Sari la conținut

Simson


satana pe mobra
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Revin cu noutati de la AWO Touren.

Am dus chiulasa la refacut (ghidajele), o sa schimb si garnitura de chiulasa dupa care vedem ce mai zice...

 

Am refacut ghidajele supapelor si acum motorul merge perfect, nu mai scoate fum. A ramas aceeasi garnitura de chiulasa cu care inainte de refacerea ghidajelor de supape scotea fum.

» Post actualizat in 28 May 2017 15:35

Cel cu AWOul fumegator, lucrezi in continuare degeaba. Spre binele posesorului directioneaza-l spre cineva care stie ce face. Raclorul din poza are 2mm inaltime (dupa ochiometria mea), iar canalul pistonului probabil 2.5x. Supapele la AWO is identice, la fel si ghidurile, daca nu te-ai prins din alte naratiuni.

 

Se pare ca te-ai inselat amarnic in privinta mea, colegule. Mai invata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bucsi furca Simson Sport facute din textolit. Cine este interesat astept mesaj pe privat.

» Post actualizat in 04 Jul 2017 18:06

Incearca sa dai un ochi in foto , poate intelegi ceva

Pentru nelamuriri , intreaba , incerc sa raspund :tomato:

» Post actualizat in 09 May 2017 19:32

 

Mai trebuia asta :tempted:

Mie asa mi-a iesit...

post-12913-0-36922500-1496609150_thumb.jpg

post-12913-0-89129400-1496609189_thumb.jpg

post-12913-0-02180100-1499191560_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut.

Caut piesa incercuita.

Piesa se poate face din polietylena, plastic,teflon la un strung. Originalele sunt dintr-un cauciuc mai dur. Spor la treaba!

Daca ai reusit sa faci bucsele din textolit sigur poti sa faci si piesa asta.

Editat de constantin57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Caut piesa incercuita.

Salut, in luna ce vine (august) intru in concediu si voi avea timp sa ma duc la firma ce face orice vrei din cauciuc, Am de facut si pt awo t si pt sport acesta bucsa. Daca nu e graba o sa te ajut.toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat piesa de la furca de vreo trei saptamani la strungar si nu am reusit inca nimic. Dar o rezolv pana la urma cumva.

De asteptat nu prea mai pot ca deja este subsolul plin... :)

Mai ai ce face pana la furca, piesele de cauciuc se fac in 2-3 zile, doar ca trbuie sa fac diagonala la oras si au un program nasol ca nu pot ajunge si de aceia ma voi duce in concediu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Salutare. Scriu si aici ca poate pe topicul SR2 nu intra lumea asa des ca aici. Caut manual reparatie Simson SR2. Ma puteti indruma spre vreun site, sau daca are cineva de vanzare manual fizic? Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Pe Simsonul Sport din dotare am avut candva acest carburator. Acum l-am recuperat si vreau sa il montez.

 

Intrebare: e bun pentru Simson sau sa caut unul original? Nu stiu asa multe despre el.

Merci.

post-12913-0-58510900-1504189259_thumb.jpg

post-12913-0-41541100-1504189325_thumb.jpg

post-12913-0-50362600-1504189381_thumb.jpg

Editat de johnyebravo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Pe Simsonul Sport din dotare am avut candva acest carburator. Acum l-am recuperat si vreau sa il montez.

 

Intrebare: e bun pentru Simson sau sa caut unul original? Nu stiu asa multe despre el.

Merci.

Trebuie sa faci un adaptor pentru flansa de pe chiulasa in asa fel incat camera de nivel constant a carburatorului sa stea in pozitie verticala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da am flansa aceea, dupa ce s-a dat jos Jicov-ul a fost montat un k62.

Dar am o problema la Jicov, dopul ce vine in partea de jos nu se mai infileteaza bine din cauza ca este tocit filetul din corpul carburatorului.

Oare reusesc sa dau alt filet si sa fac alt dop?

post-12913-0-15982500-1504505923_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da am flansa aceea, dupa ce s-a dat jos Jicov-ul a fost montat un k62.

Dar am o problema la Jicov, dopul ce vine in partea de jos nu se mai infileteaza bine din cauza ca este tocit filetul din corpul carburatorului.

Oare reusesc sa dau alt filet si sa fac alt dop?

Daca grosimea permite majorarea filetului in corpul carburatorului de ce nu? Orice strungar poate face asta.

Pe moment poti pune putin calti (sau snur de teflon) cu pasta pe filetul dopului.

Editat de constantin57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca grosimea permite majorarea filetului in corpul carburatorului de ce nu? Orice strungar poate face asta.

Pe moment poti pune putin calti (sau snur de teflon) cu pasta pe filetul dopului.

Eliminati calti-iul din meniu , deja probat la un mz si oricum transpira , recomand teflon , fir sau pamblica .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...