Sari la conținut

Accident Mortal Oradea 1 Iunie 2007


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 191
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

viata de c.acat. mori ca prostul. mai bine zbori cu 200, si stii o treaba, ca oricum se gaseste vreunul sa te darame.

sa va odihniti in pace. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu pot sa cred, motorult ????

 

voiam sa iau legatura cu el zilele astea....

 

Imi pare nespus de rau, chiar daca nu l-am cunoscut....

 

Chiar ca socant.

 

 

Sa-ti fie tarana usoara, prietene!

 

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-umi vine sa cred,am luat doua alarme de la el,si ultima data cand am vorbit cu el i-am spus ca-i mai gasesc clienti,l-am cunoscut doar la telefon si mi-a facut o parere foarte buna.

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne, Dumnezeule, Doamne... a murit Fazek... sunt si eu unul din aia multi care au luat o alarma de la el, si am ramas in legatura... ce baiat fain! Doamne, Dumnezeule, Doamne! :scratch:

Sa te bucuri de motoarele din partea celalalta! Sunt sigur ca te roaga toti sa le pui alarme :moron:

Sa va fie tarana usoara si sa va odihniti in pace!

:) :) :)

Editat de Hellicks Hellmet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne sfinte... eu cu Fazek am vorbit mult...am cumparat alarma de la el si apoi am inceput sa facem schimb de opinii si altele...

e una din persoanele care mi-a zis ceva care nu voi uita niciodata...

nu-mi vine sa cred! offf...o veste care doare f tare!

 

Dumnezeu sa te odihneasca in pace si sa ne veghezi de sus!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o idee ar fii o actiune de mare amploare prin care multi motociclisti sa ia pe gratis la drum un consevar si sa vada cum e viata noastra la limita zi de zi, conduc cam 9 ore pe zi in bucuresti si nu odata era sa fiu facut lipie de shaorma , oricum de acuma umblu cu telescopu dupa mine si trosc in ei

 

:scratch: sa ne veghezi de sus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iubita-mi are parul lung si negru,...

si ochii mari, adanci

si umezi.

 

Gura-i vanata, surasul inghetat,...

si-i fata dalba

cu luciri de gheata.

 

Mersu-i plutitor, te umplu de tacere,...

de frig, de-o amintire

si-o revenire in etern.

 

 

... dupa ea alergam o viata intreaga. Vine o zi cand se opreste, ne imbratiseaza, ... de ce azi?!

 

Sa le fie tarana usoara. Dumnezeu sa-i odihneasca.

 

Condoleante famililor. :scratch: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rest in peace... anul trecut vorbeam cu el la telefon despre alarme... acum nu mai este... si ma uit ca boul in profilul lui si nu imi vine sa cred. Cred ca ar trebui facut ceva comemorativ de catre admini la profilele celor care nu mai sunt printre noi. Un ultim omagiu, un banner, ceva, decat sa fie pur si simplu sterse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut

 

Intradevar ar trebui sa facem ceva. Sincer eu cand dau de unu care imi taie calea sau face ceva care sa ne puna in pericol il percutez si gata. Chiar ieri eram cu Viki cu VFR urile cand unu mai nu a intrat in mine... el a semnalizat... pai 'tuti gatu mati degeaba semnalizezi! mai tre sa si te siguri ca semnalizarea nu ti da prioritate omule!!! :scratch: i am tras una in mertan ca s o baricadat in auto dar am dupa cateva sute de metri am dat de unu de la rutiera si i am povestit cu carnea n gura ce o fost si si o primit pedeapsa :)

 

Eu sunt sofer, motociclist si pieton si zilnic ma intalnesc cu imbecili care nu cunosc regulile elementare de legislatie rutiera.

 

In fine, ironia e ca eram mai multi printre care si Fazek la cursu ala de descarcerare cu tipu de la smurd si chiar vb cu el de moto nou si am mai facut ceva glume ca deobicei. Draqu s o gandit ce va urma dupa 2 zile.... :)

 

pnp

Editat de Adrian Tanc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De parca as mai putea sa zic ceva, de parca cuvintele mai suna la fel in asemenea clipe....

Odihna vesnica celor 2 suflete si condoleante familiei !

 

Acuma o luna am cumparat 2 alarme de la iel. Era un baiat foarte serios....

 

Sa va fie tarana usoara si sa va odihniti in pace!

 

:scratch: :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de orice, Dumnezeu sa ii odihneasca in pace si fie-le tarana usoara! :moron: :peace: :smoke:

Si cand ma gandesc ca intentionam sa cumpar si eu o alarma de la baiatul asta! E ingrozitor ce s-a intamplat!

Ma enerveaza la culme cand aud ca au mai fost curmate niste vieti din cauza ignorantzei unora care isi inchipuie

ca regulile sunt facute pentru a fi incalcate! :scratch: Nimeni nu e perfect, nimeni nu circula ca la carte, si eu gresesc, nu sunt o exceptie, insa trebuie facut ceva pentru schimbarea mentalitatii soferilor care cred ca locul lor pe sosea e dreptul lor din nastere! :) Cea mai grava dintre contraventii, neacordarea de prioritate celor in drept, e cauza cea mai frecventa care duce la dezastre si nenorociri pe sosele!

 

Primul lucru care mi-a ramas intiparit in minte din tot ce m-au invatat prietenii mei bikeri mai experimentati decat mine a fost urmatorul: sa vad in fiecare participant la trafic un potential risc (pe oricate roti ar fi el, dar mai ales cei pe patru). Sunt motociclist doar de cateva zile, insa pot spune ca am experienta traficului (am B-ul din '94). Evident, e o cu totul alta perceptie a drumului cand esti pe 2 roti, asta e clar. Sper si ma rog la bunul Dumnezeu sa ma fereasca pe mine, pe prietenii mei, si pe toti bikerii din lume de accidente!

 

Revenind la chestiunea cu schimbarea mentalitatii soferilor pe 4 roti, tot ce pot face momentan este sa discut cu toti prietenii mei care au permis de conducere, indiferent de categorie, sa le explic faptul ca atentia la volan si conduita preventiva trebuie aplicate si in cazul colegilor lor de trafic pe doua roti!

 

Stateam in seara asta in fata Parcului Central din orasul nostru (Tecuci) si incepusem sa numar, de curiozitate, cati sunt cei care incalca dreptul altora la prioritate. E de-a dreptul strigator la cer cum unii chiar nu realizeaza ce pericol sunt pentru ceilalti! :) OOOFFFF, Doamne, cand vom deveni mai responsabili? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt consternat......... Dzeu sa ii odihneasca !!!! :scratch:

 

si imi dau seama ca o sa mai dureze mult timp sa dau prioritate cand sunt pe un drum cu prioritare, daca nu se intampla ceva in a educa sub o forma sau alta toti participantii la trafic fie ei motociclisti, conservari, tiristi si etc.

Adevarul crunt este ca tre sa ai de 10 mii de ori mai multa grija cand esti pe motor

..: chiar daca ai prioritate:..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...