Sari la conținut

Accident Mortal


nickradu2005
 Share

Postări Recomandate

Am citit pana la 27, nu mai pot ma doare capul.

 

 

Care dintre noi o sa moara urmatorul?

Daca se mentine in ritmul asta in 2 saptamani nu o sa mai fie nimeni pe forum, ori decedati ori scarbiti de ce se intampla pe strazi....

 

Baiete eu nu ma incadrez in acel "NOI", sa fim intelesi. Nu baga in aceeasi oala oamenii pe care nu ii cunosti doar pe criteriul comun pentru care sunt aici: Motoarele.

Pe forum nu se afla numai descreierati precum nemernicul din vina caruia au murit 3 oameni.

 

 

din pacate am auzit despre acest accident la telefon de la un amic :scratch: nu-mi vine sa cred... ne omoram intre noi :)

 

Nu fratie nu ne omoram intre NOI. Ci ne omoara IDIOTII. Indifrent ca sunt pe motoare sau in masini. SUnt pericole publice pentru noi cei care poate avem grija de vietile noastre si ne pasa si de altii intr-o mai mare masura decat lor.

 

Si daca tot vretzi sa facetzi ceva frumos HAIDETZI SAI CONDUCEM P ULTIMU DRUM ..... SA MERGEM CAT MAI MULTZI POATE ASA SE INVATZA TOTZI MINTE SI NU SE MAI DAU CU BOLIZI LOR.

TREBIE SA MERGEM CAT MAI MULTZI.

CARE VOR SA MEARGA SAL CONDUCEM P BOLO P ULTIMU DRUM POATE SA VINA MAINE P SAT RAUL MARA IN BERCENI

 

Pentru cine sa mergem mah la cimitir? Pentru unul care ne duce din nou "faima" in presa de dementi care murim la kil? Ma duc la cimitir pentru unul care stiu ca era civilizat si cu cap. Care a murit nevinovat si care nu a omorat alti oameni si nu in ultimul rand era MOTOCICLIST.

 

Un nemernic ce a avut drept de viatza asupra a 3 oameni. Cu o luna in urma mai omorase unul, si..? S-a vazut ce mustrari de constiintza a avut. Nu s-a potolit. Deci l-a durut la basca. Pt el patzania aia a insemnat ZERO. VIata acelui om a fost un.. gandac sub talpa.

 

familia lui bolo a zis la inmormantare sa NU fie MOTOARE

 

Parintii aia ar trebui batuti cu lantzul. Ce parinti sunt aia care lasa un putzoi plin de coshuri sa mearga cu asa o bomba de motor? E MEDIA PLINA DE MORTI PE MOTOARE. Nu imi spuneti voi mie ca nu stiau ACEI PARINTI CE E AIA MOTOR.

Cand toti parintii p care ii situ eu, si oamenii in general ce aceasta varsta, cand aud de motor zic.. MOARTEA!!

Deci incetati cu aburelile.

 

Condoleante pentru cei nevinoati.

 

Sa ne fereasca DUmenzeu de d'astia ep strazi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 416
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

da-i dracu. selectia naturala pe scuterist pt ca nu a cedat prioritate, pe motociclist ca mergea ca zmeul si pe pasager ca-l manca in fund fara casca.

 

sa va fie tarana usoara de teribilisti de 3 lei (grei).

 

bine ca n-a intrat peste cineva care n-are nicio treaba cu motociclismul

 

arintii aia ar trebui batuti cu lantzul. Ce parinti sunt aia care lasa un putzoi plin de coshuri sa mearga cu asa o bomba de motor? E MEDIA PLINA DE MORTI PE MOTOARE. Nu imi spuneti voi mie ca nu stiau ACEI PARINTI CE E AIA MOTOR.

 

:scratch: :) :) :) :moron:

 

magarul e o fiinta foarte inteligenta. cand simte ca-i vine sfarsitul, merge in munti si moare. mi-as dori ca toti netrebnicii astia sa moara singuri, in munti, la apus de soare, nu sa ia cu ei si pe altii, care au avut ghinionul sa se opreasca sa se scarpine in fundic exact pe unde trec "jmekerii" astia de ne fac de ras ca motociclisti, ca romani si ca oameni

Editat de spectrus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da-i dracu. selectia naturala pe scuterist pt ca nu a cedat prioritate, pe motociclist ca mergea ca zmeul si pe pasager ca-l manca in fund fara casca.

