Sari la conținut

Ij (izh)


Vizitator moto_comuniste
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bravo bre ai facut o treaba buna.....nota 9,5 asta cheia dinamometrica care nu o inteleg.

 

arcurile de jupiter sau ij 56 sunt mai lungi cu o spira asta da mai multa elasticitate arcului deci mai moale nu mai tare .

 

 

 

 

 

 

 

PS: trebui udat ambreiaju........... :cheers:

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:finger: :finger: :finger:

Ce s-ar intampla daca de cate ori vedem un motor pe caruta, papuc sau ce alt mijloc de transport or avea magnetii, am suna la 112 sa anuntam un posibil furt de motocicleta?

Ar veni sa ii ia la intrebari despre provenienta, verificarea seriiloe, etc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar venii pe dracu iti spun eu ca nu vine nimeni asta e tara lui papura voda din pacate imi place sa traiesc aici

e chear fain desi se intreaba vecinii nostri mai evoluati cum reusim sa traim cu 200 de e pe luna , e uite ca putem

suntem inventivi si eu chear sunt mandru ca sunt roman

post-53954-0-32467400-1349374062_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Antifurt nu aveam,alarma nu ....asa ca ...Am cautat-o pe stradute dar nimic.In 1990 am mai patit-o o data .Imprumutasem Mobra 50s de la un prieten ca Ivan era in reparatie.A doua zi cind am coborit in scara blocului unde o lasasem nu mai era....Ce sa fac,am cumparat omului o alta Mobra si cam peste o luna l-a cautat politia ca o gasisera abandonata in alt cartier.Si asa am ramas si cu o Mobra....A fost caz fericit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

M-am împiedicat prin ogradă de obiectul ăsta ce era montat de cînd am luat-o.

20121004104119.th.jpg

 

Bineînțeles că mi-a plesnit ideea....

După două zile de probe, chinuieli cu pînze de bonfaier, pistoale cu vîrf "incandescent" Âşi mulți-mulți dumnezăi...

20121005182415.th.jpg 20121005182547.th.jpg

 

Finisarea inferioară a ieÂşit cam ca kuhuru. Nu-i nimica, acolo vin montate proiectoarele.

20121005183133.th.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am împiedicat prin ogradă de obiectul ăsta ce era montat de cînd am luat-o.

20121004104119.th.jpg

 

Bineînțeles că mi-a plesnit ideea....

După două zile de probe, chinuieli cu pînze de bonfaier, pistoale cu vîrf "incandescent" Âşi mulți-mulți dumnezăi...

20121005182415.th.jpg 20121005182547.th.jpg

 

Finisarea inferioară a ieÂşit cam ca kuhuru. Nu-i nimica, acolo vin montate proiectoarele.

20121005183133.th.jpg

 

 

 

 

puig sau givi....... :scratch:

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar venii pe dracu iti spun eu ca nu vine nimeni asta e tara lui papura voda din pacate imi place sa traiesc aici

e chear fain desi se intreaba vecinii nostri mai evoluati cum reusim sa traim cu 200 de e pe luna , e uite ca putem

suntem inventivi si eu chear sunt mandru ca sunt roman

 

Atasul acela mai exista ? Sunt interesat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

După felul realizării... mama-rusia. Am mai văzut Âşi pe altele aÂşa ceva.

 

De la mama rusia este ca cel din poza......am sa fac io un '''GHINI" si iti trimit un plexi glas nu trebui decat decupat decat unde vine pe far ...ca sa arate si el a parbriz daca tot vrei unu ........ :cheers:

post-54201-0-70065500-1349516748_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Nenică, am Âşi io plexiglas. Exact cît trebe de gros... că e un rest din bucata mare din care am făcut un parbriz la o... dubă :)) Îl aveam pe ăsta gata îndoit caracteristic în partea de sus. Partea nasoală e că l-am crăpat.... dar Âştii cum se zice la romîni "lasă bă că merge Âşi-aÂşa", protejează de vînt mulțumitor.

 

Plexiglas toate grosimile se găseÂşte la BricoStore... Âşi e chiar, nu să zic ieftin, dar accesibil.

 

A, Âşi ăla din poza ta e enorm, nu-mi place deloc. Trebuie să vezi pin el. Eu l-am montat pe al meu exact cît trebuie de înalt să protejeze, dar să priveÂşti peste el. Prin el, doar foarte aproape.

Editat de VULPOIU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Turnef SRL De oamenii astia ce stiti? A lucrat cineva cu ei?

"Adresa: Str. Cireasov nr. 10, Slatina, Olt

 

Tel: 0249/433.555

Fax:0249/433.556

 

Mobil:0740/411.029

0768/999.444

 

E-mail: office@turnef.ro

 

Persoana de contact: Dinca Tinel

dinca.tinel@turnef.ro"

Editat de Adolf118
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut domnilor,bine v-am gasit.,, Aparui si ieu prin curtea dumneavoastra ,, cu al meu ij un jupiter 4. Tin sa va multumesc pentru sfaturile tehnice pe care le-ati postat fara de care nu as fi reusit sa pun iju pe drum. Sanatate domnului de la gotronic!!

 

va invit sa vedetii oarece poze ,membri din Prahova o sa-l recunoasca un ultimele poze pe dnu instructor IONITA. http://imageshack.us/g/594/p1010001cw.jpg/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dn Lolo nu zic ca nea Ionita iubeste ijurile dar am trecut pe acolo si nu s-a putut abtine. Pozele sant facute anu trecut ,de venit cu iju nu mai pot ,nu era inscris pe numele meu si un nene politist sa bagat in seama , asa ca am ramas fara nr si talon deoarece proprietarul decedase si nu am facut actele . Mostenitori nu au succesiune deci nr si talon blocate la ipj dambovita . ASTEPT SUGESTII . SALUT :-L

 

In cautarile mele de noi acte pt ij am descoperit un nene foarte de treaba din aricesti -rahtivani care ma dus la o tanti care avea un ij model 53 fara acte de vanzare ,arata destul de bine .Daca ar dori cineva as face o antrebare de pret eventual si cateva poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fa-i o intrebare femeii. Sunt interesat. Treaba cu actele de la IJ-ul cu atas este rezolvabila. Astept mesaj privat cu nr. tau de tel. sau suna-ma la 0763 700 222.

Editat de Lolo_ID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...