Sari la conținut

Ij (izh)


Vizitator moto_comuniste
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut baieti! sa stiti ca ma suparati

pai caut topicul doua ore??? :baldy: . m-am suparat rau de tot. si singura posibilitate sa ridc topicul a fost sa imi mai iau un ij :bounce: . dar am si o veste proasta :lol: : o sa il tin de piese :lol: .asa ca daca va intereseaza acte de ij festival dati un pm. conditia e sa le folositi repede cu numele vostru pe ele. sper sa nu ma certati. dar sunt al dracu de scumpe piesele de ij. si nu prea pica des. una pe zi :D .si pun si poze cu el. s-ar putea sa-l stiti. si hai cu ijuri. ridicati topicul. ce? noi astia cu ij suntem nesemnificativi??? :lol:

asfalt uscat! :D

post-18140-1183297365_thumb.jpg

post-18140-1183297379_thumb.jpg

post-18140-1183297394_thumb.jpg

post-18140-1183297408_thumb.jpg

post-18140-1183297421_thumb.jpg

Editat de flooriin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti! sa stiti ca ma suparati

pai caut topicul doua ore??? :lol: . m-am suparat rau de tot. si singura posibilitate sa ridc topicul a fost sa imi mai iau un ij :baldy: . dar am si o veste proasta :lol: : o sa il tin de piese :D .asa ca daca va intereseaza acte de ij festival dati un pm. conditia e sa le folositi repede cu numele vostru pe ele. sper sa nu ma certati. dar sunt al dracu de scumpe piesele de ij. si nu prea pica des. una pe zi :rock: .si pun si poze cu el. s-ar putea sa-l stiti. si hai cu ijuri. ridicati topicul. ce? noi astia cu ij suntem nesemnificativi??? :lol:

asfalt uscat! :D

 

Faine rau tobele :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da sunt fff frumoase tobele .....nu le vinzi ?? :lol: oricum daca mai are filtru de aer ala de plastic poate ne intelegem cumva ca mi-am pus carburator model nou si cam as avea nevoie de un filtru de aer ...e alta viata cu carburator nou :bounce: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da sunt fff frumoase tobele .....nu le vinzi ?? :lol: oricum daca mai are filtru de aer ala de plastic poate ne intelegem cumva ca mi-am pus carburator model nou si cam as avea nevoie de un filtru de aer ...e alta viata cu carburator nou :bounce: :baldy:

daca iti spun ca tobele au vandut motocicleta ma crezi??? :lol: . si are lumini. o sa vad noaptea :lol:

Editat de flooriin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve, fratilor!

 

O sa vin si eu cit de repede cu Jupi3, al meu.

 

Sa pun ghiara pe o camera...

 

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca iti spun ca tobele au vandut motocicleta ma crezi??? :lol: . si are lumini. o sa vad noaptea :lol:

 

daca nu ma insel tobele sunt de mobra

felicitari pt achizitie, vei fi un luminat :bounce: sau luminist :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

si chiar sunt fiabile si usor de reparat IZHevskurile astea? hmmm m-ar tenta o planeta sport enduro :bounce: sau o planeta 5 :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

ij... :bounce: a fost o planeta 5, acum are motor de jupi 4. este neterminat in poza, pe drumul spre vama si in vama.

post-37-1183630691_thumb.jpg

post-37-1183630752_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bounce: :baldy: :lol: :lol: bai sincer nu ma pot abtine asemenea panarama de motor rar vezi :lol: :D si zici ca e ij ???? da motorul lui da este de ij acum pe bune am mai vazut la intrunire la ploiesti anul trecut un ij carenat rosu ma dar era extrem de bine facut singura faza dupa care iti dadeai seama ca e ij erau rotile si capacul de la magnetou in rest carenele si toate plasticile erau facute la mare arta . acum sa nu te superi dar struto camila ta e de belea .oare e nasol cind ai ij si tu de fapt visezi noaptea la o vitezana ?????
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

:baldy: :lol: :lol: :lol: bai sincer nu ma pot abtine asemenea panarama de motor rar vezi :D :D si zici ca e ij ???? da motorul lui da este de ij acum pe bune am mai vazut la intrunire la ploiesti anul trecut un ij carenat rosu ma dar era extrem de bine facut singura faza dupa care iti dadeai seama ca e ij erau rotile si capacul de la magnetou in rest carenele si toate plasticile erau facute la mare arta . acum sa nu te superi dar struto camila ta e de belea .oare e nasol cind ai ij si tu de fapt visezi noaptea la o vitezana ?????

