Sari la conținut

Accident Mortal Oradea 1 Iunie 2007


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Salut.

 

Acum o saptamana sa stins din viata prietenul meu cel bun, Fazek...

Nici atunci, dar nici acuma nu stiu cum o sa fie mai departe fara el...

N-o sa ma mai bate capul cu ideiile si idealismele lui la ora 11 seara pe telefon ore-n sir....

N-o sa mai bucure ca toate chinuelile cu aducere alarmelor, a facut bucuros un alt motociclist pe la noi...

Dar ma bucura ca ati iubit si ca o sa traieasca in continuare in sufletele voastre...

 

uff,

ocs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 191
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Trist

 

Dar spre norocul lor au plecat intr-o lume mai buna,pe un drum cu prioritate nesfarsit si cu un vis pe care l-au dus pana la capat.

 

:scratch: :) :) Rest in peace :) :moron: :peace:

Editat de disabled_cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P

Isten nyugtassa...

:scratch: :)

 

In cazurile in care mai scapi,fara sa stai pe ganduri ai rupt oglinda conservei ,ma'sa de taximertisti tarani

si dobitoci cu dube,pur si simplu te ignora ma pe strazi!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greu de crezut pana nu ne lovim cu asa ceva !

Si eu am cumparat alarma de la el in iarna.

Sa le fie tzarana usoara si pe cei ramasi in viata sa-i pazeasca D-zeu de cele rele !!!

RIP !!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa le fie tarana usoara.

Si eu am cumparat acum 2-3 luni de la el alarma.

 

Daca are careva dintre voi vreme sa citeasca tot forumul cu accidente - veti vedea ca de fiecare data cand mai moare cate unu' toti sunteti eroi si "sa facem - sa dregem" " sa batem pe la usi prin capitala" etc etc...dar nici unul dintre voi nu faceti nimic.

 

Va zic io:

1. mai intai de toate aveti voi grija de viata voastra, nu vorbiti ca sa va vada alte masini si sa aibe ei grija de viata voastra.

(nu e cazul lui mototorult)

2. incercati sa va ajutati prietenii si ..cunoscutii cunoscutilor - la cine puteti si explicati-le ca nu se da un R1 la un copil de 18 ani sau la unu care are experienta ZERO!

3. voi sa nu dati motoarele (nici acele care le aveti spre vanzare) la persoane care nu au motor, sau care nu inteleg ca trecerea de la IJ sau MZ pana la Ninja E FOARTE MARE!

4. Sa nu uitam de echipamente: casti, protectii etc..

 

si lista ar putea continua, dar astea ar fi in mare.

Daca va uitati putin la forumul accidente veti vedea ca is multi parinti care sa scape de gura copiilor le iau motoare puternice..si scapa de tot de ei. Veti vedea ca sunt bikeri care isi imprumuta motorul la altii fara experienta. Sunt unii care merg bauti...

 

Si eu sunt biker si in categoria sinucigasilor si eu ma aflu ca stiu cum merg pe strada..dar ..parca totusi mi-e frica de D-zeu si am grija de viata mea...si cred ca cu noroc, stiinta si ajutor de la D-zeu nu am nici un surub in oase, nu sunt invalid..si asa mai departe.

Imi iubesc atat de mult motocicleta incat pt ea merg calumea pe strada, ca daca o lovesc plang o luna ca se sparg carenele etc..

 

 

Cine imi poate spune unde gresesc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sincer sunt satul de felul in care se circula asa ca am decis ca de acum sa-i ard legal pe cei care imi taie calea - ilegal. Cum mai tot timpul am pasager in spate (imi va fi martor) voi lua numarul acestuia si ma voi duce la politie. Chit ca o sa fiu de 5 ori pe zi acolo, nu-mi pasa, prea multi circula fara a avea habar de reguli.

Voi incerca sa-l opresc pentru a-i spune ca ne vedem la politie sau imi fac un afis pe care pasagerul i-l arata, in caz ca apuc sa-l mai prind.