 

sa va fie tarana usoara de teribilisti de 3 lei (grei).

 

bine ca n-a intrat peste cineva care n-are nicio treaba cu motociclismul

:scratch: :) :) :moron: :peace:

esti matol.vai ,,steaua "(club)ta. :) vezi ca poti modifica ce ai scris (cuvant jignitor) ,singur ,sau il rogi pe admin(cum am facut eu cand eram bou ca tine ).asfalt samponat.auleu,vad ca esti si schilod.ai 50 de kile .ingrasare grabnica.

Editat de euinsumi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ALEX E BINE , NU ESTE ADEVARAT..STAREA LUI E MAI BUNA DECAT LA INCEPUT....

Urat din parte voastra sa il criticati atat pe alex , baiatul cu motocicleta, puneti-va si in situatia lui...cand isi va reveni "doamne ajuta" si va afla k el este singurul care a trait si ca ceilalti 2 , tin sa precizez AMANDOI II ERAU PRIETENI cum credeti ca va fii????? de unde stiti k avea 140-180 km/h , la stiri totul trebuie sa fie mai fabulos, nu zic k a mers cu 20 km/h dar cu oricat a mers EL NU A VRUT SA SE INTAMPLE ASTA, o sa ii aibe pe constiinta asa k va rog numai il criticati atat si haideti sa ne rugam sa fie bine....

ps. stiati k florin(baiatul cu scuterul ) avea alcool in sange ? nu spun k florin este d vina ci asa a fost sa se intample. alex sa se urce cu baiatul acela s s plimbe cu o viteza mai mare iar florin sa se urce pe scuter desi a consumat alcool si nu s-a asigurat pentru ca totii care cunoastem strada respectiva stim ca alex avea prioritate ... Ne pare rau pentru ambele familii ..... :scratch: :) :)

Auzi, intreb si eu, alex asta, nu e tot idiotul ala care a omorat un batran prin Colentina si a fugit de la locul accidentului, ca apoi sa-l scoata baut pe batran???? Ca vad ca povestea cu bautul se repeta si cam coincide si ca perioada cu accidentul in care colegul lui spunea ca a mai omorat un om.Daca este acelasi imbecil, ne rugam pentru el, sa-l scape Dzeu de chin.Ca banuiesc ca doare rau prostia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi, intreb si eu, alex asta, nu e tot idiotul ala care a omorat un batran prin Colentina si a fugit de la locul accidentului, ca apoi sa-l scoata baut pe batran???? Ca vad ca povestea cu bautul se repeta si cam coincide si ca perioada cu accidentul in care colegul lui spunea ca a mai omorat un om.Daca este acelasi imbecil, ne rugam pentru el, sa-l scape Dzeu de chin.Ca banuiesc ca doare rau prostia.

sa-l,, scoata baut pe batran".Adica i-a turnat alcool pe gat dupa ce a murit,avea sticla la el?sau a avut blat la INML?am intrebat si io.

ps.nu il cunosc pe Alex.

Editat de euinsumi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

QUOTE

arintii aia ar trebui batuti cu lantzul. Ce parinti sunt aia care lasa un putzoi plin de coshuri sa mearga cu asa o bomba de motor? E MEDIA PLINA DE MORTI PE MOTOARE. Nu imi spuneti voi mie ca nu stiau ACEI PARINTI CE E AIA MOTOR.

 

 

bagree.gif score-101010.gif score-101010.gif score-101010.gif score-101010.gif

 

magarul e o fiinta foarte inteligenta. cand simte ca-i vine sfarsitul, merge in munti si moare. mi-as dori ca toti netrebnicii astia sa moara singuri, in munti, la apus de soare, nu sa ia cu ei si pe altii, care au avut ghinionul sa se opreasca sa se scarpine in fundic exact pe unde trec "jmekerii" astia de ne fac de ras ca motociclisti, ca romani si ca oameni

 

lol cu magarul. mare dreptate ai. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-l,, scoata baut pe batran".Adica i-a turnat alcool pe gat dupa ce a murit,avea sticla la el?sau a avut blat la INML?am intrebat si io.

ps.nu il cunosc pe Alex.

