Sari la conținut

Starea Drumurilor


Tano
 Share

Postări Recomandate

Pentru cei care adora plimbarea cu motorul prin tara, si aici ma refer la toti care sunt prezenti pe acest forum, consider ca este necesar un topic cu starea drumurilor mai ales ca Romania nu se afla printre tarile cu o infrastructura rutiera buna. Expun aici parerea mea privind soselele pe care le-am parcurs si sper ca acest topic are sa fie completat astfel incat sa putem alege diverse destinatii fara grija de a merge pe drum prost.

 

Din cate am mers eu in ultima perioada, pot spune urmatoarele:

 

Drumuri pe care nu le recomand:

 

1. Lugoj - Caransebes - Orsova - Severin - Craiova (sunt in lucru dar peste un an, maxim doi are sa fie o placere)

2. Brasov - Sibiu (in lucru)

3. Alexandria - Zimnicea - Giurgiu (valurit)

4. Targoviste - Sinaia (destul de ciuruit, nu e foarte confortabil, mai ales pana in cota 1000, venind dinstre Targoviste)

5. Targoviste - Campulung (nu foarte confortabil);

6. Curtea de Arges - Ramnicul Valcea - drumul este rupt pe o portiune de 30 - 50 m- periculos noaptea

7. Curtea de Arges - Balea (deteriorat - anul trecut in toamana am fost pe el, nu cred ca e ok nici acum)

 

Deocamdata atat :scratch:

 

Asfalt uscat tuturor!

Editat de Tano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

DN7 - Bucuresti - Arad prin Pitesti, Sibiu, Rm valcea, Deva:

- Buc- Pitesti e ok

- in Pitesti drumul e varza, iar soferii total idioti. Se circula haotic, mare atentie!

- Pitesti - Rm Valcea - nu e grozav, atentie la gropile din curbele in ac de par

- Rm Valcea - Sibiu (V Oltului) - e destul de prost, f aglomerat se circula foarte haotic

- Sibiu - Deva - e bunicel

- Deva - Arad - au aparut diverse cratere, traficul e foarte aglomerat si riscant

 

Oricum tot DN7 e ingrozitor de aglomerat si plin de tiruri. Poate deveni frustrant

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In topicul pe care l-am deschis pe Forumul apropitarilor de Honda, in sectiunea Excursii cu motoarele, am introdus un sistem de notare a drumurilor, in functie de starea tehnica, astfel:

- categoria 1 inseamna drum in stare perfecta, cu 2 sau mai multe benzi pe sens (exemplu E85)

- categoria 2 inseamna drum in stare buna, fara gropi sau denivelari mari, de obicei cu criblura, cu una sau 2 benzi pe sens;

- categoria 3 inseamna drum naspa, greu accesibil din cauza starii proaste.

 

Deci:

1. Iasi - Tg. Frumos - Roman - Motca - Cristesti - Tg. Neamt - Iasi-Cristesti este de gategoria 1, restul, categoria 2, fara criblura.

 

2. Tg. Neamt - Piatra Neamt - Bicaz - Poiana Teiului (soseaua care merge de-a lungul lacului Bicaz, pentru ca privelistea este superba) - Valea Bistritei - Vatra Dornei. - Drumuri din categoria 2, mici portiuni cu drumuri din categoria 3.

 

3. Iasi - Roman - Suceava - categoria 1

 

4. Iasi - Bacau - Focsani - Categoria 1

 

5. Iasi - Botosani - categoria 1 (pana in Tg Frumos) si categoria 2 (tg> Frumos- BT)

 

6. Botosani - Suceava categoria 1 spre 2

 

7. Iasi - Vaslui - Barlad - categoria 2 cu unele portiuni categoria 3

 

8. Iasi - Roman - categoria 1

 

9. Roman - Piatra Neamt - categoria 2

 

10. Piatra Neamt - Bacau - categoria 1

 

 

Drumurile astea le stiu din experienta, zilnic le fac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, vreau sa fac urmatorul tur prin tara in luna iulie, cu un Kawasaki VN:

