Sari la conținut

Bercenarii


tilik
 Share

Postări Recomandate

Gresit, nu e Kosh ! Cu tristete ma autoproclam campioana la cazutul de pe loc. Fara numar...Ultima tranta am luat-o sambata cand am vrut sa-mi parchez motorul pe un trotuar sensibil inclinat. Mi-am rupt ambreiajul si mi-am zgariat carena + suportat ironiile unei babe. Noroc cu armura ca altfel imi faceam cotul praf. Nu m-am prins inca care e tehnica sa ridic motorul de jos. Mi-ar fi de folos data viitoare.

 

Vino maine seara la "MEC"...........exersam pe motorul meu......eu il pun jos si tu il ridici :)

Ce zici, te bagi?

Asta club........imi dau mobra pe jos sa invete noii veniti sa il ridice :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vino maine seara la "MEC"...........exersam pe motorul meu......eu il pun jos si tu il ridici :)

Ce zici, te bagi?

Asta club........imi dau mobra pe jos sa invete noii veniti sa il ridice :bigstar:

 

 

Esti dragut dar vitezana aia a ta ti-o intorc si eu pe cric (hi,hi...fraza asta a sunat ca dracu...). Vino tu sa ridici mobra mea touring ca de atunci e pe jos....Glumesc acum, dar touringul meu la cat e de mic are o tona. A incercat un prieten sa o intoarca , nu sa o ridice, si a facut hernie.

 

Exersam saptamana viitoare, tu Obi Wan Kenobi eu Prospect, pen ca sambata ma trezesc cu noaptea in cap sa plec la intrunirea de la Ploiesti dimineata pe racoare. Sa-mi zic in ce seara esti dispus sa dezvalui secretul fortei gravitationale, eu stau chiar langa mec.

 

Respect dar exersam pe a mea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti dragut dar vitezana aia a ta ti-o intorc si eu pe cric (hi,hi...fraza asta a sunat ca dracu...). Vino tu sa ridici mobra mea touring ca de atunci e pe jos....Glumesc acum, dar touringul meu la cat e de mic are o tona. A incercat un prieten sa o intoarca , nu sa o ridice, si a facut hernie.

 

Exersam saptamana viitoare, tu Obi Wan Kenobi eu Prospect, pen ca sambata ma trezesc cu noaptea in cap sa plec la intrunirea de la Ploiesti dimineata pe racoare. Sa-mi zic in ce seara esti dispus sa dezvalui secretul fortei gravitationale, eu stau chiar langa mec.

 

Respect dar exersam pe a mea :)

 

 

kawasaki er6n e asa greu? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kawasaki er6n e asa greu? :unsure:

 

Daca er6n e de touring atunci a mea e de enduro. Poate are fata ceva mai mare pt ture - gen bmw, ca alea's canapele pe roti.

Vazusem un filmulet pe iutub despre "cum sa iti ridici tancul de jos" fara sa iti cada bilutele in cizme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti dragut dar vitezana aia a ta ti-o intorc si eu pe cric (hi,hi...fraza asta a sunat ca dracu...). Vino tu sa ridici mobra mea touring ca de atunci e pe jos....Glumesc acum, dar touringul meu la cat e de mic are o tona. A incercat un prieten sa o intoarca , nu sa o ridice, si a facut hernie.

 

Exersam saptamana viitoare, tu Obi Wan Kenobi eu Prospect, pen ca sambata ma trezesc cu noaptea in cap sa plec la intrunirea de la Ploiesti dimineata pe racoare. Sa-mi zic in ce seara esti dispus sa dezvalui secretul fortei gravitationale, eu stau chiar langa mec.

 

Respect dar exersam pe a mea :)

 

Daca tu intorci mobra mea pe cric......dau un shake de la mec......ce zici?

Apropos.......vine cineva diseara la Mec?

 

Daca er6n e de touring atunci a mea e de enduro. Poate are fata ceva mai mare pt ture - gen bmw, ca alea's canapele pe roti.

Vazusem un filmulet pe iutub despre "cum sa iti ridici tancul de jos" fara sa iti cada bilutele in cizme.

 

Trotinetele aleau au centrul de greutate jos.......deci sunt usor de ridicat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca er6n e de touring atunci a mea e de enduro. Poate are fata ceva mai mare pt ture - gen bmw, ca alea's canapele pe roti.

Vazusem un filmulet pe iutub despre "cum sa iti ridici tancul de jos" fara sa iti cada bilutele in cizme.

