Sari la conținut

Bercenarii


tilik
 Share

Postări Recomandate

Nu m-am lasat si m-am repezit azi pana pe la Giurgiu la ai mei ... asa sportiv.

 

1.JPG 2.jpg

 

N-am anuntat caci vreau sa merg singur o perioada, sa-mi regasesc ritmul si instinctele ... sa dau rugina jos :crack:

Numai bine ce ma invat un pic cu ea ca vine iarna ...

Ne-am salutat pe drum. Bestie neagra combinezon alb negru, te intorceai spre bucuresti eu mergeam spre giurgiu. Pune o geaca pe tine si lasa tricoul ala rosu:-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Felicitari pentru obtinerea plasticului.

 

Yo, Sambata tura pana la Ploiesti, iar Duminica, din nou pe la Giurgiu.

Vineri ne vedem la Brancoveanu, la 19 si fix.

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru obtinerea plasticului.

 

Yo, Sambata tura pana la Ploiesti, iar Duminica, din nou pe la Giurgiu.

Vineri ne vedem la Brancoveanu, la 19 si fix.

Ms frumos :cheers:

Duminica as venii si eu la Giurgiu. Dar sambata parca as face alt traseu decat sa merg pana la Ploiesti ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca nu ma duc chiar la Giurgiu, ci la parinti care au o casa in Baneasa (o comuna pe langa Giurgiu - stanga de la troița unde-i giratoriul, vezi prima poza din ultimile poze puse de mine).

Pe la Ploiesti ma duc cu treaba.

Drumuri mici si dese: cheia marilor succese, mai ales ca n-am echipament.

PS: suna bine Adancata...

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as avea urmatoarea idee: sambata de la ora 12:30 sa mergem la adancata si ne intoarcem seara pe la ora 18 si e 10 lei intrarea pentru spectatori , iar pentru cei care vor sa se dea ceva de genul; 60 de euro pentru inscrierea de duminica nu am inteles exact despre ce e vorba.

si planul 2 duminica de la ora 9 AM plecare din buc pana seara pe la ora 17:00 sunt destule evenimente se dau si tricouri sepci reducere 400 de roni pentru un set de anvelope dunlop sunt mai multe lucruri interesante pe acolo, nu am inteles exact toate detaliile. este un program afisat acolo. Este ultima etapa pentru inchidere de sezon . O zi faina si sper sa ne vedem vineri seara la ora 19:00.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello in weekend nu mai fac nimic am facut accident in seara asta , caz clasic mergeam cu motoreta printre stradute masina laterala , in fatza , sbanc accident frontal imprastiat pe jos. Mana julita picior vanat in rest sunt ok . Maine hotarasac daca mergem la politie sau facem amiabila .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine sunteti prezenti ?


» Post actualizat in 01 Oct 2015 06:53

Esti ok ?

Hello in weekend nu mai fac nimic am facut accident in seara asta , caz clasic mergeam cu motoreta printre stradute masina laterala , in fatza , sbanc accident frontal imprastiat pe jos. Mana julita picior vanat in rest sunt ok . Maine hotarasac daca mergem la politie sau facem amiabila .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da sunt ok aveam vreo 50 60 km/h si am franat pana pe la vreo 20 cred ca a fost impactup si apoi m am immprastiat, motoreta exterior e ok datorita crashpad urilor si eu julit pe maini nu aveam manusi. Dar am avut genunchere si m am atuncat oarecum pe ele . Am o frana tarsaita de vreo 10 m cu roata fata pana la impact . Ghinionul a fost cu mine eu aveam cauciucurile reci frig afara. Ele a prins o gramada de nisip la iesirea de pe straduta si a franat degeaba . O sa atasez si poze si tot motoreta are firca stramba si cadrul de bord stramb la interior trebuiesc schimbate. Dupa accident am plecat pe motor cu el la service sa vedem daunele. Si masina fiindca avea roata stramba nu se putea merge cu ea l am luat si pe ucigas pe motor sa mergem la service sa vedem ce probleme are . Ma doare putin soldul piciorul stang pe care a cazut motoreta si mana stanga . A fost o cadere usoara .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da sunt ok aveam vreo 50 60 km/h si am franat pana pe la vreo 20 cred ca a fost impactup si apoi m am immprastiat, motoreta exterior e ok datorita crashpad urilor si eu julit pe maini nu aveam manusi. Dar am avut genunchere si m am atuncat oarecum pe ele . Am o frana tarsaita de vreo 10 m cu roata fata pana la impact . Ghinionul a fost cu mine eu aveam cauciucurile reci frig afara. Ele a prins o gramada de nisip la iesirea de pe straduta si a franat degeaba . O sa atasez si poze si tot motoreta are firca stramba si cadrul de bord stramb la interior trebuiesc schimbate. Dupa accident am plecat pe motor cu el la service sa vedem daunele. Si masina fiindca avea roata stramba nu se putea merge cu ea l am luat si pe ucigas pe motor sa mergem la service sa vedem ce probleme are . Ma doare putin soldul piciorul stang pe care a cazut motoreta si mana stanga . A fost o cadere usoara .

Imi pare rau ... bine ca nu a fost mai grav. Te-ai hotarat ? amiabila sau politie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ... bine ca nu a fost mai grav. Te-ai hotarat ? amiabila sau politie ?

politie , clar ca cine stie ce mai zic astia cu amiabilele, mai ales ca daca motoreta a intrat in roata lui nu se vad asa urme pe masina si mai bine ma duc la politie, in caz ca o sa inceapa sa comenteze asigurarea ii dau in judecata. geaca rupta , blugi rupti aprataroare genunchi rupte scarita dreapta rupta schimbator rupt (schimbatorul e schimbat pe invers e destul de scump) furca indoita cadru de bord sa imi puna reprezentata altele noi . Acum vedem ce si cum

Editat de Marian Vladau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

politie , clar ca cine stie ce mai zic astia cu amiabilele, mai ales ca daca motoreta a intrat in roata lui nu se vad asa urme pe masina si mai bine ma duc la politie, in caz ca o sa incepe sa comenteze asigurarea ii dau in judecata. geaca rupta , blugi rupti aprataroare genunchi rupte scarita dreapta rupta schimbator rupt (schimbatorul e schimbat pe invers e destul de scump) furca indoita cadru de bord sa imi puna reprezentata altele noi . Acum vedem ce si cum

Bafta sa ai! Sper sa scapi repede din toata treaba asta ! Stiu cum e sa stai dupa asigurari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marian imi pare rau pe tine. Dupa cum bine spui si tu, mergi la politie. Eu cu proces verbal, tot a strambat jegosul ala de la Carpatica din nas. La mine a fost putin ciudat, ca tovarasul meu a ocolit un golf si a intrat in mine, iar eu am fost aruncat intr-o alta masina. I-am zis ca suntem amici si omul a inceput cu vrajeala. Ca vreau declaratie si de la el si poze si pe mama masii. Sper sa iti recuperezi dauna cat mai curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e:

 

attachicon.giffile_607880_phphOgtBt.jpg

attachicon.giffile_607880_phpsnq9Us.jpg

 

 

Multumesc pentru urari.

De fo' 3 ani de cand stiu eu isi dorea un scuter ca asta :) (poate isi dorea de cand era mai mic). Felicitari pentru achizitie si vine sezonul de iarna ca sa iti procuri echipament :) . Dar tu cand vinzi motocicleta vinzi si echipamentul :) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...