Sari la conținut

Zona Rahova - Ferentari - Magurele


Postări Recomandate

@ beerbelly...........you are in man !!!!! deja am avut prima sedinta a clubului acum 2 zile la terasa de langa penny(s) market unde sa dezbatut problema berii la cutie si sa scos acidul din apa plata , cred ca duminica mai convoc o sedinta de urgenta sa lamuresc problema cu votca .....sec sau tonic ?? aceasta e intrebarea !!!!!!!

Editat de adolf_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sec! :blink: dar trebuie dezbatuta mai pe indelete aceastra problema serioasa si facuta o sesiune de degustari

 

 

da chiar ca tot se vb de scoli aci :laugh: recomandatzi`mi si mie o scoala ceva unde s-ar putea misca lucrurile mai repede *wink* lol ca mi-a cam pierit cheful sa ma coc in masina :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu stiu daca mai exista scoala la care am facut !!!! aveau poligonul in spate la kawamotors cu 50 m inainte sa ajungi in intersectie la razoare (iar acolo daca stii sa mergi te baga si dupa 2 sapt. + ca instructorii erau super respectiv Madalin )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Stiu ca e o familie care se ocupa de scoala asta, si cand zic familie ma refer la un tata si 2 fii.

Acum sincer sa fiu nu stiu decat pe cei 2 baieti cum ii cheama, pe unul Bogdan iar pe celalalt care mi-e instructor, Eugen, un super baietas... saracu tocmai a suferit de curand un accident de masina din vina unui tampit, acum e cusut, bandajat :laugh:

Multe dintre masinile/motocicletele de acolo au la numar "SSI"

Pana mea :bigstar:( ati avut intalnire si pa noi nu ne-ati anuntat :blink:

Care ma ia si pa mn dupa bulevard, sa nu vin cu bicicleta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot la scoala aia cere are poligonu in spate la kawa am facut si eu.Nu mai este la ora asta Madalin dar e altcineva super de treaba.Sediu este chiar langa casa de casatorii de pe Dr. Sarii.Si intradevar daca esti bun te baga imediat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am venit devreme azi de la munca, si am o a dracu de energie in mine.. de cateva zile ma bate un gand sa dau si eu o raita prin magazine de accesorii moto, nu sa cumpar, deocamdata, ci doar sa vad preturile, poate sa si probez ceva, ca eu sunt mai mic de statura si am o teama ca nu gasesc pt mn... in ala de la razoare as merge, dar mi-e lene sa merg singur :)

e cineva care nu are ce face azi, si are chef sa iasa cu mn ?

 

Super tare, ne miram de ce unele cluburi au mai multi membri, poate pt ca se ajuta intre ei?

am fost azi la Kawa Motors la razoare, dar din pacate am ajuns dupa 15 si era inchis... in drum spre casa, am vazut un magazin, pe Viilor vis-a-vis de spitalu ala pulmonar, am intrat acolo, baiatu` ala e super de treaba, desi era afara lucra la R1 a bine-voit sa imi explice nelamuririle care le aveam...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare, ne miram de ce unele cluburi au mai multi membri, poate pt ca se ajuta intre ei?

am fost azi la Kawa Motors la razoare, dar din pacate am ajuns dupa 15 si era inchis... in drum spre casa, am vazut un magazin, pe Viilor vis-a-vis de spitalu ala pulmonar, am intrat acolo, baiatu` ala e super de treaba, desi era afara lucra la R1 a bine-voit sa imi explice nelamuririle care le aveam...

