Sari la conținut

Accident Fantana Miorita


shztecker
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 106
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ptr cine este interesat , am vorbit cu el la telefon in seara asta .Se simte bine,sta intr-o rezerva dar urmeaza sa fie operat , nu stie exact cand probabil maine.In rest,pus pe glume,vesel si dabea asteapta sa ajunga la Genin :lol:

 

Bafta multa si aveti grija de voi ! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.................Nu va mai chinuiti sa faceti morala tzacanilor "motociclisti" pentru ca o faceti degeaba...Pentru ei este o smecherie sa postezi pe situri...mai ales pe unul ca acesta! Au impresia ca toti motoristii au 17 18 ani si stau non-stop pe messenger la taclale cu pasaricile adolescente...in limbajul lor imbecilo-cretionoid !!! :lol:

Copilasilor!!! daca va este greu sa scrieti in limba romana mai bine nu postati! ca sincer ne scarbiti!!! Si asa vorbiti numai timpenii..plus ca unii la 18 anii ne dau zilnic lectii de motociclism!!! Asteptati si voi sa parcurgeti macar un 30.000 de km si apoi expuneti impresiile!!!Cum zicea unul mai sus..."Situl asta nu este o condica pe care trebuie sa o semnati zilnic" :lol:

Unde nu e...n-ai ce sa ceri! :lol: Unora li se poate aplica usor zicala "Prostu' nu e prost destul...daca nu e si fudul !!!" :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.................Nu va mai chinuiti sa faceti morala tzacanilor "motociclisti" pentru ca o faceti degeaba...Pentru ei este o smecherie sa postezi pe situri...mai ales pe unul ca acesta! Au impresia ca toti motoristii au 17 18 ani si stau non-stop pe messenger la taclale cu pasaricile adolescente...in limbajul lor imbecilo-cretionoid !!! :lol:

Copilasilor!!! daca va este greu sa scrieti in limba romana mai bine nu postati! ca sincer ne scarbiti!!! Si asa vorbiti numai timpenii..plus ca unii la 18 anii ne dau zilnic lectii de motociclism!!! Asteptati si voi sa parcurgeti macar un 30.000 de km si apoi expuneti impresiile!!!Cum zicea unul mai sus..."Situl asta nu este o condica pe care trebuie sa o semnati zilnic" :lol:

Unde nu e...n-ai ce sa ceri! :lol: Unora li se poate aplica usor zicala "Prostu' nu e prost destul...daca nu e si fudul !!!" :lol:

Si cum de primul tau post este aici?NU MAI VORBI AIUREA.

 

Am vorbit cu Mircea si este cat de cat ok , nu cum era el vesel dar este ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mey putzulache...generatzia 91...vezi ca te cam intinzi.. :lol:

Sincer nu m-am putut abtine dupa ce am citit toate oligofreniile voastre si mi-am facut un cont special!! Daca nu am cont pe un site de motociclim asta nu inseamna ca nu sint motociclist!!! :lol:

Cred ca am mirosit prima mobra cind tu incercai sa inveti sa scrii! Mai bine te duci tu frumos si apucate de teme ca miine poate ai teza la limba si literatura romana...nu as vrea sa ramii in clasa a patra!!! :lol:

 

Sincer ii doresc sanatate multa lui Mircea!

 

P S : sper ca el stie sa scrie romaneste!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mey putzulache...generatzia 91...vezi ca te cam intinzi.. :lol:

Sincer nu m-am putut abtine dupa ce am citit toate oligofreniile voastre si mi-am facut un cont special!! Daca nu am cont pe un site de motociclim asta nu inseamna ca nu sint motociclist!!! :lol:

Cred ca am mirosit prima mobra cind tu incercai sa inveti sa scrii! Mai bine te duci tu frumos si apucate de teme ca miine poate ai teza la limba si literatura romana...nu as vrea sa ramii in clasa a patra!!! :lol:

 

Sincer ii doresc sanatate multa lui Mircea!

 

P S : sper ca el stie sa scrie romaneste!!!

Nu imi purta tu mie de grija.

 

TU vorbesti de scris "MEY", "generatzia" vezi de treburile tale si nu mai cauta anturaj.

 

Cauti cearta ?? Cauta cu altcineva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mey putzulache...generatzia 91...vezi ca te cam intinzi.. :lol:

Sincer nu m-am putut abtine dupa ce am citit toate oligofreniile voastre si mi-am facut un cont special!! Daca nu am cont pe un site de motociclim asta nu inseamna ca nu sint motociclist!!! :lol:

Cred ca am mirosit prima mobra cind tu incercai sa inveti sa scrii! Mai bine te duci tu frumos si apucate de teme ca miine poate ai teza la limba si literatura romana...nu as vrea sa ramii in clasa a patra!!! :lol:

 

Sincer ii doresc sanatate multa lui Mircea!

