Sari la conținut

Accident Mortal


nickradu2005
 Share

Postări Recomandate

Dupa cate vad va cam certati degeaba... nimic nu o sa mai ii aduca inapoi pe cei 2 tineri care au decedat.. un sfat.. aveti grija cu motoarele astea ca nu e de joaca.. toti pustii, unii chiar fara permis, merg linistiti in voie pe strazi, unii incalcand limitele de viteza.. asta e.. Dumnezeu sa-i odihneasca in pace, si insanatosire grabnica celui ramas in viata si pe viitor nu cred ca va mai avea curaj sa mai conduca motorul.. ar fii bine sa fie postate iar pozele de la locul accidentului, sa le vada toata lumea.. poate pe unii o sa ii sperie, si nu o sa mai goneasca nebuneste pe strazi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 416
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sint curios care sint criteriile dupa care sint alesi adminii aici pentru ca sint cam paraleli cu moderarea...

daca esti slab de inger (ala care le-a sters) si nu te duce capul prea tare, lasa pe altul admin aici si du-te la coolgirl.ro si admineaza acolo. sau la schituldarvari.ro

frate, multi au sarit gardul...

:scratch:

Ce dracu ma, chiar nu pricepeti ca astea sunt doar alte morti inutile daca nu se trag TOATE invatamintele din ele ?! Daca pozele alea fac macar un om sa sovaie inainte de a baga mana in gaz pot sa spun ca n-au murit chiar degeaba. Terminati odata cu tampeniile, asta nu e forum de domnisoare sensibile, sau cel putin nu ar trebui sa fie :)

Un pic mai on-topic ... nu cred ca scuteristul a avut vreo vina reala. Depinde de viteza reala a motociclistului, dar de la 150km/h in sus (sa nu mai vorbim de 180km/h cum a spus cineva) sunt sanse reale sa intorci capul sa te asiguri, sa il intorci la loc ca sa pleci, sa pleci de pe loc si imediat dupa asta sa simti izbitura. Nu le mai forjati aiurea prin oras ... exista Autostrada Soarelui si niste drumuri europene excelente pentru asa ceva. Dar nu orasul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omg , ce accident... chiar ca rupt din filme...

Odihneasca-se in pace si condoleante familiilor !!!

 

Offtopic:

Nu sunt un adept infocat al pozelor extreme, nu tin inadins ca ele sa fie prezente atunci cand exista, dar, dar asa cum multi au spus, cele jj pagini de "RIP" , parca nu mai spun nimic, parca nu mai inseamna nimic si si mai tragic, nu mai au impactul pe care trebuia sa il aibe un asemenea eveniment in mentalitatea celor care inca mai pot face o alegere.

De ce "admin-ul" s-a "gandit" ele ca trebuie scoase, ca sunt asa si pe dincolo ??? Singurul motiv care ar fi si anume din curtoazie pt rudele celor decedati, e f corect si total de acord. Dar daca maine alti 2 pe o racheta, fara casca, intra pe trotuar si vag ravagii in cei 10 colegi ai lor, nu era mai bine sa vada "terapia soc" ca sa realizeze in ceasul 12, ce inseamna inconstientza si teribilismul.

Pentru ca omul invata mai repede de bici, decat de vorba buna, acele poze trebuie sa ramana si nu numai acelea. Toate urmarile accidentelor teribile, trebuie si speram ca ii vor trezi pe multi la realitate.

Nu e musai sa fie puse la prima vedere ci printr-un link separa a.i. fiecare sa poate alege, daca vor sa le vada sau nu.

Din acest motiv, daca membrii ar putea vota, cred ca admin-ul ar fi fost deja somer. In orice lucru, trebuie sa existe posibilitatea alegerii, nu ca aici unde admin-ul se joaca de-a dictatorul. Pt admin un mare mare "warn" , cu toate ca un ban era mai bun, iar pt noi ceilalti, sa mai bagam inca o data la cap ce face motorul transformat in racheta!!!

 

IT'S SO GOOD TO LIVE TO TELL THE STORY !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cat m-am abtinut sa nu scriu...

 

Mai... copii! Voi inca nu stiti sa mergeti in bascheti, va laudati cu bemve de 200cp, scrieti ca (cuvant urat), de parca "gramaticeste" nu se mai poarta... nu mai e cool, si veniti aici, CU EXPERIENTA ZERO, sa va dati cu parerea!