Ai intrebat ca sa te bagi in seama, ca vad ca te tot bagi in seama peste tot! Nu, nu i-a turnat alcool pe gat, ci a spus ca batranul era baut, desi nu era.

Daca nu esti capabil sa intelegi, abtine-te la comentarii.

 

SINNER-PUSESEI TU POSTU MEU ADICA:BOLOCAN DANIEL MI A FOST COLEG . BLA BLA BLA...DUMNEZEU SA-L IERTE !-SI SCRISESEI CEVA DE GENU:CA E UN MARE NESIMTIT CA CONDUCE CA UN RATAT SI ETC!SI M AI JICNIT SI PE MINE,SI TOCMAI CAND SA POSTEZ VORBA TA TI AI STERSO....

ma intereseaza unde il ingroapa pe daniel..ca pe blondu zis (cel cu scuteru)am inteles la colibasi undeva la tara...vreau pe PM!

A sters postul pentru ca probabil si-a dat seama ca a facut o confuzie.Chiar era cazul sa vorbesti la modul la care ai vorbit???? Crezi ca isi incarca cineva memoria cu numele unor idioti??? La idiotul care a condus, ma refer, ca ceilalti....Dzeu sa-i ierte, desi au avut si ei fiecare vina lui.Problema este ca daca nu era idiotul care vroia sa faca pe marele rider, ceilalti 2 nu ar fi murit.

Editat de Admin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne facem de ras. cum au scos taxa la motoare, am si adus toate rablele din occident. acu cu 1500 de euro iti poti lua un bolid care sare de 200 km/h cat ai zice manea.

 

normal, cand intra idiotul cu 150 la ora, poti sa stai in cedeaza pana-ti vine acru, cum ai scos botu, bang, da manelistu plin de cosuri peste tine de-ti sar okii din cap.

 

mie personal a ajuns sa-mi fie frica in orasul meu.

 

va dati seama ce cred italienii cand isi vad rablele facute bucati.. in romania, la stiri.. :)

 

si eu dau RIP cacanarului.. du-te tu frate, sa stau eu mai linistit :scratch:

Editat de AbyssWalker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@rosica putzulica: facusem o confuzie, initial crezusem ca tipul acela a condus motorul.

Hai sa fim sanatosi si mai cu creier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SINNER-PUSESEI TU POSTU MEU ADICA:BOLOCAN DANIEL MI A FOST COLEG . BLA BLA BLA...DUMNEZEU SA-L IERTE !-SI SCRISESEI CEVA DE GENU:CA E UN MARE NESIMTIT CA CONDUCE CA UN RATAT SI ETC!SI M AI JICNIT SI PE MINE,SI TOCMAI CAND SA POSTEZ VORBA TA TI AI STERSO....

ma intereseaza unde il ingroapa pe daniel..ca pe blondu zis (cel cu scuteru)am inteles la colibasi undeva la tara...vreau pe PM!

 

 

Comportamentul tau nu te face motociclist!

Nu esti puternic daca injuri ca la usa cortului si nici daca te dai cu motoru pe o roata la 150kmph. Esti puternic daca esti in stare sa scoti oamenii dintre fiare la un accident de masina sau daca ai face respiratie artificiala unui motocilcist plin de sange. Daca crezi ca nu esti in stare , linisteste-te . Aici purtam discutii civilizate!

 

Nu am nimic cu tine insa te rog frumos nu mai injura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca ar fi prea indicat sa veniti cu motoare.. nu cred ca le-ar prinde bine parintilor sa vada ce le-a omorat copilul.. e doar o parere, nush .. Condoleante familiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DUMINICA,ora 9.00 va fi un mars organizat al motociclistilor in memoria lui BOLO,baiatul care a murit in accident moto(pasager). este organizat marsul,au fost stranse semnaturi,totul e legal.la ora 9.00 adunarea se va face la capat 313(bd-ul alexandru obregia) si se va pleca spre piata romana. sunt asteptate peste 40 scutere si 40 motoare,care vor purta poza cu cel decedat. VA ASTEPTAM IN NUMAR CAT MAI MARE,a murit un copil nevinovat ! cine nu stie sa ajunga add puya123123

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer...nu cred ca le-ar prinde bine parintilor sa vada exact ceea ce le-a omorat copilu` :scratch:

 

Pe copil l-a omorat propria lui naivitate precum si idiotul care l-a primit pe motor fara casca.