 

P S : sper ca el stie sa scrie romaneste!!!

Tristule , ne bucuram ca te-ai bagat in seama insa vezi ca...ti-am gasit vreo 15 greseli in 2 posturi...asa ca lasa morala ptr ca oricum nu intereseaza pe nimeni ce zici.Vrei sa le zici ceva,trimite un PM si gata (celor care au scris "mIRCuieste" ... In rest liniste,nu umple topicu cu prostiile tale , lumea e interesata de starea lui si de cursul evenimentelor nu de ipocriziile tale.

 

hai pa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai astia culti si inteligenti,care stiti sa scrieti corect,cum scrie THOMAS ! faceti-va ma ziaristi,ca acolo e obligatoriu sa scrii corect,aici fiecare scrie cum apuca pentru ca nu suntel la lectia de gramatica :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O dati in diverse...

 

Am auzit ca maine il mai opereaza odata.. sau am auzit eu gresit? :lol:

Cine stie mai multe detalii rog sa ne informeze si pe noi ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand trec pe acolo fie pe 4, 3 sau 2 roti nu merg pe banda 3, fiindca exista riscul sa o patesc. Asta e de invatat la Fantana Miorita. De altfel zona aia e cu renume, am 2 cunoscuti trecuti binisor de tinerete care au aterizat acu cateva decenii in arteziana, unul avea un CZ 250 altul parca un Ogar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mey putzulache...generatzia 91...vezi ca te cam intinzi.. :lol:

Sincer nu m-am putut abtine dupa ce am citit toate oligofreniile voastre si mi-am facut un cont special!! Daca nu am cont pe un site de motociclim asta nu inseamna ca nu sint motociclist!!! :lol:

Cred ca am mirosit prima mobra cind tu incercai sa inveti sa scrii! Mai bine te duci tu frumos si apucate de teme ca miine poate ai teza la limba si literatura romana...nu as vrea sa ramii in clasa a patra!!! :lol:

 

Sincer ii doresc sanatate multa lui Mircea!

 

P S : sper ca el stie sa scrie romaneste!!!

Nu te pune, frate cu pokemonii pentru ca nu ai nici o sansa. E forumul plin de ei. Sunt fiinte supranaturale si indestructibile care, in ciuda aparentelor (tineri puberi plini de cosuri) sunt foarte intelepte. Oricand poti primi de la ei un sfat bazat pe vasta lor experienta. Asta daca nu esti punkist.

Acum fara caterinca. Cele mai multe scene din Torque sau Biker Boyz sunt trucaje, iar Mos Craciun chiar nu exista. Desteptarea! Si puneti burta pe carte, ca se apropie bac-ul. Lastati oamenii mari sa se ocupe de lucruri serioase. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai astia culti si inteligenti,care stiti sa scrieti corect,cum scrie THOMAS ! faceti-va ma ziaristi,ca acolo e obligatoriu sa scrii corect,aici fiecare scrie cum apuca pentru ca nu suntel la lectia de gramatica :lol:

 

OffTopic:

"Amice, esti idiot" , de la Caragiale citire (asta in cazul in care n-ai lipsit de la ora de literatura). In locul tau as lasa-o mai moale daca as fi asa cu musca pe caciula.

 

Si nu stiu cum naiba se face ca la fiecare accident cu pokemoni trebuie sa iasa scandal intre cei care slavesc stilul de condus perfect 99,93% al celui implicat (:lol: daca ar fi fost asa nu s-ar fi intamplat accidentul si ar fi stiut sa evite, insa nu scot o vorba despre viteza cu care circula) si cei care sunt deranjati de stilul de scris agramat si/sau fara semne de punctuatie. Ce sa-i faci, "conflict de generatii" :lol:

De obicei astfel de topicuri ajung inchise.

 

 

Ca o parere personala: soferul "perfect" este ala care ajunge acasa intreg. Fie el pe 2, 4, 6, 10, 12 roti. Si asta foarte multi ani prin trafic. Abia atunci se poate spune ca ala e sofer perfect. Nu incepeti sa-l slaviti pe un puştan care pana acum cateva luni circula fara permis si facea si accident cum ca el circula perfect si ala i-a intors. Ok, soferul din Fiesta nu l-a vazut. Se intampla zilnic asta. Dar trebuie sa stii sa-ti pazesti pielea. In trafic trebuie sa fii atenti la ceilalti sa prevezi/analizezi pana si intentiile lor. Asta , repet, daca ai o viteza care iti permite asta. Altfel, cand esti in gaz chiar si cu un 125 cmc, timpul de reactie se reduce spre 0 barat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OffTopic:

"Amice, esti idiot" , de la Caragiale citire (asta in cazul in care n-ai lipsit de la ora de literatura). In locul tau as lasa-o mai moale daca as fi asa cu musca pe caciula.