Cluj-Dej-Baia Mare-Sighetul Marmatiei-Viseu-de -sus-Cirlibaba-Iacobeni-Vatra Dornei-Brosteni-Poiana teiului-Piatra Neamt-Bacau-Brasov-Sighisoara-Tg. Mures-Cluj. (Vin din Austria, drumul pina la Cluj i-l cunosc)

Starea drumurilor si c-am ce ar fii de vizitat. Va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, vreau sa fac urmatorul tur prin tara in luna iulie, cu un Kawasaki VN:

Cluj-Dej-Baia Mare-Sighetul Marmatiei-Viseu-de -sus-Cirlibaba-Iacobeni-Vatra Dornei-Brosteni-Poiana teiului-Piatra Neamt-Bacau-Brasov-Sighisoara-Tg. Mures-Cluj. (Vin din Austria, drumul pina la Cluj i-l cunosc)

Starea drumurilor si c-am ce ar fii de vizitat. Va multumesc!

 

 

Te pot ajuta doar cu Brasov - Sighisoara - Tg Mures -- > drum foarte bun, de prima categorie. L-am facut de curand. Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rog sa posteze bikerii din diferite zone ale tarii drumuri sau un top al drumurilor care considera ca nu trebuie ratate atunci cand faci un traseu cu motorul in zona respectiva. Drumul sau sectorul respectiv ar trebui sa indeplineasca cumulativ urmatoarele conditii: sa aibe asfalt perfect(fara gropi, denivelari, cu marcaje, etc), sa aibe viraje (cele 2 autostrazi sau drumurile drepte din Moldova sunt plictisitoare), sa treaca prin cat mai putine localitati si sa nu fie tranzitat de tiruri.

 

In topul drumurilor eu as trece traversarea Carpatilor Orientali pe Valea Trotusului, mai precis de la Comanesti - Miercurea Ciuc- Odorheiu Secuiesc , 130 de km de vis, asfalt perfect, viraje, brazi si privelistea lacului Frumoasa drept bonus.

 

asfalt uscat!

 

(p.s.asteptam banii de la UE pt Transfagarasan)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rog sa posteze bikerii din diferite zone ale tarii drumuri sau un top al drumurilor care considera ca nu trebuie ratate atunci cand faci un traseu cu motorul in zona respectiva. Drumul sau sectorul respectiv ar trebui sa indeplineasca cumulativ urmatoarele conditii: sa aibe asfalt perfect(fara gropi, denivelari, cu marcaje, etc), sa aibe viraje (cele 2 autostrazi sau drumurile drepte din Moldova sunt plictisitoare), sa treaca prin cat mai putine localitati si sa nu fie tranzitat de tiruri.

 

In topul drumurilor eu as trece traversarea Carpatilor Orientali pe Valea Trotusului, mai precis de la Comanesti - Miercurea Ciuc- Odorheiu Secuiesc , 130 de km de vis, asfalt perfect, viraje, brazi si privelistea lacului Frumoasa drept bonus.

 

asfalt uscat!

 

(p.s.asteptam banii de la UE pt Transfagarasan)

 

Vezi si aici - - > /index.php?...06997&st=10

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, vreau sa fac urmatorul tur prin tara in luna iulie, cu un Kawasaki VN:

Cluj-Dej-Baia Mare-Sighetul Marmatiei-Viseu-de -sus-Cirlibaba-Iacobeni-Vatra Dornei-Brosteni-Poiana teiului-Piatra Neamt-Bacau-Brasov-Sighisoara-Tg. Mures-Cluj. (Vin din Austria, drumul pina la Cluj i-l cunosc)

Starea drumurilor si c-am ce ar fi de vizitat. Va multumesc!

 

 

Salut, te pot ajuta cu partea asta Cirlibaba-Iacobeni-Vatra Dornei-Brosteni-Poiana teiului-Piatra Neamt-Bacau-Brasov

 

1. Carlibaba - Iacobeni - Vatra Dornei e drum de categoria 2

2. Vatra Dornei - Iacobeni - Brosteni - Poiana Teiului - Bicaz - Piatra Neamt pe la coada lacului e din categoria 2, cu o bucata de vreo 15-25 de km din categoria 3 aproape de Poiana Teiului.