 

 

are si carene saracul dar mie imi place mai mult naked. oricum nu look-ul conteaza ci cum merge. si merge mai bine decat orice ij pe care l-am vazut pana acum. si pe curbe si la viteza.

 

 

believe it or not am si vitezana :rock: modificata, neterminata si aia :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

stressule asta a fost a instructorului, care o tinea in acelasi garaj cu dnepr-ul lui KAMIKAZE? da' era rosie , nu?

EU CONSIDER CA ESTE CHIAR REUSITA ! NU MAI RADETI BA ASTIA CARE HABAR N-AVETI CAT DE GREU SA MODIFICI O MOTOCICLETA SI SA MAI SI ARATE/FUNCTIONEZE BINE CA DE ARUNCAT CU R..HAT POATE ORICE COCALAR CARE SE VISEAZA PE UN GSX-R DE 1000 K7 DA' NU ARE NICI MACAR UN HARB SA-L PARTZAIE SAMBATA SAU DUMINICA! APRECIATI UN MOTOR REUSIT ! CA NU-S MULTI CARE SA SE BAGE LA O MODIFICARE DE O ASA AMPLOARE :bounce: nici nu stiti sa aerisiti o frana sau sa reglati un motor... :lol:

 

super frumoasa STRESSULE! SA NU O DAI! CA RESTU' SUNT STOCK SI PLICTISITOARE!

BAFTA! :lol:

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce numesti tu modificare ???? sa iei piese de la 10 motoare sa faci una singura ??? cumva sunt eu prost ca vreau sa mentin cit mai originala motocicleta ??? ar trebui sa ii pun furca de japoneza ??? sa bag flexul in cadru ??sa o fac de roacker turbat si ca sa urliiiiiiiiiiiiiiiii sa tipi motocicleta aia se incadreaza in vocabularul unora pe acelasi palier cu dacia de giurgiu cu vulturul pe ea + nelipsitul cd prins la oglina si ca bonus renault pe portbagaj si flacari pe parti . :bounce:

 

 

 

un sfat pastrati ij urile cit mai originale la aspectul exterior puneti aprinderi electronice orice dar nu stricati aspectul lor .. asta este farmecul lor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai k vin si eu cu rat-ul care e in constructie momentan ...... o sa vedeti la transilvania riders un ij hardcore

 

imi cer SCUZE pt calitatea pozelor dar nu sunt bani de camere scumpe :bounce:

post-13375-1183666205.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

sa nu-mi spui ca esti multumit de franele pe tambur... mai ales daca te prinde vreo ploaie pe soseaua nationala si toti (cuvant jignitor) trec cu 150 pe langa tine , tu tre sa te feresti de carutze biciclisti , si parca ai mai vrea sa si opresti la primul bar cu copertina sau CEVA SA NU MAI FII FLEOASCA si aproape fara frane... si o suspensie fatza cu frana pe disc functioneaza cu muult mai bine decat una de IZH!

OK , nu ma cert cu cei de forum! sunt intru totul de acord cu tine!

BAFTA! :lol:

:lol:

 

MDA, SERGIU ESTE UN ROCKER , DAR SI UN MOTOCICLIST INRAIT, CU MUULTA EXPERIENTA SI CU ADEVARAT PASIONAT DE MOTOCICLETE! :bounce: BUN ASA SERGIULE! ! LOUD & PROUD !

