Sari la conținut

Accident Fantana Miorita


shztecker
 Share

Postări Recomandate

Pe la ora 17:30 a avut loc un accident destul de urat la fantana miorita. N-am fost martor asa ca nu stiu decat ca o moto s-a busit cu un ford focus (l-a depasit imediat dupa rond iar tipul cu fordul a luat stanga brusc ... chiar cand motociclistul intra in depasire prin stanga). Motociclistul am inteles ca a fost destul de rau lovit (contactul cu asfaltul fara echipament) si era plin de sange dar s-a ridicat singur. Mai erau inca 2 cu el si a venit si ambulanta. Mai multe detalii nu am.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 106
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pe la ora 17:30 a avut loc un accident destul de urat la fantana miorita. N-am fost martor asa ca nu stiu decat ca o moto s-a busit cu un ford focus (l-a depasit imediat dupa rond iar tipul cu fordul a luat stanga brusc ... chiar cand motociclistul intra in depasire prin stanga). Motociclistul am inteles ca a fost destul de rau lovit (contactul cu asfaltul fara echipament) si era plin de sange dar s-a ridicat singur. Mai erau inca 2 cu el si a venit si ambulanta. Mai multe detalii nu am.

 

Am auzit de accident, ma bucur ca motociclistul a reusit sa se ridice singur. Sper sa nu snt urmari grave.

 

Multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul avea o taietura foarte urata la gat in partea dreapta. Singurul lucru cu care a putut opri sangerarea a fost tricoul de pe el. Cand am ajuns acolo era deja un politist moto si relativ repede au aparut 2 ambulante.

Baiatul era constient asa ca sper sa nu fi aparut complicatii.

Despre circumstantele accidentului... din spusele amicului celui implicat (erau amandoi cu motoarele) respectiva soferita a virat cu intentia sa intoarca inspre Baneasa de pe banda 2 iar motociclistul era pe banda3 si a lovit masina in usa soferului.

(pentru cei implicati in accident) In caz ca e nevoie de mine.... va stau la dispozitie.

 

Multa sanatate si mare atentie.

Editat de Radeon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci va zik eu am fost q el ! bine eu p motocicleta mea el p a lui il cheama mircea zis pow ! un cbr de 125 veneam de la water intreptandu ne spre arc ajungand p la miorita el era p banda a 3 si un mos de 76 de ani eran intr un fiesta voind de p banda a doua sa faka sensu la miorita sa intoarca pow nu a mai putut sa l ocoleasca intrand in coliziune q el ambulanta e venit destul de rpd si el e lovit la picior si taiat la gat oriqm totul este k aqm am venit de la spital si este bine totul !

 

dak mai vreti sa stiti si altcva ID : bogdanzdr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima celui implicat!

Dar soferul ala de 76 ani, cu cateva posturi mai sus era soferita. Iar Fiesta pe un alt forum e de fapt un Kalos. :lol:

Nenea in cauza era foarte tacut iar doamna mi s-a parut mai activa, dadea explicatii politistului, si de-aia am tras concluzia ca ea era la volan. Se pare ca am gresit.Nu am avut curiozitatea sa analizez masina dar parea a fi Ford Fiesta. Important e ca s-a terminat cu bine in conditiile date iar toate discutiile s-au purtat absolut decent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il cunosc pe pow. m-a sunat un coleg care era acolo sa-mi zica de accident mi-a zis nuamru motorului, mi-am dat seama cine e si am venit repede sa aflu info de pow, dar politia nu m-a lasat sa stau acolo (nu blocam circulatia) si mi-au zis sa plec, dar foarte rastit si in sictir. a mai vrut sa opreasca cineva cu moto dar nici nu l-au lasat.

 

pun imediat o poza facuta de coleg cu motoru

 

 

ps: pfff ce iti apare daca scrii m.uie :|

 

sa te faci bine pow :lol:

post-4434-1181758044_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe la ora 17:30 a avut loc un accident destul de urat la fantana miorita. N-am fost martor asa ca nu stiu decat ca o moto s-a busit cu un ford focus (l-a depasit imediat dupa rond iar tipul cu fordul a luat stanga brusc ... chiar cand motociclistul intra in depasire prin stanga). Motociclistul am inteles ca a fost destul de rau lovit (contactul cu asfaltul fara echipament) si era plin de sange dar s-a ridicat singur. Mai erau inca 2 cu el si a venit si ambulanta. Mai multe detalii nu am.

 

 

N'am fost, n'am vazut, nu cunosc, nu stiu nimic, dar am fugit acasa si am reusit sa postez primul.

Mdea ...

 

 

 

Multa sanatate motociclistului!