3. Piatra Neamt - Bacau e de categoria 1

4. Bacau - Brasov scrie si mai sus, ca trebuie sa treci prin Onesti.

 

Acum, ca recomandari de vizitat, pot sa-ti spun asa:

 

La Vatra Dornei suie-te pe munti ca altceva n-ai de facut.

Cum ajungi in Brosteni, vezi ca e un drum care face stanga cum mergi spre Poiana Teiului, drum care duce la Tarnita, un orasel minier abandonat. Drumul e categoria 2 cu bucati mari din categoria 3, dar privelistea e superba pana acolo, si odata ajuns in oraselul ala, ai ce vedea (e un fel de Prypiat).

Daca te intorci in Brosteni si nu continui drumul ca sa iesi in Frasin, langa Gura Humorului, mergi pe Valea Bistritei pana la Poiana Teiului si fa un ocol pana la Durau. Drumul e bun, statiunea e frumoasa si muntii sunt abrupti. De la Durau, intoarce-te la Poiana Teiului si mergi in Bicaz pe drumul care duce pe langa lac. Gandeste-te ca mergi 40 de km pe serpentine, aproape de varful muntelui si ai tot timpul lacul in dreapta, jos. Privelistea merita toti banii.

Daca vrei sa vizitezi si alte locuri, de la Poiana Teiului fa stanga spre Tg Neamt / Pipirig si du-te la Manastirea Neamtului si la Cetatea Neamtului, Manastirea Secu etc. Intoarce-te la Poiana Teiului ca sa mergi la Piatra, odata fiindca drumul intre Targu si Piatra e de categoria 2-3, si pentru ca dupa cum am mai spus, privelistea lacului de acumulare Bicaz este superba.

In Bicaz, cred ca singurul loc de vizitat este barajul pe care oricum treci, si merita sa te opresti mai mult decat 5 minute.

Intre Bicaz si Piatra drumul e de categoria 2, dar privelistea e frumoasa:alterneaza poienite largi si povarnisuri abrupte, numai ca de data asta te deplasezi la poalele muntelui. In dreapta cum mergi spre Piatra ai paraul care curge de la baraj si te poti opri in dreptul Hidrocentralei si sa mergi pe pod, pentru ca e chiar spectaculos.

In Piatra poti urca pe Pietricica (e muntele ala din mijlocul orasului) pana la releu, dar trebuie sa mergi pe centura orasului si sa urci pe langa schit. Drumul e groaznic odata ce ai trecut de schit, dar se poate ajunge acolo si cu mijloace motorizate (eu am urcat cu un Matiz). Tot in Piatra poti vizita parcul din centru (nu stiu cum se numeste, dar e langa Hotelul Ceahlau).

Drumul spre Bacau e foarte bun, dar plictisitor, cu 2 benzi pe sens, multe locallitati si cam tot atatea radare. In Bacau nu mi s-a parut nimic interesant de vizitat, decat poate insula de agrement. Daca vii dinspre Piatra si nu vrei sa treci prin Bacau prin centru, fa dreapta la intrare, mergi pe strada cu 2 benzi si cand ajungi la intersectia cu LukOil fa iarasi dreapta si dupa vreao 60-70 de km de serpentine ajungi in Onesti.

 

 

O alta alternativa, daca nu vrei sa vezi lacul Bicaz, e ca de la Poiana Teiului sa mergi la Tg Neamt, de acolo ai cam 25 de km de drum categoria 2-3 pana iesi la drumul european, in localitatea Cristesti, faci dreapta spre Roman si tii tot inainte pana ajungi la Hanu Ancutei. Asta daca vrei sa vezi hanul; preturile sunt destul de mari si altceva nu ai de vazut. De la Roman vii fie in Piatra, fie in Bacau, dar drumul spre Piatra e categoria 2, fata de drumul spre Bacau, care e categoria 1.

