Sari la conținut

Zona Rahova - Ferentari - Magurele


Postări Recomandate

Oameni buni, vreau sa-mi cumpar spre sfarsitul lunii cauciucuri.Stiti ce motor am si cam care este stilul de mers (de mos :crack: ). Deci, astept idei. :)

P.S. La multi ani tuturor in noul an!

pirelli rulllz' ..... mai ales ca au variante la tot ce doresti :strada / sport / circuit , nici brigestone nu e de lasat ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

LA multi ani rahovenienilor :)

 

@ zune daca vrei service poti sa incerci la Wolf Moto in spate la casa presei, io numa la ei mi-am facut mobra si merge impecabil

- 0755961230

- 0727132163

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA multi ani rahovenienilor :)

 

@ zune daca vrei service poti sa incerci la Wolf Moto in spate la casa presei, io numa la ei mi-am facut mobra si merge impecabil

- 0755961230

- 0727132163

 

prețurile sunt lumeÂşti sau dumnezeieÂşti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

preturile sunt pe masura serviciilor :) cel mai bine zic ca dai un tel, intrebi si vezi daca iti convine sau nu :)... mie unu imi convin si preturile, dar acuma poate eu am o parere subiectiva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce intelegi prin foarte ieftin? Cat este de exemplu un servisat de furca? :P Da niste preturi...fapte nu vorbe, domne'!

Ieftin adica am avut scurgere de ulei pe la garnitura de chiulasa, omu a dat jos aproape tot motorul, a rezolvat problema cu scurgerea, a spalat toate cele pe acolo, a montat inapoi motorul, iar asta a costat 70 ron.

Injectia m-a costat 200 ron, iar motoreta trage de rupe acum.

http://tngperformance.ro/

P.S. Este mecanicul de la RoSBK

 

http://tngperformance.ro/BikeView.aspx?BrandID=4&BikeID=389

Apoi face poze, ca sa poti vede cu ochii tai ce a lucrat la ea.

Este extrem de dibaci omul.

In fine, fiecare merge unde vrea cu copilu`

Editat de wtf?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu la o pereche dar la primavara, cand o sa vin cu moto. Le si montati?

Nu am scule pentru montaj, desi n-ar trebui sa fie greu, vedem, vii la mine la curte si facem operatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A reinviat topicul! Cand prima intalnire CU motoare la Mc? :D

knd s-o lua zapada

 

Mecanic vrei ?

0722 537 975 - Geo

Eu doar la el repar.

Foarte ieftin iar lucrarea de nota 11.

Âştiu george de tng, tu mi l-ai recomandat (eu ti-am luat crashuri pt f4-u ala cu galben si negru) am vorbit pe mes acum câteva zile cu el... Dar e de mers până la ciolpani, parcă akolo sta..

Oricum ne auzim in primăvara, am găsit câteva servi$uri si in buc dar mă incântă strategia lui tng d iți face foto la motor si fidbacu pe care il are :friends:

 

preturile sunt pe masura serviciilor :) cel mai bine zic ca dai un tel, intrebi si vezi daca iti convine sau nu :)... mie unu imi convin si preturile, dar acuma poate eu am o parere subiectiva

imi zice un tovarăÂş o vorbă mare "bă, ăÂştia nu sunt prețuri mari, noi suntem săraci Âşi prost plătiți"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care si cu ce v-ati curatat rezervorul de oxid? A incercat careva electroliza? :friends:

stii in ce dureri de cap te bagi ? eu am experimentat toata vara cu electroliza si cu procedee de cromare si cuprare ..... rezultatul a fost nul ! este nevoie de curent continu de un anumit amperaj , lichidele fara impuritati samd. ...... :pow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci...un lant si niste diluant, va rog! :)) In alta ordine de idei...ai tradat Ducati pentru Honda? :P

vrei sa scapi de rugina , spala rezervorul la primavara apoi usuca-l bine si il tii numai plin cu benzina .eventual monteaza si un filtru de benzina transparent ca sa vezi ce se intampla acolo , asta e cel mai bun sfat .

in acest fel am facut doar odata in 4 ani carburatia la monster

 

exista mituri cu cromarea interiorului , adica : il umpli cu clorura de crom ( un amestec de apa distilata oxid de crom si otet lasate cam 1 sapt sa lucreze ) acum nu mai stiu daca + venea direct pe rezervor si - pe un electrod din cupru pur ce va fi scufundat in lichidul din rezervor . la partea cu sarcina electrica e durere de cap cu amperajul potrivit , prea mic si nu se intampla nimic iar la prea mare depunerea va fi de proasta calitate

 

si nu am tradat Ducati , inca imi pare rau ca nu am gasit Kawa Vulcan ( iar pe locul 2 era monster 900 :D ) . va trebui sa ma multumesc cu locul 3 pentru un sezon din lipsa bugetului mai mare .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, caut si eu pe cineva din magurele, se numeste lazar gabirel si statea undeva in primele blocuri de la intrarea dinspre bucuresti. Daca il stie cineva si are un numar de tel sa-mi dea si mie un PM. Are 29-30 de ani, era sa omit varsta.

 

Mulumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

buna dimineata primavara......sa inceapa distractia...eu am inceput-o deja cu o....tavaleala....din fericire BANDITUL e sanatos...

doar banditul e sanatos ? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...