 

Mai tre' sa apara un scuterist de 12 ani, caruia i-a luat taticu' trotineta k sa fie cool si avem tot tacamul!

 

Bagati-va mintile in cap... sau in "kp", duceti-va in curtea scolii la sotron si gata! Dati-va cu parerea despre muzica, filme sau ce pasarici tembele ati mai pacalit voi la un suc in Mall!

 

Au murit oameni din cauza prostiei si indiferentiei (specifice varstei voastre). (punct)

 

Sa le fie tarana usoara!

 

P.S. nu pot decat sa ma bucur ca nu am fost eu sau cineva apropriat mie in locul scuteristului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu le mai forjati aiurea prin oras ... exista Autostrada Soarelui si niste drumuri europene excelente pentru asa ceva. Dar nu orasul.

 

Forja pe autostrada nu iti aduce fetite de liceu. Deci nu e forja aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule administrator, daca cumva o sa am ghinionul sa ma aflu in preajma unei astfel de scene ce o sa faci? O sa stai la spatele meu sa imi pui mana la ochi sa nu vad carnagiul? Sau daca un oarecare alt pustan are chef sa faca impresie ce o sa faci? O sa stai in spatele lui sa ii iei mana din gaz? Mai bine lasa pozele, au mai mult efect.

 

@Muscke: scrie si tu dracului in limba romana daca tot postezi pe un site romanesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP doar pasagerului...inconstient...pentru pilot si scuterist...no comment aman2 au fost de vina.

 

"RIP"(eng)=odihneasca-se in pace....si acum daca cei 2 au gresit,ce ai vrea? sa ajunga in iad,sa se chinuie vesnic,sa vinda bilete la intrarea in Purgatoriu? Au fost oameni practic niste copii,si poate la virsta aia nu toti am fost foarte constienti....daca au gresit au si platit pt.asta.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor mai lasa-ti viteza si fitzele, dc unul cu masina toate vorbele de bine erau asupra lui.

Ce au lasat in spate k sa arate ce poate motorul,si cu pasager fara casca.

Si fara experienta, si varte fff fragede,atat ma intreb cate zile,luni avea vopseaua de pe permis????

 

R.I.P. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cat m-am abtinut sa nu scriu...

 

Mai... copii! Voi inca nu stiti sa mergeti in bascheti, va laudati cu bemve de 200cp, scrieti ca (cuvant urat), de parca "gramaticeste" nu se mai poarta... nu mai e cool, si veniti aici, CU EXPERIENTA ZERO, sa va dati cu parerea!

 

Mai tre' sa apara un scuterist de 12 ani, caruia i-a luat taticu' trotineta k sa fie cool si avem tot tacamul!

 

Bagati-va mintile in cap... sau in "kp", duceti-va in curtea scolii la sotron si gata! Dati-va cu parerea despre muzica, filme sau ce pasarici tembele ati mai pacalit voi la un suc in Mall!

 

Au murit oameni din cauza prostiei si indiferentiei (specifice varstei voastre). (punct)

 

Sa le fie tarana usoara!

 

P.S. nu pot decat sa ma bucur ca nu am fost eu sau cineva apropriat mie in locul scuteristului!

 

 

:scratch:

lasati pozele, poate mai vede cate un boboc ce face viteza, cine e slab de inger poate face scroll down repede si gata

 

prea multi au masini/motoare "tari" da' daca le dai un prezervativ il umfla, il freaca de tricou (sa-l electrizeze) si il arunca spre tavan sa vada cum sta lipit (nu-i asa mai "bmw 200cp"?)

Editat de gabimaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch:

lasati pozele, poate mai vede cate un boboc ce face viteza, cine e slab de inger poate face scrool down repede si gata

 

prea multi au masini/motoare "tari" da' daca le dai un prezervativ il umfla, il freaca de tricou (sa-l electrizeze) si il arunca spre tavan sa vada cum sta lipit (nu-i asa mai "bmw 200cp"?)