Parerea mea e insa ca merita sa vezi Lacul Bicaz, dar neaparat daca mergi pe drumul de langa lac (mai este unul, care merge mai departe si privelistea nu e chiar asa de frumoasa) - ai sa vezi si pe harta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, te pot ajuta cu partea asta Cirlibaba-Iacobeni-Vatra Dornei-Brosteni-Poiana teiului-Piatra Neamt-Bacau-Brasov

 

1. Carlibaba - Iacobeni - Vatra Dornei e drum de categoria 2

2. Vatra Dornei - Iacobeni - Brosteni - Poiana Teiului - Bicaz - Piatra Neamt pe la coada lacului e din categoria 2, cu o bucata de vreo 15-25 de km din categoria 3 aproape de Poiana Teiului.

3. Piatra Neamt - Bacau e de categoria 1

4. Bacau - Brasov scrie si mai sus, ca trebuie sa treci prin Onesti.

 

Acum, ca recomandari de vizitat, pot sa-ti spun asa:

 

La Vatra Dornei suie-te pe munti ca altceva n-ai de facut.

Cum ajungi in Brosteni, vezi ca e un drum care face stanga cum mergi spre Poiana Teiului, drum care duce la Tarnita, un orasel minier abandonat. Drumul e categoria 2 cu bucati mari din categoria 3, dar privelistea e superba pana acolo, si odata ajuns in oraselul ala, ai ce vedea (e un fel de Prypiat).

Daca te intorci in Brosteni si nu continui drumul ca sa iesi in Frasin, langa Gura Humorului, mergi pe Valea Bistritei pana la Poiana Teiului si fa un ocol pana la Durau. Drumul e bun, statiunea e frumoasa si muntii sunt abrupti. De la Durau, intoarce-te la Poiana Teiului si mergi in Bicaz pe drumul care duce pe langa lac. Gandeste-te ca mergi 40 de km pe serpentine, aproape de varful muntelui si ai tot timpul lacul in dreapta, jos. Privelistea merita toti banii.

Daca vrei sa vizitezi si alte locuri, de la Poiana Teiului fa stanga spre Tg Neamt / Pipirig si du-te la Manastirea Neamtului si la Cetatea Neamtului, Manastirea Secu etc. Intoarce-te la Poiana Teiului ca sa mergi la Piatra, odata fiindca drumul intre Targu si Piatra e de categoria 2-3, si pentru ca dupa cum am mai spus, privelistea lacului de acumulare Bicaz este superba.

In Bicaz, cred ca singurul loc de vizitat este barajul pe care oricum treci, si merita sa te opresti mai mult decat 5 minute.

Intre Bicaz si Piatra drumul e de categoria 2, dar privelistea e frumoasa:alterneaza poienite largi si povarnisuri abrupte, numai ca de data asta te deplasezi la poalele muntelui. In dreapta cum mergi spre Piatra ai paraul care curge de la baraj si te poti opri in dreptul Hidrocentralei si sa mergi pe pod, pentru ca e chiar spectaculos.

In Piatra poti urca pe Pietricica (e muntele ala din mijlocul orasului) pana la releu, dar trebuie sa mergi pe centura orasului si sa urci pe langa schit. Drumul e groaznic odata ce ai trecut de schit, dar se poate ajunge acolo si cu mijloace motorizate (eu am urcat cu un Matiz). Tot in Piatra poti vizita parcul din centru (nu stiu cum se numeste, dar e langa Hotelul Ceahlau).

Drumul spre Bacau e foarte bun, dar plictisitor, cu 2 benzi pe sens, multe locallitati si cam tot atatea radare. In Bacau nu mi s-a parut nimic interesant de vizitat, decat poate insula de agrement. Daca vii dinspre Piatra si nu vrei sa treci prin Bacau prin centru, fa dreapta la intrare, mergi pe strada cu 2 benzi si cand ajungi la intersectia cu LukOil fa iarasi dreapta si dupa vreao 60-70 de km de serpentine ajungi in Onesti.

O alta alternativa, daca nu vrei sa vezi lacul Bicaz, e ca de la Poiana Teiului sa mergi la Tg Neamt, de acolo ai cam 25 de km de drum categoria 2-3 pana iesi la drumul european, in localitatea Cristesti, faci dreapta spre Roman si tii tot inainte pana ajungi la Hanu Ancutei. Asta daca vrei sa vezi hanul; preturile sunt destul de mari si altceva nu ai de vazut. De la Roman vii fie in Piatra, fie in Bacau, dar drumul spre Piatra e categoria 2, fata de drumul spre Bacau, care e categoria 1.

Parerea mea e insa ca merita sa vezi Lacul Bicaz, dar neaparat daca mergi pe drumul de langa lac (mai este unul, care merge mai departe si privelistea nu e chiar asa de frumoasa) - ai sa vezi si pe harta.

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Predeal - Rasnov - categoria 2, pe alocuri categoria 3

Rasnov - Zarnesti - Poiana Marului - Sercaia - categoria 2, cu portiuni de categ. 3 (mai ales in zona Poiana Marului);

Brasov - Sibiu - in lucru, multe semafoare, in rest drumul e bun;

 

(p.s.asteptam banii de la UE pt Transfagarasan)

Am fost in we pe Transfagarasan, drumul e ok cu cateva exceptii, dinspre Sibiu pana la Lacul Balea e bun, partea spre Curtea de Arges e mai problematica si chiar si dupa; dar din pct meu de vedere merita. :bounce:

Editat de crispus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe scurt:

 

Bucuresti - Targoviste: Pana la Baldana - cat1. merge 180 ca popa prin Codrii Vlasiei

Baldana - Targoviste tot ca in palma, dar pe o banda, deci cat 2

 

Targoviste - Sinaia - cat 2, cu portiuni de 3. In medie se merge bine, dar destul de incet, viteza mare e riscanta, mai ales din cauza carutelor, biciclistilor si satenilor care nu se feresc decat de masini! Atentie la radare mai ales in Pucioasa si Fieni! Drumul e prost si foarte prost in Moroieni si Glod, Iar spre cota 1000 trebuie atentie sporita pt ca asfaltul lin e intrerupt de alunecari si portiuni parca bombardate. Am fost acum o luna pe Targoviste - Sinaia, si este chiar acceptabil, se merita urcarea de pe cota 1000, trafic scazut, aer curat, daca ai viteza mica, ocolesti majoritatea gropilor.

 

Targoviste - Ploiesti

si

Targoviste - Gaesti (spre A1 - Ionesti) - cat. 3 cu coronita! Pregatiti-va de dureri de maini si de suflet pt motor! Drumul e facut parca cu ura!

 

Targoviste - Campulung - este jumi-juma, adica o portiune de vreo 10-15 km cat 2, apoi mai valurit, dar nu prea are gropi, deci ar fi un cat 2.5 Oricum, nu se poate merge cu mai mult de 50 - max 90 peste portiunile valurite!

 

Campulung - Rucar - Bran (am fost anul trecut) cat 2, drum ca-n palma, eventual mai scapa cate-o groapa sau cate un petec de asfalt nou, dar denivelat. Oricum, se merita bolboroseala pana la Campulung, ca sa faci apoi segmentul asta.

 

Campulung - Curtea de Arges - ATENTIE!!! Am fost acum 2-3 ani, si sunt convins ca e la fel - cat. 3! sate, gropi, valuriri, alunecari de teren, dealuri frumoase, drumul serpuieste frumos, dar e plin de manelisti cu dacii avion!

 

Pitesti - Curtea de Arges - nici 2, dar nici 3. Valurit, ca un drum mai mult comunal, nu se pot obtine viteze mari decat pe portiuni foarte scurte, si cu riscuri mari, pt ca urmeaza surprize in tufisuri, sau dupa curbe (plin de balegi, portiuni valurite, drum in lucru, poduri in reparatie, cale ferata)

 

Pitesti - Slatina - Craiova - Cat 2 spre 1. Un drum f bun, cu o semibanda de ajutor, merge sa depasesti si sa dai in gaz in linii drepte. Atentie mare in sate, mai ales in Albota, si in primul sat dupa Slatina, spre Craiova (Ganeasa), unde sunt radare frecvent! Deasemeni, la Bals militia lasa radarul in fata sediului, langa pod. Atentie in sate si in afara, la intersectiile cu drumuri judetene/comunale, la aceiasi manelisti care se arunca cu tupeu in drum si fara sa se asigure!