Pentru cei care au de gand sa carcoteasca va spun ca functioneaza, am mai aplicat, dar o sa incerc sa fac o regula din asta, mai ales ca circul regulamentar.

Va sugerez sa faceti si voi la fel si vor prinde de frica - nu vor fi mai atenti decat cand vor fi arsi la buzunare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa le fie tarana usoara.

Si eu am cumparat acum 2-3 luni de la el alarma.

 

Daca are careva dintre voi vreme sa citeasca tot forumul cu accidente - veti vedea ca de fiecare data cand mai moare cate unu' toti sunteti eroi si "sa facem - sa dregem" " sa batem pe la usi prin capitala" etc etc...dar nici unul dintre voi nu faceti nimic.

 

Va zic io:

1. mai intai de toate aveti voi grija de viata voastra, nu vorbiti ca sa va vada alte masini si sa aibe ei grija de viata voastra.

(nu e cazul lui mototorult)

2. incercati sa va ajutati prietenii si ..cunoscutii cunoscutilor - la cine puteti si explicati-le ca nu se da un R1 la un copil de 18 ani sau la unu care are experienta ZERO!

3. voi sa nu dati motoarele (nici acele care le aveti spre vanzare) la persoane care nu au motor, sau care nu inteleg ca trecerea de la IJ sau MZ pana la Ninja E FOARTE MARE!

4. Sa nu uitam de echipamente: casti, protectii etc..

 

si lista ar putea continua, dar astea ar fi in mare.

Daca va uitati putin la forumul accidente veti vedea ca is multi parinti care sa scape de gura copiilor le iau motoare puternice..si scapa de tot de ei. Veti vedea ca sunt bikeri care isi imprumuta motorul la altii fara experienta. Sunt unii care merg bauti...

 

Si eu sunt biker si in categoria sinucigasilor si eu ma aflu ca stiu cum merg pe strada..dar ..parca totusi mi-e frica de D-zeu si am grija de viata mea...si cred ca cu noroc, stiinta si ajutor de la D-zeu nu am nici un surub in oase, nu sunt invalid..si asa mai departe.

Imi iubesc atat de mult motocicleta incat pt ea merg calumea pe strada, ca daca o lovesc plang o luna ca se sparg carenele etc..

Cine imi poate spune unde gresesc?

 

In primul rand RIP. Pacat de tineretea si frumusetea lor :lol: :lol:

 

:lol:

 

Si eu sunt incepator, ce-i drept mi-am luat un CBR 600 F. Am echipament full...singurul accesoriu pe care nu-l port in oras sunt pantalonii... sunt de-a dreptul insuportabili din cauza caldurii dar cu prima ocazie imi voi cumpara niste protectii.

Zilele astea am cazut... intr-un mod stupid ce-i drept... eu n-am patit nimic, motorul f putin zgariat, aveam vreo 20km/h intr-o curba... a franat unu brusc in fata mea... in fine ...greseala mea ...am blocat roata fatza.. ce vreau sa subliniez este ca nu simteam ca m-am lovit la genunchi, mai degraba nu stiam cum sa ma duc sa ridic motorul mai repede de jos sa vad ce are (cumparat pe banii si munca mea). De atunci distanta mare fata de cel din fata ... problema in bucuresti este ca daca pastrezi distanta suficienta fata de cel din fata...se gaseste un destept care da semnal si in 2 sec e deja in fata ta si s-a dus distanta ta fata de cel din fata... ma rog.. se pare ca tot ce ne-a mai ramas sunt nervi de otel si rabdare in speranta ca pe viitor se vor schimba anumite lucruri.

 

Asfalt uscat si numai bine.

Condolenate familiilor celor doi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
Vizitator moshnegutzu
date='Jun 15 2007, 12:52 AM' post='772918']

R.I.P. :( ;) :wink: :D

 

ultimul post a fost asta. de mai sus, adica 3 ani. cum de ai dat de el?

Eu il stiam pe Zsolt de cand avea MZ-ul ala rosu!

R.I.P!!!

teai apucat de dezgropat mortii pe forum? :cheers:

Editat de moshnegutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...