Sari la conținut

Ij (izh)


Vizitator moto_comuniste
 Share

Postări Recomandate

Multumesc pt informatii, am alternatorul si un releu regulator de Dacie, nu am suportul pt carbuni si carbunii, vreau ceva cu senzor in loc de platina, bobina si releu semnalizare tot de la Dacie. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 5,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La 07.02.2019 la 15:48, cornelilinca84 a spus:

salut. poate te pot ajuta, caci am cateva ceasuri de km dezmambrate insa din ce ai postat tu nu imi dau seama  ce model este .poti pune mai multe poze sau sa imi spui modelul ?

salut.

nu prea intru aici,de aia iti scriu asa tarziu.

ceasul este de IJ56,far mare,diametru 80 mm.

uite o poza din lateral.

image;s=1000x700.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

 buna dimineata

cine ma poate ajuta cu o aripa fata pt jupiter 3 si telescoape fata?ma intereseaza in principal la telescoape partea superioara(cea care se prinde pe jug) caci minunatia mea, intr-o curba la dreapta, a facut cunostinta cu gardul. ofer ce se cere 

anexez si doua poze cu ij-ul meu gata finalizat

ij 2.jpg

ij.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare,

m-ar interesa si pe mine niste piese de ij 49:

-carcasa lateral dreapta de la ambreiaj

-manerul de acceleratie complet 

-cric lateral

-sticla de la far+oglinda

Toate sa fie in stare buna.

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
La 26.11.2019 la 11:22, easy ride on! a spus:

Shock-absorber of the suspension of a forward sprocket with the disk brake (in each) ... 0,3 (l) ... oil for hydraulic shock absorbers MGP-10 OST 38.1.54-74, oil spindle AU the technical specifications 38-1011232-89

-

Shock-absorber of the suspension of a forward sprocket with the two-jaw brake (in each) ...  0,175 (l) ... oil for hydraulic shock absorbers MGP-10 OST 38.1.54-74, oil spindle AU the technical specifications 38-1011232-89

 

http://www.manualedereparatie.info/download/ij-izh-planeta-5-manuale-de-reparatie.html

pag. 10, tab. 2. (3.6. Refuelling capacitances)

 

mersi de ajutor.

deci 300 ml trebuie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Salutare! O scurta întrebare aveți idee de ce atunci când aprind farul la in Jupiter îmi moare motorul chiar dacă becul de încărcare nu se aprinde ?am văzut o postare a lui b52,cred, in care se arată cum se reglează releul de încărcare la ij. Deoarece nu cunosc rusă nu prea am înțeles mare lucrundin filmarea respectiva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

salutare colegi

am reconditionat partial un atas de jupiter 3 ,pe care la randul lui am sa-l montez pe un ij56. stiu ca nu-i ce trebe,dar asta am gasit.

problema mea e ,ca am cumparat atasul fara scaun. ma poate servi cineva cu un scaun? contra cost bine inteles. si as mai avea nevoie de ornamentul lateral cromat,care vine montat pe spate. nu il am nici pe dansul. tare fericit as fi,daca le gasesc pe aici. sa ne vedem sanatosi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa facem 💪😷

La 09.04.2020 la 8:54, robert bk350 a spus:

salutare colegi

am reconditionat partial un atas de jupiter 3 ,pe care la randul lui am sa-l montez pe un ij56. stiu ca nu-i ce trebe,dar asta am gasit.

problema mea e ,ca am cumparat atasul fara scaun. ma poate servi cineva cu un scaun? contra cost bine inteles. si as mai avea nevoie de ornamentul lateral cromat,care vine montat pe spate. nu il am nici pe dansul. tare fericit as fi,daca le gasesc pe aici. sa ne vedem sanatosi

ornament am gasit. ramane doar scaunul. 🙄

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...