Jump to content

Campanie Anti-accdiente

P   T   R
 Share

Recommended Posts

• Replies 498
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Azi am fost la scoala opel west, care a organizat de nota 10 un eveniment pe tematica sigurantei rutiere.

Din pacate am fost intradevar foarte putini motociclisti acolo ... e foarte trist ca de strans motociclistii se strang doar cand e de dat liniutze,la distractie si la inmormantari.Veste foarte buna e ca cei de la politia rutiera chiar doresc sa ne ajute si vor sa ne intalnim cu ei si sa vedem ce anume se poate face,ce idei avem si cum putem sa le punem in aplicare.Am fost surprins ca au venit si de la politia din ungaria.. care au adus un simluator de oprire brusca in scaun auto cu centuri de siguranta.A fost si un simulator de motocicleta super tare cu comenzi identice ca la un motor real. :) Este foarte placut sa vezi ca maghiarii si romanii pot sa stea de vorba si sa faca ceva foarte bun impreuna.Multumim organizatorilor si celor care au avut initiativa si bunavointa de a organiza si sustine acest eveniment.Felicitari :cheers: :cheers:

Edited by gixxxer

Azi am fost la scoala opel west, care a organizat de nota 10 un eveniment pe tematica sigurantei rutiere.

Din pacate am fost intradevar foarte putini motociclisti acolo ... e foarte trist ca de strans motociclistii se strang doar cand e de dat liniutze,la distractie si la inmormantari.Veste foarte buna e ca cei de la politia rutiera chiar doresc sa ne ajute si vor sa ne intalnim cu ei si sa vedem ce anume se poate face,ce idei avem si cum putem sa le punem in aplicare.Am fost surprins ca au venit si de la politia din ungaria.. care au adus un simluator de oprire brusca in scaun auto cu centuri de siguranta.A fost si un simulator de motocicleta super tare cu comenzi identice ca la un motor real. :) Este foarte placut sa vezi ca maghiarii si romanii pot sa stea de vorba si sa faca ceva foarte bun impreuna.Multumim organizatorilor si celor care au avut initiativa si bunavointa de a organiza si sustine acest eveniment.Felicitari :cheers: :cheers:

Mai atasez si eu o recomandare pentru mopedidti si motociclisti tot din cadrul evenimentului de mai sus, sa speram ca urmatoarea data vom fi si mai multi deoarece a fost o lectie buna pentru toata lumea.

post-19747-1185015833_thumb.jpg

Am reusit sa si impartim dar din pacate a fost cam putina lume, am vorbit si cu cei din politie si au yis ca ne sprijina in tot ce vrem sa facem, am facut schimb de numere de telefon cu ei si acum trebuie sa ne intalnim noi sa discutam mai departe ce facem si cum numai ca trebuie sa ne adunam cativa sa putem face ceva.

impresionant! simulatoare ...tare as fi incercat si eu o tura, e un lucru bun ca politia se intereseaza si vrea sa colaboreze pentru a reduce nr accidentelor in care sunt implicati motociclistii ...un lucru notabil ...succes!

Maine ne intalnim sau nu ? ca inca nu am vazut sa fie postat si daca se poate sa fie mai tarziu de ora 18 ca sa pot sa vin eu deoarece lucrez pana la ora 21 si cam la 21:10 as ajunge acolo.

e bine la ora 21? cine vrea sa vina ???sa stim aprox catzi ne strangem

Bine maaaaa :cheers: va strangeti da....unde? :crack: unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde? la muzeu? :) :cheers: :cheers:

Bine maaaaa :cheers: va strangeti da....unde? :crack: unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde?unde? la muzeu? :) :cheers: :cheers:

la ora 21 in fata la lion in centru civic. langa heat. :drink:

stefanbh... unde ai fost? am crezut ca vii si tu azi la lion acolo... :cheers: .. a fost chiar super misto

data viitoare sper ca vii :)

ps:bucu pune pozele :cheers: :cheers:

Edited by gixxxer

stefanbh... unde ai fost? am crezut ca vii si tu azi la lion acolo... :drink: .. a fost chiar super misto

data viitoare sper ca vii :)

ps:bucu pune pozele :cheers: :cheers:

Bei da tu direct pe forum dupa ce ajungi noapte acasa :crack: , chiar a fost super faina iesirea

La mai mare! :cheers: