Sari la conținut

...cum a fost prima data?!


Joe Black
 Share

Postări Recomandate

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu ma pot lauda cu ceva experienta... Acum aproape de 20 de ani, cand eram in clasa a 9-a sau a 10-a, un bun prieten de-al meu imi tot povestea de varul lui (preot) cum se distreaza cu motoreta - plecari noaptea, discoteci, gagici, etc... Ne punem noi in cap ideea de a ne lua cate o Jawa de 3 jumate. Cum internetul era raritate pe-atunci, tot ce stiam era de prin ziare si din povestile altora despre preturi sau ocazii de a putea achizitiona una bucata pentru fiecare. Asa ca plec eu frumusel o vacanta pe santier, a doua muncesc salahor cu un vecin, iar cand am facut banii, mi-am luat ...calculator - o pasiune mai noua. Tot timpul aveam in minte motorul, dar nu aveam hotararea de a face pasul (acum deja eram pe salariu). Apoi m-am insurat, a urmat credit pentru renovarea casei si masina, am devenit "om serios", pana am divortat. Dupa ce am divortat iar mi-a venit mintea la cap, iar am vrut motor. Am fost la un pas sa iau o Viroaga dar mi-a mancat avocatul banii... Si uite acum, dupa o perioada de burlacie, in primavara imi iau motoreta. Mi-as lua acum, dar nu sunt acasa si nu ajung pana in februarie. Si permisul tot in primavara, sper cat mai repede. Intre timp am mai mers cu cateva scutere (pasager) si cu o motoreta de-a unui var, mai mare decat un scuter, ca "pilot". Mi-a placut la nebunie senzatia si trairea ce-am avut-o, am calarit-o ceva vreme si ma simteam din nou pustan, cu toate ca eram ditamai magadaul pe un pitic. Astfel m-am hotarat sa-mi iau motor si sa-mi traiesc viata, ca e fain sa te simti din nou flacau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faina povestea ta @celebris3 , iti dorim succes in achizitionarea unei "jucarii" pe doua roti si nu lasa visele sa treaca pe langa tine, crede-ma ca n-ai sa regreti nici 1 minut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam fain, sunt convins ca n-am sa regret. Ma bate gandul la un VN750, dar asta este alta discutie pe care am s-o incep la locul potrivit. Am uitat sa spun ca de cate ori merg cu masina si trec pe langa un motor (cruiser in general) sau pe langa o gasca de motociclisti (mai ales) simt un gol in stomac si furnicaturi... si ii admir cum se duc ...si iar se aprinde ceva in mine... Dar de data asta este lucru sigur.

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tinem legatura, cum sa nu! Oricum am sa studiez forumul in amanunt pana la primavara sa ma pun la punct cu tot ce trebuie. Cred ca am sa trec si pe la una dintre primele intalniri din Bucuresti sa vad si sa "probez" (evident, cu acordul vostru) la gabarit cateva modele, si abia dupa am sa ma hotarasc. Dar cum ziceam, asta este subiectul altei sectiuni din forum. Stima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...