Sari la conținut

Rusine


KESU
 Share

Postări Recomandate

DACA NICI UNA DIN REVISTELE DE PROFIL NU IA ATITUDINE LA ACESTE TAMPENII-VOI CEI CARE AVETI PIXUL IN MANA -INSEMNA CA NU SUNTETI MOTOCICLISTI

PUN SI LINKUL CA SA STIE TOAT LUMEA DESPRE CE E VB CE FITUICA DE RAHAT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor.

Abia azi dimineata am vazut si eu pe net cretinatatea scrisa de "ziaristul" din Iasi. Daca cineva poate, va rog eu spuneti-i ca ceea ce are deasupra capului i-a fost pus acolo doar pentru a nu-i ploua in gat. Pe de alta parte, nu va faceti singe rau pentru ca doar cainii latra dupa urs...

In alta ordine de idei, va rog personal pe cei din Iasi sa fiti bland cu el ca daca tot l-a inzestrat Dumnezeu cu atata "intelepciune", este greu de imaginat ca macar poate face diferenta intre motociclistii de pe strada si cei din fantasmele lui.

Toate cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor.

Abia azi dimineata am vazut si eu pe net cretinatatea scrisa de "ziaristul" din Iasi. Daca cineva poate, va rog eu spuneti-i ca ceea ce are deasupra capului i-a fost pus acolo doar pentru a nu-i ploua in gat. Pe de alta parte, nu va faceti singe rau pentru ca doar cainii latra dupa urs...

In alta ordine de idei, va rog personal pe cei din Iasi sa fiti bland cu el ca daca tot l-a inzestrat Dumnezeu cu atata "intelepciune", este greu de imaginat ca macar poate face diferenta intre motociclistii de pe strada si cei din fantasmele lui.

Toate cele bune.

 

oki si aveti de gand sa scrieti ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luati o funie mai lunga ca mama prostie nu s-a sterilizat inca

http://www.gandul.info/motocicletele-10-or...tml?3935;328886

 

mie nu mi-a raspuns invitatie la o plimbare prin Bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

postez mailu trimis de un amic motociclsit

 

" domnule redactor catalin mihuleac, ca si dumneavoastra sunt redactor si in acelasi timp motociclist, ceea ce inseamna ca in urmatoarele randuri voi fi impartial, pur obiectiv. Va informez ca "donatorii de organe" asa cum i-ati numit in materialul redactat de dumneavoastra ar trebui tratati cu respect tocmai pentru ca ei salveaza vietile altor persoane care sunt la ananghie. un alt aspect este faptul ca ati scris respectivul material fara sa cunoasteti sentimentul pe care un motociclist il are atunci cand merge pe doua roti. in al treilea rand va spun ca riscurile la care se supune un motociclist atunci cand se afla in trafic sunt foarte mari si asta datorita faptului ca un motociclist adevarat nu a dobandit permisul contra sumei de 200 de euro precum altii cu bani. dumneavoastra probabil nu ati avut ocazia sa fiti pe motocicleta in momentul cand un conducator auto a ignorat o linie continua, sau un semn de circulatie, ori un pieton a traversat strada prin locuri nemarcate. acestea sunt doar cateva cazuri pe care "donatorii de organe" le intalnesc zilnic. este la fel de adevarat ca sunt si motociclisti terimilisti sau scuteristi care nu respecta recule de circulatie dar asta nu va da dreptul sa generalizati. aspectul cel mai deranjant in materialul dumneavoastra este ca ati incalcat drepturile omului trimitandu-i pe motociclisti pe "campurile rurale", si in acelasi timp ati ignorat dreptul suprem, libertatea, pe care se bazeaza intregul domeniul massmedia. vreau sa va asigur ca cei care prefera acest tip de experientze si-au achizitionat deja o motocicleta model enduro. acum, subiectiv vorbind, va spun ca o sa ma asigur ca o sa fiti chemat in fata instantei pentru lezarile si insultele din materialul dumneavoastra, chiar daca acesta poate fi catalogat ca editorial, din punct de vedere al scriiturii."

 

Ideea de al da in judecata e foarte aprinsa in sufletul lui, numai ca pt asta trebuie putina sustinere, eventual chestia asta sa o faca Asociatia Motociclistilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

f bine.

 

in viata mea nu am citit un articol care sa denigreze asa mult "motociclistul roman".

 

sper sa plateasca cumva acest domn pentru "generalitatile" scrise in acel articol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa o saptamana, in ziarul cu pricina, s-a gandit cineva sa scrie cateva randuri legate de articolul respectivului "domn"...incercand sa drege busuiocul, pt ca dupa cate se pare, a inceput sa il caute lumea pe acasa. Personal ma lasa rece cele scrise, si cu siguranta nu este ceea ce s-ar fi asteptat din partea conducerii ziarului.

 

http://www.ziuaiasi.ro/articol.php?id=10258

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar daca ce scrie hartia igienica Ziua de Iasi este adevarat, motociclistii din zona care l-au amenintat pe redactorul frustrat au actionat prosteste...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maaaaaaannn, in viata mea nu am citit asa ceva.

Omul asta e dus rau. Nici un copil de 12 ani nu ar fi reusit sa abereZe asa.

Cum poti sa fii asa de limitat, Doamne!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce au actionat prosteste? pentru ca aia chiar au facut ceva nu doar au dat din taste pe forum ca toti motociclistii care sar aici de poponeata in sus ca vai ni se fura motoarele...sau suntem agasati de soferi taximetristi si alte specii...bravo lor ca au luat atitudine...bravo motociclistului care l-a impuscat anul trecut pe taximetristul ala...si BRAVO TUTUROR CARE SI-AU SUSTINUT PUNCTUL DE VEDERE (in orice mod)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce au actionat prosteste? pentru ca aia chiar au facut ceva nu doar au dat din taste pe forum ca toti motociclistii care sar aici de poponeata in sus ca vai ni se fura motoarele...sau suntem agasati de soferi taximetristi si alte specii...bravo lor ca au luat atitudine...bravo motociclistului care l-a impuscat anul trecut pe taximetristul ala...si BRAVO TUTUROR CARE SI-AU SUSTINUT PUNCTUL DE VEDERE (in orice mod)

 

macar taci! taci si atat! nu-ti mai scrie ineptiile pe forum. tine-le pentru tine.

dar nici nu stiu daca are rost sa vorbesc cu tine, de vreme ce nu ai categoria A si nu esti motociclist... nu stiu insa de ce indemni lumea la violenta. tu nu esti motociclist. ca sa fii motociclist, trebuie sa ai categoria A si/sau motocicleta. ai asa ceva? nu mai indemna lumea la violenta. violenta nu e o solutie.

ce facem? ii spargem capul? il batem? poate-l si omoram? si ce rezolvam? nu facem decat sa confirmam ce-a scris in acel articol. nu cred ca violenta e solutia. nu ar trebui sa fie. nu suntem o banda de golani. nu suntem personajele negative pe care le vezi in filme. comunitatea noastra si cam toate cluburile incearca sa schimbe imaginea motociclistilor. cu ce ne ajuta amenintarile alea cu moartea? il ridica pe redactor in slavi si pe noi ne baga in mocirla. ce parere crezi ca o sa-si faca oamenii din jur despre noi daca il bagam in spital?

stiu, nu te intereseaza parerea oamenilor. dar pe mine ma intereseaza. si nu cred ca sunt singurul. se fac tot felul de campanii pentru prevenirea accidentelor, pentru sensibilizarea participantilor la trafic si tu vrei sa mergi sa-i rupi oasele? du-te la un orfelinat si fa niste donatii copiilor de acolo. asta sa fie raspunsul tau la acel articol.

asta ar trebui sa fie raspunsul nostru la ce a scris el. de ce sa fim golani, sa injuram si sa vorbim urat? nu facem decat sa confirmam ce a scris el.

cluburile moto ar trebui sa se implice si sa raspunda redactorilor in astfel de cazuri. nu obtinem nimic daca recurgem la violenta.

sa nu uitam ca printre noi si motociclisti indisciplinati. sigur cunoasteti macar unul. n-a fost corect sa generalizeze, dar suntem putini si atunci cand unul dintre noi face o prostie, toti avem de suferit...

ignorati acel articol. chiar nu merita. sunt lucruri mai importante... omul ala nu merita atata osteneala.

aveti grija de voi! ca n-o s-o faca nimeni altcineva.

va salut pe toti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era imposibil sa nu-l fi amenintat nimeni, a calcat pe multe orgolii. acesta e afisul care a impanzit orasul.

post-10138-1182065951_thumb.jpg

imediat dupa ce acest afis a ajuns pe strazi redactia si-a cerut scuze: http://www.ziuaiasi.ro/articol.php?id=10336

 

daca nu s-ar fi actionat putin mai violent atunci domnii ziaristi nu si-ar fi cerut scuze. felicitari East Side Dogs pentru efortul depus.

 

PS: baietii intr-adevar au facut ceva, au pus umar de la umar ca sa rezolve problema. nu s-au rezumat sa vorbeasca pe forum... felicitari inca o data

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Gabyshor ... poate la voi la suceava acolo lumea e mai calma...aveti semafoare temporizate...drumuri bunicele...Conteaza sau nu daca am A??nu am nici B macar...SI???crezi ca ma incanta cu ceva pe mine ca cetatean cu durere in P**A de motociclisti (ca deh...nu am A nu am motor nu sunt motociclist nu?) cand eu unul nici nu ma uit in oglinzi cand schimb banda...mai ales cand nu imi gasesc axul drumului ca sunt prea prost...ce ma intereseaza donatiile...ma intereseaza ca atunci cand vad motociclisti in grup...sau motociclisti in general sa imi fie tarsa sa dau peste ei sau sa ii sicanez ca poate imi iau o mama de bataie de nu ma vad...la fel si atunci cand incep sa scriu articole de cacao cu referire la voi motociclistii care violeaza babe si trezesc mortii din somn cu finalele fara site :lol:)

 

 