 

Si nu stiu cum naiba se face ca la fiecare accident cu pokemoni trebuie sa iasa scandal intre cei care slavesc stilul de condus perfect 99,93% al celui implicat (:lol: daca ar fi fost asa nu s-ar fi intamplat accidentul si ar fi stiut sa evite, insa nu scot o vorba despre viteza cu care circula) si cei care sunt deranjati de stilul de scris agramat si/sau fara semne de punctuatie. Ce sa-i faci, "conflict de generatii" :lol:

De obicei astfel de topicuri ajung inchise.

Ca o parere personala: soferul "perfect" este ala care ajunge acasa intreg. Fie el pe 2, 4, 6, 10, 12 roti. Si asta foarte multi ani prin trafic. Abia atunci se poate spune ca ala e sofer perfect. Nu incepeti sa-l slaviti pe un puÂştan care pana acum cateva luni circula fara permis si facea si accident cum ca el circula perfect si ala i-a intors. Ok, soferul din Fiesta nu l-a vazut. Se intampla zilnic asta. Dar trebuie sa stii sa-ti pazesti pielea. In trafic trebuie sa fii atenti la ceilalti sa prevezi/analizezi pana si intentiile lor. Asta , repet, daca ai o viteza care iti permite asta. Altfel, cand esti in gaz chiar si cu un 125 cmc, timpul de reactie se reduce spre 0 barat.

amice,tu esti foarte inteligent n-am ce zice :lol: si rossi face accident,care e pilot moto gp,si sa nu facem noi? nu ai ce sa prevezi,nu ai ce sa faci,noi depindem de cei din jurul nostru.degeaba mergi cu 20 la ora,ca tot intra unu in tine pana la urma.noi tot ce putem face este sa purtam echipament de protectie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana sa intre o idioata in mine in februarie, credeam ca e important cum conduc eu si atat..acum am realizat ca nu conteaza cat de bine sti tu sa conduci, poate foarte frumos sa-ti strice ziua un sofer''profesionist''. Am incercat intr-o zi sa merg regulamentar cu 50km/h jur ca a trebuit sa fiu de 50 de mi de ori mai atent, ba imi taiau fata, ba se bagau in fata mea, ba imi puneau frana brus. nu e bine nici cum.

Cand e sa se intample se intampla asta e. Asfalt uscat!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amice,tu esti foarte inteligent n-am ce zice :lol: si rossi face accident,care e pilot moto gp,si sa nu facem noi? nu ai ce sa prevezi,nu ai ce sa faci,noi depindem de cei din jurul nostru.degeaba mergi cu 20 la ora,ca tot intra unu in tine pana la urma.noi tot ce putem face este sa purtam echipament de protectie.

Ok, hai sa continuam Âşarada:

Rossi a avut 1 accident pe strada. Cele de pe circuite nu se pun la socoteala.

Pow a avut 2 in decurs de 5-6 luni. Primul mergand fara permis, pe ceatza, cu viteza neadaptata. Al doilea cel de față.

 

Nu a spus nimeni sa mearga incet si prost. Ideea e sa mergi BINE si sa ajungi acasa intreg. Cand ai sa ma cresti ai sa vezi ca nu e doar pielea ta care o pazesti, ai si o familie care te asteapta acasa si ai responsabilitati fata de ei. Insa repet, cand ai sa mai cresti. Momentan ai sa razi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Ca o parere personala: soferul "perfect" este ala care ajunge acasa intreg. Fie el pe 2, 4, 6, 10, 12 roti. Si asta foarte multi ani prin trafic. Abia atunci se poate spune ca ala e sofer perfect. Nu incepeti sa-l slaviti pe un puÂştan care pana acum cateva luni circula fara permis si facea si accident cum ca el circula perfect si ala i-a intors. Ok, soferul din Fiesta nu l-a vazut. Se intampla zilnic asta. Dar trebuie sa stii sa-ti pazesti pielea. In trafic trebuie sa fii atenti la ceilalti sa prevezi/analizezi pana si intentiile lor. Asta , repet, daca ai o viteza care iti permite asta. Altfel, cand esti in gaz chiar si cu un 125 cmc, timpul de reactie se reduce spre 0 barat.

"

 

Exact acelasi lucru il gandesc si eu...

Atunci cand am facut remarca ca nu a condus destul de bine- imediat mi-au sarit la gat pokemonii :lol:

Prea multi au tendinta sa mora ca eroii cu dreptatea in buzunar. Marea lor amjoritate NU PRICEP ca nu e ca la jocurile pe calculator cand personajul moare, dai "new game" si o iei de la capat... In viata reala - daca esti teribilist ai toate sansele sa ti-o furi rau de tot - si nu prea gasesti "item"-uri gen "health" sau "life" pe toate drumurile.

