem mailuri la CNA, faceti si voi asta. Daca primesc astia 500 de mailuri trebuie sa reactioneze. Tot pe topic aveti posibilitatea sa printati stickere auto si sa faceti bannere. In curand si tricouri.Daca fiecare face putin, un pliant, un sticker..orice e mai mult decat nimik!

 

 

 

:P :( :P R.I.P :rose: :finger: :finger:

 

 

Sunt sigur ca ei ar dori sa faceti asta pentru ei si sunt sigur ca si ei ar fi facut-o daca ar mai fi in viata.

 

 

:finger: :what: :ok: R.I.P :ok: :( :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai conteaza experienta, nu mai conteaza ca ai carnet din 1995, nu mai conteaza ca mergi legal. Nu. Totul este o loterie, o ruleta ruseasca. Viata noastra e la bunul plac al cretinilor ("Cum a zis soferul dubei: Credeam ca am timp sa intorc" - Dar in pzda matii, stai in mortii tai pana trece ca intarzii 10 secunde pe care le recuperezi dup'aia..).

 

Odihniti'va in pace!

 

L.E., unul din ultimele posturi ale lui Fazek:

:P chiar azi puteai sa-l vezi pe casca mea.

Dar si maine ,si poimaine si toata vara poti sa-l vezi. :(

Garantie 6 luni.

Mi'au dat lacrimile..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P :( :P R.I.P :rose: :finger: :finger: Dumnezeu sa aiba grija deei acolo unde sunt!!!Pacat.

Soferii din romania nu constientizeaza faptul ca pe un motor in mare majeritate a cazurilor sunt tineri si daca nu esti atent rezultatul este foarte tragic. :finger: Am avut si eu accident pe 24.05.07, si sincer as vrea sa putem face ceva ca sa ai mai trezim un pic la realitate pe conservari de aceia al rog pe "gixxxer" sa imi trimita si mie un bannerpe adresa mea de mail (EREBUS103@YAHOO.COM) poate o sa reusesc sa fac cateva tricouri,pliante etc. cred ca ar trebui sa faca si galatenii ceva de genul asta.

P.S. SINCERE CONDOLEATE FAMILIEI. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P :( :P

 

R.I.P.

sa-i fie tarana usoara. Intradevar impresionant...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori vad in departare cum vine cate un motor cu faza lunga aprinsa. Astept sa treaca pentru ca stiu ca nu imi e usor sa apreciez viteza lui de deplasare. Si cateodata astept...si astept...si astept...si intr-un final trece cate un scuter puturos.

 

O buna idee ar fi sa nu mai folositi faza lunga chiar si cand mergeti cu 30 de kilometri la ora. Lumea tinde sa se obisnuiasca prost. Folositi faza scurta la deplasare "fara nervi".

 

Un alt sfat deosebit de bun pe care il puteti da soferilor este SA NU INCERCE sa aprecieze viteza de deplasare a unui motociclist pentru ca in 90% din cazuri o vor face prost. Se poate demonstra cu ceva cunostinte de fizica optica lucrul asta.

 

Iar in oglinda retrovizoare convexa (aia cu avertisment ca obiectele din oglinda sunt mai aproape decat par) probabilitatea sa estimezi prost e si mai mare.

Editat de Dragon Warrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...