:baldy:

 

si putin off-topic: pe parcursul modificarii niprului(modificari utile)

post-2592-1183667050_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai...........dak vrei sa ai motor sa te plimbi cu el tot timpul iti iei japoneza....nu pui pe ij fata de japo si kkturi :lol: un ij este O MOTOCICLETA doar cand este originala!!!!!

nu mai vb voi..........ce sa mai zic de costum_4 ever_ un om de necuvant, si care odata ce face ceva si nu i place da-n apoi.... :baldy: stii tu....nare rost sa vb k e bai mare :lol: :lol:

Maere e gradina Domnului dar multi au sarit gar\dul!! :bounce:

ps:ati vrea voi sa aveeti frumustea lui rados, sau moto_comuniste!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps:ati vrea voi sa aveeti frumustea lui rados, sau moto_comuniste!!!!

de acord. superbe exemplare. dar parerea mea e ca o motocicleta e frumosa atata timp cat cel care o conduce se simte bine pe ea si ii place. astia care am modificat un motor tinem minte fiecare punct de sudura care l-am dat cu manuta noastra. si asta ne da un sentiment de implinire.

si repet: frumoase exemplare au rados si moto_comuniste. bravo baieti!

asfalt uscat!

Editat de flooriin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai k vin si eu cu rat-ul care e in constructie momentan ...... o sa vedeti la transilvania riders un ij hardcore

 

imi cer SCUZE pt calitatea pozelor dar nu sunt bani de camere scumpe :D

Pretene imi faci o favoare daca te rog? :bounce: ............. :lol: :lol:

Dupa ce l-ai prostit pe AXI cum ai vrut, (sti tu dc...).... te mai bagi si pe aici in seama cu ij-ul ala?..

ai avut noroc ca nu am fost eu acasa cand ai venit dupa ij inapoi.... :baldy: ...... SINCER veneai degeaba!!....dar lasaaaaaa... "ne tregem noi de sireturi" alta data cu alta ocazie :D :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaaaaaaa ca sa nu sa se supere cineva "motocicleta de roacker turbat " inseamna o motocicleta care a fost modificata in asemenea hal incit proprietarul ei ocoleste orice rar ,si orice statie unde se face itp ul + cind vede politia se tireaza ca stie ca nu e in regula .talonul si cartea motocicletei de roacker turbat mai aminteste de fapt ce motor a fost ala .multi au taiat ,au sudat in cadru si pe urma au scos motorul la vinzare si copii s-au aruncat sa cumpere acest gen de motoare ...ce or fi zis saracii mama sunt hells angels , mor femeile din oraselul meu cind dau tura si cind au ajuns la rar cu ea au realizat ca au mai luat o teapa in viata . nu sunt impotriva unor imbunatatiri aduse motorului si eu am pus aprindere electronica , am schimbat carburatorul nu mai am k 28 , dar nu am schimbat estetica lui .

 

"sa nu-mi spui ca esti multumit de franele pe tambur... mai ales daca te prinde vreo ploaie pe soseaua nationala si toti (cuvant jignitor) trec cu 150 pe langa tine , tu tre sa te feresti de carutze biciclisti , si parca ai mai vrea sa si opresti la primul bar cu copertina sau CEVA SA NU MAI FII FLEOASCA si aproape fara frane... si o suspensie fatza cu frana pe disc functioneaza cu muult mai bine decat una de IZH"

 

sincer eu nu ma grabesc nicaieri asa ca nu ma supar ca altii merg cu 150 "mai bine cu 10 minute mai tirziu dar in viata decit cu 10 mai devreme dar adus cu salvarea " o frina pe tambur este foarte buna atunci cind ai ferodoul cu carne groasa pe sabot si la o viteza de 70-80 este super ok ,ce mare lucru e sa ma reglezi o frina cu cheia de 10 si unde mai pui ca prin amabilitatea lui KOMBAT am si saboti de tabla de rezerva :bounce: :baldy:

pentru cei care au motoare lenese :lol: am gasit in obor ferodou fff bun , este ceva de munca la el find in fisie lata trb taiat la greu dar e fff bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...