 

 

In ceea ce ma priveste, prefer sa imi pazesc pielea mergand mai prudent. Mai ales prin oras

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja vorbiti de Rossi si de alte dastea , lasati-l pe Rossi ca amaratu nu mai are voie sa mearga pe strada de foarte multi ani ...deh,e "cursier" si contractu ala de nshpee milioane nu poate fi riscat de o babuta intr-un fiat panda care intoarce pe linie continua in Milano ...

Ca o paranteza,eu propun sa-i excludeti pe teribilisti din comunitate , sa nu-i mai primiti la arc (si alte adunari similare din tara) , sa nu-i mai primiti la parade,defilari&intruniri si sa nu-i mai salutati pe strada.Toti care sunt teribilisti,forjatori,cursieri,liniutari si cum s-or mai numi sa aiba un sticker pe motor ca sa fie identificati si "ocoliti" mai usor.

Restu,50 la ora usor asa , semnal cu 50 de metri inainte de schimbat directia si nu mai mult de 130 pe autostrazi (dar vai,cate autostrazi avem..deja..2 :lol: ) ... ah,si duminica la biserica ...

 

On-topic (cred ca sunt singurul) : Mircea (Pow) se simte destul de bine,m-a sunat azi dimineata sa-mi spuna ca mai are 2 operatii (asa a inteles de la dr) , sistemul sanitar e un jeg ,avea rezerva platita iar asistentele il tineau intr-un salon infect cu oameni care erau pe moarte (cum sa pui un copil pe langa daia pe morfina,cu spasme sau mai stiu eu ce..) iar patul era plin de JEG ,frimituri si mirosea a transpiratie ca dabea "plecase" cel de dinainte...Traiasca Romania.

Oricum,momentan nu poate sa-l viziteze nimeni , dupa operatii o sa putem merge la el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bei smecherasilor!!! :lol: ... putoii pina in 20 de ani!!!... cred ca va cam mananca tastele! :lol: Lasati ciocu mai mic ca nu e de bine cu atitudinea asta a voastra. Cautati si voi un site pentru adolescentii "pokemon" unde sa va emancipati...Aici va zic eu sigur ca nu sunteti decit niste pui de papagali mandrii de "analfabetismul" lor!!! :lol:

Hai ca asteptam replay si in afara webului ...pe strada sau la intilniri! Suntem curiosi daca sunteti la fel de "cocosi"...!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

......avea rezerva platita iar asistentele il tineau intr-un salon infect cu oameni care erau pe moarte (cum sa pui un copil pe langa daia pe morfina,cu spasme sau mai stiu eu ce..) ..................

 

:lol: "educatie rutiera prin poze explicite"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@reverse, acestea sunt raspunsurile la atitudinea, faptele si limbajul lor. Daca nu ar da-o-n texte aiurea nu s-ar ajunge aici.

 

Cat despre sistemul sanitar, e de rugat sa nu ajungi pe mana doctorilor de la urgente.

Sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wow ce amuzant de frustrat e andi1981. Doar ca la revolutie avea si el 8 ani e mai cu mot decat noi toti. Absolut penibil stimate domn (desi nu pari ca ai mai mult de 21 de ani nici cu 5 calendare in brate).

 

 

Multa sanatate lui pow si abia astept sa revina cu toti "pokemonii" la forje, liniutze si curse si toate cele!

 

Draga Thomas mai imparte si tu un ban in stanga si in dreapta cand e cazul. Nu vad de ce este permisa instigarea aceasta gratuita. Omul (si nu numai el) a intrat clar cu chef de scandal. E absurd sa te legi de orice categorie de motociclisti si sa nu te astepti la retaliere (asa anagramati si generatia McDonald's cum suntem noi). Daca nu este cineva de acord cu felul in care suntem educati, ne manifestam sau cu ce motoare ne-au luat parintii sunt sigur ca isi poate gasi un coltisor numai al lui (si al celor ca el) in care sa fie fericit si sa ne lase in pace. Dar aparent este o mare moda sa provoci cu cele mai banale lucruri. Razbate reticenta si rezistenta la schimbare prin toti porii la cativa membrii ai acestui forum. Internetul este in loc al globalizarii si al acceptiune universale, ne pune pe toti laolalta oricum am fi noi (prosti, destepti, forjatori, frustrati, whatever) si trebuie sa te gandesti la asta de fiecare data cand il deschizi. Este o mentalitate comunista, ma hazardez sa spun (si cred ca nu gresesc), sa iti arati coltii la orice nu iti place si sa doresti sa schimbi totul dupa chipul si asemnarea ta. Toleranta este cuvantul cheie. Mai arucati si voi carnetele de partid tovarasilor!

Editat de pretzeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...