 

 

In primul rand nu ma dau mare...si in al doilea rand nu ma cun sa zici ceva despre mine...asa k...te rog sa-ti vezi de treaba ta...eu am zis k am motor mare...sunt actionar la petrom...dar cand vreau viteza ma joc NFS sau MOTO GP....pt k dak vreau viteza reala ma gandesc k imi pun si eu viata in pericol si pun viatza si unui om nevinovat pt k nu am experientza...si nici cand voi avea nu ma voi aventura sa calc pedala pana la fund...P.S.....bmw am pt k imi place f mult inca de mic....deci nu ma dau mare sau in figuri...dar vreau sa arat k poti avea si motoare mari si sa mergi f incet....inca odata Odihneasca-se in pace !!!nu meritau asa ceva... :) :) :) :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rip celor 2 decedati,il cunosteam pe alex a fost mereu un inconstient. avea obiceiul de a lua pasageri si de a le arata ce poate motorul! ex. au mers pe acelasi drum cu un alt pasager cu 260km/h,(cine il cunoaste pe misha poate sa le confirme) ! VITEZA UCIDE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa 15 minute dupa ce am plecat de la scoala...m-am uitat la motorul ala si ma gandeam cat de norocos trebuie sa fie proprietarul sa aiba asa ceva sub fund :scratch: pacat de vietile lor...dar...acolo nu trebuie sa circuli cu o asemenea viteza pt ca ai vizibilitate 0 spre stradutele laterale...RIP decedatilor si...sa speram ca baiatul care a supravietuit sa se refaca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ultimele 2 ore stau si ma uit p forum sa vad km va certati km luati apararea fiecaruia , km ii jigniti si km ii criticati ! Ce e drept , da , au fost vinovati ! Fiecare cu vina lui , cel cu scuteru k nu s asigurat bine , cel cu kawa cu avea viteza , dar nu mai ziceti k era strada circulata si plm ptr k eu am fost acolo si nu era nimeni p strada knd mergea cu motoru , totul s-a intamplat intr-o fractiune d secunda , cel cu scuteru a iesit dupa strada , s-a utiat a vazut k vine kawa si totusi a riscat , i-a luat fata ! Nu mai vorbiti k stiti km e si k ati vazut in poze si a fost ala d vina sau ala ! NU ATI FOST DE FATA ! Crede-ti-ma k a iesit tot liceu afara si ne-am indreptat spre locul accidentului , inkipuiti-va k totusi au fost colegii nostri si sincer ne pare rau , dar ne pare si mai rau knd voi veniti cu injurii si tot felul de critici si pareri idiote ! Alex sper s te faci bine si iti urez multa sanatate , Bolo D-zeu sa te ierte si scuteristului la fel ! Aveti mare grija pe motoare k uita-ti ce se poate intampla din cauza unei neatentii !

Cu respect , Sabie (elev clasa a 11 E , liceu Dacia)

 

Sabie,

 

du-te in clasa.

 

Am inteles cu totii cine esti si ce vrei, dar e suficient.

 

Aici se discuta despre motociclete si accidente. Tu ce treaba ai?

 

Poate nu lipsesti la lectia de reguli de circulatie si comportament rutier.

 

Sau ai altceva mai bun de facut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

ADMIN edit: am eliminat pozele, sunt mult prea explicite.

 

 

 

ROG adminul sa imi trim un PM cu mail-ul lui sau de unde pot lua si eu pozele ! VA rog MULT!!! multumesc anticipat si condoleantze!

 

Un prieten de al meu este prieten cu Daniel si Alex(avea si el vaca, dar de 6), sau mai bine spus a fost si nu are acces la internet! va rog dati-mi si mie pozele cu cel 3!Nici nu stiu cum sa ii dau vestea...cred ca nu ii va veni bine, mai ales ca a plecat sa isi inmatriculeze vaca de 900 :scratch: !

Editat de hummerro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: Condoleante...

Sustin Afisarea Pozelor sau sa se creeze un Topic numai cu poze din accidente gaantez ca multi se vor gandi la ele cand o sa dea gaz...

 

Pozele fac omul sa se razgandeasca....

Scurt...........un prieten visa la un VFR...el incepator si putin inconstient...dupa ce a vazut niste poze banale cu rani sa razgandit si vrea ceva mic de 400-500la 45Cp

 

 

Pozele sunt realitatea nu vorbele fiecare interpreteaza cum vrea...

Odihneascase in pace :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nickradu,cine e cel cu scuteru? trimite-mi te rog pozele..sper sa nu fie si frisca ala care il cunosc..ca imi bag pl..vand motoru

DIN PACATE DUPA CUM VEZI INTR-O POZA ATASATA LA UN POST UN PIC MAI SUS ESTE INTR-ADEVAR FRISCA... :) :scratch: D-zeu sa-l odihneasca-n pace :) :)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...