Acum serios vorbind...nu trebuie sa ai permis ca sa fii motociclist...unchiul meu a avut motocicleta de pe vremea cand mobra era uimitoare...se trage din familie...eu am avut un minsk pe care l-am condus pe campuri...am mai iesit si pe sosea asa cu el neinscris si fara permis (un nenorocit ce sa mai) si am vazut cam cum e circulatia...cu autoturisme stiu sa merg de pe la 9 ani...de la biciclete la camioane cu semiremorca am condus cam tot ce se poate...in afara de excavatoare...si pe drumuri publice si in afara lor...mereu cand merg cu taicamiu ii zic sa le faca loc la motociclisti...el bineinteles ca stie cum sa se comporte...fiind sofer pe camion...Bucurestenii nu sunt inca obisnuiti cu circulatia motocicletelor in oras (scuteristilor nu le iau apararea ca sunt prosti de bubuie majoritatea) si de aia se moare pe capete..poate la voi e lume mai civilizata...face loc in trafic si se uita in retrovizoare inainte sa se dea jos din masini...eu zic ca ar trebui facuta o reclama cam cum o au motociclistii din USA...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa o saptamana, in ziarul cu pricina, s-a gandit cineva sa scrie cateva randuri legate de articolul respectivului "domn"...incercand sa drege busuiocul, pt ca dupa cate se pare, a inceput sa il caute lumea pe acasa. Personal ma lasa rece cele scrise, si cu siguranta nu este ceea ce s-ar fi asteptat din partea conducerii ziarului.

 

http://www.ziuaiasi.ro/articol.php?id=10258

 

Si ce s-ar fi asteptat acum??Sa-i trimita cineva flori ca e un jurnalist bun???Sa fim seriosi......Daca avea outze, si-ar fi cerut el scuze in aceeasi fitzuica de 2 bani.. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a crapat capul ... :lol: ... cred ca am citit traznaia aia de 2 ori...A jignit prea multa lume si va suporta consecintele presupun ..Scuzele alea poate sunt bine venite dar nu ma incalzesc cu absolut nimic ..El spune ca din cauza unui incident de acu o luna a scris mizeria aia..Pai cum sa stau eu linitstita cand poate la vreun drum dau peste domnul Mihuleac si isi aduce aminte cat de mult ii uraste pe motoristi....Omul asta ar trebui exclus din presa..Mass Media inseamna manipulare in zilele noastre...Nu vreau sa ajungem o specie kiar vanata pe sosele.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un jurnalist de tot kktu'. Nu numai ca trebuie exclus din toate cercurile media dar ar trebui si

amendat intr-un fel pentru lipsa sa de discernamant, deoarece, dupa cum spunea si Inanna intr-un

post anterior, "Mass-Media inseamna manipulare in zilele noastre".

Mass-Media este un termen referitor la mijloacele de comunicare in masa; seturi de tehnici si

metode de transmitere, de catre furnizori centralizati, a unor mesaje unei audiente largi, eterogene

si dispersate geografic, iar cu putin ajutor din partea acestui KKNAR, receptorii acestei minunate

informatii, lumea, cu o mentalitate mai limitata, gen de individ des intalnit pe meleagurile tarii noastre, influentata de acest mijloc de prezentare media, poate prinde o ura extrema fata de motociclisti, considerandu-i pe toti la fel. O delimitare exacta intre motociclistii adevarati si cei teribilisti(pe care

eu ii pun laolalta cu scuteristii inconstienti care umbla fara casti si fara nici cele mai elementare

cursuri de legislatie), nu se va putea face nici cand. Si asta datorita oamenilor LIMITATI precum minunatul "domn jurnalist", care l-au vazut pe un dobitoc plin de bani care abia si-a luat racheta cum

se dadea mare(vedeti cazuri anterioare la accidente, ca sunt destule) si gata, ii considera pe toti la

fel. Iar daca ai nesansa ca atunci cand treci pe langa o astfel de persoana, aceasta sa-si aminteasca

ura pe care o poarta fata de cei pe doua roti si se gandeste sa ia putin de volan cand tu tocmai il

depasesti, sau sa puna o frana mai brusca cand esti in spatele lui, NU FACI NIMIC DECAT SA

SUPORTI URMARILE INCONSTIENTEI ALTORA(lucruri ce mi s-au intamplat si nu sunt un caz singular,

fiind unul fericit insa reusind sa scap fara avarii de orice natura).

 

In alta ordine de idei: MULTA :D :welcome: :thanks: "jurnalistului" de cacao !!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

nu trebuie sa ai permis ca sa fii motociclist...unchiul meu a avut motocicleta de pe vremea cand mobra era uimitoare...se trage din familie...eu am avut un minsk pe care l-am condus pe campuri...am mai iesit si pe sosea asa cu el neinscris si fara permis (un nenorocit ce sa mai) si am vazut cam cum e circulatia...cu autoturisme stiu sa merg de pe la 9 ani...de la biciclete la camioane cu semiremorca am condus cam tot ce se poate...in afara de excavatoare...si pe drumuri publice si in afara lor...mereu cand merg cu taicamiu ii zic sa le faca loc la motociclisti...el bineinteles ca stie cum sa se comporte...fiind sofer pe camion...

...

 

 

esti eroul meu!

imi dai voie sa te ating?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...