 

Craiova - Dr. Turnu Severin - o combinatie de cat 1 si 2, presarata (foarte putin) de cat 3, dar in principiu merge dat gaz in dementa, unele portiuni sunt mai bune ca autostrada de 1000 de ori! Pesisaje frumoase, dar atentie la radarele din sate! Strehaia are drumurile varza, spre deosebire de Filiasi. Nu riscati prea mult cu viteza, drumul e inca in lucru, deci trebuie atentie foarte mare tot timpul! Nu se stie cand apare un utilaj dupa curba, stationat pe banda de mers, sau care intoarce!!!

 

Dr. Turnu Severin - Orsova - cat 2 si 1/4, merge sa-i dai, asfalt primitiv dar cu aderenta mare, din pietris peste smoala, dar e pacat sa pierzi frumusete de priveliste peste Dunare. Oricum, imediat o sa prinzi o coloana de masini, si decat sa te concentrezi cum sa-i depasesti, mai bine mergi relaxat si clatesti ochii!

 

Orsova - Caransebes

si

Caransebes - Timisoara - Un amestec de cat 1, 2 si 3 pentru ca se lucreaza, si inca din plin, sunt portiuni unde pe cateva sute de metri asfaltul a fost decopertat pana la fundatie, deci pregatiti-va sufleteste. Pe alte portiuni drumul este adus la standarde de cat 1, dar atentie mare, fiind inca in lucru, surprizele pot aparea de oriunde! Recomand cu caldura sa ocoliti acest traseu ori pe Valea Oltului - Sibiu - Deva - Arad - Timisoara, ori mai este o varianta pe Valea Jiului, si una dupa Deva, coboara chiar in Timisoara (nu mai stiu detalii).

 

Cam atat am avut,

 

Asfalt curat si ochii cat cepele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai tare drum pentru mine pana acum :

Buzau - Nehoiu - Siriu - Brasov

 

Vrei te rog sa confirmi ca drumul ala "e ca in palma" - categoria 1 . Pentru ca eu acum cativa ani mi-am distrus masina acolo insa as avea nevoie sa il parcurg peste cateva saptamani. (pe ruta Bucuresti - Vulcanii Noroiosi - Brasov).

 

Mercik

 

Alt drum : Bucuresti - Giurgiu : este asa : categoria 2 primii 20 km (bucuresti Adunatii Copaceni). Categoria 1 (chiar extra) Adunati - Giurgiu (vreo 40 km). Am mers pe el in sistemul "cat poate" si nu am prins nici macar un hop

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buzau - Siriu - Brasov este drum de - categoria 1 , drum in stare perfecta cu 1-2 benzi pe sens

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu is cam incepator si vara asta vreau sa ma duc in excursie cu pretena ( mini vacanta ) si vreau sa parcurg ruta Cluj - Alba Iulea - Deva - Hateg - Sarmizegetusa - Caransebes - Herculane , si al intoarcere Herculane - Craiova - Pitesti - Curtea De Arges - transfagarasan - Sibiu - Cluj ma poate informa cineva despre drum am inteles ca de la caransebes pana la herculane ii in reparatii si restu tot nashpa ii ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu is cam incepator si vara asta vreau sa ma duc in excursie cu pretena ( mini vacanta ) si vreau sa parcurg ruta Cluj - Alba Iulea - Deva - Hateg - Sarmizegetusa - Caransebes - Herculane , si al intoarcere Herculane - Craiova - Pitesti - Curtea De Arges - transfagarasan - Sibiu - Cluj ma poate informa cineva despre drum am inteles ca de la caransebes pana la herculane ii in reparatii si restu tot nashpa ii ?

 

 

De la Caransebes pana in Orsova se lucreaza. Mai sunt portiuni unde se lucreaza si pana in Drobeta Turnu Severin. Drumul pana in Craiova alterneza intre portuni foarte bune, terminate de curand, si portiuni unde inca se lucreaza sau unde nu s-a facut nimic; De la Craiova pana in Pitesti drumul este foarte bun. Pitesti - Curtea de Arges - drum bun, fara probleme. Curtea de Arges - Balea - am inteles ca sunt portiuni unde asfaltul a cazut. Nu am fost eu dar mi-au spus cei care au fost de curand. Balea lac - Fagaras, drum bun. Fagaras - Sibiu - drum in lucru;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...