Editat de Semaca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DUMINICA,ora 9.00 10.06.2007 va fi un mars organizat al motociclistilor in memoria lui BOLO 17 ani,baiatul care a murit in accident moto(pasager),totul e legal.la ora 9.00 adunarea se va face la capat 313(bd-ul alexandru obregia) si se va pleca spre piata romana,scuterele motoarele si masinile vor purta poza cu cel decedat. VA ASTEPTAM IN NUMAR CAT MAI MARE,a murit un copil nevinovat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m, da deschid acest topic in amintirea celui mai bun prieten al meu FLORIN JHON, un veteran in ale scuterismului si in general al sportului pe 2 roti, avand in vedere ca multi nu stiti cine a fost el si + de asta face parte din generatia veche am sa i fac aicii o blibleografie . Inca de la inceputul anilor 90 , pasiunea pentru motoare si scutere al cuprinsese , pana pe 7 iunie ziua lui ghinionista pasiunea era prea mare , un profesor ca asa pot sa l numesc unul dintre cei mai buni mecanici de scutere si motociclete. Al cunosc prea bine si inacelasi timp sunt clona lui , am crescut impreuna si ma invatat tot ce a stiut el , am fost mai ceva ca fratii. E bine ca cei mici care se nasc acum ma refer la generatia asta de FITZE , sa aibe pe cineva cu experienta langa ei, un mentor sa l formeze pana sa devina un BIKER adevarat si nu o sageata care este capabila sa spulbere tot ce i iese in cale.

 

Un stil foarte aparte de condus cu o experienta bogata in ale soselelor, un pilot extraordinar , chiar daca e l nu a reusit sa concureze la cursa de scutere de pe AMCKART, urma sa faca si asta. Stiu si simt asta , el nu avea voie sa greseasca, dar vedeti voi cum este viata, dumnezeu a avut nevioie de el acolo unde este sus ingerii iau dat aripi sa zboare.

 

VA SPUN EXACT ce sa intamplat si am sa va descriu pe larg tot incidentul.

 

ALEX SI FLORIN(JHON) scuteristul se cunosteau de mai bine de 7 ani , chiar cu cativa ani in urma impreuna cu FLORIN ai reparasem cateva scutere, printre care si un TYPHOON de 125cc, noi al cunoastem prea bine nu tinea cont de nimic gazul al facea sa se simta bine sa fie in apele lui. In ziua cu pricina Alex asi facuse antrenamentul, surse sigure colegi din liceul dacia, ora 8,30 apare la liceu, etc showul incepe pe la 9,20, primu pasager ,250 km /h strada liceul dacia, al doilea pasager 200 km/h aceiasi strada, cursa nebuna inceteaza aproximativ 10 minute, in cele din urma un prieten bun de al lui ALEX al roaga ceva de genu sa mergem acasa acesta nu prea se intelegea bine cu el 1. 2. in acelasi timp o fata al raoga sa mearga acasa cu ea , dupa care BOLO al roaga sa l faca o tura si pe el.

 

ULTIMA CURSA....... intre timp FLORIN primise un TELEFON de la un prieten subiectul trebuia sa ajunga pana la el , ok , ALEX SI BOLO AJUNG IN CAPATUL STRAZII , in torc se pun in linie dreapta si incepe cursa nebuneasca 200 km/h inseamna 43 de metrii pe secunda.

 

FLORIN SE PUNE IN MISCARE CU SCUTERUL iese de pe straduta unde locuia 10 m , intra pe strada runcu, ATENTIE face dreapta 10 metri STRADA RUNCU CU DRUMUL PRINCIPAL.