Îl cheamă Mihai pe băiat, îl cunosc foarte bine, magazinul este ceva la început însă prețuri bune și servire pe măsură! Pe viitor vor face și service în spate! Trebuie să trec pe la el să schimb doapele la ghidon și să montez niște crash-pad-uri, plus când voi schimba toba! :)

Editat de Alter Ego
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îl cheamă Mihai pe băiat, îl cunosc foarte bine, magazinul este ceva la început însă prețuri bune și servire pe măsură! Pe viitor vor face și service în spate! Trebuie să trec pe la el să schimb doapele la ghidon și să montez niște crash-pad-uri, plus când voi schimba toba! :)

 

da, e super baietas...mi-a zis si mie de service, mi-a zis ca imi poate aduce si un motor cand o sa am banii... am sa mai trec si eu p`acolo

 

apropo, avea o toba de R1, pentru tine era?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu era a mea că nu am R1. Aștept finanțele de un Mivv GP pentru CBR 600 F4i. :)

 

bun bun.. cand mai treci p`acolo, anunta-ne si pe noi

eu de cand am pus casca pe cap ieri, parca sunt posedat, as merge la mihai sa dorm la magazin :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ gigi ....sorry.......................... asta nu nu e club ....... nu stiu unde ai citit ca ar fi club

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ gigi ....sorry.......................... asta nu nu e club ....... nu stiu unde ai citit ca ar fi club

 

Atunci o sa facem unul, ori daca noi stam in ferentari, rahova si suntem inconjurati de tigani nu avem drepturi ca si celelalte cluburi??

Mi se pare o mare tampenie asta si voi aveti o atitudine foarte naspa....

Daca eu indraznesc sa vorbesc asa, cum nu am nici permis si mai ales moto, voi ar trebui sa ne conduceti si sa ne initiati..

 

Si daca tot ma mananca pa mn in qr, si curaju` nu`mi lipseste, propun sa se faca un club nou, in care nimeni sa nu fie privit de sus, ridiculizat sau mai stiu eu in ce fel va demonstrati voi barbatia!

Propun ca noul club, format din motociclisti/scuteristi (fara slapi in picioare) din Ferentari, Sebastian, Rahova, zona Magurele, si nu numai, oricine din alta zona va fi bine-venit, sa se numeasca Free-Ride Community

 

N`aruncati cu sticle! Apreciati curajul! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, sorry pentru lipsa de la intalniri dar..... dar nu am scuza, tot timpul se iveste ceva vineri seara.

Daca faceti club eu vreau 2 jack cu redbull si 4 Carlsberg, biletele la intrare le rup eu (ca sa fac spaga)

In rest toate bune, sper sa vin vinerea asta, poate facem si o bauta vineri???

Poopy ce faci, te-ai plimbat , ti-ai astamparat setea?

PS: Pedro a.k.a Gay Lord pregateste vaselina grafitata ca te-am vazut la parada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cool, eu am facut club, fara permis, fara motor, nici macar casca nu am sa ma dau cu vr1 din voi :lol:

Aseara vorbisem cu Edi care are un magazin moto in zona pieptanari, cica plecau sa se plimbe, si pa mn nu m-au luat ca nu aveam casca :P

 

Ps daca nu ma luati la bauta, va las fara cric-uri :D

Editat de >GiGi<DinPoveste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D ....cine sa se sprijine in cric ...??? pedro ?? solicit asistenta la gasirea unui nume al acestui club ai degustatorilor de spirtoase si glume proaste :P

P.S. DACA FACETI VINERI VREO BAUTA ANUNTATI SI VOI UNDE PUTETI FI GASITI PT O REUNIUNE A.A.A......pt ca eu vin dupa ce se tireaza Cenusareasa (dupa 12 noaptea )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nea jiji care vroia sa va lase fara cricuri :P

 

@ adolf bha da nush cum nimeresc ca de fiecare data cand imi fac prieteni noi tot "Degustatori" sunt ... guess mom was right cu "cine se aseamana se aduna "=))

 

 

l8er edit lol am citit postu meu si nu prea am inteles nimik din el

Editat de BeerBelly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uuuuuffffff o sa dorm cu el sub perna sa nu raman fara ( poate asa o sa-mi visez si sortita ) ....da ziceti bre' daca ne asemanam..... unde ne adunam la bauta................ca de la cappucino si latte-uri nu ne ia (adica Mc. )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...