Sari la conținut

Zona Rahova - Ferentari - Magurele


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aoleu, bai sa nu ma uitati acasa pe mine, ca eu sunt pieton deocamdata :D

Daca e de vineri seara, bag ceva, :lol: si nu mai ma duc sambata la munca :lol:

Si sa aveti grija da mine, eu sunt un tip cuminte, sa nu ma lasati dracu pa undeva sa nu mai ajung acasa

 

Hai asfalt uscat, si sa ne vedem sanatosi baieti :P

 

 

LE: am trecut azi pe la Kawa Motors, era un GSXR acolo pus pe targa, busit zdravan :D

Editat de >GiGi<DinPoveste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da GSXR ala a avut un baiat astazi pe la 16.00 un accident la lovit un Megan care a iesit din curte de la o unitate militara de pe Antiaeriana fara sa acorde prioritate de loc,parca nici nu a vazut nimic,de parca erea singur pe tarlaua lu masa,uite si cateva poze de la fata locului. :P

post-20127-1213121960_thumb.jpg

post-20127-1213121967_thumb.jpg

post-20127-1213121975_thumb.jpg

post-20127-1213121985_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dan zii bre' ceva ...!!!!

..................si inca ceva treaba cu RFG Bikers venea de la .....Romania Fara Granite :P un club montan infiintat cu ica doi amici ................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci o sa facem unul, ori daca noi stam in ferentari, rahova si suntem inconjurati de tigani nu avem drepturi ca si celelalte cluburi??

Mi se pare o mare tampenie asta si voi aveti o atitudine foarte naspa....

...

Propun ca noul club, format din motociclisti/scuteristi (fara slapi in picioare) din Ferentari, Sebastian, Rahova, zona Magurele, si nu numai, oricine din alta zona va fi bine-venit, sa se numeasca Free-Ride Community

...

 

 

Imi permit sa fac unele precizari:

1. Asa cum a scris si altcineva mai sus... nu stiu nici eu sa existe vreun club.

Dan a propus sa ne intilnim vineri la mc donald's-ul de la trafic greu, si cine a vrut a venit. Si toti sunt bineveniti, zic eu...

 

2. Atitudine naspa.... Hmmm... Poti sa obligi pe cineva sa faca ceva? Eu cred ca nu... Si, spre exemplu, eu nu sunt obisnuita cu cluburi, gashti si altele. Agreez ideea, dar consider ca adeziunea la o comunitate presupune obligatii si responsabilitati. Doar sa fii membrul unui club de dragul de a fi, nu mi se pare corect.

 

3. Si daca tot vreti sa faceti un club... (club...club... ce ciudat suna... :P ), veniti cu propuneri... Cine crezi tu ca o sa alerge dupa motorete sa-i intrebe? Mai ales daca au cine stie ce cai putere... :lol:

Iar numele suna chiar "Very Important Person", nu ti se pare?

Mai bine "Vanghelie Bikers" :lol:

 

4. Dar sunt de acord sa ne cunoastem prin cartier... Cat mai multi, cat mai bine... Sa stiu si eu pe cine sun sa ma ia daca ma fac afish pe undeva... :D

 

KEEP IN TOUCH!

 

post-36202-1213175574_thumb.jpg

 

post-36202-1213175590_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi permit sa fac unele precizari:

1. Asa cum a scris si altcineva mai sus... nu stiu nici eu sa existe vreun club.

Dan a propus sa ne intilnim vineri la mc donald's-ul de la trafic greu, si cine a vrut a venit. Si toti sunt bineveniti, zic eu...

 

2. Atitudine naspa.... Hmmm... Poti sa obligi pe cineva sa faca ceva? Eu cred ca nu... Si, spre exemplu, eu nu sunt obisnuita cu cluburi, gashti si altele. Agreez ideea, dar consider ca adeziunea la o comunitate presupune obligatii si responsabilitati. Doar sa fii membrul unui club de dragul de a fi, nu mi se pare corect.

 

3. Si daca tot vreti sa faceti un club... (club...club... ce ciudat suna... :P ), veniti cu propuneri... Cine crezi tu ca o sa alerge dupa motorete sa-i intrebe? Mai ales daca au cine stie ce cai putere... :lol:

Iar numele suna chiar "Very Important Person", nu ti se pare?