 

AJUNGE IN INTERSECTIE SE ASIGURA DE STANGA DE DREAPTA < DUPA CARE se pune in miscare , alex intre timp taie axa drumului ajungand aproape pe contrasens, impactul se produce viteza 180 km/h ceasul de la kava blocat. El nu se speria de asa ceva ce la facut pe alex sa vina pe contra sens exact cand FLorin inchidea virajul, portiunea de drum de pe banda lui aproape 15 metrii asfaltul este ingropat putin cu denivelari. VA puteti inchipui asa ceva credeti asta eu va spun sa trageti un semnal de alarma toti, vam descris accidentul pentru ca asa a fost eu zilnic ieseam cu el dupa accea straduta si regret ca nu am fost in spatele lui sau in fata lui ca de obicei , nu l condamn pe alex nici pe BOLO , parintii sunt de vine educatia asi spune cuvantul. FLORIN a fost crescut doar de mama tatal parasindui cu 20 de ani in urma, educatia de mama este frumoasa dar el in acelasi timp a fost si tata educanduse singur si analizand pericolele pas cu pas.

 

DUMNEZEU MIA LUAT PRIETENUL FRATELE ACOLO SUS INGERII IAU DAT ARIPI SA zboare, in ziua inmormantarii iam strans o parada Frumoasa de peste 70 de scutere, am defilat in locurile unde munceam impreuna si in locurile unde ne plimbam, du pa care ultimul drum in comuna colibasi locul inmormantarii.

 

DUMNEZEU SA TE AIBE IN PAZA FRATE TOTI TE VOM IUBII VESNIC SI NU TE VOM UITA DACA BOLO ESTE PE LANGA TINE INVATAL CE MAI INVATAT SI PE MINE DACA ALEX VA VENII FA ACELASI LUCRU SI CU EL. SALUTARI JONAKA De AICII ACOLO SUS o sa ramai viu pe cd u.

post-19877-1181560503_thumb.jpg

post-19877-1181562208_thumb.jpg

post-19877-1181562565_thumb.jpg

post-19877-1181562622_thumb.jpg

post-19877-1181562656_thumb.jpg

Editat de scooternos.net
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP. :scratch:

 

Impresionant, frumos gestul tau, dar invatati fratilor limba romana ca sa putem si noi sa citim ce scrieti.

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai baiatule, ia ia-ti gasca ta de gelati, ca ati impanzit forumul si marsh la scoala, sa invatati sa scrieti si sa cititi. In loc sa puneti mana pe carte pierdeti vremea prin pauze sau chiulind si va dati in stamba pe strazi. In loc sa opriti cretini fara minte sa faca tampeniile care le fac, stati si ranjiti la coltul scolii. Si ce altceva aveti in cap: lasa ca poate pun si eu mana pe o masina/motoreta/scuter intr-o zi si o sa vada gagicile cine e cel mai cel mai. Adicalea, continuati in prostie...

Pune mana pe carte, fa-ti un rost in viata si apoi o sa ai timp si hobby-uri ca motociclismul. Si odata cu asta, vor veni si gagicile! :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai baiatule, ia ia-ti gasca ta de gelati, ca ati impanzit forumul si marsh la scoala, sa invatati sa scrieti si sa cititi. In loc sa puneti mana pe carte pierdeti vremea prin pauze sau chiulind si va dati in stamba pe strazi. In loc sa opriti cretini fara minte sa faca tampeniile care le fac, stati si ranjiti la coltul scolii. Si ce altceva aveti in cap: lasa ca poate pun si eu mana pe o masina/motoreta/scuter intr-o zi si o sa vada gagicile cine e cel mai cel mai. Adicalea, continuati in prostie...

Pune mana pe carte, fa-ti un rost in viata si apoi o sa ai timp si hobby-uri ca motociclismul. Si odata cu asta, vor veni si gagicile! :scratch:

 

cu mine vb maestre???????????? esti prea sigur de tine u tiai facut un bussines din ale motociclismului, vinzi remorci antifurturi si motociclete, gresesti enorm prietene u nu tii cont de nimic, ai fii in stare sa ti vinzi motorul la primul venit precum un nepot cu fitze fara experienta si fara permis tia pus banuu in mana si totul este ok, dar nu te gandesti ce pericol social esti. mane incearca sa vinzi doar remorci si antifurturi...

Editat de scooternos.net
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...