 

 

 

Aveti mare grija in zona aia ca sunt foarte multi care se razgandesc si vor sa faca rondul pentru a intoarce, foarte rar pun si semnal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu in zona pe la ora 18,masina era un ford fiesta argintiu lovit in portiera fata stanga.Sanatate multa motociclistului.Rondul ala e foarte problematic fara stop sa faci stanga venind de la gara...Ori sa se puna stop acolo ori sa te oblige dreapta venind de la gara,pt ca in timpul saptamanii e aproape imposibil sa te bagi, ma refer la masina si de aici riscul de accidente :lol:

Editat de Tytus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns primii cred imediat dupa ce a plecat ambulanta , militienii ne spuneau sa plecam ca nu e parada moto :lol: si nu vroiau niciunu sa ne spuna la ce spital o sa-l duca.Intrebam daca la urgenta?ei : nu stiu , nu cred... intrebam cum se simte "nu stiu habar n-am.." ..Pana la urma a traversat un motopolitist si ne-a zis ca era taiat grav la gat,plin de sange ..fuga repede la urgenta , aia la intrare ne povesteau ca medicii de pe salvare strigau sa se faca loc ca moare,era balta de sange pe targa etc... nici nu pot descrie ce sentimente ne incercau , nu doresc nimanui sa treaca prin asa ceva ... Am stat p-acolo ,nimeni nu zicea nimic,asteptam ca prostii ...pana la urma a venit o doctorita sa ne zica ca e bine ,am intrat si noi putin pe "neve" si dupa ce ne-a vazut pow a inceput sa zambeasca ...

Urata senzatie te incearca cand trebuie sa-i suni mama si sa-i spui , stiti fiul dumneavoastra a avut un accident,e la spital...nu stim in ce situatie e exact dar e bine ,va rog sa veniti aici ...iar tu sa nu stii exact cum e si sa treci peste povestile cu balta de sange si moartea ptr a nu speria parintii...

 

Aveti grija,pow asta era omu "reactie" , daca nici el n-a putut evita inseamna ca ... ce pot sa zic , grija mare ochii cat cepele si atenti 120% !!!

 

bafta tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca nu il interneaza, ca s-ar putea sa-i dea drumu acasa in seara asta, nu e chiar atat de grav cat se credea initial, bine ca nu s-a intamplat mai rau!

 

Multa multa sanatate rockere, sa te faci bine repede si sa mergem la mare cu moto!! :lol:

 

Iar conservarului ii dorim multa :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns primii cred imediat dupa ce a plecat ambulanta , militienii ne spuneau sa plecam ca nu e parada moto :lol: si nu vroiau niciunu sa ne spuna la ce spital o sa-l duca.Intrebam daca la urgenta?ei : nu stiu , nu cred... intrebam cum se simte "nu stiu habar n-am.." ..Pana la urma a traversat un motopolitist si ne-a zis ca era taiat grav la gat,plin de sange ..fuga repede la urgenta , aia la intrare ne povesteau ca medicii de pe salvare strigau sa se faca loc ca moare,era balta de sange pe targa etc... nici nu pot descrie ce sentimente ne incercau , nu doresc nimanui sa treaca prin asa ceva ... Am stat p-acolo ,nimeni nu zicea nimic,asteptam ca prostii ...pana la urma a venit o doctorita sa ne zica ca e bine ,am intrat si noi putin pe "neve" si dupa ce ne-a vazut pow a inceput sa zambeasca ...

Urata senzatie te incearca cand trebuie sa-i suni mama si sa-i spui , stiti fiul dumneavoastra a avut un accident,e la spital...nu stim in ce situatie e exact dar e bine ,va rog sa veniti aici ...iar tu sa nu stii exact cum e si sa treci peste povestile cu balta de sange si moartea ptr a nu speria parintii...

 

Aveti grija,pow asta era omu "reactie" , daca nici el n-a putut evita inseamna ca ... ce pot sa zic , grija mare ochii cat cepele si atenti 120% !!!

 

bafta tuturor

NU pot sa descriu prin ce momente am trecut.

Deja cand eram la Scanteia si vedeam girofarele politiei aveam un gol in stomac, din ce incepeam sa ma apropii de locu accidentului era si mai rau, Vad un motor pe sensu meu de mers....wtf :lol: un :lol: moped :finger:, ma uit mai bine Cbr125r, deja eram termiant (cunosc 2 cbr`isti negru cu rosu) cand vad B 12 POW , nu stiam cum sa mai opresc , Era BogdanZDR acolo, vad 2 casti,deja tensiunea crestea.

Unu dintre politistii foarte recalcitrant :lol: , iar motopolitistul un baiat ok ,ne-a expilicat ce si cum.

A strigat BogdanZDR la noi sa fugim unu la spital, si am mers toti,

Acum stau si ma gandesc cat de riscant am mers pana la spital.

La spital cum a spus si Reverse fierbeam si nimeni nu ne zicea nimic se uitau speriati la noi.

O intreb pe Asistenta de la birou,Daca este aici un baiat in accident de motocicleta ,da este aici este inauntru la investigatii.

Stam 5-10 minute.....pana iese un sofer de ambulanta si il intreb...aaa colegii mei spun ca este ok,Huhhhh

Bag capu inanauntru acolo cine era pe targa Mircea care zambea :finger: .

 

Sper sa te faci bine, pacat abia facusei si tu motoru si nu meritai sa ti se intample.

 

sa-mi bag p. c aiurea...tocmai azi cand a fst parada :| sanatate multa lu pow sa revina cat mai curand pe shosele si la mec sa mai batem punkeri :baldy:

Maine este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...