Mai bine "Vanghelie Bikers" :lol:

 

4. Dar sunt de acord sa ne cunoastem prin cartier... Cat mai multi, cat mai bine... Sa stiu si eu pe cine sun sa ma ia daca ma fac afish pe undeva... :D

 

KEEP IN TOUCH!

 

post-36202-1213175574_thumb.jpg

 

post-36202-1213175590_thumb.png

E ok Ina nu se supara nimeni daca vrea cineva sa se inscrie in vre-un club mai ales ca,cativa dintre noi fac parte dintr-un club,iar idea de a se deschide un club de cineva iar nu ma intereseaza cel putin pe mine,vorbesc in numele meu nu in numele lu altcineva sa nu se-nteleaga gresit de catre cineva,iar cu locatia ptr.intanlirile de Vinerea de la Mc. eu am cam lipsit de cateva ori in ultimul timp,ca am avut ceva treaba,iar ultima oara cand am fost cred,ca vinerea acum 2 saptamani,baietii sau strans la Mc.si pe urma din lipsa de locuri adica locatia prea aglomerata sau intanlit la fantana de la parcul Carol,acolo iam gasit si eu acum 2 saptamani si au zis ca o sa ne-ntanlim acolo deacum incolo si am zis ca e OK,nu stiu ce au mai zis altii .

PS.Daca vreti sa ramana intanlirile de vineri la Parcul Carol la fantana votati sau dati un claxon ceva sa vedem ce facem cu locatia saptamanala de intrunire,iar in rest intrarea este libera este primit oricine vrea sa vina sa ne cunoastem sa mai povestim sau sa facem plimbari ceva.

 

Ba ai dracu da inconstienti sunt astia, nu tu ochi in stanga nu tu in dreapta...

 

De motorist ce stii ??

 

Motoristul este ok adica are mana dreapta si piciorul drept rupta,femurul si cred ca si bazinul dar nu se stie ca ii mai faceau niste controale ieri cand am vorbit eu cu fratisu si cu taicasul,am zis ok sa nu se inteleaga ca dupa cum arata motorul ar fi mierlito

 

@dan zii bre' ceva ...!!!!

..................si inca ceva treaba cu RFG Bikers venea de la .....Romania Fara Granite :D un club montan infiintat cu ica doi amici ................

 

Sory John ca nu te-am observat aseara pe forum dar nu am mai putut sa stau si ma-m retras la nani,eram si putin socat de accidentul de ieri si ma furat peisajul,tu ce mai zici? ce ai mai facut in ultimul timp?ca nu prea ne-am mai vazut de ceva vreme,cum merge cu pregatirile de nunta? mai ai mult? ca de-abia astept.

 

sper ca baiatu' traieste ........adica e ok ??!!

Da e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS.Daca vreti sa ramana intanlirile de vineri la Parcul Carol la fantana votati sau dati un claxon ceva sa vedem ce facem cu locatia saptamanala de intrunire,iar in rest intrarea este libera este primit oricine vrea sa vina sa ne cunoastem sa mai povestim sau sa facem plimbari ceva.

 

Primiti si pe Gigi Pietonu` ? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne!!! Vin si pe jos daca e nevoie!! Am multe de invatat de la voi... poate schimbam niste vb la o berica :P

 

Primele poze de la scoala lu` nenea Iancu..

PS sa nu se sperie nimeni de camasa, era in timpul serviciului, dar chiulisem, asa fac mereu :lol:

 

dsc01584wy4.th.jpg

dsc01585vm8.th.jpg Nu mergeam cu viteza :D

dsc01586sb8.th.jpg

Editat de >GiGi<DinPoveste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozele sunt de ieri, dar eu am deja 7 sau 8 sedinte facute :kali:

La inceput eram panicat, ma gandeam ca poate nu ajung cu picioarele jos :lol: :P :D

Acum cateva zile a venit o tipa sa inceapa scoala si ea, subtirica asa, cum le sta lor bine pa motor... .. vai daca vedeati ce il alerga pa Eugen in poligon sa o tina sa nu cada :whip:))) :lol: :D :D :laugh: :rock:

Editat de >GiGi<DinPoveste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut Dan .....sunt in febra pregatirilor cu nunta mai am si serviciul care ma rupe si fizic si psihic , ce sa mai sunt praf ..........dupa ce ca eram io slab accum am slabit si mai rau :bounce: . la intanliri nu am mai ajuns pt ca am cazut de servici ca in fiecare vineri de o luna incoace dar cum prind o vineri libera sunt acolo , apropo daca maine iesiti la un suc o bere si va intindeti dati-mi si mie o veste ca ajung si eu dupa 12 noaptea , nr meu de tel il are Poopy ( daca il dau iar in direct ma incaleca dusmanii :friends: )