Multumim, foarte educativ filmuletul :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trotinetele aleau au centrul de greutate jos.......deci sunt usor de ridicat

 

Principiul se aplica si la alte modele, nu doar la choppere. Cati stiu ca e bine sa ridici cricul inainte, sa nu o scapi pe partea cealalta cand o ridici? Cati stiu sa o bage in viteza, ca sa stea pe loc cand ajunge in pozitie verticala?

Gixerul tau are centru de greutate sus din cauza burtii tale :friends: . Cand mai iesim prin parc sa mai dam jos din ele :bounce: ?

Editat de Ciorap
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Principiul se aplica si la alte modele, nu doar la choppere. Cati stiu ca e bine sa ridici cricul inainte, sa nu o scapi pe partea cealalta cand o ridici? Cati stiu sa o bage in viteza, ca sa stea pe loc cand ajunge in pozitie verticala?

Gixerul tau are centru de greutate sus din cauza burtii tale :friends: . Cand mai iesim prin parc sa mai dam jos din ele :bounce: ?

 

Incepand cu 7 iulie o sa iesim mai des in parc, momentan sunt sechestrat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepand cu 7 iulie o sa iesim mai des in parc, momentan sunt sechestrat

 

Si pe mine ma trimite Teo la interviuri. Pariu ca iti intorc bicla pe cric cu o mana ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine ma trimite Teo la interviuri. Pariu ca iti intorc bicla pe cric cu o mana ?

 

Cu o mana?.....pe ce facem pariu si cand?

S-a umflat tarata in tine?

Editat de Raul80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu o mana?.....pe ce facem pariu si cand?

S-a umflat tarata in tine?

 

Vinerea viitoare la intalnire - azi o sa fiu pe la Predeal cand va intalniti voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, sa mor yo...

aveti prea mult timp liber...

 

 

PS: nu stiu daca ajung azi la MC

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, sa mor yo...

aveti prea mult timp liber...

 

 

PS: nu stiu daca ajung azi la MC

 

Pai noi invartim banii tai?..... tu esti om de afaceri cu "greutate".....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu o mana?.....pe ce facem pariu si cand?

S-a umflat tarata in tine?

 

..pai de la atatea interviuri chiar se crede star !biggrinbounce2.gif

 

Esti dragut dar vitezana aia a ta ti-o intorc si eu pe cric (hi,hi...fraza asta a sunat ca dracu...). Vino tu sa ridici mobra mea touring ca de atunci e pe jos....Glumesc acum, dar touringul meu la cat e de mic are o tona. A incercat un prieten sa o intoarca , nu sa o ridice, si a facut hernie.

 

Exersam saptamana viitoare, tu Obi Wan Kenobi eu Prospect, pen ca sambata ma trezesc cu noaptea in cap sa plec la intrunirea de la Ploiesti dimineata pe racoare. Sa-mi zic in ce seara esti dispus sa dezvalui secretul fortei gravitationale, eu stau chiar langa mec.

 

Respect dar exersam pe a mea :)

 

inainte sa exersati pe a ta io zic sa ne cunoastem, sa stim si noi cu cine ne contram !....saptamana asta zic pas ca e de munca, poate ne faci onoarea saptamana viitoare !bigstar.gif

PS: prietenul cu hernia nu era prieten adevarat, ar fi reusit daca era !...Forta fie cu tine !wink.gif

Editat de the lord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu banda 1, mercedes vireaza brusc de pe banda 2 dreapta. Viteze 30~, lovit in stanga cazut in dreapta, toate carenele sparte/atinse... Conditii de drum: inceput de ploaie, 22:00, mazga. Replica: a crezut ca eram o masina in departare ca am 2 faruri...si altele. Daune fizice 0, din fericire

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu banda 1, mercedes vireaza brusc de pe banda 2 dreapta. Viteze 30~, lovit in stanga cazut in dreapta, toate carenele sparte/atinse... Conditii de drum: inceput de ploaie, 22:00, mazga. Replica: a crezut ca eram o masina in departare ca am 2 faruri...si altele. Daune fizice 0, din fericire

 

 

Bine ca nu te-a confundat cu o pisică căreia îi sticleau ochii în noapte și circula pe banda 1!!!

Presupun ca ți-a fost mila de mercedes, nu???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine doreste sa participe la deschiderea B'ESTFEST de anul acesta este invitat sa vina vineri 6 iulie la ora 14 in comuna Tunari pentru o intalnire si o parada moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...