Sari la conținut

Bercenarii


tilik
 Share

Postări Recomandate

de ce nu te-ai dus dupa el Gion sa-i explici "teoria chibritului"?

 

bine ca esti ok

p.s vii la arc deseara..sau..veniti la arc?

 

Cand am oprit nu mi-a venit sa cred ca am scapat si numai de alergat dupa el nu imi ardea.

Tu lasa Arcul si hai pe Transalpina week end-ul viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hai sa va povestesc cum era sa ma imprastie unul de dimineata ...

 

Ma indreptam linistit spre munca azi de dimineata, majoritatea soferilor fiind in concediu, mergeam relaxat. Ajung in Dragomiresti, 55 km/h (chill ca nu ma grabeste nimeni la munca), drumul face o curba la dreapta - eu dupa el. La mijlocul virajului, observ pe o straduta in dreapta o Dacie Nova asteptand sa intre. Din instinct ma dau mai spre mijlocul soselei (just in case ca iese ca boul). Cum ajung la 10 metri de el, se infinge in acceleratie si iese sa faca stanga. Practic totul s-a intamplat intr-o secunda, manevra lui de iesire coincizand cu a mea de a ma muta spre mijlocul soselei. Singura mea reactie a fost sa trag mai tare stanga sa il evit prin fata, ajungand astfel pe contrasens - si de aici incepe show-ul. Din fata veneau 2 masini; ma dau mai pe stanga si ajung pe marginea drumului pe pietris amestecat cu nisip - mi se funda rotile si incep sa dansez cu ea. Initial am vrut sa franez, dar pe suprafata aceea nu as fi avut nici o sansa sa o tin pe doua roti. Am oprit pana la urma franand din cand in cand usor.

 

Cand am oprit si m-am uitat dupa idiot - plecase, nu au oprit decat cei de pe contrasens. Cred ca se asteptau sa ma vada pe jos cand i-am evitat prin sant.

 

Gandind la rece, nu as fi avut nici o sansa sa franez pana il el, sau sa il evit prin spate. Bine ca mergeam relativ incet si ca am mai iesit cu motocicletele pe camp si nu m-am panicat pe pietrisul ala.

 

 

 

Pff...n-ai idee ce norocos esti, terci te faceai. Beau chiar acum un whiskey pentru tine:)

Iti urez noroc de felul asta sa ai toata viata, pentru ca oameni prosti sunt pe toate drumurile.

Razvan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pff...n-ai idee ce norocos esti, terci te faceai. Beau chiar acum un whiskey pentru tine:)

Iti urez noroc de felul asta sa ai toata viata, pentru ca oameni prosti sunt pe toate drumurile.

Razvan

 

:friends: Multumesc pentru urari :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Am un BMW K75 din '86 si am de facut niste reparatii la racire. Am mai intrebat la un service si mi-au spus ca ei nu se baga ca e vechi modelu si nu se pricep. Stiti cumva vreun service in Bucuresti unde se pricep mai bine la BMW-uri mai vechi?

 

Incearca la un sevice mai serios, cauta pe paginile din spate ca gasesti cateva contacte !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti ,trebuie sa intind si eu lantul,unde il pot intinde? sau cum se intinde,nu am facut niciodata asta :) ,nu ar strica sa invat daca nu e dificil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti ,trebuie sa intind si eu lantul,unde il pot intinde? ...

 

La mine, 20ron !...azi pana la ora 13 sau dupa weekend

PS: instruirea e inclusa in pret bigstar.gif

Editat de the lord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cbeta la 19...nu era nimeni..nu ai pierdut nimic :))

@ ciorap..n`am cauciuce domnule :(

 

 

Eu am trecut pe la 21 pe acolo... erau o gramada de Ducati-uri parcate... dar lumea cred ca era deja la o berica.

Asa deci si prin urmare mi-am urmat ruta spre casa. Next time!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci dupa weekend daca nu o rezolv,ca si asa sunt in concediu si dupa ora 13 pot luni ca trebuie sa duc si scuteru de la munca la revizie,te sun oricum mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am putut ajunge vineri deoarece a avut sora mea accident moto, i-a taiat un prostalau calea. Ea s-a ales cu mana dreapta rupta, el cu pumni in bot. Bine ca au scapat amanoi doar cu atat :grinbandit:

 

Hai cu week end-ul urmator - pacat ca mai e o saptamana de munca pana atunci

Editat de Ciorap
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut cu cel mai al dreacu respect :D Aseara am ajuns si noi acasa dupa aproape 3.500 km. A fost superb. Am vazut, am vizitat, ne-am plimbat prin locuri pe care le vazusem doar in filme si poze, ne-am ratacit prin Bratislava (restul Slovaciei sta foarte bine la capitolul indicatoare) si prin Austria (astia sunt praf...noroc cu GPS-ul, ca altfel, si acum eram tot p-acolo :)) ) Am prins temperaturi de 12 grade in Cehia. Ploile ne-au ocolit. Ca sa concluzionez, asa cum am facut-o la inceput, a fost superb.

 

umbland brambura prin Viena, de la un capat la altul, in cautare de camping cu locuri libere.

post-35709-0-23137800-1345440027_thumb.jpg

 

In Budapesta, in Bikercamp ;) mobre de uz casnic.

post-35709-0-07710100-1345440120_thumb.jpg

 

La plecare din Praga.

post-35709-0-90099600-1345440419_thumb.jpg

 

Apusul ne-a prin intr-un parc national in Cehia, aproape de granita cu Austria, cand am facut si cel mai mare frig...cam ca de Craciun...

post-35709-0-56856600-1345440545_thumb.jpg

 

Primbare pe malul Dunarii...partea austriei...

post-35709-0-85014900-1345440708_thumb.jpg

 

Ora 7:00, plecarea din Viena cu destinatia Timisoara...

post-35709-0-88857100-1345440911_thumb.jpg

 

Si...Banditu cocotat in varf de munte, la el acasa...

post-35709-0-55119100-1345440991_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare ,bravo tie,uite un om care se plimba nu care pierde timpu pe topicul motociclisti pasionati de sex sau mai stiu eu :crack: ,felicitari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare ,bravo tie,uite un om care se plimba nu care pierde timpu pe topicul motociclisti pasionati de sex sau mai stiu eu :crack: ,felicitari

 

 

Tu asta faci, pasiunea ta este SEXUL?.......te uiti la el de dimineata pana seara? :scratch: ...... (fu pamflet. a se trata ca atare)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii salut calduros pe toti "inconstientii" care trec pe culoare rosu a semaforului, si au gresita conceptie ca le merge si de data asta si ce tari sunt ei, si sper ca toti motociclistii sa ii zareasca la timp si sa evite situatiile defavorabile!!!

 

S-a inmultit considerabil specia "inconstientilor" care trec pe rosu (si nu portocaliul tarziu / rosu ci rosu in toata splendoarea lui) si astfel de specimene le gasesti in trafic zilnic!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii salut calduros pe toti "inconstientii" care trec pe culoare rosu a semaforului, si au gresita conceptie ca le merge si de data asta si ce tari sunt ei, si sper ca toti motociclistii sa ii zareasca la timp si sa evite situatiile defavorabile!!!

 

S-a inmultit considerabil specia "inconstientilor" care trec pe rosu (si nu portocaliul tarziu / rosu ci rosu in toata splendoarea lui) si astfel de specimene le gasesti in trafic zilnic!!!

La noi in tara? nu cred..... :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...