P.S. bai .....faza cu clubu' era la misto in caz ca nu sa prins toata lumea , ca pt mine exista doar doua cluburi in care as intra , unu e Fire Club si al doilea Club A ...................si in plus numai de asta nu am eu timp (in unele zile nu am timp nici sa merg la toaleta :crack: )

 

 

bafta la toata lumea ....sa ne vedem sanatosi ..!!!

 

 

inca un P.S. ........sarut mana Ina !!!!

Editat de adolf_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ dan sa va dea dumnezeu numai asfalt uscat si mie permisu cat mai repede ca m-am bagat la scoala >:friends: :crack: :bounce: :banana: pana atunci beau cat mai pot

 

@ adolf ba in fire e de (cuvant urat) iar in club a te batzi aiurea cu badigarzii .. deci mai repede e incartier aici la noi

 

@ restu lumii ba da mai postatzi si voi ceva ca deja ma simt ca pe forum la "neveste parasite" LOL

 

 

p.s. beer rulz :peace:

 

p.s.2 am niste piese de ij pe care le dau de pomana daca vrea cineva ....

 

cheers

 

p.s3=))) beer rulz again =)))

Editat de BeerBelly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact cum zice beerbelly ...........beer rulzzzzzz !! cine mai voteaza pt bere ???

 

 

 

 

 

vreo 2 exemple

post-18663-1213284243_thumb.jpg

post-18663-1213284254_thumb.jpg

post-18663-1213284267_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ dan sa va dea dumnezeu numai asfalt uscat si mie permisu cat mai repede ca m-am bagat la scoala >:friends: :crack: :bounce: :banana: pana atunci beau cat mai pot

 

@ adolf ba in fire e de (cuvant urat) iar in club a te batzi aiurea cu badigarzii .. deci mai repede e incartier aici la noi

 

@ restu lumii ba da mai postatzi si voi ceva ca deja ma simt ca pe forum la "neveste parasite" LOL

 

 

p.s. beer rulz :peace:

 

p.s.2 am niste piese de ij pe care le dau de pomana daca vrea cineva ....

 

cheers

 

p.s3=))) beer rulz again =)))

daca iti citeste unu posturile din ultima vreme poa' sa jure ca umblii numai pastilat maxim ......

burn out la ficat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS.Daca vreti sa ramana intanlirile de vineri la Parcul Carol la fantana votati sau dati un claxon ceva sa vedem ce facem cu locatia saptamanala de intrunire,iar in rest intrarea este libera este primit oricine vrea sa vina sa ne cunoastem sa mai povestim sau sa facem plimbari ceva.

 

Buna, Dan.

 

Am inteles ca de acum inainte ne intilnim la fantana la Carol, de la ora 20.00.

Ar trebui sa ajung... Nu stiu insa cum sa mi le impart pe toate... ca azi treb sa plec din buc... treb sa curatz si lantzul la motor si vlad mi-a spus ca vine cu sprayul pt lant la intilnire... :friends:

Nu stiu cum sa fac...

Daca va intilniti, poate ma suna si pe mine cineva...

Sa vin la 8 si sa plec spre munte de pe la 9...

 

Vorbim!

 

O zi buna in continuare!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu ajung in seara asta din pacate...am uitat ca e vineri si am invitat niste prieteni pe la mine,acum e prea tarziu sa contramandez invitatia. In rest toate bune,mai putin o febra musculare,pe care am capatat-o ieri din cauza pozitiei pe motor(in maini si cu capul ridicat) dar o sa ma obisnuesc iar,asta daca nu gasesc sa-l schimb cu un touring sau chopper

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ajung si eu in seara asta, tocmai am trecut p`acolo de la munca....

O sa fie umpic naspa ca vin pe jos, dar nah.. pasiunea :crack:

 

Cius!

 

Super tare!!!! Mai vreau :D Mai vreau :P Mai vreau :blink: Mai vreau :kiss: Mai vreau :lol: Mai vreau :(

Am fost un pasager cuminte :friends:

Thx 4 the ride :bounce:

Boyz :banana: :peace:

Editat de >GiGi<DinPoveste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...